Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Опозицијата ке ги бојкотира изборите

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2016, 11:26

По тебе департизирана е веројатно локалната самоуправа во Центар, Струмица, Куманово и Ранковце.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Пон Апр 11 2016, 11:29

Shtom platenicite na pastirot ne uspejaa da im najdat zabeleshki, zaradi koi ako gi imashe sigurno kje zavrshea so obvinenija od svarovski obvinitelstvoto i osuditelni presudi od svarovski sudstvoto, sigurno se...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пон Апр 11 2016, 19:37

Денеска се случи големо изненадување. ПЕИ на Фијат Цановски се приклучи на коалицијата за бегање од избори. Како да не беше тој дел од коалицијата што загуби на изборите со над 150 илјади гласови.
Не сакам да го оспорувам вашето демократско право да не излезете на гласање, како на пример кога сметавте дека некои прашања, да кажеме дали во мојата општина Чаир, но и Македонците во Струга и Кичево ќе станат малцинство, па подобро е да се седи дома и да се гледа телевизија. Но после тој потег не сте победиле на ниту едни избори, па можеби мислитѕе дека клин со клин се избива па по овој бојкот ќе победите на следните избори. Ако до тогаш со Заев на чело не престанете да постоите како партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Сре Апр 13 2016, 19:16

Mislish na falsifikuvanite od tvojot pastir izbori...Pa na takvi izbori i Putin bi nemal shansa...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Чет Апр 14 2016, 22:09

Крунскиот „доказ“ на СДСМ за наводно лажирани избори со помош на наводни фантомски гласачи излезе дека е најобична гнасна лага, а дополнителните материјални докази, наводната фабрика за лични карти излезе дека е во сопственост на активистот на СДСМ наречен Чауш. Анкетите на ИРИ и на Галуп се поклопуваат со резултатите од изборите. Токму последните анкети на овие организации ве доведоа до очај и вас и амбасадорите што безобразно се мешаат во работите за кои демократски, на избори, треба да одлучува македонскиот народ. За ваша информација, по одлагањето на изборите на ваше и барање и со притисок од амбасадорите за 5ти јуни, рејтингот на ВМРО е значително зголемен, а рејтингот на СДСМ е намален. Бадијала инвестицијата од повеќе десетици милиони евра за платени новинари и наводно невладини граѓански организации, а всушност странски платеници од страна на Сорос и некои амбасади.
Ајде да ве потсетам дека последна победа на некое гласање имавте на референдумот, на кој со бојкот победи вашето мислење, па јас во општина Чаир и Македонците во Струга и Кичево станавме малцинство во нашите општини. Од тогаш секогаш кога се гласа губите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Чет Апр 14 2016, 22:54

Пак си лажел. Доста бе како папагал повторуваш исти лаги. Дај биди малку поинвентивен. Стравот очигледно ве затупел.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пет Апр 15 2016, 13:29

Треба ли да наминам во Паркинзи Центар за да видам што е тоа департизација?

Ајде да се вратам на темата. Закажани се избори на 5-ти јуни. Претседателот на Собранието денес ги распиша предвремените избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Пет Апр 15 2016, 16:31

Nema samo opozicijata da gi bojkotira izborite...gragjanite masovno se opredeluvaat za bojkot...

Анкета „Фактор плус Адрија“: 80% не се согласуваат со помилувањето на Иванов, 53% нема да излезат на избори…

Високи 80 отсто од анкетираните не ја поддржуваат одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за помилување на сите политичари, а 73 отсто сметаат дека тој одлуката ја донел за да ги заштити политичарите од власта кои се веќе обвинети од Специјалното јавно обвинителство.
Ова го покажува најновата телефонска анкета на агенцијата „Фактор плус Адрија“, спроведена во периодот од 11 до 14 април 2016 година, на примерок од 1.200 испитаници.

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Anketa-267x200

Речиси половина од граѓаните, односно 53 отсто, нема да излезат на претстојните парламентарни избори закажани на 5 јуни, 32 отсто ќе излезат, а 15 отсто се неодлучни.
Од анкетираните што се изјасниле дека нема да излезат на изборите на 5 јуни, 42 отсто нема да излезат на избори затоа што ќе ги бојкотираат, 21 отсто бидејќи немаат за кого да гласаат, а 37 отсто имале друга причина.
Дека нема услови за слободни и демократски избори сметаат 53 отсто од испитаниците, 34 отсто сметаат дека има услови, а 10 не знаат дали има услови за избори.
Слободата на медиуми е останата на исто ниво во последните три месеци, сметаат високи 60 отсто од анкетираните, 10 отсто сметаат дека е намалена, а 17 отсто дека е зголемена.
47 отсто од испитаниците сметаат дека избирачките списоци не овозможуваат фер и слободни избори, а 33 отсто сметаат дека овозможуваат.
Во земјата има длабока политичка криза, е одговорот на високи 75 отсто од анкетираните, а 15 отсто сметаат дека има стандардна предизборна атмосфера.
Протестите на опозицијата пред Влада ги поддржуваат 35 отсто од испитаниците, 26 проценти не ги поддржуваат, а 37 отсто од анкетираните одбиле да одговорат на ова прашање.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Саб Апр 16 2016, 23:36

За да не се заебаваме, нешто не ми се верува дека и да имаме идеални избори ќе станеме членка на НАТО и ќе ги почнеме преговорите за членство во ЕУ ако не си го смениме името, односно званично кажано ако не најдеме заедничко решение со Грција. Не можам да издржам кога некој не смета за мали деца и не подлажува со нешто што нема врска со реалноста.
Не знам врз основа на што Коцијанчич или Туск ја клеветат Македонија. Според ДИК излезе дека списокот е и бил чист, освен некои минимални технички грешки што не можеле да имаат никакво влијание. Единствен проблем што во врска со изборите до сега го иницираа според Миленко трите дрољи, односно Катица, Фатиме и Ленче е гласањето на Македонците од Мала Преспа кои имаат македонско државјанство, па според тоа и право на глас. АКо е точна анкетата на Фактор Плус Адриа, не знам зошто СДСМ, Бејли Орав и останатите амбасадори што безобразно се мешаат во внатрешните работи на Македонија се плашат од избори. Кои требаше да се одржат на 24 април, но поради прекршувањето на Пржинскиот договор сега се одложени за 5-ти јуни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by defo Саб Апр 16 2016, 23:52

Името е горлив проблем, е сега пред 2008 имавме подобра позиција него ли до пред две години, пошо последниве две години нема никаква активност, бар не јавна на тоа поле.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2016, 20:27

Последните две години сте вие активни. Вашиот активист Саше Политико нели сакаше орално да го задоволи Ванхауте во знак на благодарност за тоа што го има направено во разнебитувањето на Македонија. Очигледно е дека вашите активности се добро координирани со непријателите на Македонија. Нимиц е во моментов во Европскиот совет, а по некој ден има покана за средба во Виена на четворицата лидери, од кои се очекува да воведат диктатура во Македонија и да ни го сменат името насилно.
Во 2008ма НАТО прво, а следната година и ЕУ го прекршија правото и покрај тоа што ги исполнивме условите за членство односно почеток на преговорите тоа не се случи. Грција во своето криминално однесување доби поддршка од овие две организации и стото не се смени откако меѓународниот суд на ОН во Хаг донесе пресуда за истото. Пресудата е обврзувачка за сите членки на Обединетите нации. За жал судот нема средство за присилно извршување, но секоја земја што го почитува основното право треба да ги спроведе одлуките на судот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Вто Апр 26 2016, 21:58

намењсто да се правиш паметен, кажи како поминавте на изборите. Нели беа забетонирани за 24 април? Исто како што сега се за 5 јуни.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Сре Апр 27 2016, 12:02

ЛДП: Избирачки список без правна важност не може да гарантира кредибилни избори

Со партиски директиви и по диктат на криминогената врхушка на власт, мнозинството членови во ДИК синоќа го усвоија збирниот извештај за спроведените вкрстени, административни и теренски проверки, смета ЛДП.

„Самиот факт што претседателот на ДИК гласал против овој извештај и изразил сомневање во правната важност на информациите од МВР на кои не е потпишан министерот Спасовски, упатува на тоа дека избирачки список без правна важност не може да гарантира кредибилни избори. Дотолку повеќе што стојат и забелешките дека остануваат илјадници сомнителни гласачи без живеалиште во земјава. Оттука, сметаме дека синоќа партизираната Државна изборна комисија се дискредитира и себе си и целокупниот изборен процес, со што во исто време потврдува дека не е во можност да обезбеди фер, слободни и кредибилни избори на 5 јуни, датумот кој единствено го сонува Никола Груевски и неговата помилувана чета на криминалци.
Бараме во согласност со критериумите на Дирекцијата за заштита на личните податоци, граѓаните на Република Македонија повторно да имаат целосен увид на избирачкиот список“, се вели во соопштението на ЛДП.

http://plusinfo.mk/vest/67974/ldp-izbiracki-spisok-bez-pravna-vaznost-ne-moze-da-garantira-kredibilni-izbori

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Чет Апр 28 2016, 14:58

Izbirachkiot spisok e neprochisten zatoa i ne se objavuva i se krshi zakonot so nedozvoluvanje partiite da izvrshat uvid...

МОСТ: ВЛАДАТА И ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ ОБЕЗБЕДИЈА УСЛОВИ ЗА ФЕР ИЗБОРИ НА 5 ЈУНИ

Граѓанската асоцијација МОСТ денеска одржа прес конференција на која ги презентираше заклучоците од досегашното набљудување на предизборниот период во рамките на проектот „Патоказ кон слободни и фер избори“.

-Теренската проверка на Избирачкиот список не беше спроведена транспарентно. Иако ДИК на последните седници усвојуваше збирни извештаи за спроведување на теренската и административната проверка, тие извештаи не беа објавени на нејзината веб-страница. Истото важи и за конечниот извештај од теренската проверка усвоен на 26 април – и тој се уште не е објавен на веб-страницата на ДИК. Јавноста не смее да биде информирана, а со тоа и да носи заклучоци за овие процеси врз основа на поединечни изјави на членовите на ДИК. Покрај нетранспарентноста на теренската проверка, МОСТ забележа и укажа на повеќе недоследности во нејзиното спроведување, велат од МОСТ.

Освен ова, МОСТ забележува и дека имало повреда на Законот за Влада и Изборниот законик, како и дописи од МВР и Министерството за информатичко општество и администрација до ДИК без согласност од министерот или од дополнителниот заменик министер.

-Со оглед на сите овие недоследности и прекршувања на кои МОСТ укажува веќе подолг временски период, а кои се игнорирани од мнозинството кое одлучува во ДИК и од останатите надлежни институции, со жалење може да констатираме дека Владата на Република Македонија и останатите институции не успеаја да обезбедат услови за одржување на фер и кредибилни избори на 5 јуни, заклучува МОСТ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Чет Апр 28 2016, 18:18

PSSE bara povlekuvanje na abolicijata i "партиите да ја почитуваат работата на ДИК, да  помогнат на Комисијата да го изразат своето мислење на 20 мај кога се заклучува Избирачкиот список"...

Eve od SDSM vednash reagiraat i davaat pottik i pomosh za rabotata na provladinoto mnozinstvo vo DIK, se so cel navreme da mozhat da go izrazat svoeto mislenje...

(ВИДЕО) Манчевски: Кривични за ДИК доколку не се објави Избирачкиот список јавно

Изјава за медиуми на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ:

Согласно член 31, став 2, алинеја 28-г, од Изборниот законик:

„Државната изборна комисија го објавува избирачкиот список на својата веб страна со следниве податоци: име, презиме и адреса на избирачите.“Во случај, ДИК да не постапи согласно законот, СДСМ ќе поднесе соодветни кривични пријави против ДИК.

Тоа е гледано од законски аспект. Од политички аспект, ако мнозинството во ДИК, предводено од ДПМНЕ, нема што да крие во избирачкиот список.

Ако избирачкиот список е навистина како што тврдат прочистен, ќе го објават списокот онака како што е наведено во законот, и ќе дозволат граѓаните самите да се уверат во регуларноста на списокот.

Вистината порано или подоцна ќе излезе на виделина.

Одговори на новинарски прашања,Медиуми: Гледаме последниве неколку седмици членовите на СДСМ во ДИК не учествуваат во седниците, кои ќе биде вашиот чекор понатаму со членовите на ДИК. Дали ќе ги повлечете, ќе останат, или како ќе постапувате ?

Манчевски: Тие и сега, и понатаму нема повеќе да учествуваат во работата на Државната изборна комисија, се додека ДИК работи спротивно на законите. Државната изборна комисија, мнозинството во неа во моментов го крши изборниот законик, и ред на други закони во Македонија.

Медиуми: Дали ќе го поддржите договорот, или ставот на ДУИ дека треба да има нов договор, освен тој од Пржино ?

Манчевски: Сметаме дека, воопшто да стане збор за било каков вид на преговори и договори, потребно е да се случат одредени предуслови, коишто веќе ги кажавме. Прво да се укине одлуката на Иванов за аболиција. Второ повторно да се состане Собранието на Република Македонија со цел да ги одложи, нерегуларните избори на 5 јуни.

Медиуми: Имате контакти со ДУИ, бидејќи така беше најавено дека се во контакт, и дека треба да контактираат со партиите за нова лидерска средба ?

Манчевски: Со претставници на ДУИ. Со претставници на Меѓународната заедница, со претставници на други политички партии имаме цело време контакти. Меѓутоа, не станува збор за никакви иницијативи или преговори во оваа смисла.

Медиуми: Очекувате ли дека со ДУИ на помош ќе можеме да излеземе од оваа криза бидејќи до пред извесно време ги обвинувавте дека главните функционери на ДУИ се едни од криминалците коишто го подржуваат Груевски?

Манчевски: За било каков преговарачки процес и договор реков, мора да има исполнување на два предуслова. Исполнувањето на тие два предуслова ќе значи кој и колку е искрен во иницијативите за постигнување на договор

Медиуми: Дали треба да се соработува со ДУИ за да се излезе од кризата кога веќе беа обвинети како што кажавте порано . Дали треба да се продолжи со работа?

Манчевски: Апсолутно за излегување од кризата во којашто се наоѓа Македонија мора да одговараат сите оние коишто ги прекршиле законите , без разлика од која партија и истите тие индивидуи од било која политичка партија не можат да бидат дел од решението за кризата во Македонија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пет Апр 29 2016, 18:39

Списокот, непрочистен беше објавен со сите податоци, потоа беа објавени и „фантомските“ гласачи, со лични податоци што не смеат да се објавуваат според законот за заштита на лични податоци. СДСМ ќе го добие списокот, а го има и тој од минатите избори на кој наводно и божем имаше 150 илјади „фантомски“ гласачи, а не наведе ниту еден таков пример. Во болната фантазија на Заев таа бројка достигна и половина милион. Да потсетам дека на чело на МВР Оливер Спасовски е веќе половина година, а дојде на тоа место токму за да не се јадат фекалии од овој тип. За да не се јадат фекалии окулу изборите на СДСМ му се даде право да определи двојца свои членови во ДИК и без негова согласност да не може да се изберат други 3, што би рекле учествуваше во изборот на мнозинство, 5 од 9 членови. Да потсетам и дека налудничавиот закон за избори во кој се прекршуваат индивидуалните права, односно објавување на личните податоци на секој граѓанин беше донесен со несебична помош, да не кажам идиотски притисок, на западната демократија (чадорот). Таков идиотизам нема во ниту една од земјите на ЕУ или САД, кои притискаа за ваков член, ниту во татковината на мачкарот кој изигруваше посредник. Во случајов, објава на лични податоци, законот за нивна заштита веројатно е над законот за избори, па тешко дека евентуална кривична пријава на СДСМ освен што ќе разбуди дополнителна омраза кај неговите симпатизери кон поголемиот дел од македонскиот народ кој не сака странци да се мешаат во внатрешните работи на нашата земја, нема да има никакви правни последици.
И сега европските пратеници немаат непријателски однос кон Македонија, како што имаат режимите во нивните земји, па повикуваат партиите да ја почитуваат работата на ДИК. А не ја почитува само коалицијата собрана окулу СДСМ. Да не кажам партиите што се спремни на виткање рбет и спуштање гаќи пред, според нив, газдите на светот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Нед Мај 22 2016, 23:47

Ако е точна анкетата објавена на гласилото под диктат на Џорџ Сорос, дека 53% ќе ги бојкотираат изборите, Бејли, Заев и другите треба да одат директно во лудница. Затоа што тоа значи дека 53% би гласале за Бејли кој би можел да стане премиер. Но очигледно е дека бројките се различни, односно дека ова е објавено само како поткрепа на лудаците што ги опогануваат спомениците, институциите и од скоро театрите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by osa Нед Мај 22 2016, 23:51

трендафил напиша:Ако е точна анкетата објавена на гласилото под диктат на Џорџ Сорос, дека 53% ќе ги бојкотираат изборите, Бејли, Заев и другите треба да одат директно во лудница. Затоа што тоа значи дека 53% би гласале за Бејли кој би можел да стане премиер. Но очигледно е дека бројките се различни, односно дека ова е објавено само како поткрепа на лудаците што ги опогануваат спомениците, институциите и од скоро театрите.

trendo jas da sum na tvoe mesto ,i da sum sigurna deka "narod me saka " abe ICH NEMA DA PISHUVAM ,ke si odam na izbori i ke si pobedam Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ama i ti znaesh deka "NAROD GO MRAZI DIKTATOROT " i zatoa pishuvash Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пон Мај 23 2016, 19:59

Јас сум само еден од тие што од понудата што ја имаме го сакам македонскиот производ, Никола Груевски, а не тој што сака да ни го наметне Џорџ Сорос преку кодошот, порано на УДБА, а сега на ЦИА, невладиниот Владе Милчин. Само на избори се гледа колкумина мислат како мене, а колку како вас. Анкетите и вашите газди не сметаат дека народот го мрази Груевски, туку напротив дека го мразат Заев и дека поради идиотскиот безобразен однос на амбасадорите почнува да ги мрази и режимите во тие земји. како времена мерка побегнавте од избори како, ајде да не напишам што, знаете и вие самите и вашите газди.
Јас сум еден од ретките што внесува баланс на нашиов форум. Без мене ова би личело на политичка онанија, односно самозадоволување. Ќе се лажевте дека сте победници и дека од храброст побегнавте од избори. Ваква храброст не сум видел одамна. Гледам дека и вашите газди се воодушевени од вашата храброст. Алал нека ви е и на вас што ги имате нив и на нив затоа што ве имаат вас во Македонија. ВМРО на своја страна го има само големото мнозинство гласачи. И таа бројка секојдневно се зголемува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Пон Мај 23 2016, 20:11

Јас сум само еден од тие што од понудата што ја имаме го сакам македонскиот производ, Никола Груевски, а не тој што сака да ни го наметне Џорџ Сорос преку кодошот, порано на УДБА, а сега на ЦИА, невладиниот Владе Милчин. Само на избори се гледа колкумина мислат како мене, а колку како вас. Анкетите и вашите газди не сметаат дека народот го мрази Груевски, туку напротив дека го мразат Заев и дека поради идиотскиот безобразен однос на амбасадорите почнува да ги мрази и режимите во тие земји. како времена мерка побегнавте од избори како, ајде да не напишам што, знаете и вие самите и вашите газди.
Јас сум еден од ретките што внесува баланс на нашиов форум. Без мене ова би личело на политичка онанија, односно самозадоволување. Ќе се лажевте дека сте победници и дека од храброст побегнавте од избори. Ваква храброст не сум видел одамна. Гледам дека и вашите газди се воодушевени од вашата храброст. Алал нека ви е и на вас што ги имате нив и на нив затоа што ве имаат вас во Македонија. ВМРО на своја страна го има само големото мнозинство гласачи. И таа бројка секојдневно се зголемува.
Би ги замолил модераторите да го сменат насловот на темава во минато време. Доколку не мислите да ги бојкотирате и следните избори кога и да бидат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Вто Мај 24 2016, 11:27

Трендо кај живееш ти бре? Грчкиот циган не е македонски производ. Уште помалку брат му, учката Аљи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by трендафил Вто Мај 24 2016, 19:06

Од ова што си го напишал само гледаме дека си фашист. Груевски е Македонец роден во Република Македонија. Ахмети што со бојкотот на изборите се покажа како верен слуга на тие што го инсталираа и во политиката и во власта е за жал нужно зло. Иако со ова негово однесување на крај изгубија Албанците во Македонија затоа што секогаш наместо за македонски работат за странски интереси. Многу често во соработка со СДСМ. На пример за тоа што е формирана мојата општина Чаир кога заедно го бојкотиравте референдумот исто така како слуги на некои забегани лидери од САД и ЕУ, како што сега заедно ги бојкотиравте изборите.
Ајде повторно да се осврнам на насловот на темава. Изборите ги бојкотираа две партии од власта, СДСМ и ДУИ и само една опозициона партија, ДПА. СДСМ, да не кажам САД и ЕУ, ја напуштија власта само за да нема избори за да не ги загубат. И покрај милионите евра што ги вложија и ги вложуваат за пропаганда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Гостин Пет Мај 27 2016, 10:19

Trendafile, fashisti se onie kako tebe koi im pomagaat na platenicite na Atina, Belgrad i Tirana da ja unishtat Makedonija i makedonskiot narod...So pomosh na grchkiot cigan chii predci hrabro se borele pod grchko zname, vo grchka armija i za interesite na nivnata tatkovina Grcija...A ti si vo prvite redovi na tie fashizoidni elementi...Za razlika od predcite na grchkiot cigan Trendafile, kako i za razlika od tvoite predci koi sekogash se borele i ginele pod tugji znaminja, vo tugji armii i za tugji nacionalni interesi, postojat makedonci chii predci ginele kako makedonci borejki se za makedonskata kauza...Ubavani od predcite na takvi kako tebe i grchkiot cigan kogo go narekuvash svoj pastir i spasitel...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Опозицијата ке ги бојкотира изборите - Page 2 Empty Re: Опозицијата ке ги бојкотира изборите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот