Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од Левица

+14
Bosonoga
cvetka
Zhane
EVITA
osa
OPOZICIONER
TRAJCHE
SHARENI
Albatros
PRVOBOREC
alienmk
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Дек 11 2020, 13:53

Извини, а што е тоа одлично ако Заев остане на власт? Ќе станеме ли најсиромашна земја на светот и со најповеќе поќинати од корона?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Дек 11 2020, 14:22

Море ај договори се прво со твојот „партиски" лекар, Вељо Марковски, има нема корона, опасна е неопасна е...вие појќе го вртите ставот него ли сончоглед шо се врти, ловејќи го сонцето.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Дек 11 2020, 15:49

Лудаците од Левица - Page 5 Eo87iJYWEAIL-Aj?format=jpg&name=900x900
Овој е класика бот, не знае кај тера. Па чекај бе беше против Груески делми. Јас имам разидувања со Заев многу, и различни ставови по некои прашања и ситуации, ама ова никад не би го кажал. Пошо Заев во тие моменти беше на правата страна. Со оваа изјава на Апасиев испаѓа уствари ни дека не е ни бот, кондом е.
Друго делми го апсеа Апасиев, за време на шарената револуција, епа со оваа негова изјава испаѓа дека биле во право шо го уапсиле, пошо ето бил, „антидржавен“ елемент во тој период.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пет Дек 11 2020, 18:01

Некаде во интервјуто Апасиев вели за Шарената револуција дека нели револуцијата ги јаде своите деца, а во случајов децата ја изедоа револуцијата. Корупцијата е зголемена, зголемен е буџетот на државата (со зголемување давачки кон државата и задолжување), а нема инвестиции. Се надевам дека не си во категоријата кафеави сахиби. Мое мислење е дека Заев е инсталација на западот, поточно на САД кои преку разузнувачката операција Волшебникот од Оз во неможност да ја натераат Грција да ја спроведе Времената спогодба и пресудата од Хаг најдоа чпвек што ќе свитка кичма за да влезе во НАТО. Никој не очекуваше дека истото ќе го побара и Бугарија па Заев ќе им попушта и на нив. Ни откако доби патриотски напад, што нели не му личи на СДСМ, Заев не ги спомнува илинденците, да не зборувам за нешто постаро од нашата историја. Влеговме во НАТО, но тоа не ни донесе поголема сигурност или подобар живот. По влезот во НАТО повеќе сме во вонредна или кризна состојба. Така ќе бидеме најмалку до јуни следната година, што значи дека владата не планира до тогаш да има подобрување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Дек 11 2020, 20:44

Уште полошо ќе биде со Жмицко неспособниот и полтроните околу него. Затоа пуканки, пиво и уживање во масакрот помеѓу дпне и леванка.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by defo Пет Дек 11 2020, 23:15

Е да си здрав и жив, само ради првиов дел шо го напиша би гласал пак за СДСМ, не дека заслужуваат. Ама да не ја труеме темава. Да им ја оставиме да си ја читаат. Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Дек 12 2020, 18:09

Да не беше Заев инсталиран на премиерското место Мицковски не ќе беше лидер на ВМРО. Јас нормално мислам дека било кој би бил подобар премиер од Заев. И поради зголемените задолжувања и корупција и поради големиот пад на БДП. Да не зборувам за кастрирањето на идентитетот и историјата. На пример со непризнавањето на постоење на македонско национално малцинство во Бугарија и Грција македонските лингвисти не смеат да ги истражуваат македонските дијалекти во Бугарија и Грција, музичарите народните песни (а од Егејска Македонија потекнува 7/8 такт). Или дека вакцинацијата против ковид кај нас треба да започне во 2022 година. Ако до тогаш заврши вакцинацијата против грип од оваа година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Дек 12 2020, 21:09

трендафил напиша: Јас нормално мислам дека било кој би бил подобар премиер од Заев.

Благодарение на слободата што ја донесе господинот Заев сега за разлика од времето на груевизмот слободно можеш да мислиш и кажеш се што сакаш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Дек 12 2020, 21:49

Не знам за каква слобода зборуваш кога во општина со мнозинство Македонци не смее да се вее македонското етничко знаме, дури и шахтите се брусеа. Кога не смееш својата земја да ја именуваш како што сакаш туку за се. и за учебниците од кои учат македонски деца ги пишуваш во договор со непријатели на земјата, се откажуваш од своите сонародници во соседните земји, не смееш за фашистите да кажеш дека биле фашисти ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Дек 12 2020, 22:00

Ти и твоите дпне оФци сте пример дека слободата на говорот, колку и да е тој лицемерен е загарантирана.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Саб Дек 12 2020, 22:22

Се разбира забранет е говорот на омраза каков што лудите дпне оФци шират на социјалните мрежи. И тоа секаде во светот.

Лудаците од Левица - Page 5 Epejr610Лудаците од Левица - Page 5 Epejst10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Саб Дек 12 2020, 23:22

luxor напиша:Се разбира забранет е говорот на омраза каков што лудите дпне оФци шират на социјалните мрежи. И тоа секаде во светот.

Темата е за Левица. Не знам дали некој што фашистите не ги смета за фашисти и тие што си ја имаат мувата на капата дека кога се зборува за бугарски фашисти се мисли на нив и на целиот бугарски народ со тоа шири говор на омраза кон антифашистите и дали воопшто е лошо да се мразат фашистите наместо да се прогласуваат за ослободители на тие што биле окупирани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 10:03

Тоа во штабот ќе прашаш. Вие дпне оФците и леванките барате оставка од Заев затоа што не се согласи јазикот и идентитетот на македонците да ги продаде на бугарите и грците. Што секако е фашистичко барање кое вие го поддржувате и со кое се согласувате секогаш кога барате да дојдете на власт без избори затоа што Заев и СДСМ не успеале да ги почнат преговорите со ЕУ за што услов беше македонците да станат бугари.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 17:45

Шоуто зема замав. Леванките и дпне оФците си копаат очи на твитер.

Лудаците од Левица - Page 5 Img_2495
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 17:53

Дпне оФците како нешто се бранат па дури и бараат помош од Чиз.

Лудаците од Левица - Page 5 Img_2496Лудаците од Левица - Page 5 Img_2497
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 17:54

А овој им го забива до балчак.

Лудаците од Левица - Page 5 Img_2498
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Albatros Нед Дек 13 2020, 18:17

Kakva navreda za clenstvoto.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Дек 13 2020, 19:17

luxor напиша:
трендафил напиша: Јас нормално мислам дека било кој би бил подобар премиер од Заев.

Благодарение на слободата што ја донесе господинот Заев сега за разлика од времето на груевизмот слободно можеш да мислиш и кажеш се што сакаш.
Мислам дека Заев ја ослободи Македонија како што ја ослободија бугарските фашисти во Втората светска војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 19:54

Мислењата на дпне оФците кои се продаваат за пари што според Чиз е многу точно и емпириски докажано се нерелевантни. Туку зошто не го демантираш Чиз, значи ли тоа дека неговото тврдење е точно?

Лудаците од Левица - Page 5 Epixps10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Нед Дек 13 2020, 20:13

Ако добро те разбирам ти мислиш дека СДСМ спроведува изборна корупција. Стандардно гласачко тело подложно на поткуп, колку што мене ми е познато се Ромите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Нед Дек 13 2020, 20:27

Јас не тврдам ништо. Чиз ве плука во лице и тврди дека сте на продажба. А ти молчиш, според тоа ќе излезе дека навистина се продавате за пари и дпне е обична криминална организација како што одамна е познато.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by трендафил Пон Дек 14 2020, 20:52

Ако обвинителството не го повика тој Чиз (би требало лесно да го пронајде МВР со одделот за компјутерски криминал) за да го испраша за неговите наводи, не знам што можам јас да направам. Воопшто не молчев, туку сериозно го разбрав обвинението дека СДСМ врши изборна кражба и кога нема потреба (и така в.д. градоначалникот е од бугарофилската партија на Заев). Еве фотографии од прославата на победата со што се прекршени протоколите во врска со пандемијата. Срамно за доктор градоначалник.

Лудаците од Левица - Page 5 Slavenje-shtip-1-960x687

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by OPOZICIONER Пон Дек 14 2020, 21:00

Dpmne otsekogas se prodavale za pari.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by alienmk Пет Дек 18 2020, 17:38

Kurvite od levica protiv seksualnite rabotnicki.

Лудаците од Левица - Page 5 Img_2044

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Luxor Пет Дек 18 2020, 18:58

Апашиев буката.

Лудаците од Левица - Page 5 Epivjl10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од Левица - Page 5 Empty Re: Лудаците од Левица

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот