Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

+11
IVA
defo
osa
Естир
kiBik
reiter
Voivodata
Kalinda
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
chargerburnout
15 posters

Страна 37 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next

Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:22

алелуја.
повели

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:23

Каде го научи бугарскиот јазик толку добро? Студираше таму или некои роднински врски имаш?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:24

па, прво, повторно да те потсетам дека си во длабока заблуда со „здравко“ , и тоа би ти пречело во понатамошмниот разговор.
бугарски не знам.


Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 23:25

Viktor напиша:па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?

ova stvarno nema smisla ...jas so ponuda za koja velish bila ucena ....i ova da go toleriram Very Happy
ete da nesakav da pishuvash odma ke te banirav/me ! jas kulturno ti nudam kompromis ....moze

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:26

луксор, претпоставките се мајка на сите за5банции.
имам објаснување за оваа твоја реакција, ама сепак.


Последната промена е направена од Viktor на Пон Фед 27 2017, 23:27. Мислењето е променето 1 пати

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Luxor Пон Фед 27 2017, 23:26

Добро, засега ќе останеме така, секој на своето тврдење. За понатаму ќе видиме како ќе ни оди дружењето на форумов.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 23:29

luxor напиша:
Viktor напиша:Луксор, па не само јас и ти и сите имаат можност да видат уцена „земи или остави“
дај те молам..

Земи или остави се однесува на проксито и нашето толерирање на прокси адреси а не на тебе.

tochno luxor ...ti blagodaram shto mi pomogna da mu objasnime i razjasnime na nashiot drag chlen viktor

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:30

osa напиша:
Viktor напиша:па зар требаше и Оса да ми се пушти, и да ме уценува, сваќаш?

ova stvarno nema smisla ...jas so ponuda za koja velish bila ucena ....i ova da go toleriram Very Happy
ete da nesakav da pishuvash odma ke te banirav/me ! jas kulturno ti nudam kompromis ....moze
еве тој компромис, мене не ми значи ништо.
препрочитај се што ми напиша , слабо следиш,
културниот компромис не ми треба. и сега?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:32

A shto toa da preprochita...Daj kopiraj, citiraj ili bilo shto pa da prochitame site...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:33

немам намера , ни потреба. читај си наназад. ако досега не е преправено.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:35

Me mrzi da chitam, sto posta ste napishale...Bidejki ti vekje znaesh zoshto ne bi kazhal, pokazhal i dokazhal zoshto ne sakash na kulturen nachin da se razberesh so Osa???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Kalinda Пон Фед 27 2017, 23:37

Добар спин мајстор.
Додека државата ја снемува,
вие си играте како деца
криенка.
Наместо да напишете
во политика некој пост
со осуда за разнебитување
на државата ,вие се забавувате
и надмудрувате кој е кој !
Срамота !
А пред продажбата
на државава ,постојано
пишувавте на политички
теми!
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:40

Teo напиша:Me mrzi da chitam, sto posta ste napishale...Bidejki ti vekje znaesh zoshto ne bi kazhal, pokazhal i dokazhal zoshto ne sakash na kulturen nachin da se razberesh so Osa???
па ме мрзи да ти објаснувам, што сега па тебе да ти објаснувам ако тебе те мрзи да читаш? а треба само една страна да вратиш назад.
од кај долета па ти сега?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:41

Zdravo Kalinda...Si zakasnila...Tvojot obozhavatel luxor ischezna...Za se e kriv Viktor da znaesh...ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Happy-smiley33
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:42

Viktor напиша:
Teo напиша:Me mrzi da chitam, sto posta ste napishale...Bidejki ti vekje znaesh zoshto ne bi kazhal, pokazhal i dokazhal zoshto ne sakash na kulturen nachin da se razberesh so Osa???
па ме мрзи да ти објаснувам, што сега па тебе да ти објаснувам ако тебе те мрзи да читаш? а треба само една страна да вратиш назад.
од кај долета па ти сега?

Shto bre tolku neprijatelski dochek??? A jas sakav samo da si muabetime...Duri ni ne tvrdam deka si Zdravko... ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Happy-smiley17
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:44

Чудно.
не може два ника да се задржат , мора едниот да се стави на пауза.
приметувам дека едновремено- не повеќе од тројца може да настапуваат, иако има долу еден куп никови пријавени.
дали знае некој, има ли дупли никови, овде, и кој е кој?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 23:45

Viktor напиша:немам намера , ни потреба. читај си наназад. ако досега не е преправено.

zoshto pak navreduvash ? velish :ako dosega ne e prepraveno ?...ti bilo neshto prepraveno na forumot ? me interesira navistina?
ili imash zelba samo da go ocrnuvash forumot deka preprava ,banira i shto li ushte ne ........hm hm....i toa vkluchen so proksi adresa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:48

Znam jas...Eve se vrativ malku nazad i gledam luxor te razotkril...I mi se nametnuvaat nekoi prashanja...

Imash li ushte nekoj nik???

Dali nekoj od tie nikovi dolu e tvoj???

Dali namerno si go stavil za da mozhesh da go napagjash forumot???

Ima ushte ama zasega kje bide dovolno...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:51

Oса, мојата интеракција со Тео е меѓу нас двајца,
со тебе на пример, разговарам поинаку,
зошто се поистоветуваш со Тео?
навреди... не гледам навреди, немој сега пак да се чувам што ке напишам , мислам , беззвезе, сега ај нема за што, па ќе наоѓаме причина за казна- како со кого сум пишувал.
види за што си се фатила:
„немам намера , ни потреба, читај си наназад.ако досега не е преправено„
каде виде тука навреда?
за она „преправено“- тоа значи , корегирано, односно, да е исправен тексто, корегиран , за да се исправи некоја печатна грешка , семантички и или синтактики сеедно, а да ја смени оригиналната мисла,
тоа не е навреда, не е наменето кон никого
и нне содржи навредливи елементи по никој основ.
дај те молам, очигледно е , си запнала за мене..

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Пон Фед 27 2017, 23:53

Teo напиша:Znam jas...Eve se vrativ malku nazad i gledam luxor te razotkril...I mi se nametnuvaat nekoi prashanja...

Imash li ushte nekoj nik???

Dali nekoj od tie nikovi dolu e tvoj???

Dali namerno si go stavil za da mozhesh da go napagjash forumot???

Ima ushte ama zasega kje bide dovolno...
ајде да бидам коректен па да ти одговорам, иако немам ни потреба , ниту пак нешто ме обврзува .
не, немам друг ник
не, никој од тие долу не е мој,
јас форумов, ниеднаш не го нападнав, ај сега да се врткаме во круг со „ ај најди ако има..„?

не ти се чини дека си премногу возбуден од моево присуство на форумов,?
се надевам дека и ова не го протолкувавте како навреда, човек просто да се пази што ќе ви пише, ко минско поле сте.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 23:58

A toa shto si se registriral kako bugarin za da tresesh gluposti i shirish bugarska propaganda (tvoi zborovi) za da go napagjash forumot shto e?

Viktor напиша:мислиш, додека пишува-па макар и тресел глупости, и шири бугарска пропаганда, па се ќе дозволиш само да се множат постови, и да изгледа форумов дека е жив?

I ne, ne sum i nema da bidam vozbuden od tvoeto prisustvo na forumot...Ne sum gej mazhi ne me vozbuduvaat...A ti za sebe ako dobro razbrav tvrdish deka si mazh...Ili mozhebi gresham???
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Вто Фед 28 2017, 00:04

Viktor напиша:
ајде да бидам коректен па да ти одговорам, иако немам ни потреба , ниту пак нешто ме обврзува .
не, немам друг ник
не, никој од тие долу не е мој,
јас форумов, ниеднаш не го нападнав, ај сега да се врткаме во круг со „ ај најди ако има..„?

Zoshto bi ti veruval deka nema tvoj nik dolu...Gledam celo vreme samo za toa zborish...A i tvrdish raboti shto veruvam mozhe da gi znae samo nekoj shto pishuva so povekje nikovi...

Viktor напиша:Чудно.
не може два ника да се задржат , мора едниот да се стави на пауза.

Ona "veruvam" e zatoa shto ne mozham da tvrdam, nikogash ne sum pishuval so povekje nikovi kako tebe...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Вто Фед 28 2017, 00:05

во ред е да се „сомневаш“ или „да претпоставуваш“ дека јас сум бил „Здравко“
за публика, за представа .
ама човеку, пишувањава ти се параноични.
истата флоскула „го напаѓаш форумот..“ како да е напамет научена, и во случај на возбуда се употребува.. но со која причина , Тео? јас никаде не го нападнав форумот, зошто се чуствуваш нападнат?

единствено нешто точно е она „бугарска пропаганда“, и тоа е факт.
нема што да додадам или одземам, „здравко“ доволно си напиша ама не сакам тоа да го коментирам, да не испаднам пак посочен дека кршам некое правило. впрочем, јас не го оставив да шири бугарска пропаганда толку време.
Тео, јас не сум „здравко’’.
а немам намера ни да го коментирам, погледниги нашите разговори, мене не ме интересираше неговото пропагирање овде,ако вие го толериравтe да шири антимакедонизам толку време на сите теми, јас нема што да се мешам ниту да се дрзнам да коментирам.
остави го сега „Здравко“. само му понудив работа...


Последната промена е направена од Viktor на Вто Фед 28 2017, 00:08. Мислењето е променето 1 пати

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Teo Вто Фед 28 2017, 00:08

Viktor напиша:
ама човеку, пишувањава ти се параноични.

Jas paranoichen??? A ti si toj shto celo vreme se vrtish okolu povekje nikovi i slichno...Duri znaesh i kako se pishuva i koi problemi se javuvaat koga pishuvash so povekje nikovi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Viktor Вто Фед 28 2017, 00:10

само еден имам.
да , знам како се пишува. се надевам ќе научиш и ти. без непотребни интерпунцкиски изрази на емоции.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ - Page 37 Empty Re: ДОБРО УТРО, ДОБАР ДЕН И ЛЕКА ВИ НОЌ МЕЛНИЧАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 38 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот