Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

+11
IVA
defo
osa
Естир
kiBik
reiter
Voivodata
Kalinda
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
chargerburnout
15 posters

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:20

еве, прашање до тебе Луксор. смеам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:22

Добро бе Здравко ќе те банирам не брзај толку. Ама не требаше така лесно да се издаваш. Прво си правеше муабет сам со себе. Ти си единствениот заинтересиран за исчезнувањето како што го нарекуваш на твојот втор ник. А и сеуште на форумот стои твоето тврдење напишано на чист бугарски дека кога ќе то досади на форумот ги пцуеш модертаторите за да си го заработиш банот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:25

Не , не сум „Здравко„.
ама тоа не е ни битно, и јас и ти го знаеме тоа.

сакав да те прашам нешто, и прет-прашав , дали смеам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:27

Viktor напиша:Не , не сум „Здравко„.
ама тоа не е ни битно, и јас и ти го знаеме тоа.


Не, не го "знаеме" ти така тврдиш. А јас и понатаму тврдам дека ти си Здравко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:29

не е така, но не е битно, сепак само тврдиш, повеќе од инает .

сега , смеам да те прашам нешто, Луксор?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:33

Viktor напиша:не е така, но не е битно, сепак само тврдиш, повеќе од инает .

?

Без обиди за спинување молам. Инаетот нема никаква врска со тоа што ти си го регистртирал никот Здравко и си пишувал глупости со него за да мораат модераторите да реагираат па ти да можеш потоа да го оцрнуваш форумот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:36

дали приметуваш дека се обидувам да те прашам нешто и дека, заради очигледната вознемиреност, мора да прашам- дали смеам да те прашам нешто?
сега серизно: ок си со тоа, може да разговараме, да ти поставам прашање?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:37

Не сум ок се додека не расчистиме зошто си се регистрирал и како Здравко и како Виктор при тоа правејки се и голем бугарин и голем македонец во исто време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:44

види, јас очекувам да се фатиш за нешто, да се закачиш, намерно, а верувам дека и нема шанси да ме оставиш да пишувам. но ке кажам, врската помеѓу мене и „здравко“ е чиста измислица.
уште поинтересно е тоа што ти тоа го знаеш, а види како настапуваш.
еве, бидејќи е сепак форум, и без твоја дозвола ( што , не го крши ниедно правило, на форумот.) ќе прашам:
дали е возможно, да се одржи нивото на разговор, т.е дали сега кога ке се одлогирам, нема да ме блокираш и банираш, односно, дали може пак да дојдам да си пишувам?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:48

Viktor напиша: т.е дали сега кога ке се одлогирам, нема да ме блокираш и банираш, односно, дали може пак да дојдам да си пишувам?

И како на Здравко ти напишав, јас сум стрплив човек. И чесен. Ако и кога ќе решам да те банирам тоа и ќе ти го напишам. А сега можеш да го поставиш и прашањето што толку те мачи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 22:50

прашањето ти беше поставено веќе.
не ме следиш. читај.
затоа ти викам, не се возбудувај и не биди толку напнат, разговоров е едноставен.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 22:53

ajde jas da se vmesham ....isto ko stranski faktor ....zoshto ti e toa glupo prashanje deka koga ke se odlogirash ke te blokirame i banirame ...mozeme toa da go napravime i dodeka si logiran ....
eve jas od moite 50% ke ti dozvolam da pishuvash povtorno ,no da se registrirash so statichna IP adresa ,ne so proksi ....dogovoreno ?
za ostanatiot del od 50% ke mora luxsor da ti odgovori .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 22:53

Да малку сум расеан, но што да правиш. Има денови кога уморот надвладува.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:00

Јас сметам дека треба да си прашам, да не згрешам нешто.
а за тоа прокси адресата, колку знам , досега не сметаше, нели?
а и не е ставено во ниедно правило, па значи не кршам ниедно.
адресата не ја менувам јас, динамична е.
јас се логирав под тие услови, кои важат за сите, а и тие правила и ги почитувам.

Луксор, без навреда, и без задни намери и без потреба од мешање модераторство, но, дали се потребни двајца модератори на еден член?
да олабавиме.

да разјасниме,јас не сум „Здравко“. и Оса е модератор, и таа го знае тоа.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:01

поентата ми е, што сте сега толку напнати. може ли разговорот да оди во помирни води?
темата е релаксирана, може и без оружје, нели?


Последната промена е направена од Viktor на Пон Фед 27 2017, 23:03. Мислењето е променето 1 пати

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:03

Не знам што знае Оса, но јас и понатаму тврдам дека си Здравко. Додуша беше затоа што го избришав тој ник. А тоа со двајца модератори на еден член ако би сакал да го појасниш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 23:06

shto toa znam ?deka ne si zdravko? ili deka dvajca moderatori na eden chlen ne se potrebni ...

okolu proksito : kompromis ...isto e ama ne e isto ....za site ...i spored principot "zemi ili ostavi"....
pa i ti ko BIVSHI moderator si postavuvashe specijalni pravila ,za specijalni klienti !
tolku brzo zaboravi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:08

па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?
едноставно, имаше услови и ги почитувам. три правила.ок
сега дополнителни правила, свои некои , кога веќе сум прифатен член? да грешам па да ме банирате, ок.
мислам не е фер, ама во ред е и тоа.
се случува,јас не земам за зло.
ќе речам , мало недоразбирање.

веќе те прашав дали ке ме банираш , рече не, додека не згрешам по трите, и тоа е во ред.
дај те молам не ме наведувај да објаснувам за модерирање, не сакам да коментирам, сепак не е по правило.

да отвориме друг муабет?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:11

Viktor напиша:па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?
едноставно, имаше услови и ги почитувам. три правила.ок

Каде тоа Оса ти се пушта и те уценува? Ти беше тој што тврдеше дека таа знае нешто.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:11

Ај да разберам триков со тоа дека сум бил „здравко“, мислам, може до сабајле да се убедуваме а знаете и двајцата дека не сум.
ама ова со бивш модератор, дај те молам.
не е во ред.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:13

За бивш модератор не знам, ама за Здравко знам дека си а не обратното што ти го тврдиш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:13

Луксор, па не само јас и ти и сите имаат можност да видат уцена „земи или остави“
дај те молам..ќе сметам дека пак не пратиш внимателно, иако боде очи,па не се промашува.

сеедно. само смирете се малку, многу нагло настапивте, како да сум ви душман, а не член колега.
може така, рамноправно да разговараме?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:15

ете не сум.
сепак, така сакаш да изгледа и така тврдиш упорно.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:18

Viktor напиша:Луксор, па не само јас и ти и сите имаат можност да видат уцена „земи или остави“
дај те молам..

Земи или остави се однесува на проксито и нашето толерирање на прокси адреси а не на тебе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:19

Viktor напиша:ете не сум.
сепак, така сакаш да изгледа и така тврдиш упорно.

На твое место и јас би тврдел така. Може сега јас да те прашам нешто?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 36 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 36 of 38 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот