Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+10
PRVOBOREC
трендафил
Delta
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
14 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Сре Jул 20 2022, 12:15

Да не биде писле како атентаторот на Жмицко некој ваш незадоволен од тоа што не гласавте против францускиот предлог?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 14:22

Доколку Оливер Спасовски не го најде сторителот со брзина со која го пронајде потпалувачот на вратата на профашистичкиот клуб во Битола (со име на пробугарски фашист) со иста брзина, дури и побрзо затоа што се работи за поголема штета и напад врз народен избраник, а не клуб на непријателска држава работите ќе бидат многу јасни. Ајде да оставиме да покаже времето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by SHARENI Сре Jул 20 2022, 14:26

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by defo Сре Jул 20 2022, 16:18

трендафил напиша:Доколку Оливер Спасовски не го најде сторителот со брзина со која го пронајде потпалувачот на вратата на профашистичкиот клуб во Битола (со име на пробугарски фашист) со иста брзина, дури и побрзо затоа што се работи за поголема штета и напад врз народен избраник, а не клуб на непријателска држава работите ќе бидат многу јасни. Ајде да оставиме да покаже времето.

МВР го најде и атентаторот на Мицко, ама после брат му стана шеф на кабинет на ДПМНЕ-оска директорка.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 21:50

За палењето во Прилеп има само осомничен кој уште не е изнесен ни пред судија. Во врска со братот на едн од тројцата што пукаше на плоштадот Скендербег повеќе пати напишав дека не е Скопје дел од фашистичка Бугарија па да се казни целото семејство и комшиите на некој што го прекршил законот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Jул 21 2022, 20:14

Во меѓувреме вчера е запалено уште рдно возило во Прилеп, во време кога осомничените се во притвор. Не знам уште колку палења ќе дозволо МВР на Спасовски. Ќе почне ли да делува превентивно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пет Jул 22 2022, 09:31

Предавниците не можат да разберат дека наместо декларација за македонскиот јазик имаат дадено декларација за јазикот што според Уставот се користи во Република Македонија, т.н. северна по капитулантскиот Преспански договор. Различни дијалекти на нашиот македонски јазик се користат во деловите од Македонија што се дел од други земји, а тоа е намерно изоставено во документот, што значи дека предавството е направено со умисла. Ова сигурно ќе го имаат предвид судиите кога сторителите ќе ја добијат заслужената казна. За жал за да се случи тоа ќе треба да почекаме до следните избори. Не посакувам народот да го превземе казнувањето во свои раце.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 12:58

Толку оригинално мислење на Колозова во врска со депортирањето на македонските Евреи, дека македонскиот народ треба да им се извини на Евреите, посебно како што вели „заспаните партизани“. Тоа никако не треба да го направат Бугарија и Бугарите. Толку оригинално мислење што не му дошко на ум на никој на светот, што мора да е ненормално во медицински смисол. Лудачко нешто. Виновни биле и Македонците што работеле во бугарската администрација, на пример дедо му на Андреј Жерновски кој бил заменик кмет на Скопје), но никако бугарската војска и полиција што го спровела холокаустот.

https://www.expres.mk/neverojatno-kolozova-bara-makedoncite-da-se-izvinat-za-pogromot-na-makedonskite-evrei-pod-bugarska-okupacija/

Колозова имеше оригинално мислење и дека за онцидентот на плоштадот Скендербег не биле виновни активистита на власта што ги нападнаа протестантите против бугаризацијата на Македонија што се обидува да ја спроведе владата помош на ЕУ и евроатлантската меѓународна банда општо кажано. Наводно поминувале низ албанско маало, што според неа би требало да биде забрането ваљда, иако тоа е обична лага. Протестантите цело време се движеа низ општина Центар. И првично нападот беше во таа општина (на јужниот дел од булеварот Гоце Делчев). Се пукаше од оптина Чаир. Таа не гледа провокација во т.н. француски предлог чија крајна цел е бугаризација на Македонците.

https://www.expres.mk/spored-kolozova-makedonski-demonstranti-vchera-vlegle-vo-albansko-maslo-za-da-provociraat/


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Пон Jул 25 2022, 21:23

Или на пример дедо и на Ганка Самуилова Цветанова кој бил кмет на Скопје.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 21:51

Ганка беше министерка од 2000 до 2002 година кога премиер беше вашиот коалиционен партнер, лидер на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски. Еден од преговарачите, заедно со Бучковски што доведе до капитулантскиот договор.
Кај нас на споменикот на цар Самоил е напишано само името. Не пишува македонски цар затоа што не е потребно, сите го знаат тоа. Во Бугарија мислат дека на споменикот му напишале бугарски цар, тоа ќе стане вистина.
Да ми зборувал некој дека по 3 децении независност ќе имаме втора по ред бугарофилска влада не би поверувал. Но СДСМ по Заев и се е можно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 17:26

Лудаците од СДСМ - Page 4 %D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%BE

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 21:39

За Исмани, Заев, Ковачевски и другите т.н. северџани дека или се слепи или имаат ментални проблеми па потпишуваат договори дека нема Македонци во Бугарија. Лажење до балчак. Истото важи и за Грција.

https://www.expres.mk/velat-ne-nema-ama-eve-sme-na-nashata-semakedonska-proslava-na-ilinden-vo-musomishte-vo-pirinska-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Сеп 13 2022, 19:51

Чудна демократија во Македонија. Тоа што ќе го одлучат пратениците и од нив избраната власт не може да се поништи со референдум од народот. Што би требало да биде замена за референдум и на кој начин народот може да ја наметне својата волја, Треба ли да се вратиме во 19 век. И така имаме власт што ни ја јаде иднината и успева дури и да ја јаде историјата. Чудо невидено.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 09:45

Не знам дали се будали тие од власта или сметаат дека ние сите сме будали. Зголемувањето на пензиите од само 6,8% власта го најавува како најголемо покачување на пензиите. Реално имаме најголемо намалување на пензиите, односно и со „покачените“ пензии ќе може да се купат многу помалку работи. Србија, што има помала инфлација од Македонија ќе ги покаќи пензиите скоро тројно повеќе, 18,2%. Плус Србија не е членка на НАТО што нели носи пари како што не лажеа за да си го смениме името спротивно на нашата волја и нашите човекови права. Реално пензионерите соседи ќе имаат зголемување на пензиите поголемо од инфлацијата. Нели кај нас, според лажговците од власта имаме историско покачување на просечната плата што повторно влегува како половина во покачувањето на пензии. Реално покачувањето кај нас е помало од првиот критериум, инфлацијата, односно половина од процентот на инфлација коллу што влегува во покачувањето на пензиите.
Ваква идиотска инфлација имаше во ввремето пред осамостојувањето на Македонија, но првата влада на самостојна Македонија, на Никола Кљусев на кого актуелната власт не му положи венец на 8 септември ја реши за кусо време и покрај тоа што бевме под ембарго и ни беше затворена границата со ЕУ (со Грција) па увозот и извозот се одвиваше преку Албанија и Бугарија (која за среќа тогаш не беше членка на ЕУ па се однесуваше горе долу нормално кон нас). Може да се каже и пријателски пред повампирувањето на фашистичките идеи кај нашиот источен сосед, поддржан од идеолошките пријатели во СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 09:22Видеото е од прослава во Егејска Македонија . На него Македонците од селото Крушари (не знам како се вика откако Грците насилно му го имаат променето името) играат и пеат на македонски јазик. Да потсетам дека по Преспанскиот договор што го потпиша предавничката партија со свиткана кичма Македонци во Грција не постојат. Заевистите не само што лажат кога не ги исполнуваат работите што ги ветуваат, кога ветуваат благосостојба, а носат сиромаштија, смрзнување со еден збор кажано катастрофа, лажат и за работи што се гледаат во реално време како на ова видео. За ова пишува македонскиот активост од Грција Павле Воскопулос кој во својот пост тие што ги гледаме ги нарекува непостоечки, како што лажат Грците и северџанската божем македонска власт со поддршка на евроатлантската меѓународна банда. Што сака Македонците во Македонија да ги направи Бугари барем до 1944 година, кои божем вештачки Тито ги трансформирал во Македонци, не само во Македонија туку и во Грција, Бугарија, САД, АВстралија и секаде во светот каде што има Македонци. А ги има секаде освен во СДСМ и ДУИ иако го задржуваат името Македонци во обид да ги преиобразат во Македонци со бугарско потекло и останатите, обичните Македонци.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 09:40

Вчера пратеникот од опозицијата Ковачки постави прашање во врска со безбедносниот сертификат на премиерот Ковачевски зошто не му се одзема поради сменетите услови откако е објавен документ за негова неспоисобност цитирајќи еден член од уредбата. Во него пишува: „ Според член 4 точки 11 и 13 од Уредбата за безбедност на лица корисници на класифицирани информации пречка за стекнување на безбедносен сертификат е демонстрирање на нечесност, нелојалност, недоверливост, како и доколку истото лице страдало од болест која може да биде пречка во неговото расудување.
До сега нема одговор од СДСМ, а прашањето е многу едностравно. Дали премиерот на сопствено барање е прогласен за трајно неспособен со дијагноза за психичко пореметување и пречки во расудувањето. Дека е можно да има такви проблеми може да се сомневаме по многу работи, последна е прифаќањето на францускиот предлог по кој реално можеме да станеме членка на ЕУ само ако лажеме дека до 1944 година сме биле Бугари. Според некои озборувања дијагнозата не премиерот е за болест што е неизлечива и може само да прогресира.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Окт 04 2022, 20:40

Гледам дека претседателот Пендаровски и премиерот Ковачевски поддржуваат прием на Украина во НАТО. Тоа автоматски значи почеток на војна на НАТО и Русија, што автоматски е почеток на Трета светска војна. Доколку веќе не е почната.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 09 2022, 09:16

Лудаците од СДСМ - Page 4 MickoskiCarBoris

Ова е фотографија за која СДСМ во соопштението тврди дека лидерот на најголемата политичка партија е сликан во друштво со претседателот на фашистичкиот клуб во Охрид, цар Борис Трети. Јас не гледам дека се во друштво, туку ми личи дека претседателот е свртен со грб кон Мицкоски, а со лице кон тој што фотографирал. Се надевам дека не се работи за некој од тајните служби на Македонија кои работат не во полза на државата туку на врхушката од власта. Ова под услов фотографијата да не е фотошопирана, Се поставува и прашањето од каде му е на СДСМ. Дали им ја дал претседателот на фашистичкиот клуб во Охрид.
Понатаму во соопштението се вели и дека ликот на Ванчо Михајлов бил представен во македонски музеи во склоп на проектот Скопје 2014. Што треба да има во музеите, само Македонци, а не и тие против кои се бореле. Нормално е дека во иднина во музеите да ги има и Зоран Заев и Димитар КОвачевски но претставени во исто светло као Ванчо Михајлов, како бугарофили и антимакедонци. Се разбира соопштението е наменето за тие што не размислуваат туку прифаќаат се што ќе им се сервира. Секој што ги посетил музеите знае што пишува за Ванчо Михајлов во нив. Истото ќе го пишува и за актуелната врхушка на СДСМ кога ќе заминат во историјата. А секој станува историја. Инаку оваа фотографија и соопштение се повторуваат повеќе пати. Веројатно поради мислењето дека ако едно нешто некој го излаже повеќе пати и сам почнува да верува во него.

https://sdsm.org.mk/soopstenija/51182

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by EVITA Нед Окт 09 2022, 10:32

Ne se gleda preku patiskite ocila na dpmne. Za drugite e jasno vo kakvo drustvo e Mickoski.

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Окт 10 2022, 20:23

Не знам каков е погледот низ СДСМовски очила. Колку што гледам без очила кои фала му на Господ не ми требаат ни на 70 години, почитувачов на бугарскиот Адолф Хитлер, царот Борис, ниту гледа во свечите, ниту е свртен кон лидерот на најгиолемата политичка партија во Македонија, туку кон камерата. Очигледно е дека тоа е направено во обид да му наштети на Мицкоски, а во полза на Бугарија и нивните соработници во Македонија. Претпоставувам дека фотограф е некој разузнувач. Не знам само дали од македонската служба или од бугарската, која како пријателска служба им ја дала фотографијата на своите пријатели од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Окт 11 2022, 09:59

Знам дека на либералната (неофашистичка) власт не и е лесно да мора да го слави 11 октомври, денот на почетокот на востанието против бугарските фашистички окупатори, но и на нив им е јасно дека мора да глумат патриотизам за да имаат некакви шанси за да останат на власт. И на либералните газди од западот им е јасно дека бугаризацијата нема поддршка во Македонија.
На сите антифашисти во Македонија им го честитат 11 октомври, денот на кој започна борбата што доведе до слободна Македонија. Иако сега во мир некој сака победата над бугарските фашисти да ја претвори во капитулација и да ги прифати фашистичките идеи од времето на Народно ослободителната борба. За жал не можам да ја напишам кратенката НОБ, затоа што некои лудаци според договорот што го потпиша антимакедонската власт го исфрлија македонското од Македонската опера и балет, сега МОБ е НОБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 06:55

Ако Бугарија не била фашистичка во времето на Втората светска војна, не знам зошто бара од спомениците посветени на жртвите на нивната окупација да се избрише зборот бугарски. Ако не биле фашисто, а злосторството го извршила нивната војска или полиција треба да се избрише зборот фашистички и да пошува дека злосторници се бугарските окупатори. Лично за интелектот на Заев немам некое високо мислење, но не знам зошто нешто што е очигледно погрешно го прифаќаат сите негови следбеници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Окт 26 2022, 09:57

По објавувањето на серијалот за криминалите во РЕК Битола и ЕСМ, претепан е новинарот Зоран Божиновски.

Лудаците од СДСМ - Page 4 Screenshot_2https://infomax.mk/%d0%b2%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%be-%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%82%d0%b5%d0%bf%d0%b0%d0%bd-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b0/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by OPOZICIONER Сре Окт 26 2022, 15:02

Palco taka veli, ima i druga  verzija. Ova e objaveno pred 3 dena. Koga MVR ke gi uapsi ke vidime sto e tocno.

Лудаците од СДСМ - Page 4 Img_2273
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Nebula Сре Окт 26 2022, 17:41

Partiski botovi, namesto da tropate blesavstini bi trebalo da barate brza i efikasna razresnica. Nasilstvo nad novinar bez ogled od kogo i da doaga e nedozvolivo. Posebno ako nema pravna zavrsnica.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 4 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот