Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лудаците од СДСМ

+8
zozoti
defo
alienmk
Bosonoga
Albatros
Nebula
Luxor
трендафил
12 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Пет Мар 05 2021, 21:30

А што да демантираат? Вашите лаги дека Фрчко е предложен за амбасадор или лагите дека е одбиен? Владата треба да ја води државата а не да губи време демантирајки лажни вести од докажани патолошки лажливци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Саб Мар 06 2021, 15:27

Ако СДСМ демантираше вистинити вести, на пример тоа дека не сме добиле датум за преговори со ЕУ, не гледам зошто не би демантирал вистинска вест. Во секој случај ме заболе дали Фрчковски или некој друг ќе биде амбасадор во САД. Македонија има поголеми проблеми. Има опасност по животот на граѓаните поради короната, на државата и прети банкрот

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Мар 08 2021, 18:26

Интересен податок е дека во Арачиново, каде што СДСМ е на власт, воопшто не се изработуваат решенија за данок на имот и нормално наплатата е нула денари. Тажно е кога жителите на општината се жалат за комунални проблеми. Што сакаат, јас и другите даночни обврзници да го преземеме финансирањето на општината, а тие само да трошат туѓи пари само затоа што гласале за партија на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Мар 10 2021, 18:22

По обвинението дека Драги Рашковски како секретар на владата потпишал договор во врска со казни во сообраќајот за софтвер кој не се користи, излегува дека со фирмата со која е потпишан договорот има и други договори во вкупна вредност од 400 илјади евра. Се работи за фирма која нема веб страна на интернет, а е формирана веднаш по доаѓањето на СДСМ и ДУИ на власт во 2017 година.

Не е само софтверот за МВР, Владата ѝ исплатила на „Инвока“ околу 400 илјади евра (slobodnaevropa.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Сре Мар 10 2021, 18:42

Одлично, сега само да преземе обвинителството и да си ја заврши работата. Овој требаше одамна да го исфрлат на клоци од владата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Сре Мар 10 2021, 19:06

Ако ги делел парите со претпоставените тешко дека ќе биде набркан. Тоа ќе треба да го направи народот во комплет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Сре Мар 10 2021, 19:24

Со тресење зелени и паушални обвинувања не се создава критична маса. Народот веќе се определи, мнозинството го поддржува СДСМ а поддржувачите на дпне станаа левучари.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Чет Мар 11 2021, 16:46

Во време кога државата нема пари за справување со пандемијата владата купила софтвер за кој тој што треба да го користи (МВР) не знае зошто е купен.
За вакцините барани преку МИ6, британската разузнувачка служба или преку фантомска фирма од Хонг Конг нема што да говорам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 11:02

Веќе не ми се пишува за глупостите што ги прави власта и тие окулу неа, затоа што мислам дека намерно се глупираат за да пишуваме за тие глупости наместо за важните работи. Распродавање на Македонија и Македонците и огромен грабеж, тотален распад на сите системи, вклучувајќи го и здравствениот во време на пандемија. 
Без дидкусија ќе набројам неколку. За фатен путер на царина се фали антикорупцискиот министер, потпретседателот на влада не се поклони пред споменикот на загинатите од единицата Тигри, претседателот на државата не беше поканет на 40 годишниот јубилеј на единицата, учениците ќе учат за „педерскиот“, а не и за религискиот морал (као државата е одвоена од црквата, а во блиски односи со „педерите“ како сексуално малцинство), Бугарин кој тоа не го кажа пред изборот туку сега ќе не претставува на Евровизија, во спотот за песната се прикажува бугарското, а не македонското знаме и еден куп други глупости, колку повеќе се задолжуваме и колку повеќе ни доцнат вакцините и датумот за преговори со ЕУ има повеќе и будалаштини од страна на власта. Се разбира премиерот предничи и во тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Нед Мар 14 2021, 12:11

Дали бугарин ќе не претставува на Евровизија не знам, ама дека на дпне оФците цело раководство им е бугари тоа Каракачанов го објави на голема врата. Ако ништо друго барем ни откри кој тоа го продава и го продал идентитетот за разлика од СДСМ кои ја натераа Грција да прифати и македонци и македонски јазик.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 15:48

Кој ќе биде уапсен за дефокус од скандалите на власта - пишува Горан Момироски - Expres.mk

еве дел од од тоа што е објавено вчера, еден ден пред притворот за Камчев.

Ако можам да претпоставувам, а не е убаво да се споменуваат имиња, мислам дека има најмалку тројца луѓе кои можат да бидат колатерална штета на хаосот во власта кои се на врв на ранг листата која се разгледува во СДСМ.
1. Првиот на листата е екс министер кој досега има сериозно искуство како колатерална штета на предходни скандали.
2. Вториот на листата на отстрел е екс вработен во едно министерство кој не направил никаква штета за државата во случајот за кој се гони но власта размислува со шпански методи од времето на диктаторот Франко да го искористи за дефокус од реалноста.
3. Третиот на листата е бизнисмен кој важи за еден од луѓето кој не е дел од опозицијата а кој од темел ја потресе владата на Заев за време на случајот Рекет во кој самиот бил рекетиран.


Власта се реши за притвор на третиот, Камчев. Веројатно затоа што Систина имаше добар успех во лекувањето од корона, а нели ние Македонците сме народ кој треба да исчезне.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by defo Нед Мар 14 2021, 18:16

трендафил напиша:Кој ќе биде уапсен за дефокус од скандалите на власта - пишува Горан Момироски - Expres.mk

еве дел од од тоа што е објавено вчера, еден ден пред притворот за Камчев.

Ако можам да претпоставувам, а не е убаво да се споменуваат имиња, мислам дека има најмалку тројца луѓе кои можат да бидат колатерална штета на хаосот во власта кои се на врв на ранг листата која се разгледува во СДСМ.
1. Првиот на листата е екс министер кој досега има сериозно искуство како колатерална штета на предходни скандали.
2. Вториот на листата на отстрел е екс вработен во едно министерство кој не направил никаква штета за државата во случајот за кој се гони но власта размислува со шпански методи од времето на диктаторот Франко да го искористи за дефокус од реалноста.
3. Третиот на листата е бизнисмен кој важи за еден од луѓето кој не е дел од опозицијата а кој од темел ја потресе владата на Заев за време на случајот Рекет во кој самиот бил рекетиран.


Власта се реши за притвор на третиот, Камчев. Веројатно затоа што Систина имаше добар успех во лекувањето од корона, а нели ние Македонците сме народ кој треба да исчезне.


За она во црвеното, Камчев нема веќе ништо со Систина...апсолутен газда е Аџибадем, турци, Камчев е малцински, ептен малцински акционер. Можда само зема рента од објекти кои ги користи Сиситина.
А бај да веј лекувањето во Систина е 12.000 евра. Еден тест 4500 денари, многу од помош ни се во државава.
defo
defo

Број на мислења : 3317
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 18:33

Не навлегувам во евентуалната замешаност на Камчев во криминал, но и криминалците имаат човекови права. Не може само врз основа на белешка на разузнувачка служба да се стави некој во притвор. Без никаков друг доказ макар и да е обезбеден од разузнувачите. Посебно ако тој, Камчев, треба да биде следната недела сведок во случајот Меѓународен сојуз каде еден од обвинетите е Фросина Ременски, чиј сопртуг Јовче е еден од раководителите на АНБ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by zozoti Нед Мар 14 2021, 18:49

Aj neka povlece noga pa i spanecot dimovski da mu se pridruzi sto moze pobrgu.

zozoti

Број на мислења : 346
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 19:11

Секој што направил криминал треба да одговара. Но сите треба да бидат еднакви пред судот. Не може за некој криминално снимени разговори да се сметаат за доказ, а за друг легално снимено видео да се отфрли. За жал во хибриден режим, каква што е независната оценка за Македонија со оваа влада, не може да се има верба во судството.
П.С.: Што правиме со лажната вест на антикорупцискиот министер и потпретседател на влада и СДСМ Љубчо Николовски дека се пронајдени 4.500 килограми путер со поминат рок на траење, а се работи за 30 килограми.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by delta Нед Мар 14 2021, 19:27

!'"!mackajte si go na glava':&+puterot-+(;
delta
delta

Број на мислења : 596
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мар 14 2021, 19:40

Путерот е одземен од државните органи, па тие може да се мачкаат. Не е важно што нема датум за вакцини или за почеток на преговорите со ЕУ. Важно нема рефус путер со поминат рок на траење.

П.С.: Да беа 4,5 тона веројатно ќе се спогодија со инспекторите да ги затворат очите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Jул 13 2021, 16:19

Заев иако еднаш ја прифати резолуцијата предложена од ВМРО, сега бега од неа. Наводно причината била во тоа што не пишувало т.н. Северна Македонија, туку С. Македонија. Резолуцијата може да се донесе и без името на државата затоа што се однесува на сите од Македонија, на пример на наследниците на Ајри Демировски, автор на песната Битола мој роден крај, кој беше Турчин со турско државјанство, но младоста ја има поминато во Македонија која остана во неговото срце, а нема никаква заедничка историја со Бугарија. Без срам Заев се повикува на референдумот за Преспанскиот договор кој беше неуспешен, а во кој се лажеше во старт, во прашањето, со тврдење дека Преспанскиот договор обезбедува членство во ЕУ со исполнување на нормалните услови, а не ненормалниот, македонскиот идентитет да се прогласи за бугарски.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Апр 19 2022, 06:37

СДСМ и ДУИ и понатаму не превземаат ништо против бугарскиот клуб во Битола кој го носи името на фашистот Ванчо Михајлов. Во Хрватска нема клубови со името на Анте Павелиќ или во Норвешка со името на Водкун Квислинг. Фашистите се величаат изгледа само во Бугарија и Украина. Наводно името на Михајлов е ставено без дозвола од нашата власт, што би рекле насилно. Ако е така треба насилно и да се принудат да му стават НОРМАЛНО име.

https://infomax.mk/%d1%84%d0%b0%d1%88%d0%b8%d0%b7%d0%bc%d0%be%d1%82-%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%b8%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b2/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 12:58

Толку оригинално мислење на Колозова во врска со депортирањето на македонските Евреи, дека македонскиот народ треба да им се извини на Евреите, посебно како што вели „заспаните партизани“. Тоа никако не треба да го направат Бугарија и Бугарите. Толку оригинално мислење што не му дошко на ум на никој на светот, што мора да е ненормално во медицински смисол. Лудачко нешто. Виновни биле и Македонците што работеле во бугарската администрација, на пример дедо му на Андреј Жерновски кој бил заменик кмет на Скопје), но никако бугарската војска и полиција што го спровела холокаустот.

https://www.expres.mk/neverojatno-kolozova-bara-makedoncite-da-se-izvinat-za-pogromot-na-makedonskite-evrei-pod-bugarska-okupacija/

Колозова имеше оригинално мислење и дека за онцидентот на плоштадот Скендербег не биле виновни активистита на власта што ги нападнаа протестантите против бугаризацијата на Македонија што се обидува да ја спроведе владата помош на ЕУ и евроатлантската меѓународна банда општо кажано. Наводно поминувале низ албанско маало, што според неа би требало да биде забрането ваљда, иако тоа е обична лага. Протестантите цело време се движеа низ општина Центар. И првично нападот беше во таа општина (на јужниот дел од булеварот Гоце Делчев). Се пукаше од оптина Чаир. Таа не гледа провокација во т.н. француски предлог чија крајна цел е бугаризација на Македонците.

https://www.expres.mk/spored-kolozova-makedonski-demonstranti-vchera-vlegle-vo-albansko-maslo-za-da-provociraat/


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Luxor Пон Jул 25 2022, 21:23

Или на пример дедо и на Ганка Самуилова Цветанова кој бил кмет на Скопје.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Jул 25 2022, 21:51

Ганка беше министерка од 2000 до 2002 година кога премиер беше вашиот коалиционен партнер, лидер на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски. Еден од преговарачите, заедно со Бучковски што доведе до капитулантскиот договор.
Кај нас на споменикот на цар Самоил е напишано само името. Не пишува македонски цар затоа што не е потребно, сите го знаат тоа. Во Бугарија мислат дека на споменикот му напишале бугарски цар, тоа ќе стане вистина.
Да ми зборувал некој дека по 3 децении независност ќе имаме втора по ред бугарофилска влада не би поверувал. Но СДСМ по Заев и се е можно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 17:26

Лудаците од СДСМ - Page 2 %D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%BE

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 21:39

За Исмани, Заев, Ковачевски и другите т.н. северџани дека или се слепи или имаат ментални проблеми па потпишуваат договори дека нема Македонци во Бугарија. Лажење до балчак. Истото важи и за Грција.

https://www.expres.mk/velat-ne-nema-ama-eve-sme-na-nashata-semakedonska-proslava-na-ilinden-vo-musomishte-vo-pirinska-makedonija/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by трендафил Вто Сеп 13 2022, 19:51

Чудна демократија во Македонија. Тоа што ќе го одлучат пратениците и од нив избраната власт не може да се поништи со референдум од народот. Што би требало да биде замена за референдум и на кој начин народот може да ја наметне својата волја, Треба ли да се вратиме во 19 век. И така имаме власт што ни ја јаде иднината и успева дури и да ја јаде историјата. Чудо невидено.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Лудаците од СДСМ - Page 2 Empty Re: Лудаците од СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот