Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Леверџаните контра вемерџаните

+5
alienmk
defo
трендафил
zozoti
PRVOBOREC
9 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Чет Фед 24 2022, 23:24

Кога сме кај меѓународното право изгледа дека либералите имаат амнезија за договорите Минск 1 и 2 кои Украина со поддршка на евроатлантската меѓународна банда не ги почитуваше. Исто како што не се почитува резолуцијата на ОН за Косово и договорот за Заедница на српски општини. За Македонија веќе имам пишувано доста. Од кршење на меѓународното право до поставувањето на квислиншка (заевистичка) власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 09 2022, 19:42

За кого да навивам?!?!?! За небањатите или за левите мадиња?!?!

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Img_1210

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Albatros Пон Jул 11 2022, 10:05

Micko gi sabotira protestite. Laze deka bil cel na atentat na protestite, odi vo Srbija i laze deka Cufi Koka bil vraboten vo mvr. Celta e da se deskriditira otporot protiv bugarizacija i toj da si odraboti kaj negovite epp-eovci.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 13 2022, 20:55

Жмицко ги пушти по вода левите мадиња.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Fxjf3w10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by defo Чет Jул 14 2022, 09:07

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Fxjd8w10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 10:28

Колку што гледам леверџаните и вмроџаните се обединети против северџаните (дуиџаните и сдсмџаните). Инаку секоја сериозна партија се формира за да се бори да ја освои власта. Не да биде приврзок на друга партија. Да спроведува своја, а не да спроведува туѓа политика. ВМРО беше формирана за да ја освои власта од партијата што си го менуваше сопственото име (КПМ, СКМ, СКМ-ПДП и сега за сега конечно СДСМ). Не за да биде послушник на ДУИ и евроатлантската меѓународна банда. Очигледно е дека исто делува и Левица, но не кога се националните интереси во прашање.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 19 2022, 21:39

Насловот на темата на дело.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Img_1244

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Саб Aвг 20 2022, 09:33

Ако мислиш на доскорешниот директор на Финансиската полиција Арафат Муареми, тој не е од ДУИ туку од СДСМ. Очигледно и тој Томстер што го цитираш пишува само за да јаде фекалии на социјалните мрежи за работи што воопшто не ги познава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 06 2022, 19:20

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Img_1262

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Вто Сеп 06 2022, 19:30

Референдумот е обид за вражање на правата на Македонците. Пред се правото да не лажат дека нивните предци не биле Македонци туку Бугари како што прифаќаат Заев, Ковачевски, Пендаровски и Албанците од Македонија. Тие веќе решија дека нема Македонци во Грција и Бугарија, а сега се во обид да не избришат и во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 23 2022, 16:32

Најновите вести од војната на вемерџаните против леверџаните.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Img_1353

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Нед Јан 08 2023, 15:12

За жал во официјална комуникација мора да се користи името што е запишано во Уставот. Додека еден ден не бидат осудени тие што корумпирава и прифатија корупција за да гласаат за уставните промени. Се разбира дека тие што биле под притисок ќе им биде тоаа олеснителна околност, а тие што притискале отежителна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 22 2023, 16:49

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Img_1407

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Нед Јан 22 2023, 18:43

Секој има право на свое мислење и да донира каде што сака. Можеби е глупаво да се донира во СДСМ или ДУИ затоа што сами си лапаат преку тендери.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 13 2023, 18:16

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Screen13Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Screen14

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by defo Сре Фед 15 2023, 00:43

Ништо гола муда, опозициска војна.....во таква околина може да вирее се.....на крај на денот ниту на Мицика, ниту на Стефче, ниту на Љевиц, ниту на никој не му е до Македонија, до парите е............

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Пет Фед 17 2023, 20:31

Сигурно е дека кој и да дојде на власт ќе гледа да има нешто за себе, но сигурно е дека не сме имале власт која го тој степен била преокупирана со тоа како актуелната. Не верувам ни дека за капитулацијата пред Грците и Бугарите не е земено нешто ни од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 04 2023, 17:39

Леверџаните откриваат : Вемерџаните стојат зад зголемувањето на платите на функционерите.

Бојан Стојевски тесно врзан со ВМРО ДПМНЕ е адвокатот по чија иницијатива ќе рипнат платите на функцинерите

https://antropol.mk/2023/04/03/bojan-stojevski-vrzan-so-vmro-dpmne-e-advokatot-po-chija-inicijativa-kje-ripnat-platite-na-funkcionerite/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Сре Апр 05 2023, 08:03

Секој адвокат е професионалец. За пари ќе направи секаква нарачка од клиент. Инаку во случајов со енормното покачување на платите на функционерите нема ништо незаконско. Има неморал. И проблем е што закон за дроги на пример се носи по итна постапка со европско знаменце, а сега не се размислува за доведување на платите на власта во нормални граници. Повеќе труд се троши за комисија за уставни промени, а Собранието уште нема донесено одлука дека има потреба од уставни промени. За што треба 2/3 мнозинство кое во случајов го нема и ќе го нема доколку се покаже дека владата лажела кога спомнуваше измени по хрватскиот модел, предлог што опозицијата го прифати, а сега тие што го предлагаа (евроатлантската мешународна банда и нивните домашни слуги бегаат од сопствениот предлог).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Luxor Сре Апр 19 2023, 19:10

Ц ц ц.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 I10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Сре Апр 19 2023, 21:24

Кога ќе има пресуда ќе знаеме дали имало клевета или не.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 14 2023, 19:01

Ајдеееее.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Aza10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Сре Јун 14 2023, 20:28

Работата ја усра ДУИ со помош на СДСМ. Граѓаните не сакаат влез во ЕУ под бугарски уцени (и уцени од САД и ЕУ).Мое лаичко мислење (не сум психијатар) е дека само многу голема будала може да прифати со поддршка од 60 и кусур пратеника нешто за што му требаат најмалку 80 сметајќи дека на националното предавство ќе се придружат и други. Очигледно е дека тешко ќе се репризираат уставните промени по Преспанскиот договор по неуспешен референдум. Изгледа дека утре германското Собрание ќе донесе некоја резолуција наводно со поддршка за македонскиот јазик со надеж дека ни изветреал мозокот дека не паметиме дека во 2004 година, за да не успее референдумот за општински граници што не се правени по диктат на САД и ЕУ, да не ги спомнувам ДУИ бидејќи се слуги, и СДСМ како слуги на слугите, германскиот парламент донесе резолуција за признавање на уставното име на Република Македонија, а уставното име ни го признаа кога под диктат станавме северна. Со истите слуги во Македонија, ДУИ и СДСМ. САД беа „подобри“, тогаш не признаа со уставното име, а од следниот ден почнаа притисоците за негова промена.
И јас како огромното мнозинство Македонци сметам дека ЕУ под овие услови не ни треба. Во демократска земја одлучува мнозинството. Не велам дека нема луѓе што за работно место иако не се хомосексуалци би прифатиле да им го опаша работодавач, не може да бараат сите да се однесуваат така.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Сре Јун 14 2023, 21:41

Да дополнам и дека веројатно пропаднаа обидите за купување или изнудување на гласови на опозиционери за да помине предавството, Чудно е како македонските членови на историската комисија прифатија дека Самоил бил бугарски цар а светите браќа Кирил и Методиј биле Бугари без да има ниту еден член на комисијата што е експерт за тој период и без консултации со историчари од Институтот за историја. Сите лигично мислат дека консултациите се вршени во тоа време со Зоран Заев, таткото на политиката на свиткана кичма.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 18 2023, 10:04

Добро утро небањати.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 I17

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 2 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот