Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 7 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Апр 24 2021, 22:49

Не би рекол, СДСМ ќе си остане на своето но дпне нагло губи од леванките. Поточно, СДСМ ќе остане партијата на власт а апашиевци ќе бидат најголемата опозициска партија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 27 2021, 18:52

Говно едно по тоа прашање обрати се кај тие со кои вчера заедно протестираше. И забриши се имаш нешто кафено во устата со боја на говно како што твојот сопартиец Иљче го опишува своето искуство додека ти се набива се подлабоко во шупак.

Лудаците од Левица - Page 7 Img_1030

Лудаците од Левица - Page 7 Img_1032

https://m.dw.com/mk/амнестија-за-хашките-случаи/a-15252892?&ampcf=1
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Апр 27 2021, 19:05

Не беше изгласана амнестија, туку се потврди законот озгласан по војната во 2001 година според кој македонските судови не се надлежни за предметите поврзани со терористичките напади од страна на ДУИ, туку гонењето го превзема судот во Хаг. За жал тие не си ја завршија работата и правејќи се чукнати ни ги предадоа прдметите на нас, знаејќи дека нашите судови се ненадлежни.
Да ја потсетам власта, посебно Собранието на чело со Талат Џафери, човекот што е двоен дезертер, од ЈНА и од АРМ, дека на 27 април 1905 година загина Никола Карев. Не видов дека СОбранието положи цвеќе на споменикот што е во кругот на Собранието. Изгледа им е страв да излезат на отворено.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Чет Мај 13 2021, 15:56

Абе кај е курето Апашиев да поднесе 5-6 илјади амандмани на законот за легализација на дивоградбите. Или барем да го кутне на уставен. Говно продадено.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Пон Окт 18 2021, 16:59

Botovite na sdsm i vmro pred izbori: Levica e fejsbuk partija, uaaaaaa.

Botovite na sdsm sega placat od Levica a botovite na vmro sega placat po Levica.

alienmk

Број на мислења : 366
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 21:19

Споредено со парламентарните, претседателските и последните локални избори најповеќе гласови од СДСМ одзема ВМРО-ДПМНЕ, па Левица, па ДУИ. Левица има процентуално најголем пораст на добиените гласови и доколку СДСМ наскоро не се ослободи од баластот, Зоран Заев, за следните избори Левица ќе биде партија што ќе биде во најтесниот избор во борбата за власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Окт 18 2021, 21:31

Лудаците од Левица - Page 7 Fcaqzl10
Кое  говедо, технички подвоена личност, биполарен.  Незнам кој толку го подржува  овој идиот што толку  гласови збрмчи,  толку народ хипнотизира.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Nebula Пон Окт 18 2021, 22:07

трендафил напиша:Споредено со парламентарните, претседателските и последните локални избори најповеќе гласови од СДСМ одзема ВМРО-ДПМНЕ, па Левица, па ДУИ.

Vaka sega, ova podolu se osvoenite glasovi na sovetnickite listi. Pogledni gi, sporedi so minatite parlamentarni i lokalni i mozebi ke sfatis kolku golema blesavstina si napisal.

ВМРО-ДПМНЕ        288.044

СДСМ                       238.031

ДУИ                          104.554

Алијанса                   56.301

Левица                      49.558

Беса                           25.326

ЛДП/ДОМ                21.999

Независни листи  56.085

https://telma.com.mk/2021/10/18/%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D0%BE%D1%81%D0%B2/

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Окт 18 2021, 22:24

Nebula напиша:
трендафил напиша:Споредено со парламентарните, претседателските и последните локални избори најповеќе гласови од СДСМ одзема ВМРО-ДПМНЕ, па Левица, па ДУИ.

Vaka sega, ova podolu se osvoenite glasovi na sovetnickite listi. Pogledni gi, sporedi so minatite parlamentarni i lokalni i mozebi ke sfatis kolku golema blesavstina si napisal.

ВМРО-ДПМНЕ        288.044

СДСМ                       238.031

ДУИ                          104.554

Алијанса                   56.301

Левица                      49.558

Беса                           25.326

ЛДП/ДОМ                21.999

Независни листи  56.085

https://telma.com.mk/2021/10/18/%D0%B2%D0%BC%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BF%D0%BC%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7-%D0%BE%D1%81%D0%B2/

На последните парламентарни избори СДСМ победи со 12 илјади гласа разлика. Сега губи со разлика од 50 илјади. Има подобрување од 62 илјади. Тоа е повеќе отколку што вкупно имаат освоено гласоби коалицијата АА и А и Левица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Nebula Вто Окт 19 2021, 11:54

Koja blesava botovska matematika. I sdsm i vmro sporedeno so prethodnite lokalni i parlamentarni gubat glasovi. A glasovite ako ne smetas spored botovski pravila se otideni kaj ldp/dom, levica, i nezavisnite listi. Alternativa/alijansa i levica vkupno imaat osvoeno nad 100 iljadi glasovi. Kako 50 iljadi se poveke od 100 iljadi toa samo ti si znaes.

I koga veke sporeduvas so parlamentarnite, ako na ovoj rezultat gi dodades glasovite na besa i ldp/dom koi bea vo predizborna koalicija so sdsm ke vidis deka „podobruvanjeto" ni oddaleku ne odgovara na tvojata vesela botovska matematika.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Окт 19 2021, 12:36

Хаха, слободни избори,тек со резултати од пописов некој работи ќе станат појасни.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Окт 19 2021, 20:49

Не знам во кој процент намалената излезност на државно ниво е по заслуга на отчитувањето на отисоци од прст, односно на намаленото крадење. Во секој случај претпоставувам дека на Заев му станува постепено јасно дека не е Бог ниту дека никогаш нема да добие нобелова награда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Сре Ное 03 2021, 10:58

Кој е овој Гума внатрешна да го частам пиво? Поздрав до компирите леванкини.

Лудаците од Левица - Page 7 Img_1111

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Ное 11 2021, 15:38

Лудаците од Левица - Page 7 Levica10

Со закани ништо не бидува имајте на ум. Т.Е бидува во гепек и во Будимпешта.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Ное 11 2021, 16:32

За жал не постои можност да се оцени една партија каква е реално додека не влезе во власта. Дури и со само два пратеника колку што сега има Левица или било која друга партија се гледа дали е слуга на некоја поголема партија и гласа се како ќе и нареди диктаторот или ќе излезе од власта или ќе ризикува да биде избркана гласајќи според сопствената програма.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Јан 10 2022, 14:22

Лудаците од Левица - Page 7 Humor10
бооооо ептен јак хумор. Ваков хумор, и смеење од дамна сум немал. clown clown clown clown clown clown clown clown clown
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Јан 11 2022, 13:49

Лудаците од Левица - Page 7 Fi0jke10
Оф гревче.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пон Фед 28 2022, 12:25

Лудаците од Левица - Page 7 Slika_40

О, гревче.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Фед 28 2022, 17:39

Вината е и кај едните и кај другите. Едните плаќаат за лажни вести (со наши пари), а другите ги измислуваат вестите за примените пари. Не е тѕоа случај само кај нас туку секаде во светот. Во светот тоа е пораширено отколку кај нас. Скоро ниту еден западен новинар, никој од големите медиуми, не соопштил дека наводниот масакар во Рачак, после кој е извршена агресијата врз Србија и окипиран и одземен и е еден дел од територијата, Косово, е фалсификуван извештај. Или дека наводното хемијско оружје на Садам Хусеин што беше причина државата да биде окупирана по мниогу жртви е лага фабрикувана од тајните служби на САД и Обединетото кралство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by zozoti Чет Мар 03 2022, 17:34

Kur da pusat i vmro i sdsm. Levica se ludaci m? Ludaci ste vie sto ste slepi pri oci.

ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР ВЕЛИ ДА НЕ СЕ ПРАВАТ СПОРЕДБИ НА РУСКИТЕ УСЛОВИ КОН УКРАИНА СО БУГАРСКИТЕ КОН МАКЕДОНИЈА
Тамара Дичоска чет, 03.03.2022 | 5:14 pm 0 Коментари
Барањето за брз прием на Украина во ЕУ, нема да го забави патот за членство на Македонија.

Ситуацијата во Украина нема да предизвика спротивни ефекти за европскиот пат на земјава, клучни алки сепак се дијалогот со Бугарија и реформите, порачаа евроамбасадорот Дејвид Гир и амбасадорот на Франција, Сирил Бомгартнер.

И Евроамбасадорот Гир и францускиот амбасадор Бомгартнер се согласни дека не треба да се прават споредби помеѓу Украина и Русија и Бугарија и Македонија околку идентитетските прашања, бидејќи станува збор за крајно различни ситуации. Тие сметаат дека преговорите меѓу Скопје и Софија треба да продолжат, а ЕУ ќе го поддржи решението.

По руската воена агресија врз Украина, во Македонија се отворија дебати дека непризнавањето на украински идентитет од страна на руската Федерација и ставот дека Украина е вештачки созџдадена земјаа соодветствува со макеонската состојба во спорот со источниот сосед Бугхарија.

Во македонскиот случај ова доаѓа токму токму од земја членка на Унијата. Шефот на дипломатијата Османи прашан дали ќе реагира кај биугарската министерка Генчовка да се повлечат од бугарските барања, поучени од руско-украинското искуство, тој одговори дека македонската поддршка за Украина е ппоттикната и од овие ситуации, а владата не планира да преговара за идентитетски прашања.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by zozoti Чет Мар 03 2022, 17:38

Sto e razlicno mameto mamino. Rusite tvrdat ukraincite se vestacki sozdadeni od komunistite bugarite istoto go tvrdat za makedoncite. Evropa prostitutkata vavilonska se dupi samo so tie od koi ima pogolem interes. Ete vi ja evropskata civilizacija i demokratija.

zozoti

Број на мислења : 350
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Nebula Чет Мар 03 2022, 18:19

EU mnogu pati dosega pokazala neprincipielnost. Pogolemiot del clenki kako na primer Bugarija, Romanija kako i del od istocnite drzavi bea primeni vo EU ne zatoa sto gi ispolnuvaa kriteriumite tuku od politicki pricini. Kipar e najgolemiot dokaz za neprincipielnosta na EU. Nasproti baranjata isporacuvani kon zemjite od Balkanot za resavanje na sporovite bidejki EU navodno ne sakala da uvezuva sporovi, ostrovot de fakto e pidelen na dva dela, grcki i turski. I pokraj skoro voenata sostojba tamu EU sepak go primi vo svoite redovi grckiot del od Kipar i napravi neverojatna sopstvena diskreditacija. Fakt e deka EU ne e samo ekonomska tuku i politicka organizacija i svoite principi gi gradi na interesite na zemjite clenki koi ne sekogas se identicni. Tokmu zaradi taa neprincipielnost i podgotvenost na ponekogas valkani kompromisi EU ne uspeva da se valorizira kako svetska velesila pa mora da zonglira pomegu Rusija, SAD i Kina. Edinstvenoto nesto sto gi drzi tamu clenkite i budi aspiracii kaj drugite za vlez e ekonomskata mok koja sepak ni oddaleku ne moze da parira na SAD i Kina i visokiot standard za koj ne moze da se tvrdi so sigurnost deka takov i ke ostane. Zatoa privlecnosta na taa unija na drzavi poleka no sigurno se gubi pred se zaradi otsustvoto na lideri so vizija za idninata.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Чет Мар 03 2022, 19:39

Грција своевремено е примена во ЕУ без да ги исполнува основните услови за прием, како дел од антикомунистичката хистерија. Истото се случува и со Бугарија. Ако не сакаа да го увезуваат македонско-бугарскиот проблем во ЕУ не требаше да ја примат Бугарија па да може да уценува. Инаку кога НАТО некаде со војна (Ирак, Либија, Косово...), некаде со инсценирани протести (Македонија, Србија, Украина ..) поставија марионетски влади немаше санкции и се поддржуваа војните. НАТО не е организација што се бори за мир во светот туку за борба за превласт на неколку земји, а посиромашните земји се примаат во клубот за да бидат слуги. Настаните во Украина покажуваат дека НАТО се плаши од војна кога има рамноправен противник. Мускулите ги покажуваат врз послаби противници користејќи ја технолошката надмоќност При тоа не се внимава на цивилните жртви. Војската влегува на копно отпосле.
Во принцип не поддржувам ниѕу една војна. Но превише е очигледно дека тие што ниту збор не рекоа за војните и жртвите кои ги спроведуваше НАТО, сега се толку гласни што ниту експлозиите не се слушаат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Вто Мар 29 2022, 13:44

Лудаците од Левица - Page 7 Apasie10

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3417
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Мар 29 2022, 18:49

Само два податока од биографијата на Апасиев.
- Неговиот континуиран просечен успех постигнат на прв, втор и трет циклус студии е 10.00 (десет) – без ниту еден преполаган испит во текот на школувањето.
- Апасиев моментално (2020) е вонреден професор на Правниот факултет при Државниот универзитет „Гоце Делчев“ во Штип – Катедра за граѓанско право.
https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80_%D0%90%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%B2?msclkid=6258bed5af7c11ec856fa9d04a3315d5

Според ова би требало да им биде благодарен на Љубчо Гергиевски, Бранко Црвенковски и Владо Бучковски за првиот дел за школувањето, а на Зоран Заев што станал професор. Оригинален политичар од мала партија (во моментов) која има свое мислење, а не е вовлечена во задникот на лидер на некоја од големите партии. Иако во моментов, според Павле Трајанов повеќе одлучува АЛтернатива од СДСМ. Останатите наши партии одат по инерција. Така ни се случи да влеземе во НАТО нешто како Македонија да влегла во Тројниот пакт во 1944 година (нешто што и Ванчо Михајлов го одбил), а Зоран Заев (човекот што ја воскрсна политиката на Ванчо, Зоран Заев, не внесе во НАТО во 2020 година. Период кога цело НАТО со 30 членки не смее да и се спротистави на една земја, Русија. И покрај изјавите дека ако не биде загрозен опстанокот на Русија Путин нема да употреби атомско оружје. Немаат храброст да се спротивстават на бојно поле иако јасно е кажано дека во било кој случај на загрозување, и поради економски санкции , на непријателите може да се изврши атомски напад. За жал и Македонија ќе биде, не дај Боже, цел. Османи во моментов е во фаза на протерување на пет руски дипломати, поради наводно непочитување на Виенската конвенција. Од Кале не е протеран никој иако за тоа што ќе се случи во Македонија одлучуваат повеќе од нашата влада. За Собранието и да не зборувам. Не одлучува за ништо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 7 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот