Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od EU i NATO

+21
zozoti
Nebula
misterija
Albatros
Dino
EVITA
Zhane
Bosonoga
SHARENI
Luxor
трендафил
TRAJCHE
Teo
OPOZICIONER
PRVOBOREC
defo
osa
Словен
Естир
Hamad bim Khalifa
reiter
25 posters

Страна 30 of 39 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next

Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Апр 09 2021, 20:35

Кога инсертираш слики би те замолил да ја намалиш ширината и висината за да може да се прочита цел текст.
Резултатот од разговорот е познат. Лидерот на опозицијата што е преименуван во статусот за да ги задоволи комплексите на пишувачот ја обелодени аферата со издавање на македонски пасоши на криминалци и ја принуди полицијата да дејствува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 20:53

И не успеа да ги спаси криминалците што и му беше целта. Апсолутно неспособен. Додека е Жмицко на чело на дпне Заев ќе биде премиер.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by SHARENI Вто Апр 13 2021, 17:55

Fateni na delo, potvrdile pa sega se vadat. Moze ova e pricinata za naoganje razni opravduvanja za pregovori i priem na zemjite od Zapaden Balkan vo EU.

Od EU i NATO - Page 30 Img_2313

https://www.24.mk/details/navodniot-non-pejper-na-jansha-za-podelba-na-bikh-crna-gora-i-makedonija-go-digna-balkanot-na-noze
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Вто Апр 13 2021, 18:25

Нели како членка на НАТО ни е загарантирана безбедноста?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Вто Апр 13 2021, 18:38

Tocno taka, i ako nie sami ne odrabotime odvnatre protiv sebe ne postoi nacin so voena sila da se povredi teritorijalniot integritet i suverenitet na drzavata. Za zal vasite sestrinski partii od EU planiraat toa da go napravat so vasa i pomos na albanskite partii naveduvajki ve so vasite opstrukcii da go donesete sistemot vo kolaps i da predizvikate kriza za koja edinstvenoto ponudeno resenie ke bide prestanokot na postoenje na drzavata.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Апр 14 2021, 20:06

Дали порталите од регионот што ја објавиле веста за наводен нонпејпер на Јанша се платени од ист извор - Џорџ Сорос? И во веста чиј линк е даден насловот е НАВОДНИОТ “НОН ПЕЈПЕР” НА ЈАНША ЗА ПОДЕЛБА НА БИХ, ЦРНА ГОРА И МАКЕДОНИЈА ГО ДИГНА БАЛКАНОТ НА НОЗЕ. Реално во Македонија немаше некоја паника. Јанша нема големо влијание во Европа. Реално, мислам дека ова беше обид на нашата хибридна власт да ги замагли аферите што ја следат во последно време со криминал и неспособност да набави вакцини во што сме најлоши во Европа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Сре Апр 14 2021, 21:14

Ова од линкот на SHARENI. И прес службите на Мишел се платени од Сорос? Па и самиот Мишел посредно тврди дека постои тој нон пејпр, тој само изјавува дека не може да потврди дека го добиле. И тој е платен од Сорос? Или вие дпне оФците ги закопувате главите во песокот и спремни сте да ја жртвувате и државата само да не признаете дека ЕПП и вашите блиски пријатели  ве насанкаа и ве користат како тројански коњ за растурање на Македонија.

- Не можам да потврдам дека го добивме тој нон-пејпер, кусо одговори портпаролот на Мишел иако неколку часа претходно од прес службите на Мишел стигна потврда за постоењето на нон-пејперот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Чет Апр 15 2021, 09:58

Dodeka vnro go brani Jansa sakajki da se ispere zaradi nivnata bliskost so nego tvrdejki deka vesta e lazna i proturena od mediumi na sdsm soznanija od postar datum potvrduvaat deka vizijata za konecen raspad na Jugoslavija e drzavna strategija na sloveneckite politicari zad koi najverojatno stojat motorite na EU, Francija i Germanija. Germanija za formiranje na golema Bugarija i Hrvatska, Francija za formiranje golema Srbija i Albanija. Samoto otsustvo na reakcija od Francija i neartikuliranite izjavi na Germanija potvrduvaat deka dvete grupacii vo EU predvodeni od Francija i Germanija veke imaat nacelen dogovor. Nadez davaat svetlite tocki kako Ceska, Slovacka i Spanija no i zestokata reakcija koja pristigna od SAD vednas posle obidot da se plasira idejata za konecen raspad na poranesnata drzava so raspad na Bosna, Makedonija i Crna Gora i formiranje na golema Albanija, Bugarija, Srbija i Hrvatska. Pri sto kako sto spomnav zad Albanija i Srbija stoi Francija i nejzinite tradicionalni prijateli od EU kako Italija i Grcija dodeka zad Hrvatska i Bugarija stoi nivniot tradicionalen sojuznik Germanija i nejzinite sojuznici vo EU.

https://www.rtvbn.com/index.php/cirilica/4004097/evo-sta-je-pahor-rekao-tokom-nedavne-posjete-bih

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Апр 15 2021, 19:16

Во нон пејперот не се споменуваат Македонија и Црна Гора. Се работи за обединување на Косово и Албанија и поделба на Босна и Херцеговина како нефункционална држава. Друга работа е што Заев и Ахмети се обидуваат и Македонија да ја направат нефункционална на ист начин на кој функционира БиХ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Чет Апр 15 2021, 19:23

Како што гледам Сител не мислат така. Патем како од документ што не постои стигнавте до Македонија не е спомната во него?

Od EU i NATO - Page 30 Img_2572
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Апр 22 2021, 18:53

Во веста Македонија е спомната само како земја во која е зголемено влијанието на Турција. Не и за промена на границите. 

Објавен планот на Јанша за нови граници на Балканот | Сител Телевизија (sitel.com.mk)

Се повеќе мислам дека пропагандната машинерија на хибридната власт помогната од филијалите на Џорџ Сорос пласира вакви вести за да го одвлече вниманието од големите проблеми во Македонија. Сиромаштијата поради грабеж на власта, катастрофата со короната, корупцијата ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Мај 05 2021, 21:49

трендафил напиша:Имаше еден виц за проститутка што отишла во менувачница да ги замени еврата добиени за пружање на професионалните услуги и и кажале дека парите се фалсификувани. „О, значи сум била силувана“ - извикала проститутката.
Дали и Македонија ќе го има тоа чувство ако по промената на име и кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот не го добиеме датумот за преговори (што според изјава на премиерот Заев го добивме минатата година)?
Ова го напишав на темава пред две години. За жал вицот е уште актуелен. Ништо од членството во ЕУ, кое според Заев го добивме пред неколку години.
Не верувам ниту дека затворските казни од условни 6 месеци до најголемата од 2 години и седум месеци за тие што признаа дека биле извршители и дел од злосторничкото здружение за производство на оригинални пасоши со фалсификувани податоци ќе допринесат за наше членство во ЕУ. Сега се бара да „признаеме“ и дека корењата ни биле бугарски. Не знам за корењата на Заев и тие од неговото стадо, но моите сигурно не се бугарски.
Очигледно е дека ЕУ продолжува со уцените врз Македонија и поддршка на Бугарија на ист начин како што тоа го правеше во случајот со Грција кој заврши со предавство од страна на Заев. Едно од решенијата е економски сојуз со евроазија, а останување во НАТО со блокирање на оваа организација со користење на правото на вето при носење на одлуки што не би биле од интерес на нашиот цивилен сојуз.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by zozoti Пет Мај 07 2021, 12:09

Dali e mozno da se izvede takvo nesto?

Германија и Словачка се залагаат С Македонија и Албанија во јуни заедно да ги почнат преговорите за членство во ЕУ, објавија на Твитер германскиот министер за Европа Михаел Рот и словачкиот министер за надворешни работи Иван Корчок.

– Германија ја поддржува целта на португалското претседателство со ЕУ да се одржи првата меѓувладина конференција со Албанија и Северна Македонија во јуни. Двете земји ги испорачаа бараните реформи – сега мора и ЕУ да испорача. Понатамошното одложување ги поткопува кредибилитетот на ЕУ и стабилноста на регионот, напиша Рот, како реакција на изјавата на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји за Еуроњуз дека Брисел би можел да ги почне пристапните преговори со Тирана, ако Скопје и Софија не изнајдат заеднички прифатливо решение за историскиот спор.

Шефот на дипломатијата на Словачка, Корчок, пак, смета дека Советот на ЕУ треба да го тргне ветото за С Македонија што го стави Бугарија.

– Кредибилна политика за проширување на ЕУ сега значи отфрлање на ветото во Советот, кој треба да го признае напредокот на Северна Македонија и Албанија. Одржувањето на меѓувладините конференции со двете земји веќе многу дозцни, напиша Корчок.

https://alsat.mk/mk/germanija-i-slovachka-baraat-skopje-i-tirana-zaedno-da-gi-pochnat-pregovorite-so-eu-vo-juni/

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 07 2021, 15:26

За жал евроатлантската меѓународна банда, вклучувајќи ја тука и ЕУ има непријателски однос кон Македонија од самиот почеток на процесот на осамостојување од СФРЈ. Во 1991 година Арбитражната комисија на ЕУ (позната кај нас и како Бадинтерова комисија бидејќи тој беше на чело на истата) донесе одлука дека услови за признавање исполнуваат само две републики од поранешна СФРЈ - Словенија и Македонија. Нас не признаа дури по првата капитулација пред Грција со навредливото БЈРМ наместо име. По исполнувањето на условите за членство во НАТО и малку потоа и за ЕУ (не по моја субјективна оценка, туку по званична одлука на двете организации потврдено и од Меѓународниот суд во Хаг чија одлука би требало да биде обврзителна за сите членки на ОН) ни наметнаа нов Услов на барање од Грција. Што би рекле непријателството на евроатлантската меѓународна банда продолжува. Ние сме како подвижна мета. Откако ќе не упукаат бараат ново движење за да може да пукаат повторно врз нас и садистички да се изживуваат. ИЗгледа дека Заев и неговите поддржувачи уживаат во изживувањето.
Каде е излезот од таа ситуација. Треба да разбереме дека со зајакнувањето на Кина, Русија и други земји евроатлантската диктатура замира и дека треба што побрзо да се вклопиме во новиот поредок. При тоа да останеме во НАТО и да ја блокираме со вето неговата работа кога е тоа од полза на земјите што не прифаќаат такви какви што сме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by zozoti Пон Мај 10 2021, 17:22

Se poveke zemji clenki na EU protiv bugarskoto veto.

Шведска бара итен почеток на ЕУ преговорите со С. Македонија

„Мораме под итно да ги почнеме преговорите со Северна Македонија затоа што така решивме и тоа е важно за нашата веродостојност“, рече Линд дополнувајќи дека дискусијата за Западниот Балкан „е многу важна за цела Европа.“

https://amp.dw.com/mk/%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%BE-%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/a-57485476?__twitter_impression=true

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пон Мај 10 2021, 19:02

Дај Боже швеѓните да се изборат за тоа, иако не верувам. Македонија го потпиша договорот за стабилизација и асоцијација со ЕУ под референцата БЈРМ и имавме договор со Грција дека нема да не блокираат за членство во меѓународни организации со таа кованица. Така беше додека не ги исполнивме условите за прием, прво во НАТО, после во ЕУ. Во двата случаја Грција крајно безобразно го прекрши договорот и побара едно име за сите употреби и ги прошири барањата. ЕУ имаше одлука дека ќе почнеме преговори кога ќе го решиме проблемот со името, а со Преспанскиот договор капитулиравме за уште многу други работи вклучувајќи го и идентитетот на сите Македонци освен најголемиот дел на следбениците на СДСМ. Сотој договор влеговме во НАТО, но не и во ЕУ која се посра на сопствената одлука дека кога ќе го решиме проблемот со Грција. Се отвори нов проблем, со Бугарија, кој сега го загрозува идентитетот на сите Македонци со исклучок на бугарофилите. На почеток ЕУ не дупеше со тоа што не не призна иако имаше одлука на арбитражната комисија што ја составија (на чело со Бадинтер) дека само Словенија и Македонија заслужуваат признавање на независност, а другите републик не.  Одлуката да не се признае Македонија беше едногласна, за разлика од Косово кое некои земји од ЕУ го признаваат, а други не. И од тогаш од 1991 година само не дупат. Вербална поддршка сме имале често, најмногу пред потпишувањето на Преспанскиот гоговор. Дали некогаш ќе видиме дела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by zozoti Чет Мај 13 2021, 16:44

Dali udarot za Bugarija ke dojde tokmu od SAD i NATO? Ova u sred Sofija.

Поранешниот генерален секретар на НАТО, Џорџ Робертсон за време на неговото учество на конференцијата Евроатлантскиот Клуб во Софија побара од бугарските власти да ја укинат блокадата на Македонија кон Европската Унија.

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/robertson-pobara-od-bugarskite-vlasti-da-ja-ukinat-blokadata-na-makedonija-kon

zozoti

Број на мислења : 351
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Чет Мај 13 2021, 19:59

Се согласувам дека Бугарија нема голема поддршка во уцените против Македонија. Основниот проблем со двата соседа е непочитувањето на нашите човекови права. Сами да си ја именуваме државата, да си ја пишуваме историјата ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Пет Мај 21 2021, 20:42

Кога државата потпиша договор (Преспански) со кој ги загрозува моите и човековите права на стотици илјади Македонци во земјата и странство, форумот беше полн со написи против мене и против сите други што се индентификуваат целата историја на Македонија. За жал пастирот Заев преговараше и договори работи за кои никој нормален не би разговарал, а стадото го поддржа и му даде сила да продолжи со предавството. Каде е сега брат му Бојко. Дали брат злоупотребува што брат му е непресметлив па да му тутнува налудничави договори со заедничка историја и други глупости. Не знам дали знаете дека македонски народ и македонски јазик се запишани во државните архиви на САД со доселувањето на првите Македонци уште на крајот на 19 век. Дека на пописите на почетокот на минатиот век во инструкциите за попишувачите се запишани и Македонци и македонски јазик. За жал тое го откриваат обични граѓани, македонски иселеници и борци за македонската кауза. Македонските институции арам ги трошат нашите пари. Наместо да ја осветлуваат се обидуваат да закопаат што повеќе од нашата историја. И понатаму се надевам дека Заев е само будалетинка и дека предавството не го правеше свесно. Треба ли сега конечно да се обединиме и полека стрпливо да почнеме да го чистиме тоа што го има опогането.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Саб Мај 29 2021, 21:58

Интересно мислење на професорот Сашо Арсов кој на Твитер пишува:
„ Ако по некоја случајност Бугарија ,,омекне“ за јуни, министрите од ЕУ ќе имаат итен состанок да се договорат кој да ја блокира Македонија. “


Водечки експерт за менаџмент: Ако Бугарија попушти ЕУ ќе најде кој да ја блокира Македонија - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Luxor Саб Јун 05 2021, 22:21

Ц ц ц.

Познати бугарски олигарси на „црната листа“ на САД
од Капитал/ Софија 05/06/2021

https://www.slobodenpecat.mk/poznati-bugarski-oligarsi-na-czrnata-lista-na-sad/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Нед Јун 06 2021, 16:11

И од македонската власт еден, Мендух Тачи е на црната листа на САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Nebula Сре Јун 09 2021, 17:04

Nejasno i zbunuvacki. SAD se vmesuva vo sreduvanje na sostojbite na Balkanot i ova e obid da se oslabi rusko kineskoto vlijanie. No do kade ke odi i kolku i kako seto toa ke se odrazi na Makedonija vo ovoj moment ne moze da se predvidi.

https://www.expres.mk/najnov-dekret-na-bajden-site-koi-nema-da-go-pochituvaat-prespanskiot-dogovor-kje-se-najdat-na-crnata-lista/

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by трендафил Сре Јун 09 2021, 19:35

Ако има санкции ќе ги има за Македонците и Србите. Немаше санкции за Грци затоа што не ја почитуваа Времената спогодба, туку сега се врши притисок за Преспанскиот договор што само многу будала можеше да го потпише. Нема да има санкции ниту за Косоварите што се против заедницата на српски општини. Не верувам ниту дека ќе има санкции за тие што се корумпирани во Македонија ако го рушат македонскиот идентитет. Не знам што ќе прави Бајден со Македонците државјани на САД што се борат за нашите човекови права?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Albatros Пет Јун 18 2021, 12:58

SAD resile da stavat kraj na neprodiktivnite i separativni tendencii na Balkanot. Mnogu brgu ke sfatat i albancite od Albanija i Kosovo deka veke se meta na sankciite bidejki vo dokumentot na Bajden eksplicitno e spomnat i Ohridskiot dogovor so koj vo koren se preseceni sonistata za Iliridi i golemi Albanii.

„Глас на Америка“: САД ќе ставаат на црна листа и лица во Грција што работат против Договорот од Преспа
360степени | 18 јуни, 2021

https://360stepeni.mk/glas-na-amerika-sad-ke-stavaat-na-tsrna-lista-i-litsa-vo-grtsija-shto-rabotat-protiv-dogovorot-od-prespa/

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Od EU i NATO - Page 30 Empty Re: Od EU i NATO

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 39 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 39  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот