Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

+10
Luxor
Kalinda
Arhimed
хан Ацо
трендафил
tmoro
defo
reiter
osa
Hamad bim Khalifa
14 posters

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 12:48 pm

Kozar, kuckar, jak biznismen more.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 12:54 pm

И познат шиткач на лажни американски визи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 1:02 pm

So sudska i zatvorska tapija...A Trendafil e na pat da mu se pridruzhi...Ottamu zholchnite izlivi na omraza protiv SJO i policajcite koi chesno si ja vrshat rabotata i si ja zarabotuvaat platata... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 1:36 pm

Тргна работата. СЈО го повикало на распит Љубе Бошковски. Бомбите допрва ќе експлодираат.

Љубе Бошкоски на распит во Специјалното јавно обвинителство

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 27279golema

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, кој ја отслужува казната затвор за случајот Кампања, напладне е донесен на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Претходно СЈО веќе го побара предметот „Кампања“ за кое на Бошкоски му остануваат уште три месеци во затворот „Идризово“.

Адвокатот на Бошкоски Константин Кратовалиев во случајот Ровер лани изјави дека побарале овој предмет за кој исто така е обвинет поранешниот министер за внатрешни работи да го преземе СЈО, бидејќи како што рече „ имаме веродостојни информации за основано сомневање, односно индиции дека постојат транскрипти и снимки директно поврзани со процесот „Ровер“ кои се предадени на специјалниот обвинител“.

Во „Ровер“ Бошковски е еден од обвинетите за убиството на Марјан Тушевски и Киро Јанев. Апелацискиот суд веќе два пати ја укинува првостепената пресуда поради низа пропусти и неутврдена фактичка состојба.

Според пресудата на Кривичниот суд, Предраг Чубрило, Милан Илиќ и Милорад Ковачевиќ добија казна доживотен затвор, Вук Вукичевиќ доби 15 години затвор, Бошкоски доби затвор од 10 години и шест месеци, првиот човек на обезбедувањето на Бошкоски, инспекторот Зоран Трајковски доби осум години и шест месеци, по седум добија Сашко Јовановски и Ивица Ристиќ, а по пет години и шест месеци Гоце Митревски и Никола Негриевски.
Бошковски тврди дека разговорите докажуваат дека се мести неговото апсење за „Ровер“, со цел остатокот од животот да го помине во затвор.

- Одлучив да ги предадам овие материјали од кои се гледа вистината дека овој политичко-полициски процес „Ровер “ е конструиран од еден висок полициски функционер. Јавноста ќе биде шокирана од вокабуларот и бруталноста на мојот прогон, рече ексминистерот Бошковски во судницата за време на рочиштето лани, каде што извади транскрипт и аудиоматеријал на УСБ.

Обвинителката во случајот, Лидија Раичевиќ Вучкова на едно од рочиштата изјави дека само формално останува обвинител во предметот, сè додека не биде конечно одлучено дали овој случај преминува кај специјалната обвинителка Катица Јанева, или, пак, по него ќе постапува Јавното обвинителство. Рече дека не сака да го прегледа материјалот на Бошковски, бидејќи таа не е надлежна, туку ќе побара мислење од Јавното обвинителство.

За процесот „Кампања“ казната на Бошковски му истекува на 6 мај. Тој беше осуден на петгодишна казна затвор за зло¬у¬пот¬ре¬ба на службената положба и за незаконско финансирање на кампања.

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27279

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Пон Фед 15, 2016 11:13 pm

Колку што гледам на фотографијава брат ви Љубе има лисици на рацете.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 15, 2016 11:19 pm

трендафил напиша:Колку што гледам на фотографијава брат ви Љубе има лисици на рацете.

Trendafile kolku glup morash da bidesh i ushte povekje kolku treba da go mrazish sopstvenipot narod za da trubish za nekakva brutalnost pri apsenjeto na dokazhaniot kriminalec Temelko a da se raduvash na toa shto chesen makedonec koj se boreshe za zachuvuvanje na teritorijalniot integritet i suverenitet na Makedonija ima lisici na racete iako tie se tamu zaradi montiran i namesten sluchaj protiv Ljube od strana na tvojot pastir...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Вто Фед 16, 2016 6:23 am

Na trendolalakis uste ne mu e jasno deka nivniot bivshi i sakan brat Ljube go spremaat za pomosnik minister za policija!
Nesto ne mi se veruva deka ovojpat e na nivna strana !
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Вто Фед 16, 2016 10:17 am

Интересен сон. Не знам дали Рамуш Харадинај, човекот што ја финансираше изборната кампања на Љубе поради што е во затвор има врски кај чадорот што го заштитува Заев и останатите специјалци кои во наше име треба да ја свиткаат кичмата. Обвинителството на Катица се вика специјално затоа што членовите во него ги имаат бирано специјалните служби на чадорот. Патем никој не очекува еден криминалец да не се обиде да им наштети на тие што го уапсиле, па верувам дека и Љубе ќе се однесува така. Но за да се обвини некој сериозно, не специјално, потребни се и материјални докази. Дали ви е јасно дека и Ван Хојте повеќе не инсистира на цензура од СДСМ врз медиумите. Откако поради него има нов тест за тоа дали некој Македонец е европски ориентиран. Кога одиш во WC ако тоа што се наоѓа во шолјата личи на Ван Хојте тогаш си европски ориентиран. Ако личи на Бејли си проамерикански. Односно средносеверноамерикански, со географска додавка затоа што САД не е цела Америка, туку само дел од неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Вто Фед 16, 2016 12:04 pm

Dolgo razmisluvav Trendafile, zoshto e taa ogromna omraza kaj tebe kon se shto e makedonsko, kako i kon site onie shto se borat za opstanokot na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...Razmisluvav kako toa kje im go objasnish na svoite deca i vnuci...Edinstveniot zakluchok do koj dojdov Trendafile e deka ti ne si makedonec...

A sega okolu Ljube...Site znaeme Trendafile deka Ljube beshe namesten od pastirot a zashtiteniot svedok beshe partnerot vo kriminalnite biznisi na Grujoshesku, grkot Kondominas...Shto voopshto ne me zachuduva so ogled na potekloto na en kleine diktator...

Bidejki ne si makedonec ostanuva uste da veruvam vo tvoeto albansko poteklo, na shto me naveduva tvoeto tvrdenje okolu Haradinaj, iako site dokazi velat deka od Kosovo doagjaat parite za vernite do groba na pastirot Alji i Tachi...sakajki da "ne se setat vlasite" ti samiot si ja ishkash muvata od kapata...

Kako dodatok zachuduva zoshto ne spomnuvash deka parite za finansiranje na dpmne-antimakedonska doagjat od Atina i Belgrad...Vo zabluda se onie koi mislat deka Grujokio gi finansira kampanjite so narodni pari...Niv, otkako kje gi ukrade od makedonskiot narod gi chuva na bezbedno vo Belize... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Вто Фед 16, 2016 5:32 pm

Тортевски: Судии од скопска едница ме замолија да пренесам порака дека се срамат

Адвокатот Александар Тортевски при гостувањето во емисијата 360 на Алсат ТВ пресене порака до јавноста од како што рече солиден број на судии од скопска едница.

"Колегите ме замолија да пренесам порака до јавноста дека се срамат со тоа што сега се случува во судот и дека не сакаат да бидат идентификувани со тоа што се случува" изјави Александар Тортевски при гостувањето на Алсат ТВ коментирајќи го одлуките на Кривичниот суд да ги отфрли барањата на СЈО за изрекување на мерка притвор.http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=27309

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Вто Фед 16, 2016 5:34 pm

Samo lazete komunjari ama toa ne vi pomaga, rejtingot na VMRO e tripati pogolem od vasiot. Partal ke ve naprav ime na 24 april.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Вто Фед 16, 2016 5:41 pm

ti bre pak si vezesh 24 april ?! ne slushna shto kaza denes han ? za datumot ke odluchi obse odhr...pa i DIK ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by трендафил Вто Фед 16, 2016 9:08 pm

Ако ДИК не е способна да го прочисти списокот во со закон утврдениот рок треба да си поднесе оставка. И да се изберат други членови кои се способни да го направат тоа.
А сега до личното обраќање на Тео до мене. Јас не го испратив Љубе во Хаг. Ниту тоа го стори Груевски. Напротив, тоа е дело на чадорот, како што веќе почна да се нарекува делот од меѓународната заедница што безобразно се меша во внатрешното уредување на државата. Да бев Албанец, сега ќе мораше да ме поддржуваш. Затоа што СДСМ од 2008ма година наваму се обидува да направи коалиција со сите партии на Албанците во Македонија како единствена шанса да го елиминира ВМРО од власт доколку не освои апсолутно мнозинство.
Патем ако нема избори на 24 април ќе треба парламентот да избере нова влада. Според волјата на мнозинството пратеници. Па избори може да има во редовниот термин по две години. А ДИК, бидејќи сака да работи споровозно ќе има ваљда доволно време да ги изврши наредбите на Заев. или и тогаш опозицијата ќе бара одлагање на изборите.
Истото важи и за притисоците врз судот. Никој не знае детали од обвинението од памфлетот Титаник. Па не знам од каде и врз основа на што се коментираат одлуките на судот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by defo Вто Фед 16, 2016 9:19 pm

трендафил напиша:Ако ДИК не е способна да го прочисти списокот во со закон утврдениот рок треба да си поднесе оставка. И да се изберат други членови кои се способни да го направат тоа.
А пример ко за промена, да престане да се врши притисок врз ДИК од страна на одредени партии (посебно на власт), и ДИК конечно да почне да си ја врши работата, ако сакате избори во догледен рок. Мислам фер и демократски избори.
трендафил напиша:
тоа е дело на чадорот, како што веќе почна да се нарекува делот од меѓународната заедница што безобразно се меша во внатрешното уредување на државата.
Кој е тој чадор, кој е тој што се меша во бнатрешното уредување на државата. Дали тој чадор се оние дипломати кои не успеавте како Хан да ги поткупите, и да си купите време, на штета на Македонија.

трендафил напиша:
Патем ако нема избори на 24 април ќе треба парламентот да избере нова влада. Според волјата на мнозинството пратеници. Па избори може да има во редовниот термин по две години. А ДИК, бидејќи сака да работи споровозно ќе има ваљда доволно време да ги изврши наредбите на Заев. или и тогаш опозицијата ќе бара одлагање на изборите.
Имате храброст и легимитет тоа да го направите. А и да биде така ко што викаш биди свесен дека ќе биде лошо и по тебе сиџимот ќе е толку стегнат што сите коски ќе ни испукаат.
Истото важи и за притисоците врз судот. Никој не знае детали од обвинението од памфлетот Титаник. Па не знам од каде и врз ж

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by osa Вто Фед 16, 2016 9:23 pm

трендафил напиша:Ако ДИК не е способна да го прочисти списокот во со закон утврдениот рок треба да си поднесе оставка. И да се изберат други членови кои се способни да го направат тоа.
А сега до личното обраќање на Тео до мене. Јас не го испратив Љубе во Хаг. Ниту тоа го стори Груевски. Напротив, тоа е дело на чадорот, како што веќе почна да се нарекува делот од меѓународната заедница што безобразно се меша во внатрешното уредување на државата. Да бев Албанец, сега ќе мораше да ме поддржуваш. Затоа што СДСМ од 2008ма година наваму се обидува да направи коалиција со сите партии на Албанците во Македонија како единствена шанса да го елиминира ВМРО од власт доколку не освои апсолутно мнозинство.
Патем ако нема избори на 24 април ќе треба парламентот да избере нова влада. Според волјата на мнозинството пратеници. Па избори може да има во редовниот термин по две години. А ДИК, бидејќи сака да работи споровозно ќе има ваљда доволно време да ги изврши наредбите на Заев. или и тогаш опозицијата ќе бара одлагање на изборите.
Истото важи и за притисоците врз судот. Никој не знае детали од обвинението од памфлетот Титаник. Па не знам од каде и врз основа на што се коментираат одлуките на судот.

trendafile vo momentot go imam Teo na telefon i bidejki nemoze da ti pishe on ,me zamoli jas da ti pisham i da te prasham :vi dadoa li sokche i sendvich na ceremonijata na otkrivanje na SPOMENIKOT NA DVOGLAV OREL VO CHAIR ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Фед 17, 2016 7:26 am

Ne! Ovojpat dobile cajce i baklava! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Сре Фед 17, 2016 7:14 pm

Продолжуваат опструкциите. Стравот од СЈО е евидентен.

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ОДБИ ЈАНЕВА ЗА ТРИ ПРЕДМЕТИ

Скопското јавно обвинителство го одби барањето од Специјалното јавно обвинителството да им ги достави предметот „Маѓар телеком“, предметот за пиштолите на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Зоран Верушевски, како и предметот за производство и дистрибуција на детска порнографија во кој е осомничен синот на Верушевски. Скопското обвинителство смета дека овие предмети не се во надлежност на Специјалното и бара од Советот на јавни обвинители да се произнесе околу надлежноста.

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=F25125FD9485E945B28D99318E15745B

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 22, 2016 11:43 am

Eve do kade odi ludiloto na dpmne-ovcite...Pochnaa da ubivaat...Da go ubivaat sopstveniot narod...

Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева

80-годишен старец вчера бил претепан до смрт во бизарна расправија за политика во мариовското село Маково, пренесува „Мета“.

По неколку испиени чашки ракија, тој и 53-годишен соселанец и поранешен осуденик почнале да се расправаат оти старецот ја пофалил работата на Јанева и изразил задоволство од гонењето на Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска. Потоа соговорникот му се нафрлил и го претепал до смрт. Во битолската болница бил однесен жив, но набргу им подлегнал на повредите. Полицијата го привела осомничениот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 22, 2016 6:19 pm

Pa go uapsile be komunjari. Od kade VMRO ubiva? Toa vasite sorosoidni portali go smislile da ja ocrnat partijata. Uste kolku klagi ke izmislite no na 24 pobedata e nasa.Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 22, 2016 6:35 pm

Do kade go donesoa narodot partiive ova e veke ludilo.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 22, 2016 6:49 pm

Mnogu tochno...No toa kje se sredi koga konechno kje go departizirame opshtestvoto...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Arhimed Пон Фед 22, 2016 7:06 pm

Teo напиша:Eve do kade odi ludiloto na dpmne-ovcite...Pochnaa da ubivaat...Da go ubivaat sopstveniot narod...

Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева

80-годишен старец вчера бил претепан до смрт во бизарна расправија за политика во мариовското село Маково, пренесува „Мета“.

По неколку испиени чашки ракија, тој и 53-годишен соселанец и поранешен осуденик почнале да се расправаат оти старецот ја пофалил работата на Јанева и изразил задоволство од гонењето на Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска. Потоа соговорникот му се нафрлил и го претепал до смрт. Во битолската болница бил однесен жив, но набргу им подлегнал на повредите. Полицијата го привела осомничениот.
http://www.libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D0%BE/

Според Либертас, синот на жртвата се исплашил и не помогнал, исто и сопственикот на колонијалот.
Насилникот бил познат од порано и ги малтретирал жителите, но да не помогнеш на роден татко да ти го утепаат од мавање?!
-Татко ми дојде пред продавницата и го отепа. И мене ми се закануваше, ама јас одма избегав. Потоа ги издупчи сите гуми на еден џип и ме праша дали џипот е на некој мој гостин, рече Симче Стојановски, синот на убиениот Ристе.

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Гостин Пон Фед 22, 2016 7:09 pm

Toa samo pokazhuva do kade e vovlechen stravot megju narodot...Tokmu zatoa ovoj pat ne smeeme da dozvolime familijata da se izvleche...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 22, 2016 7:44 pm

Pocnaavte so SA i SS metodi! Nakratko "NAZI" sustem na reshavanje na rabotite?! GOSPOD NEKA VI E NAPOMOSH!!!!!!
Eve ova ve ocekuva:
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Фед 22, 2016 7:47 pm

Sakate u zivo:
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА - Page 5 Empty Re: ОБВИНИТЕЛ СПЕЦИЈАЛЕН -КАТИЦА ЈАНЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот