Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+10
PRVOBOREC
трендафил
Delta
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
14 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 21:24

Можеме да гатаме колку што сакаме, но ако полицијата не биде ефикасна како во случајот со оштетувањето на бугарскиот фашистички клуб во Битола кога експресно го пронајде Ламбе Алабаковски. Новинарот има пишувано и текстови за краѓбите во РЕК Битола и ЕСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Чет Окт 27 2022, 08:08

На партиските ботови воопшто не им е грижа сторителите да бидат изведени пред суд. Важно им е да соберат некој политички поен на несреќата на нивните сограѓани.

Nebula напиша:Partiski botovi, namesto da tropate blesavstini  bi trebalo da barate brza i efikasna razresnica. Nasilstvo nad novinar bez ogled od kogo i da doaga e nedozvolivo. Posebno ako nema pravna zavrsnica.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Окт 27 2022, 09:30

Брза и ефикасна разрешница на секој вид на криминал е должност на органите за прогон во државата и не треба да се бара за секој случај посебно. Најблесаво е кога разрешница бараат тие што управуваат со овие институции, а тоа е власта. Власта треба доколку нема брза и ефикасна разрешница да ги смени неспособните што тоа не го направиле и да постави други. И за добро на граѓаните, но и за свое добро, за да има шанси да ги добие следните избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Окт 29 2022, 10:51

СДСМ не признава дека има Македонци во Бугарија (и во Грција) па веројатно е тоа причина што нема да присуствуваат на отворањето на македонскиот клуб во Благоевград, затоа што тој е доказ дека лажат. За жал Македонија како држава нема ни да ја помага работата на клубот и тоа изгледа ќе мора да го прават Македонците од странство. Чудна е изјавата на министерот Османи кога коментира нешто што во Бугарија го прават бугарски државјани со финансиска помош од трета земја (Канада), за разлика од бугарските фашистички клубови во Македонија кои се финансирани од фондација што прима пари и од власта. Да напишам и овде дека клубот во Благоевград ќе се бори за човековите права на Македонците во Бугарија, а бугарските клубови се борат за кршење на човековите права на Македонците во Македонија и нивна бугаризација. Со помош на пробугарската СДСМ и прокосоварската ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Ное 30 2022, 09:42

Според идеолошкиот лидер на сегашниот СДСМ, на неговите следбеници, како што изјави кога евроатлантската меѓународна банда го крунисуваше, не им личело да бидат патриоти, туку излегува им личело да бидат предавници. Да ја продаваат Македонија и Македонците на шовинистите од Грција и Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Teo Сре Ное 30 2022, 11:09

Samo vselenata i glupokjata na vanchemihajlovistite od vbro dpbne se beskonechni. Za toa prvoto ne sum siguren.
Inaku ova e parafraza na poznata izjava na Albert Ajnshtajn.
(Objasnuvanjeto e nameneto za glupite vanchemihajlovisti, chlenovi na vbro dpbne).

Лудаците од СДСМ - Page 5 Img_2334
Лудаците од СДСМ - Page 5 Img_2336

Лудаците од СДСМ - Page 5 Img_2335
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Ное 30 2022, 11:24

За жал и Ванчо Михајлов е дел од македонската историја и од ВМРО откако со помош на бугарските власти станал лидер на партијата. Исто како што ЗОран Заев со поддршка на евроатлантската меѓународна банда стана премиер на Македонија. Не ќе може во иднина некој да лаже дека не бил премиер на пример поради изјавата на БГНЕС во интервјуто дека со Бугароте сме еден (сшти) народ.
https://arhiva.infomax.mk/wp/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%B1%D1%80%D0%B0/
СДСМ се откажа од Лазар Колишевски иако какви такви ги постави темелите на Република Македонија и сите установи што сега се национални ги има формирано како македонски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Дек 01 2022, 10:23

Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека до крајот на денот МВР ќе даде соопштение за случајот со синот на неговиот заменик, Буши, кога возел приватно возило со флеѓери (што е забрането) и бегал од полицијата што морала да го брка, а кога е фатен по интервенција од некого е ослободен и до ден денешен не се гони. Денот помина, нема соопштение. Остана само вистината дека министерот е лажго.
На 15 ноември имаше соопштение дека трансформаторот за РЕК Ботола тргнал за Македонија од Турција и дека се очекува да пристигне до 22 ноември. Денес сме први декември, трансформаторот го нема.Уште една лага од лажговците од власта. Јога ќе стигне ќе требаат уште 10 дена изтиот да се монтира. АКо и оваа информација не е лага.
https://makfax.com.mk/ekonomija/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%BA-%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B3%D0%BD%D0%B0-%D0%BE/

Ништо ни од тврдењето дека Македонија ќе ги подмири потребите за струја за регулираниот пазар од сопствени извори. За овие потреби во минатиот месец се потрошени 23 милиони евра од кредити што утре ќе треба да ги враќаат даноќните обврзници, а за првите 4 дена од декември веќе аконтативно се уплатени 6 милиони евра.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Дек 29 2022, 18:38

За набавла на струја за 4 дена владата на три приватни компании им има платено 2 милиона од парите на граѓаните (буџетот) со кој управува. Ако струјата е набавена на берза цената би била за 800 илјади евра пониска. Педерите (како карактер) од СДСМ молчат на оваа објава.

https://faktor.mk/zoshto-esm-plati-2-milioni-evra-za-struja-koja-na-berza-chini-800000-evra-poevtino?fbclid=IwAR3F-a0_j2LBa14YJq6GLe_pXkpJj1Tyu-7Iw4Ty_UsBznhEegM6VqaeHC4

Госпоѓата министерка, сопругата на министерот Крешник Бектеши доби рабпта во Агенцијата за отстварување на права на заедниците (која нема мрднато со прст за заштите на правата на Македонците кои се загрозени од евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници), на местото виш соработник.

https://www.expres.mk/po-sestrata-i-soprugata-na-ministerot-za-ekonomija-kreshnik-bekteshi-se-vraboti-vo-drzhavno/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 07 2023, 16:01

Еди Рама повторно ги повикува лидерите на партиите на Македонците со албанско етничко потекло во Тирана за да им предаде нова Тиранска платформа што СДСМ ќе ја спроведува.

https://4news.mk/edi-rama-vo-vtornik-ke-gi-sobere-vo-tirana-liderite-na-albanskite-politichkite-partii-od-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 14 2023, 11:16

Освен по загадувањето на воздухот Македонија е прва во светот и по избегани затвореници. Кај нас 6,91% од затворениците бегаат од затвор. Најповеќе од нив изгледа се припадници на едно малцинство (што си замислува дека е народ и можеби со помош на СДСМ ќе си ги исполни желбите, како што своите желби си ги исполнија Грците, Бугарите, за сега делумно и евроатлантската меѓународна банда која ги подржува и СДСМ и непријателите на Македонците. Албанците ги има многу повеќе од праведно (пропорционално според бројот) во затворите и во Македонија, но и во други земји кај што живеат.

Лудаците од СДСМ - Page 5 FKG3zxlXIAEFcnv

За среќа овие бегстрва се повеќе невраќања на време од одсуствата кога им се дозволува да одат дома, но имаме и вистински бегства. Како што се случи пред некој ден кога е повреден и еден полицаец во кого е пукано и се крие тежината на неговите повреди.
https://a1on.mk/macedonia/video-ranet-policaec-izbegan-zatvorenik-od-idrizovo-uspeshnata-akcija-za-begstvo-planirana-do-detal/?swcfpc=1
https://a1on.mk/macedonia/video-komandir-osuden-za-mito-na-kogo-ne-mu-e-prv-skandal-bil-na-smena-vo-idrizovo-koga-izbega-zatvorenikot/?swcfpc=1&fbclid=IwAR0RZu-tWnKsLeM0pkH1RVCOg-yyGLBth4wWeSwJ_hqx3HEO_EXRxwiQerk

При преносот на затвореникот наводно во бонница не се почитувани повеќе процедури, а командир на смената на затворската полиција бил поранешен полицаец избркан од работа поради примање мито. Истиот бил на смена и киога за Нова година е претепан млад затвореник од ромска националност во затворот. Возилото со кое е превезуван избеганиот немало полициска придружба, не е почитувано ни правилото доколку во моментот нема затворски лекар да се повика брза помош да интервенира во затворот. Се надевам дека избеганиот нема да учествува како активист на ДУИ и СДСМ на евентуалните предвремени избори.

П.С:: Имаме власт која не е способна да организира превоз на еден затвореник на растојание од 20тина километри, а некој очекува да не однесе во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 14 2023, 18:16

Два нови детали во врска со бегството од Идризово ма идниот активист на ДУИ и СДСМ на сега поизгледните предвремени избори. Не бил прегледан од затворски докѕор туку од друг затвореник. Не е пукано во повредениот полицаец, туку во кровот од возилото, а зрното случајно се одбило во него.


https://www.expres.mk/kovachki-zatvorenik-doktor-dal-nalog-osudeniot-shto-izbega-da-se-nosi-vo-bolnica/


https://republika.mk/vesti/crna-hronika/ojo-i-mvr-begstvoto-na-memeti-bilo-dogovoreno-so-politsajtsite-detali-od-toa-kako-techela-tselata-aktsija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Teo Саб Јан 14 2023, 19:15

Nema poglupo sushtestvo na planetata od vsro dpsne ovca koja za sebe misli deka e Nostradamus.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Јан 15 2023, 14:34

Лудаците од СДСМ - Page 5 Slika-2

Интересен статус на сега притворениот командир на смена на затворот во Идризово, кој нема спроведено ниту една единствена точка од протоколот за превоз на затвореници во болница, при што избега еден убиец со умисла и дилер со дрога. Тој пишува „Со шефот до крај“ и сликан е со Миле Зечевиќ, потпретседател на СДСМ, кој нема никаква функција во затворското обезбедување. Дали тогаш можеби од СДСМ му е пренесена наредба да му дозволи на криминалецот да побегне. Од тука е и мојот сомнеж дека можеби ќе има предврем,ени избори, а криминалецот ќе работи како активист (полнач на кутии).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Јан 15 2023, 18:55

И анкетата за војната во Украина покажува дека актуелната власт го почитува исклучиво мислењето на Албанците, а го игнорира мислењето на Македонците. Најдолем број Македонци не поддржува ниту една страна во судирот но е против санкции против Русија (од кои повеќе страдаме ние)м за разлика од Албанците кои во се се на страната на Украина. Но бидејќи во Македонија мнозинство се Македонци, а Албанците се малцинство со желба да биде прогласено за мнозинство, пдносно да се занемарат бројките, мнозинството е против мешање на Македонија во војната ниту со самоубиствени санкции, ниту со воена помош. Една од причините за тие разлики е веројатно во војната во Македонија кога западните земји се ставија на страна на Албанците и уште ја имаат нивната поддршка, а Македонија не само што не добиваше оружје, тулу кога се консолидиравме воено и требаше да победиме бевме ставени под санкции од страна на САД и нивните слуги од ЕУ. Ни Украина не ни донира еднократно оружје, туку ни ги придаде, а истото ние им го подаривме бесплатно и веќе е уништено во вокната.

https://plusinfo.mk/makedoncite-navivaat-za-rusi-a-albancite-za-ukraina-anketata-na-detektor-pokazha-golema-etnichka-podelenost/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Јан 18 2023, 22:16

Сите земји што претседаваат со ОБСЕ на логото го промовираат и својот јазик. Јазик што никој не го оспорува. Македонското лого е напишано замо на англиски. Како да нема македонски јазик и македонско писмо.

https://www.expres.mk/makedonskata-kirilica-progoneta-od-logoto-za-pretsedavanjeto-na-makedonija-so-obse/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2023, 16:49

Многу чудно, да не кажам малоумно соопштение од СДСМ откако по изјавата на Ахмети, лидерот на актуелната власт, дека Мицкоски ја гледал војната на телевизија, па затоа не знаел дека во неа победиле наводно Албанците. Во изјавата пишува дека „ Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ стануваат заложник на популистичките политики и потпалувачките реторики на Левица, кои се испречуваат на европскиот пат на државата и се натпреваруваат со нив во штетното политичко делување“, велат од СДСМ преку соопштение..“ Не знам каква врска има Апасиев со тоа што лидерот на ВМРО како доброволец бил бранител и се борел против терористите на УЧК Апасиев во тоа време е уште малолетен. Веројатно на поранешните комунисти од СДСМ и ДУИ (не знам дали знаете дека Ахмети бил член на Максистичко-ленинистичката партија на Косово очекувале Левица да биде на нивна страна.

https://www.expres.mk/sdsm-izjavite-na-mickoski-deka-bil-dobrovolec-vo-2001-va-pokazhuvaat-deka-e-zalozhnik-na-apasiev/

https://www.expres.mk/zhestok-odgovor-od-mickoski-do-ahmeti-kolku-stotici-milioni-evra-dobile-toj-familijata-i-sorabotniici-na-smetka-na-zhrtvite-od-2001-video/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2023, 21:11

Не можам да разберам зошто СДСМ и ДУИ и прават рејкама на Русија и ја обвинуваат дека таа го поддржува македонскиот идентитет што го загрозува евриатлантската меѓународна банда, но пред се актуелната македонска власт. Мислам дека Путин за разлика од западот нема ништо против Македонија, но дека не е активен во наша заштита затоа што нормално приоритет му се неговите сонародници во Украина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Фед 04 2023, 09:56

Гледам една позитивна работа од континуираното предавство што власта се обидува да го спроведе откако странци ја онсталираа во владата, се зацврстува идентитетот на Македонците што немаат намера да станат Бугари поради зачленување во ЕУ. Се повеќе се вее природното национална знаме на државата, а се помалку новокомпонираното присилно сменето како услов да влеземе во ОН, што е спротивно на темелите на оваа организација. Веројатно им е јасно и на газдите и на домашните предавници дека претераа со понижувањето на македонскиот народ и тоа доведе до за нив неочекуван ефект. Наместо предавање предизвика отпор. Либералниот глобализам, што многу наликува на фашизам доживува криза не само кај нас, туку и во светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Фед 23 2023, 20:50

За жал јазот меѓу двата вида Македонци, тие со целосен и тие со кастриран идентитет се зголемува. Во времето на шарената куртон револуција имавме разлика само околу античката историја, а не и за историјата во нашата ера (по Христа). ЕДните го сметаа Александар за Македонски, другите за Грчки. Сега веќе имаме разлика и ојолу македонски великани од пред еден милениум, Мнозинството Македонци ги сметаат цар Самоил или светите браќа Кирил и Методиј за Македонци, а според Али Ахмети, Заев и Ковачевски и нивните следбеници тие се заеднички со Бугарите. Не знам дали ги сметаат за Бугари или за македонско бугарски мутанти?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Мар 03 2023, 19:24

Да не отворам тема за лудаците од ДУИ, бидејќи Бујар Османи стана министер со гласови на СДСМ, овде ќе напишам дека денеска тој на Бугарија и го честиташе денот на кој е потпишан Сан Стефанскиот договор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Мар 11 2023, 18:43

Изјавата на вазалот Ковачевски дека (парафразирам) го болел кyрот за тоа што мнозинството граѓани на Македонија е против внесувањето на бугарите во Уставот и целиот пакет на ДУИ и СДСМ во врска со Бугарија, а ќе направи се да продолжи со неговото спроведување е знак дека Македонија не е хибриден режим туку диктатура. Во истата изјава премиерот призна дека диктаторски се наметнати и Охридскиот рамковен и Преспанскиот договор. Оправдувањето е дека народот бил (повторно) парафразирам) народот бил глупав, а странците и домашните предавници биле паметни. Веројатно најпаметното е укинувањето на македонскиот народ што е цел на наредбодавачите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by alienmk Саб Мар 11 2023, 19:17

I sto ke napravat Micko i dpmne? Ke go izvadat narodot na ulica ili placat po ambasadi?

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by alienmk Саб Мар 11 2023, 19:35

U stvari eve sti pravat.

Поранешниот началник Ѓурчевски го разобличи делувањето на Мицкоски: Тој е задолжен да го гуши македонскиот народ од масовен протест – треба да се излезе на улица и да не се враќаме дома!

https://infomax.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%93%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%BE/

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Мар 11 2023, 21:09

Нема потреба од насилство. Владата на ДУИ поддржана од СДСМ нема мнозинство за промена на Уставот, па состојбата со предавството е замрзната до следните избори. Инаку во Македонија во моментов има десетина партии со повеќе членови отколку што имала КПМ во 1941 година, па од борбата на партизаните е создадена македонска држава. Македонскиот народ уште не е доведен во ситуација да подигне востание во бирбата за своите човекови права. Протести очигледно според изјавата на премиерот што кусо кажано значи дека го боли кyрот за тоа што тој мисли нема да го сменат мислењето на власта. Може да дојде само до непотребно крвопролевање при што сојузниците на Зеленски би биле сојузници и на Ахмети (кого веќе го поддржуваат повеќе од две децении) и на неговата маша Ковачевски. Можеби е и добро за Македонија што нема да има предвремени избори. До редовните ќе заврши војната во Украина со што ќе почне смена на лидерството со светот и заминување на тие што садистички се изживуваат со Македонија и Македонците од осамостојувањето на нашата држава. На домашните предавници треба да им биде јасно дека тие ќе го јадат стапот. Не нивните наредбодавачи од Вашингтон и Брисел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 5 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот