Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Леверџаните контра вемерџаните

+5
alienmk
defo
трендафил
zozoti
PRVOBOREC
9 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Нед Јун 18 2023, 16:54

Членството во НАТО за жал е нужно зло за евентуално зачленување во ЕУ. Тоа дури (поради правото на вето) може да биде предност и при зачленување во друга економска унија, конкурент на евроатлантската меѓународна банда. Колку што гледам денес на Детектор многу малку над половина од етничките Македонци мислат дека зачленувањето во НАТО е добра работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Luxor Нед Јун 18 2023, 21:19

И Мицкоски го исплукале.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 I11
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Нед Јун 25 2023, 20:27

Според анкетите очигледно е кого народот го смета за предавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Luxor Пон Јун 26 2023, 09:14

Кои анкети? Оние наместените од агенциите на Божиновски и на Цветиновски?

Во случај на добивање на цврсти гаранции од ЕУ за зачувување на македонскиот јазик и идентитет, 45,1% од македонските граѓани би поддржале уставни измени, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење на МКД.мк кое од 5 до 16 јуни го спроведе агенцијата Маркет вижн.

https://mkd.mk/node/519038Владата, преку Генералниот секретаријат, само со шест маркетинг агенции склучила договори вредни околу 14 милиони евра во период од седум години. Тоа е сумата што во периодот од 2008 до 2015 им е доделена на агенциите „Маркет висион“, „Омега комуникејшн“, како и на „Република“, „Њу момент“, „Аквариус дизајн“ и на „Ин маркетинг“.

Маркетинг агенцијата што добила најголем дел од владиниот рекламен колач преку Генералниот секретаријат – „Маркет висион“ е во сопственост на Владимир Цветиновски, близок соработник на македонскиот премиер кога Груевски беше министер за трговија во кабинетот на Љубчо Георгиевски. Нивната соработка продолжила и откако Груевски стана премиер. Цветиновски се зачленил во неколку управни одбори, додека паралелно работел на владините кампањи преку „Маркет висион“.

https://prizma.mk/pazarot-na-reklami-vo-doverlivi-ratse/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Пет Јун 30 2023, 22:28

За какво зачувување на идентитет говориме ако Александар не е повеќе Македонски туку грчки или светите браќа Кирил и Методиј биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 21 2023, 12:23

Ајдеееееее...
Левица се нестабилни личности кои би употребиле и атомска бомба, велат од ВМРО-ДПМНЕ

https://mkd.mk/node/530220

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by osa Сре Ное 22 2023, 09:36

PRVOBOREC напиша:Ајдеееееее...
Левица се нестабилни личности кои би употребиле и атомска бомба, велат од ВМРО-ДПМНЕ

https://mkd.mk/node/530220
IMASH PP

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by трендафил Саб Ное 25 2023, 11:24

Интересно е што кога се случи инцидентот во Собранието (нешто нормално што гоима во сите парламенти повремено) северџаните (СДСМ и ДУИ не го повикаа обезбедувањето на Цобранието за да се спречи ескалација. Се случи по паузата на пример претседателот на СОбранието (кој беше присутен во салата, а не ја водеше седницата, туку второлигашот како потпретседател Мисковски, лично го спречи својот сопартиец да не го нападне физички Крмов. Ваљда му шепна да не се пали затоа што работата е договорена. За жал секогаш кога на Левица и паѓа рејтингот, што е случај сега, се обидува да го зголеми со инциденти. Никој во историјата не успеал трајно да го победи ВМРО и да ги избрише Македонците како народ, па нема да успее ни сегашниот обид со име Македонци да постои некој друг народ отсечен од македонските корени. Бадијала евроатлантската меѓународна банда се обидува да не модификува во Македонци вештачки настанати по Бтората светска војна. Имаме веќе поддршка и на запад. Ќе наведам само еден пример. По нерешениот резултат на нашите фудбалери со Англија, во англиски спортски коментар се постави прашањето каков ќе беше резултатот ако нивната репрезентација играше со цела Македонија (со Пиринска и Егејска). Нешто што кај нас помина незабележано.

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Slika2

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Леверџаните контра вемерџаните - Page 3 Empty Re: Леверџаните контра вемерџаните

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот