Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+10
PRVOBOREC
трендафил
Delta
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
14 posters

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by defo Саб Мар 11 2023, 21:23

alienmk напиша:U stvari eve sti pravat.

Поранешниот началник Ѓурчевски го разобличи делувањето на Мицкоски: Тој е задолжен да го гуши македонскиот народ од масовен протест – треба да се излезе на улица и да не се враќаме дома!

https://infomax.mk/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%93%D1%83%D1%80%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%BE/


Единсветна политичка партија која Ѓурчиновски ја издвојува како партија со своја идеологија е токму Левица.

Ова ме заинтригира.....малце?!?


трендафил напиша: До редовните ќе заврши војната во Украина со што ќе почне смена на лидерството со светот и заминување на тие што садистички се изживуваат со Македонија и Македонците од осамостојувањето на нашата држава. На домашните предавници треба да им биде јасно дека тие ќе го јадат стапот. Не нивните наредбодавачи од Вашингтон и Брисел.

Престани да ја гледаш Мирка Велиновска. И таа е излапена ко тебеVery Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 12 2023, 22:10

Ако 80% Македонци се против промена на Уставот, а ВМРО има рејтиг од дваесет и кусур проценти, јасно е дека не зависи се од Мицкоски, Не треба да се плашиш дека ќе успее предавството на СДСМ ако тоа не го спречи ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Апр 22 2023, 10:47

Чудни обичаи воведува ДУИ поддржана од СДСМ. Со договорот за претпристапни преговори со ЕУ прифатија промена на Уставот без да обезбедат парламентарно мнозинство во Собранието, дури и без реални шанси истото да се обезбеди. Во договорот за автопатите е потпишан договор спротивен на 8 закони, а сега истите треба ретроактивно да се изменат. Носител на проектот со ЕУ е Бујар Османи, абдоминален хирург без искуство со дипломатија, а на вториот Артан Груби, поранешен лидер на навивачка група бнез никакво искуство во градежништвото. Кога сме кај Груби да кажам дека само поранешниот српски лидер Слободан Милошевиќ користеше навивачки лидер, Жељко Ражњатовиќ - Аркан за политика, да ги врши валканите работи, но без да добие некоја државна функција. Кај нас Груби ги врши валканите работи како прв потпретседател на владата, а се однесува како претседател. Се разбира со Али Ахмети во позадина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Окт 11 2023, 19:33

На прославата на 11 октомври наместо државната се интонираше партиската химна на третата политичка партија според рејтингот - СДСМ.

https://plusinfo.mk/video-skandal-do-skandal-na-ceremoni-ata-za-11-oktomvri-sdsm-si-a-pushti-partiskata-himna/


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 09:41

Премиерот Ковачевски обвини новинар дека е фашист и за тоа има реакција од МАН (но не и од ЗНМ).

https://plusinfo.mk/za-premierot-kovachevski-novinarot-petrovski-od-tv-alfa-e-fashist-novinarskoto-zdruzhenie-man-bara-da-reagira-avnoto-obvinitelstvo/

Инаку во прашањето воопшто не е спомнат ниту македонскиот народ ниту некое етничко малцинство, туку партијата ДУИ, партија што мнозинството граѓани на Македонија ја сметаат за најкорумпирани и партија на која и се дава шанса во случај на неуспешни претседателски избори (ако нема излезност што е можно доколку треба да победи кандидат на ВМРО и има бојкот од СДСМ и ДУИ (како на референдумот за единиците на локална самоуправа) и не се избере претседател, а премиер на техничката влада биде од ДУИ, соте водечки функции (претседател на Собранието и со самото тоа и времен претседател на државата да биде Талат Џафери, а премиер на техничката влада пред избори Артан Груби. Не знам дали Ковачевски ги смета за Албанци само тие од ДУИ и дали можеби не е автошовинист, човек кој се изјаснува како Македонец, а ги мрази Македонците.

https://alfa.mk/%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b2%d0%be%d0%b7%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82-%d0%b1%d0%b8%d1%82%d0%b8%d1%9c%d0%b8-%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%b8-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b8-%d0%b7%d0%b0/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Окт 14 2023, 14:49

Кон осудите на примитивниот однос на премиерот и претседател на СДСМ Ковачевски и потпретседателот на владата и на СДСМ Битиќи се придружија и ЗНМ и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. Не знам во каква психичка состојба се овие двојца функционери, но доколку немаат доверба во јавното здравство имаат доволно големи плати (и ако немаат дополнителни тендерски приходи) да платат услуга во приватна установа. Чудно е што не чувствуваат потреба да се извинат за скандалозното однесување. За националастичко и фашистичко беше прогласено прашање во кое не е спомнат ниту еден народ или малцинство, туку само политичка партија на која не припаѓаат „навредените“.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Окт 15 2023, 12:06

Секој ден слушаме дека народот е за влез во ЕУ, што е точно, но стално се премолчува вториот дел, дека не е за тоа да се плати цената што делумно ја имаме платено и треба да се доплати последната рата, да престанеме да бидеме Македонци, односно да си го избришеме идентитетот. Очигледно е дека преговорите на власта со Груевски, ако воопшто ги имало во секој случај дека власта разбра дека нема шанси тој да им обезбеди 80 пратеници, па почнаа да го продаваат неговиот запленет имот според некои пресуди на македонското судство во кое никој не верува. Мислам дека според актуелната ситуација, многу се поголеми шансите ВМРО да добие 61 пратеник на следните избори, отколку власта и странските насилници да успеат со уцени и корупција да соберат 80 пратеници. Длабоката држава или меѓународната заедница како што ја нарекуваме ние како да се за нас цел свет очигледно почна да губи секаде, па и во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 6 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот