Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Сре Мар 30 2022, 07:38

на непријателите може да се изврши атомски напад. За жал и Македонија ќе биде, не дај Боже, цел.


Nikoj nema da trosi nuklearki na nas. Ke poceka da se ispotepame sami.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Мар 30 2022, 14:38

Лудаците од Левица - Page 8 Slika_44

Им честитам на Левица и остали проруски говна, 134к, без етничка припадност. Да беа и тие попишани, ке паднеше уште малку бројката на Албанци, а ќе се зголемеше на Македонци. Ама „рубљите“ мора да се обработат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Сре Мар 30 2022, 15:51

Uste li ti leta umot deka na edna izborna edinica Levica ke nema ni tri pratenika?

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Мар 30 2022, 17:01

alienmk напиша:Uste li ti leta umot deka na edna izborna edinica Levica ke nema ni tri pratenika?

И голем кур направивте, мислиш сите овие се ваши? Не се. Колку пратеници ќе имате ќе видиме. Јас типувам на 3-4, пошо Македоија касни со со све па и со тоа Иван Пернер сценаријо. Ќе ви помине. Ќе сте го кревале ДУИ на клоци,а бе ептен јаки сте биле. Ако нешто направите е, ќе му седнете во скуд на ДПМНЕ за поцврста власт, друго ништо.  И ќе се изблатите, се борев со Груевци, ќе се борам и со вас. Па макар и на алл ин.

Лудаците од Левица - Page 8 A13

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by TRAJCHE Сре Мар 30 2022, 17:09

alienmk напиша:Uste li ti leta umot deka na edna izborna edinica Levica ke nema ni tri pratenika?

Nekomu navistina mu leta umot. Sto mislis kolku od tie 130 000 ne otvaram vrata ke glasaat za dpmne a kolku za vas. Od tri pratenika nema da mrdnete kakov saka da e izborniot model. A do izborite kako vi tgnalo ni eden.

Лудаците од Левица - Page 8 Img_2264
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Мар 30 2022, 19:56

Не знам од што да почнам. Ајде од тоа дека според анкетите Левица би требало ако има избори сега да има повеќе од три пратеника. Кога сме кај резултатите од пописот ако има политичка волја може за многу кусо време да се дополни графата за етничка припадност на тие што се електронски попишани, односно извадени од некои бази на податоци без да отстварат контакт со попишувач. Проблемот е што изгледа дека резултатот им одговара на тие од власта. И на поранешните терористи и на љубителите на виткање кичма, а и на тие што не се мешаат во домашни работи (не финансираа промена на власта со Шарената револуција, не финансираа медиуми и невладини организации да пласираат лаги против законски избранаѕа власт, не уценуваа за Преспанскиот договор наместо да инсистираат да се спроведе пресудата ид Хаг ...), па немаат протерани дипломати.
Со овој број на жители Македонија сега е на трето место во светот, 5.032 починати на милион граѓани. Чудно е што борците за божем едно општество за сите најмногу инсистираат на бројките за племенско групирање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 12 2022, 18:21

Добар ден левомадести апашисти.

Лудаците од Левица - Page 8 Img_1186

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 19:38

Ако рокот на исплата е за 10 дена помал, наместо до 15ти во месецот како што е сега до 5ти, тоа на многумина не им е сеедно. Има сметки што треба да се платат пред 15ти во месецот. Да потсетам дека минимална плата и рок на исплата воведе владата на ВМРО. Пред тоа немаше такви ограничувања.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Чет Апр 14 2022, 10:42

Neka stoi tuka vo slucaj da pobedi pa da se posmeeme na ludacite ama toa ne ke da se od Levica.

-Крим е украински 26 години, но порано беше дел од Русија, па луѓето таму решија да се обединат со Русија, изјави претседателската кандидатка во интервју за телевизијата БФМ.


Ле Пен призна дека ако стане претседател на Франција, ќе ја повлече земјата од Северноатлантската алијанса и ќе се залага за стратешко зближување меѓу НАТО и Русија.


https://opserver.mk/svet/le-pen-smetam-deka-krim-e-ruski-i-ne-zhalam-shto-ne-mozham-da-vlezam-vo-ukraina/

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Чет Апр 14 2022, 11:21

Ќе бидат од Левица, не се загрижувај веднаш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Апр 14 2022, 11:31

alienmk напиша:Neka stoi tuka vo slucaj da pobedi pa da se posmeeme na ludacite ama toa ne ke da se od Levica.

-Крим е украински 26 години, но порано беше дел од Русија, па луѓето таму решија да се обединат со Русија, изјави претседателската кандидатка во интервју за телевизијата БФМ.


Ле Пен призна дека ако стане претседател на Франција, ќе ја повлече земјата од Северноатлантската алијанса и ќе се залага за стратешко зближување меѓу НАТО и Русија.


https://opserver.mk/svet/le-pen-smetam-deka-krim-e-ruski-i-ne-zhalam-shto-ne-mozham-da-vlezam-vo-ukraina/

Уште една будала налик на Трамп.
Лудаците од Левица - Page 8 Ss10
Ултра десничари. Хм, не одат нигде овие. Нема да победи од причина што мислам дека и на бизнис лобито, кое во ЕУ тежнее кон глобализација, созадавање ЕУ брендови, нема да ја подржи со ваква политика. Имаше во Италија и Итлегзит, па резултатите бе за ваквите „Левичари“(ултра Десничари) ко тебе, бе поразителни.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Сре Апр 20 2022, 17:20

I koj e sega ludiot, otkri kriminal a ke umre na robija.

Апасиев со остра реакција за екстрадицијата на Асанж: Ова е крајот на ерата на западните вредности
април 20, 2022


https://antropol.mk/2022/04/20/apasiev-reacija-ekstradicija-asanz/

alienmk

Број на мислења : 372
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Јун 22 2022, 11:52

Лудаците од Левица - Page 8 Slika16
Е шо демек Руските рубљи ќе не спасат Димитри. Руско пиунче. Абе ова еден ден кога ќе стане нормална држава сите овие ситни души попут Димче, Мицов Бугаринот и Јанко Бачев ќе си одлежат казна за работење против интересите на Македонија.

Зозоти, Вонземјанин и остала левичарска багра не се палете многу. За вас ЛДП е институција граделе држава. А вие подржувате растурање на Македонија. У уста да ви се насерам.

И да читајте ми потпис.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Јун 22 2022, 16:14

Македонците во Македонија живеат во северџанско терористички апартхејд на СДСМ и ДУИ. Мнозинството очигледно остануваат Македонци и не сакаат некоја будала да ги претвори во Бугари. Кога се работи за човекови права од тој вид сите средства се дозволени и време е еднаш за секогаш владата да пестане да го поттикнува народот на насилство за заштита на своите човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Јун 23 2022, 09:18

трендафил напиша:Македонците во Македонија живеат во северџанско терористички апартхејд на СДСМ и ДУИ. Мнозинството очигледно остануваат Македонци и не сакаат некоја будала да ги претвори во Бугари. Кога се работи за човекови права од тој вид сите средства се дозволени и време е еднаш за секогаш владата да пестане да го поттикнува народот на насилство за заштита на своите човекови права.

Се работи за друго, сите се праат кој од кој поголем „Македонец“ се патријоти.....а уствари само обични гомненца. Апасиев, секогаш игра и ќе игра улога на тројански коњ, прво да те подсетам, или да ти кажам, ако не си знаел, зад палењето на канцеларијата на Хорхе, стоеа струи на тогашна Ленка, денес Левица. Целта очигледно им беше да се фрли дамка на протестите за ослободување од ДПМНЕ-оскиот патријочески режим. Сега магарево недораснато, кловнов, кој ќе „пали“ кога ќе дојде на власт, е рашен да ја одалечи Македонија од ЕУ патот, и да не втурне во прегратките на „братска Русија“, која уставри нас никогаш не не перецепирала. Никогаш не направила ништо корисно за нас.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Јун 23 2022, 15:03

Тие што беа виновни за палењето на последниот претседател на Република Македонија (без непотребни додавки со единствена цел да се понижи македонскиот народ) се осудени на усвна казна. Меѓу нив не е Апасиев. Не можам јас да кажам дека сите од СДСМ се прдавници затоа што предавник беше Заев. По мое лаичко мислење, не сум психијатар, само многу ненормален човек може да прифати договори какви што беа Преспанскиот (за кој се лажеше дека ни овозможува влез во ЕУ. Сега односот кон Македонија и Македонците, благодарејќи на такви политичари е како кон курви. Ретко тој од тие што сакаат да легнат со курва сакаат и да создадат семејство со неа. Тоа е причината што ќе треба многу време Македонија да влезе во европското семејство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Јун 24 2022, 12:34

трендафил напиша:Тие што беа виновни за палењето на последниот претседател на Република Македонија (без непотребни додавки со единствена цел да се понижи македонскиот народ) се осудени на усвна казна. Меѓу нив не е Апасиев. Не можам јас да кажам дека сите од СДСМ се прдавници затоа што предавник беше Заев. По мое лаичко мислење, не сум психијатар, само многу ненормален човек може да прифати договори какви што беа Преспанскиот (за кој се лажеше дека ни овозможува влез во ЕУ. Сега односот кон Македонија и Македонците, благодарејќи на такви политичари е како кон курви. Ретко тој од тие што сакаат да легнат со курва сакаат и да создадат семејство со неа. Тоа е причината што ќе треба многу време Македонија да влезе во европското семејство.

Иј ама си поетичен маму си ебало. Она во црвеното така изгледа и так е сликата ама ако прочепкаш подлабоко ќе види дека и не е баш така. Осудените се ссамо обични жртви на Апасиевиот лош ум. Дефиницијата за Апасиев ми е нарцизоидно копиле, кое се прави и се би прифатил да биде во центарот на вниманието. Тој тоа го сака е пари. Искомплексиран куртон.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Јун 24 2022, 15:46

Ако е Апасиев нарцисоидно копиле, што е тогаш ЗОран Заев или сега Димитар Ковачевски. Ако тие беа добри немаше на форумов да дискутираме за опозицијата, како тие да се власт. Или како да е Македонија добро место за живеење откако странците ни наместија своја влада за да ги исполни задачите што т.н. меѓународна заедница си ги поставила во 19от век. Да нема Македонија и Македонци.
Мислиш ли дека се нормални тие на видеото вклучувајќи ги и тие после 2 минути и 10 секунди?


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Јун 29 2022, 09:39

Лудаците од Левица - Page 8 Levica11

Зозоти, Алиен, Албатрос, за тоа ли бе се „борите“ за членство по управни одбори.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Сре Јун 29 2022, 15:23

Можеби членот на Управен одбор од Левица ќе ги застапува интересите на граѓаните, а не на тендер партиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Сре Јун 29 2022, 16:28

трендафил напиша:Можеби членот на Управен одбор од Левица ќе ги застапува интересите на граѓаните, а не на тендер партиите.

Чешни ме за мадињава да се насмеам.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Јун 30 2022, 20:38

За тоа ќе си најдеш некој со исти склоности. Колку што знам скопски Водовод го прифати барањето на ССМ и им ги покачи платите на вработените за 2.806 денари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 02 2022, 15:17

Да се запзнаеме со еден од лудаците.

Лудаците од Левица - Page 8 Img_1201Лудаците од Левица - Page 8 Img_1202Лудаците од Левица - Page 8 Img_1203

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Jул 14 2022, 15:39

Оти не и удри шамар, не ми е јасно?
Оти само вака, ептен јак дечко бе?!?

Лудаците од Левица - Page 8 Slika_53

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 10:41

Претпоставувам дека си заборавил што ветуваше истата оваа лајенка кога ја посети Македонија во време на потпишувањето на Преспанскиот договор, тогаш како министерка за одбрана на Германија, Ништо од францускиот предлог немаше во нејзините тогашни изјави. Моето искуство говори дека тој што еднаш лаже каже секогаш. Сите политичати лажат, но не за крупни работи како што е идентитетот и човековите права кои би требало да се неприкосновени. Мене мојата држава, но и НАТО и ЕУ не ми помагаат во зачувување на идентитетот туку напротив ми го загрозуваат. До скоро идентитетот базиран на античкото минато, а сега и на актуелниот и идниот. Татко ми и уште повеќе дедо ми зборувале на истиот јазик, македонски, скопски дијалет од како проговориле до смртта. Јас се трудам да говорам литературно затоа што скопски дијалект може ретко да се чуе. Повеќето скопјани се доселени.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 8 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот