Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Дек 18 2020, 19:41

Не знам зошто се зборува само за сексуални работнички, во женски род. Можеби требаше ова да го напишам на темата за насилство врз жените. Според мене сексот е интимна работа и не треба да има јавни настапи со сексуална содржина, пред се не на јавно место. Без разлика дали се работи за класичен секс на машко и женско или евроатлантски на лица од ист пол. И така од почетокот на самостојноста не дупат како ќе стигнат и благодарејќи на Заев доживеавме земја од која доаѓаа сексуални работнички кои работеа за 1,5 марка од тура, сега сака да не убедува дека сме биле ист народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Сре Дек 30 2020, 22:47

Ke mu go srusat rejtingot na Apasiev budali kako ovaa lazlivka. A nesto vo rakovodstvoto im e vazen clen.

Лудаците од Левица - Page 6 Eqehwh10Лудаците од Левица - Page 6 Eqehwp10

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Чет Дек 31 2020, 08:12

Лудаците од Левица - Page 6 O_boze10

Збогум Македонијо каде и да си....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by SHARENI Пет Јан 15 2021, 22:12

Ludiot Apasiev misli deka vo EU ne se plakaat smetki i kirija. E vakov budala go mina Micko vo rejting.

Лудаците од Левица - Page 6 Erzork10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 821
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Јан 16 2021, 19:55

Не разбирам што не ти е јасно. Нормално е дека ако кога ќе купиш храна ти останат 1.350 евра за останатите трошоци нормално живееш полежерно отколку ако ти останат 170 евра.

Тажно е и што младинците на СДСМ се пофалија дека обезбедиле греење и топла вода за студентите во студентскиот дом Гоце Делчев на 15 јануари. Во фалбата има две мани. Првата е дека немало грееше три месеца од почетокот на грејната сезона и дека горивото е донација на приватна фирма, Gulf, која донираше 9 тони екстралесно гориво. . Трета дополнителна фалинка е што домот се грее на нееколошко гориво, неместо да се гасифицира или да се поврзе на топлификација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Саб Јан 16 2021, 20:08

Izgleda ti ne razbiras, vidi koi se trosocite za smetki i stan vo EU, pa posle raskazuvaj mi za toa kako lezerno ke zivees. A Apasiev voopsto ne gi broi tuku laze deka site pari sto ke ti ostanat otkako ke kupis hrana ti se za trosenje na lezeren zivot. A i toa sto platata ne e 1500€ nasekade vo EU i kolku rabotni casa ti trebaat za da stignes do 1500€ e druga prikazna. Obicen demagog.

alienmk

Број на мислења : 348
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Nebula Нед Јан 17 2021, 15:37

Ovie od levica totalno poblesavea. Da mu se zakanuvas nekomu deka decata krv ke mu plukaat e von sekoja covecka normala. Levica e partija na monstrumi a ne na luge.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2131

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Јан 17 2021, 19:38

Се работи за фигуративно „плукање крв“, затоа што децата на предавниците треба да живеат со срамот што во наследство ќе им го оставт родителите.
Што се однесува до шалот на министерката Царовска веста прва ја објави Алсат телевизија и нема демант на истата од министерката.
https://alsat.mk/ministrja-carovska-me-shall-gucci-qe-kushton-qindra-euro/

Денес имаше многу посетители, голем дел без маски, но немаше полиција како во Вевчани.

Лудаците од Левица - Page 6 Slika-asa

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Јан 17 2021, 21:49

Лудаците од левица отвориле хаштаг со " децата крв ќе ви плукаат" а ти Трендо се обидуваш тоа да го релативизираш. Кој ти рече дека е дозволено да се спомнуваат децата и останатите членови од семејството во пресметка со политичките противници? Тоа е демократија според тебе? Побарај стручна помош, штом почна да оправдуваш закани за пролевање на крвта на децата на политичките противници на левица опозициското лудило кај тебе е во високо развиен стадиум.


Nebula напиша:Ovie od levica totalno poblesavea. Da mu se zakanuvas nekomu deka decata krv ke mu plukaat e von sekoja covecka normala. Levica e partija na monstrumi a ne na luge.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2131
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пон Јан 18 2021, 17:56

Навистина кај се апашиевци сега да се закануваат со "децата крв ќе ви плукаат"? Или јасно им е дека дпне не се демократите од СДСМ кои на злото не враќаат со зло туку дека дпне за таква закана ќе ги натера и нив и нивните деца крв да плукаат?

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2511
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Јан 18 2021, 22:13

Опозицијата сигурно не купува со наши пари затоа што нема достап до нив. Посебно не може многу да ги зголеми. Ако го направи тоа како тие што гласаа за промена на името станува поддржувач на власта и како таков подложен на контрола на јавноста. Кај власта секогаш постои таков сомнеж дека се работи за злоупотреба на положбата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Nebula Пон Јан 18 2021, 23:30

Arsovski mozel od plata da i kupi na verenicata tri canti po 300 evra ama Carovska od ministerskata ne mozela da si kupi eden sal od 300 evra i zatoa ke klevetime deka stom e 300 evra salot parite mora da se ukradeni. Taka blesavo nesto moze samo od partiski bot da procitas.

Nebula

Број на мислења : 931
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Вто Јан 19 2021, 15:21

Извини но не знам за кој Арсовски од Левица станува збор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 01 2021, 20:44

Опозицијата има нов лидер небањати. И друга најголема опозициска партија. Кога ќе почнете со плукање на Жмицко и бацување гз на Димче дрндупка.

Лудаците од Левица - Page 6 Etangc10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2343
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 07 2021, 18:49

Коските ќе си ги изглодаат. Кој луд, кој лоботомиран.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2929

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2343
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 06 2021, 17:55

Станувајте леванки моронски, земајте ги пушките и во шумата комунизмот да го браните. Еве го НАТО не окупира. Ебаве глупите.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2988
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2343
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 09 2021, 15:58

А мороните небањати толку го фалеа.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_1001

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2343
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Апр 17 2021, 18:52

Овој лудаков од леванка изгледа избегал од некоја установа. Сите знаат дека во операциите на НАТО учествуваат професиноналните војници на АРМ. И лудаков нив ги нарекува зморони. Ги навредува ппрофесионалците кои се спремни во секој момент да гинат за Македонија. Ги обвинува за кукавичлук. Институциите нека си ја гледаат работата и нека го приберат во некоја лудница каде што и припаѓа.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_2573
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Апр 18 2021, 13:22

Што има врска АРМ со борбата за човекови права на Русите во Украина? Русија нема потпишано договор со Украина, како што има Македонија со Грција и Бугарија дека нема да им помага на Русите надвор од своите граници доколку им се кршат човековите права. САД се бори и за правата на други. Барем така велеа кога го бомбардираа Белград (кој во минатото бил бомбардиран од хитлерова Германија) кога донесоа „подобар живот“ во Ирак, Либија и други земји или кога инсталираа власт што ја северизира Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Апр 18 2021, 19:34

Бидејки АРМ учествува во акциите на НАТО, можеш ли да објасниш кои се тие зморони кои „неќеле" да одат во Украина да гинат за кои пишува болниот од леванка? Погледни до каде стигна, да поддржуваш навреди и обвинувања за кукавичлук на професионалците од АРМ. Побарај помош додека е време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Нед Апр 18 2021, 19:54

Levica se isfrleni od kolosek, vmro se svesti i kolku tolku parira protiv prezemanjeto na simpatizeri pa i clenovi sto levica do pred izvesno vreme nepreceno go pravese. Od druga strana igrajki na kartata da odzemat sto poveke od vmro tolku se radikaliziraa sto neopredelenite pocnaa da gi zaobikoluvaat od daleku. I sega se potonati vo izolacijata sto samite sebe si ja napravija i poim nemaat kako da se spravat so toa.

Albatros

Број на мислења : 788
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by PRVOBOREC Саб Апр 24 2021, 17:03

Ај да видиме кој е изолиран од реалноста. Министерката Царовска или лудата леванка на Апашиев што се одзива на презиме Мојсоска и уништува културни споменици, како на пример куќата на Христо Узунов во Охрид.

Лудаците од Левица - Page 6 Img_1016

Лудаците од Левица - Page 6 Img_1017

Ова, според ортопедите е големо оптоварување за грбот на учениците кое со останатите фактори како неправилно и долго седење на столче, недоволна физичка активност, може да предизвика низа деформитети на `рбетниот столб и проблеми со кичмата. Токму поради вакви проблеми, властите во Црна Гора лани и ја ограничија тежината на училишните торби до 4 килограми, за учениците од одделенска настава.

За децата како Александар, кои не учат во целодневна настава и учебниците секој ден мора да ги носат на училиште, опасноста од сколиоза, кифоза и други оштетувања на `рбетот е уште поголема.


https://www.fakulteti.mk/mobile/news/16-08-19/rancite_na_osnovcite_nosat_rizik_tezhat_i_po_pet_kilogrami

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2343
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Апр 24 2021, 17:40

Умните купуваат торби со тркалца наместо да укинуваат учебници, а во некои земји има и училишни автобуси што ги возат и децата и нивните книги. Не знам зошто Царовска не си ја врши работата за која е обучена од Сорос, да набавува и дистрибуира подмачкувачи за газови, наместо да се бави со образование.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Апр 24 2021, 17:50

Ц ц ц, сега и апашиевци почна да ги браниш. Ајде честито нова партија и да не заборавиш да им помогнеш кога ќе ја уништуваат спомен куќата или обележјето на некој друг македонски револуционер. На пример гробот на Гоце Делечев, бидејки на вас апашиевци идоли ви се Сталин и Кастро.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Апр 24 2021, 21:37

Изгледа дека најапашки партии се СДСМ и ДУИ. Во секој случај по вас Левица беше втора партија во Македонија. Реално сите освен Заев и Царовска се против т.н. реформи во образованието. Бидејќи кај нас задолжителното образование е бесплатно според Уставот и законите, власта наместо да краде, може да купи комјутери или таблети за децата со пакет кој содржи и интернет платен од наши пари од буџетот, макар и да земат некоја провизија, наместо да ги крадат парите на голо.
Левица за догледно време би требало да го завземе местото на СДСМ доколкуза кусо време таму не дојде чесен политичар што не ги мрази Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 6 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот