Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+21
zozoti
Nebula
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 15 of 39 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Ное 18 2019, 16:32

Според последните информации новите цреши не се засадени од градот Скопје или општина Центар, туку се донација на вработените во ЕБОР. Благодарност до нив. Заклучокот е дека Шилегов ги исече дрвата, а ги вратија вработените во банката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пон Ное 18 2019, 16:57

Важно се засадени што е успех на СДСМ. Лажевте кога тврдевте дека се сечат заради нов паркинг.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 12:19

Кој тоа рекол дека се сечат поради нов паркинг. Не лажеше ли Шилегов кога тврдеше дека градот ќе ги врати црешите. ЕБОР ве извади дека ако чекавме тендер црешите ќе се садеа по некоја година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 16:10

Не, не лажеше. ЕБОР ниту може ниту смее да сади дрвца низ Скопје како ќе им падне на памет. Значи градот е тој. А тоа што успеале да го направат тоа со донација без да трошат пари од граѓаните е успех кој само лудите дпне-оФци ги боли.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Ное 26 2019, 16:28

Не сме просјаци да не можеме со свои пари да насадиме неколку дрвца.

Кога сме кај ЕУ може ли нормален човек да мисли дека со Артан Груби, неформалниот лидер на Шверцерите, како претседател на комисијата за европски прашања во Собранието побрзо ќе влеземе во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Ное 29 2019, 22:24

Makedonija pod vodstvo na SDSM i Zaev stana sila koja uchestvuva vo oblikuvanjeto na odnosite na NATO so Rusija.Od EU i NATO - Page 15 Img_2108
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Ное 30 2019, 18:51

Teo напиша:Makedonija pod vodstvo na SDSM i Zaev stana sila koja uchestvuva vo oblikuvanjeto na odnosite na NATO so Rusija.Od EU i NATO - Page 15 Img_2108
Македонија под водството на СДСМ и Заев стана северна. Треба наскоро да стане членка на НАТО, а за ЕУ во моментов ништо не се знае. Пеналот што го одработи претходната власт, исполнување на условите за прием по што ни поставија нов услов договор за името со Грција, Заев не го претвори во гол и покрај тоа што даде многу повеќе од името.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 17 2020, 11:25

Небањатите во кома.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2158

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 17 2020, 20:56

Ги приклучуваат на апарати.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2160

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Пет Фед 07 2020, 11:09

Dpmne so protivenjeto na donesuvanje na zakonot go koci napredokot na Makedonija.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2071
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Фед 11 2020, 13:51

Дпмне во шок.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2179
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Фед 11 2020, 17:00

Македонија го ратификува Протоколот за влез во НАТО.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2180
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Вто Фед 11 2020, 17:30

Od EU i NATO - Page 15 Img_2182
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Bosonoga Саб Фед 15 2020, 13:39

Ke pocrkaat od maka crepovite.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2030
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Пон Фед 17 2020, 18:42

Zernovski so video na fejsbuk kako se sprema jarbolot za makedonskoto zname pred sedisteto na NATO.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2084

Od EU i NATO - Page 15 Ezgif.com-video-to-gif-1527041ead9fc7718
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Пет Мар 13 2020, 18:06

Ajde cestito pobeda na SDSM na 12 april.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2123
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Вто Мар 17 2020, 14:05

Cestito na site gragani, Makedonija oficijalno e NATO drzava.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2130
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Мар 18 2020, 20:45

Македонија уште не е членка на НАТО. З
Уште не е депонирана нашата одлука во Вашингтон затоа што поради короната нема кој да го однесе документот, а после тоа треба да има и формална одлука на НАТО. Барем на ниво на амбасадори. Од истите причини се одлага и самитот на ЕУ. До сега немало ни случај земја во која е прогласена вонредна состојба да добие датум за преговори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 18 2020, 21:02

Не лажи по стар небањат обичај, шпанците веќе го пратија а тоа ќе го направиме и ние. Дипломатската пошта минува секаде, светот не е херметички затворен.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Мар 19 2020, 09:46

Од омраза кон тие што не се од СДСМ не си ни прочитал што напишав. А да ти објаснам со други зборови напишав дека Шпанците го депонираа нивниот документ, а ние тоа го немаме сторено. Поради корона вирусот тоа не може да се направи со помпа и голема северно заевистичка делегација, од пропагандни причини, па истото не се прави. Инаку за мене е поважно денес да има маски и ракавици по аптеките и маркетите, отколку дали за некој ден, недела или месец порано или подоцна ќе станеме членка на НАТО, посебно кога тоа стануваме опоганети, со сменето име и избришан идентитет на голем дел од Македонците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by PRVOBOREC Чет Мар 19 2020, 11:07

А тоа ве боли вас небањатите. Вие би и влегувањето во НАТО и почнувањето преговори со ЕУ да помине што понезабележително. По можност и да се сокрие дека се случило а ако некој случајно дознае вашите усрани КУРирии НИМФОмакси да трубат лажни вести дека тоа е заслуга на Жмицко и небањатата багра околу него. Ништо од тоа небањат, сите знаат и нема да заборават дека вие со сите сили се трудевте да ги блокирате тие процеси. Затоа на изборите кога и да се ве чека фијаско.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Dino Чет Мар 19 2020, 20:55

Nejkam da siram pesimizam ama ne izvisija pak.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2029

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 19:47

PRVOBOREC напиша:А тоа ве боли вас небањатите. Вие би и влегувањето во НАТО  и почнувањето преговори со ЕУ да помине што понезабележително. По можност и да се сокрие дека се случило а ако некој случајно дознае вашите усрани КУРирии НИМФОмакси да трубат лажни вести дека тоа е заслуга на Жмицко и небањатата багра околу него. Ништо од тоа небањат, сите знаат и нема да заборават дека вие со сите сили се трудевте да ги блокирате тие процеси. Затоа на изборите кога и да се ве чека фијаско.
Ајде јас да одбележам на форумов дека шпанскиот амбасадор го депонираше  нивниот документ во Вашингѕон, а претседателот Пендаровски го потпиша нашиот што треба да се достави во САД. За жал ниту НАТО, ниту ЕУ нема да ни помогнат во борбата со најголемата опасност по Македонија, корона вирусот. Ќе ни помогнат непријателите од кои не спасуваат НАТО и ЕУ. Кина со респоратори (двојно повеќе отколку што имаат заедно сега и јавното и приватното здравство заедно) и (проруска) Србија со испорака на брашно. Нели имавме брашно, па не знам зошто интервентен увоз. Што ви велат по штабовите северни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Пет Мар 20 2020, 21:10

Redno e da se odbelezi.

Od EU i NATO - Page 15 Img_2028

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 22:36

PRVOBOREC напиша:Не лажи по стар небањат обичај, шпанците веќе го пратија а тоа ќе го направиме и ние. Дипломатската пошта минува секаде, светот не е херметички затворен.
Шпанскиот амбасадор денеска го депонираше документот во Вашимгтон. За да станеме членка треба да го сториме и ние, па Столтенберг да свика самит барем на ниво на амбасадори. Прашање на време е, но формално не сме членка.
Кога сме кај РУ, од денес ние и другите земни од НАТО сме под ембарго за увоз на медицинска опрема. Остануваат Кина и Бразил, земја од која пред еден месец Димитров и Пендаровски го повлекоа амбасадорот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 15 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 15 of 39 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот