Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+21
zozoti
Nebula
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 17 of 39 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Нед Апр 12 2020, 20:37

A ti kade pogledna pa vide deka gi nema? Mozhebi se na kupche vo nekoj kjosh pa ne si gi zabelezhal.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Апр 13 2020, 21:02

Мислиш во некој ќош од менувачницата на Вицето?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пон Апр 13 2020, 21:32

Ne, ne, jas mislam deka neverojatna gkupokja e da pretpostavuvash koj shto misli. Zatoa shto pretpostavkata e majka na glupokjata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by OPOZICIONER Вто Апр 14 2020, 19:28

Ovaa ke gi umre dpmne, Macedonian sitizens ne narekuva. Plus toa sto ke bideme del od zaednickata borba so koronata. A oni kutrite cekaa EU da se raspadne.

Od EU i NATO - Page 17 Evkwt910
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Сре Апр 15 2020, 21:07

Interesno kako nikoj ne posveti dovolno vnimanie na ova. Posle najavata za formiranje mnogu brzo sledi i objavuvanjeto na celite na formiraniot tim. Mnogu verojatno e cel na obrabotka da bidat nekoi nasi politicari, novinari, javni licnosti, mediumi.


Od EU i NATO - Page 17 Img_2052Od EU i NATO - Page 17 Img_2053

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Сре Апр 15 2020, 21:41

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 17 2020, 13:01

Ми завршува првиот саат од најдолгиот полициски час (поништување на моето право за слободно движење) што започна во 12 часот денес до 10 часот во вторник. Што ти значи да станеш членка на НАТО што нели требаше да ни ги зголеми човековите права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 17 2020, 21:10

Според министерот за по надвор Никола Димитров Бугарија бара да нема македоски јазик и да се правиме будали на квадрат и како слепци да не гледаме дека во Бугарија има македонско малцинство. На секој што има грам мозок му беше јасно дека до сега под притисок на Грција ја избришавме античката историја и идентитет, а со договорот од Бугарија треба да „признаеме“ дека сме биле Бугари до за сега непознат датум, а дека Бугарите ќе гледаат низ поглавјата за прием во ЕУ тоа да биде што поблиску до сегашното време. Ако може и идно. Дека нашиот пат за членство во НАТО и ЕУ е само уцена за наше разнебитување.
Да потсетам на приказната кога се патувало со брод преку Атлантикот еден милијардер ја прашал некоја жена што патувала сама дали би легнала со него за милион долари. Оваа одговорила потврдно. А може ли за илјада долари, прашал богаташот. Жената се налутила и прашала за што ја смета сопатникот. Вие сами рековте што сте, одговорил милијардерот, а сега само преговараме за цената.
За жал добивме влада која не претстави пред светот дека сме спремни поради членство во НАТО и ЕУ да ги прифатиме сите гадости што се бараат од нас. А бараат се повеќе и повеќе.

https://www.mkd.mk/makedonija/politika/bugarija-ni-go-uslovuva-datumot-so-makedonskiot-jazik-i-malcinstvo-ova-se-kosi

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Саб Апр 18 2020, 10:00

Po povod prashanjeto za jazikot obrati se kaj tvoite lideri vanchemihajlovistite Karakachanov i Mickoski.

Od EU i NATO - Page 17 Img_2210
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Апр 18 2020, 13:25

Многумина сакаат да се сликаат со Мицковски ( и со Заев). Колку што се гледа на сликата се работи за фотографија на отворено место. Не во кабинетот во партиското седиште или на факултетот кај што е професор лидерот на опозицијата. А може да се работи за најобичен фотошоп, што не е ретка појава на социјалните мрежи. До сега немало никаква изјава од Мицковски за наводно бугарско потекло на македонскиот народ, за разлика од ЗОран Заев кој добрососедството го разбира дека на некои соседи треба да им се даде се во знак на пријателство, а четвртиот сосед е непријател заедно со Кина, Русија и други земји кои не ја уценуваа Македонија да си го смени името и Македонците да избришат најголем дел од идентитетот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Апр 22 2020, 12:59

Od EU i NATO - Page 17 EU-NATO-siromastija

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Сре Апр 22 2020, 16:28

Bravo Trendafile pogolema glupost od ovaa ne mozheshe da napishesh. Spored tebe Mickoski e lider na opozicijata samo vo kabinetot na partiskoto sedishte ili na fakultetot. Na otvoreno mu prestanuva funkcijata.
Fotoshopi ne pominuvaat, fakt e deka dpsmne ima otvoreno klub vo Bitola, a toj klub go nosi imeto Ivan Mihajlov.
Fakt e i deka Mickoski se gushka so chlenovite i osnovachite na toj klub.
Fakt e i deka Miloshoski vi e na pratenichka lista. Zatoa za nejasnotiite vo odnosite so Bugarija obrati se vo shtabot na tvojata vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka.

Od EU i NATO - Page 17 Img_2211Od EU i NATO - Page 17 Img_2212
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Апр 23 2020, 08:42

Колку што знам Каракачанов е министер во една од нај пријателските земји кон т.н. северна Македонија (втора по пријателство после Грција). Барем откако го имаме режимот на црпнатиот од нива во село Муртино.
Македонија е, кога станува збор за ЕУ, земја што најповеќе пати добила датум за преговори. Го добива по неколку пати годишно. Барем ако им веруваме на медиумите што за три места се качија на листата за слобода на медиумите според репортери без граници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 24 2020, 14:10

Изгледа дека за жал моите предвидувања и предвидувањата на сите Македонци кои сметаат дека името и идентитетот не се за продавање се остваруваат. Бришењето на дел од историјата и промената на името за влез во НАТО беа само една етапа во инијанизирањето на македонскиот народ од страна на западната цивилизација што треба да финишира со наводниот наш влез во ЕУ.
„ Македонија ќе мора да заборави на постоењето на македонското малцинство во Бугарија, ќе мора да заборави на „македoнски јазик“ и да употребува само „службен јазик на РСМ“, ќе мора брзо да ја заврши работата со експертската комисија за историските прашања… ако сака да продолжи со преговорите за интеграција со ЕУ“ се некои од барањата во Изјавата на Бугарија во врска со усвојувањето на заклучоците на Советот на ЕУ за проширување.
Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека Изјавата на Бугарија била вложена отпосле во записникот од усвојувањето на заклучоците на Советот за општи работи на ЕУ.
Сепак, во документите објавени на интернет страницата на австрискиот Парламент стои дека дел од заклучоците на Советот на ЕУ е и Изјавата на бугарската делегација.
Секој што не е будала по природен пат или од политички причини, знае дека ако 100% не ги прифатиме барањата на пријателите на северните Македонци, овој пат Бугарите, нема да станеме членка на ЕУ. Овој пат нема ниту кој да турне нешто и на наша страна, затоа што САД сакаа да станеме членка на НАТО, а ги заболе дали ќе станеме и членка на ЕУ.

https://expres.mk/avstrija-ja-objavi-ucenata-na-bugarija-za-makedonija-vo-eu/

https://www.parlament.gv.at/PAKT/EU/XXVII/EU/01/66/EU_16606/imfname_10969905.pdf

Јасно е и зошто министерот Димитров криеше од јавноста за ова за што знаел уште пред 1 месец. Но на лагата и се куси нозете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Апр 24 2020, 17:54

Chekam da go zatvorite klubot Ivan Mihajlov vo Bitola i da gi iskluchite od partijata osnovachite na istiot vkluchitelno i nivnite poddrzhuvachi Miloshoski i Mickoski. Shto se razbira nema da go napravite i po kojznae koj pat kje dokazhete deka ste predavnici. Kje si ostanete vsmro dpsmne vanchemihajlovistichka.

P.S. Koga kje se preimenuvate vo karakachanova?
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 24 2020, 19:22

Не знам по кој пат веќе тоа го пишувам на форумов и каква пречка има тоа да допре до мозокот на некои учесници на форумов, но не сум член на ниту една партија повеќе од 4 децении, а сум бил член само на СДСМ. Бидејќи партијата е мераклија на менување имиња тогаш се викаше СКМ. Прашањата постави ги до некој член на ВМРО. Јас ја поддржувам оваа партија затоа што од двете партии што имаат реални шанси да дојдат на власт е подобра. Да не успеава странските разузнавачки служби да го инсталираат Заев на власт уште ќе се викавме Македонија, јазикот ќе ни беше македонски затоа што формулацијата службен јазик на РСМ сега може да биде и албанскиот, со законот за јазици што го донесовте. Не исклучувам дека одредена вина за промената на името има и ВМРО поради несоодветен избор на пратеници како Крсто Мукоски на пример но во секој случај вината на СДСМ е повеќекратно поголема. Не бадијала велат дека ако си во судир со некого најди предавник кај непријателот и ќе победиш, Грција и Бугарија најдоа предавник со несебична помош на евроатлантската меѓународна банда. Како тоа Бугарија немаше проблем со соседите (со Македонија) кога стануваше членка, а сега Македонија има проблем со истиот тој сосед?
Во секој случај изгледа дека наскоро ќе добиеме датум за преговори, но после тоа ќе почне дупењето од источниот сосед. Колку што гледам на членството во НАТО никој посебно не се израдува. Ниту некој се чувствува посигурен отколку пред тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 01 2020, 17:21

Браво за Претседателот Стево Пендаровски. Ако цената е да не бидеме Македонци и јазикот што го зборувам, да не биде македонски јазик, тогаш не ни треба ЕУ, одговара тој во емисијата 360 степени што вечер ќе се емитува на Алсат М.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мај 01 2020, 18:05

Kako i sekogash, socijalistite gradat drzhava na makedinskiot narod i ja branat i narodot i drzhavata dideka vanchemihajlovistite so site sili se trudat da ja unishtat i narodot i drzhavata.

Od EU i NATO - Page 17 Img_2218Od EU i NATO - Page 17 Img_2219Od EU i NATO - Page 17 Img_2220
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 01 2020, 19:22

Доста ми ги цитираш овие што мислат исто како Зоран Заев, дека македонците наводно Тито ги накалемил на бугарски корен.Очигледно е дека Пендаровски и Заев не мислат исто. Пендаровски мисли како мене очигледно. Заев е близок до мислењето на Ванчо Михајлов исто како и многу други социјалдемократи. Затоа во Македонија сите етнички заедници имаат право на свое етничко знаме освен Македонците. Бугарите израснати на бугарски корен, според тоа како ги претставува лидерот црпнат од нива во Муртино си измислија ново знаме кое е и државно. И го натурија како да е знаме и на Македонците без додавка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мај 01 2020, 20:02

Od EU i NATO - Page 17 Img_2221

Od EU i NATO - Page 17 Screen14
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 01 2020, 20:14

Тодор Александров не е Бугарин. Македонците успеава да создадат држава баш со примена на Мајскиот манифест што Александров го договорил со Коминтерната, а го потпишале Протогеров и Чаулев во свое но и во име на тогашниот лидер на ВМРО со негово полномошно. На масовни собири (митинзи) секој може да се слика со секого. А секој може да направи и монтажа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мај 01 2020, 20:35

Od EU i NATO - Page 17 Downlo10

Od EU i NATO - Page 17 Img_2223

Od EU i NATO - Page 17 Img_2225
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 01 2020, 20:57

Да бевме пред 100 години и вие ќе го убиевте Никола Груевски, на пример, наместо да го организирате смешното судење за Мерцедесот. И ако се договорите за историјата со Бугарија во неа за овој настан ќе пишува дека Бугаринот Заев го убил Бугаринот Груевски затоа што имал ски во презимето што звучи антибугарски. Македонија била во борба за слобода, за жал уште сме во борба со истите непријатели за зачувување на идентитетот и името. Кога има борба има и жестоки реакции. Среќа имаат и осудените за 27 април, кога без 61 глас беше избран претседател на Собранието со цел да се формира влада што ќе ни го смени името и идентитетот. Да имаше смртна казна сите ќе ги обесевте.
За крај, убиен бил и Тодор Александров. По наредба на тогашниот Бојко Борисов, и тогашниот Зоран Заев - Ванчо Михајлов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Teo Пет Мај 01 2020, 21:08

Od EU i NATO - Page 17 Img_2226

Od EU i NATO - Page 17 Img_2227
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 01 2020, 21:12

Od EU i NATO - Page 17 Todor

На сликава е семејството на Тодор Александров на неговиот гроб. Колку што гледаш на паролата пишува Преку голгота до независна Македонија. Александров го има од името на ВМОРО отстрането тоа одринска и организацијата станува ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 17 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 39 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот