Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Корупција во владата

+6
PRVOBOREC
трендафил
Hamad bim Khalifa
makijaveli
Laba
osa
10 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Сре Фед 17 2021, 18:22

Ако ти си ја видел пресудата овозможи ни да ја видиме и ние. Инаку сигурно е дека нема да верувам на медиум што поддржува хибриден режим, ниту на судство на кое никој не му верува. Најповеќе ми боде очи тоа што не е потпишан претседателот на судот, туку заменикот. Инаку и оваа тема е за криминал на власта, а не на опозицијата. Вас Заев изгледа дека уште не ви кажал дека не сте опозиција, па затоа за катастрофата на повеќе полиња, демократија, корупција, справувањето со пандемијата и друго вината наместо кај СДСМ и ДУИ ја гледате нкај опозиционите партии.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Саб Сеп 04 2021, 21:21

Македонскиот дипломат уапсен во Србија по потерница од Интерпол е обвинет дека учествувал во криумчарење на Ерменец од кој земјата заминал во странство со македонски пасош. Веројатно еден од 215те оригинални пасоши со фалсификувани податоци. Пасошите не се печатат во амбасадите туку во МВР во Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Саб Дек 10 2022, 13:16

Се надевам дека најавената борба против корупцијата, САД нема да ја искористат за борба против тие што не сакаат да станат Бугари. Ниту зошто некој што го почитува античкиот идентит на Македонците (Александар нели е Македонски, исто и Филип, тоа Велики е отпосле додадено. Како северна на Македонија и од истите субјекти) би бил ставен на црна листа.
Новина е и дека имало корупција во Европскиот парламент. Наводно Катар сакал да делува на донесените одлуки. Не знам дали Бугарија и Грција ги корумпирале европските политичари за да влијаат на ненормалните одлуки во врска со Македонија.

https://plusinfo.mk/korupciska-afera-vo-evropskiot-parlament-privedena-e-i-potpretsedatelkata-eva-kaili/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Нед Дек 11 2022, 20:16

Новинарот на Буревесник Зоран Божиновски објавува документи од згаснатото СЈО во кои се инволвирани вицепремиерот Артан Груби, министерот Османи и членови на нивните семејства.
Според документот од СЈО се бараат податоци за десетина членови на семејствата Османи и Груби.
Божиновски вели дека, (најверојатно затоа што можеле да доведат до апсење на Груби и Османи), токму овие истраги се причината за згаснувањето на СЈО.

https://www.expres.mk/zoshto-e-spasen-dui-burevesnik-objavi-dokumenti-na-sjo-od-istraga-za-grubi-osmani-i-nivni-rodnini-foto/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by defo Нед Дек 11 2022, 20:57

Посрани се сите нешо од Американкава, многу куќи нема да спијат наредниов период. Ама ако, доста беше. И јас да сум ко Америве уште еден протекторат ќе стегнам и да сме фул......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by OPOZICIONER Пон Дек 12 2022, 10:06

Ne mozaes na drug nacin osven so pomos odnadvor da trgnes od vlast militaristicka organizacija maskirana kako politicka partija koja na sekoj obid za primena na zakonot na nejzini clenovi se zakanuva so vadejne cizmite i puskite od tavan i odenje vo planina. Posebno ako imaat logistika i vo Kosovo i vo Albanija. Zaev proba i loso zavrsi. Treba da gi mavnes teroristickite komandanti i da go skrsis monopolot nad glasackoto telo vospostaven kade so strav, kade so korupcija. Da, na dui mislam.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Вто Дек 13 2022, 10:01

Јас пак мислам дека ако странци не окупираа дел од Србија и не формираа таму нова држава, ниту ќе имаше војна во Македонија во 2001 година, ниту ќе постоеше ДУИ како партија. Кај нас имаше корупција и кога единствена партија беше СДСМ (тогаш со име СКМ).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by трендафил Саб Апр 01 2023, 18:37

Имам впечаток дека умре најавената борба против корупцијата од нашиот стратешки партнер, САД, и дека сега бараат као да корумпираат 8 пратеници ид опозицијата за да продолжи бугаризацијата на Македонците во Македонија. Со коден назив преговори за членство во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Корупција во владата - Page 3 Empty Re: Корупција во владата

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот