Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Охридско Дебарско востание

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:43 pm

kakva be srbizacija? Toa se bugaristanski prikazni od maka sto Makedonija e nezaqvisna drzava. U srbija site prava gi imaat makedoncite i opstini vo koi makedonskiot jazik e oficijalen. Samo za grckite cigani i bugaristancite sto skokaat okou totemot na tangra ne postoi makedonski jazik i narod.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:47 pm

Eve kako se tretiraat makedoncite vo Srbija i Hrvatska. Zatoa dosta placevte tataristanci, pravec klovnot Bozo neka oblekuva zivotinskata koza skokajte zaedno okolu totemot mozda ke se prosvetlite.

Македонскиот јазик стана официјален во српската општина Пландиште

http://republika.mk/23901


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 5:48 pm

Eve i vo Hrvatska, toa se tie partizanite sto im rasplakaa mame na bugaristaskite fasisticki okupatori vo Makedonija.


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:10 pm

nikos напиша:Приказни се тоа само, Латас е македонски државјанин и има право да работи и заработува како новинар, во Македонија се гледаат и бугарски телевизии исто како српските. Нема никакви внесови на српски зборови во Македонија тѕоа е само твоја опсесија што доага од омразата кон србите, а пријатели се сите оние кои го признаваат и народот и јазикот и државата што не е случај со бугарите и грците.

Те половината македонски теливизии ги затворихте во Р.Македония.... Е има право зашто да нема, колко македонски телевизии се най-големите приватни во Сърбия и им кажуват на сърбите шо е сръбско? Еден човек шо подпали американската амбасада по заповед на Милошевик, зашто да не е он Македонскиот газда на медиумите има и сръбско държавянство? Као, попис, спремно, почеток, званачен, газда, фала и стотици уште во македонскиот език. Държава и официален език признаваме. За народот шо да направим като во минатото се изяснувале како бугари.... ние минатото неможем да измениме само Господ може и сърбите пробват... Шо да направиме ние во Бугария като Гоце Делчев и Цар Самуил се изеснувале како бугари, ако имаше Идризово и Голи Оток по нивно време да ги направиме шо сакат от Белград... ама немало!
Една Црна Гора нема проблем со своето заедничко етничко минато со сърбите денес да си гради църногорската нация... проблемот на Р.Македония со незиното минато не е на Бугария!
Колко бугарски телевизии имате една, па махнете ги сите и бугарски и сръбски!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Пон Сеп 26, 2016 6:16 pm

delmol напиша:kakva be srbizacija? Toa se bugaristanski prikazni od maka sto Makedonija e nezaqvisna drzava. U srbija site prava gi imaat makedoncite i opstini vo koi makedonskiot jazik e oficijalen. Samo za grckite cigani i bugaristancite sto skokaat okou totemot na tangra ne postoi makedonski jazik i narod.

Ова не е истина. Доктрината на македонизмот кажува дека се словенско говорешто население во регионот Македония е етнички македонци - Пиринско, Вардарско, Егейско, Мала Преспа во Албания и Пчинско!
Немате ни една организация за македонците от Пчинско. Немате ни еден збор за нив.... на сметка на ова масовна истерия во однос на Пиринска Македония. Се праша зашто е вака. И еве ти перфектен пример за сърбомания. Ако бефте вистински македонски патриоти колкото и както имате претензия кон Пиринско истото по истиот начин и кон сърбия во однос на Пчинско

Друго е прашането зашто во свободна югославска Македония егейските бежанци се населуваха во Войводина - Панчево, а во Македония се населуваха албанци от Косово. Нема населуване на косовски албанци во Враня, лесковац и Ниш, но има масовно населуване на албанци во Скопие и регионот?!?

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 6:22 pm

Aloooo bugaristanec nesto ti se pomatilo vo glavata vrtejki se okolu totemot.Aj kazi koi se toa srpski televizii otvoreni a makedonski zatvoreni. Klovnot Bozo treba trepanacija da ti pravi da se opametis.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Сеп 26, 2016 9:17 pm

Овде и јас би се приклучил на прашањето затоа штро живо ме интересира кои се српските телевизии во Македонија а исто тгака би сакал да бидам информиран кои и колку македонски телевизии се затворени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Пон Сеп 26, 2016 10:57 pm

Cetnik напиша:
Друго е прашането зашто во свободна югославска Македония егейските бежанци се населуваха во Войводина - Панчево, а во Македония се населуваха албанци от Косово. Нема населуване на косовски албанци во Враня, лесковац и Ниш, но има масовно населуване на албанци во Скопие и регионот?!?


Е видиш и мене ова живо ме интересира...Зошто после 1945 цели села се преселени од македонија во Војводина, пример селото на македонскио драмски писател Чернодрински, Селце Струшко е преселено во Војводина......


А колку за Латас, он е будала, со шајкача........

А колку за Србите и Русите, реков веќе никогаш не и биле пријатели на Македонија. Грците , си го штитат запленатото. А и Бугарите си имаат свои концепти, како што кажа сам. И тие имале, свои претензии према Македонија. Не верувам дека во 1913 влегле од чиста мира во Втората Балканска Војна.


П.С Офф топик Миленко е дворски шут, и не ја труете темава со него

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Вто Сеп 27, 2016 8:41 am

defo напиша:
Cetnik напиша:
Друго е прашането зашто во свободна югославска Македония егейските бежанци се населуваха во Войводина - Панчево, а во Македония се населуваха албанци от Косово. Нема населуване на косовски албанци во Враня, лесковац и Ниш, но има масовно населуване на албанци во Скопие и регионот?!?


Е видиш и мене ова живо ме интересира...Зошто после 1945 цели села се преселени од македонија во Војводина, пример селото на македонскио драмски писател Чернодрински, Селце Струшко е преселено во Војводина......


А колку за Латас, он е будала, со шајкача........

А колку за Србите и Русите, реков веќе никогаш не и биле пријатели на Македонија.  Грците , си го штитат  запленатото. А и Бугарите си имаат свои концепти, како што кажа сам.  И тие имале, свои претензии према  Македонија.  Не верувам дека во 1913 влегле од чиста мира во Втората Балканска Војна.


П.С Офф топик Миленко е дворски шут, и не ја труете темава со него

Е зашто изселуват македонци и населуват сърби, косовски албанци... за контрола.... се отслабва македонскиот елемент. Во етнички нееднородна държава, секогаш може да кренеш етнички судир.... От друга страна си чистеха Косово, кое си беше дел от Сърбия!

Не е будала а е предната линия на сърбизацията и сърбоманията во Р.Македония. Медиумите градат представата на човекот во денешно време. Еве най-старите луге во Р.Македония се со силно антисръбско чувство... тие се живели во овие години на най-страшен сръбски терор или нивните родители... за младите ова е далечно време... тие я знаят Сърбия от пропагандата по телевизията.... Види каков е денес резултатот. Сърбите исто си го штитат и денес се во Вардарска Македония.

Оффф човек само ако знаеше колко леко ке и бидеше на Бугария ако лугето во Македония беа туги! Най-малко ова ни даваха 1913г. ако не направим война се на исток от Вардар. Со излас на Белото море до 5 километра от Солун, со Източна Тракия со равнините, со големата близост до проливите Босфорот и Дарданели.... Демек почти сите патишта на Балканот минаваха кроз Бугария или во максимална близина... се което я правеше стратегически и геополитички много важна държава на Балканот. Со союзници и приятели Сърбия, Гърция и Румъния наместо врагове и изолация............. се ова го изгорифме!
Английскиот амбасадор во София 1913г. бесен влегува во владата во София и кажува : Вие луди ли сте се шо ви се дава да го изгорите за камните на Западна Македония!
Знаеш ли колко леко ке ни бидеше на нас ако не беше истиот народ во Македония? Требваше само да прифатим граница источно от Вардар и исто дека се шо остава во гръчкиот и сръбскиот дел е гръчко и сръбско... да колат, да бесат, да тероризират и изселуват докато го посърбят и погърчат.... ова требваше да прифатим....
Да не си мислиш дека Битола, Прилеп и Охрид имат некаково големо стратегическо или икономско значение за Бугария? Немат! Али от 16 генерала во бугарската армия тогава, 5 се от Охрид............... Цела Бугария изгорихме во 4 войни, изолация, икономическа катастрофа, мизерия, разруха, сираци, вдовици, бежанци..................
Се ова наместо да прифатим границите шо ни даваха 1912г..... колко леко ке и бидеше на Бугария ако бефте просто туги народ и земя! Very Happy

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Вто Сеп 27, 2016 8:46 am

nikos напиша:Овде и јас би се приклучил на прашањето затоа штро живо ме интересира кои се српските телевизии во Македонија а исто тгака би сакал да бидам информиран кои и колку македонски телевизии се затворени.

Колко телевизии и медиуми уништи Грую А1 и секокови опозиционери.... а Сител на сърбите стана най-големата со владина подръшка!
А1 си беше исто проюго комунарска телевизия, ама веке се фаворизира направо просръбска! После 15 години некой луге во Р.Македония осъзнаа дека веке нема комунизам и югославия и повекето и истите веке наместо живела югославия певат живела сърбия!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Вто Сеп 27, 2016 11:43 am

Знаеш А1 телевизија е затворена заради криминалите на нејзиниот сопственик торбешот Велија Рамковски кој и покрај сите погодности што ги добиваше застана против ВМРО а Сител е во сопственост на Љубисав Иванов поранешен пратеник од Кратово, човекот е македонец и Сител не можеш да ја наречеш српска само затоа што главниот уредник е македонец од српска националност.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Вто Сеп 27, 2016 7:33 pm

nikos напиша:Знаеш А1 телевизија е затворена заради криминалите на нејзиниот сопственик торбешот Велија Рамковски кој и покрај сите погодности што ги добиваше застана против ВМРО а Сител е во сопственост на Љубисав Иванов поранешен пратеник од Кратово, човекот е македонец и Сител не можеш да ја наречеш српска само затоа што главниот уредник е македонец од српска националност.

Никос, дај жити очи не претерувај....


Друго Никос, Србите не и мислат добро на Македонија, со што се согласувам со Четник. Само тие 50 години заедничка држава ги направи да ги нарекуваме „браќа“. Што биди сигурен 200 посто не ни се...... Сети се само на проблемите кои ги имавме со црквата...

П.С Темава е за Охридското востание, не ми ја труете џабе....


defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Вто Сеп 27, 2016 8:49 pm

majkata mu e sega krevanje vostanie oni togas arno a nie?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Сре Сеп 28, 2016 10:59 am

defo напиша:
nikos напиша:Знаеш А1 телевизија е затворена заради криминалите на нејзиниот сопственик торбешот Велија Рамковски кој и покрај сите погодности што ги добиваше застана против ВМРО а Сител е во сопственост на Љубисав Иванов поранешен пратеник од Кратово, човекот е македонец и Сител не можеш да ја наречеш српска само затоа што главниот уредник е македонец од српска националност.

Никос, дај жити очи не претерувај....


Друго Никос, Србите не и мислат добро на Македонија, со што се согласувам со Четник.  Само тие 50 години заедничка држава ги направи да ги нарекуваме „браќа“. Што биди сигурен 200 посто не ни се...... Сети се само на проблемите кои ги имавме со црквата...

П.С Темава е за Охридското востание, не ми ја труете џабе....


Не знам како можеш да бидеш сигурен дека србите и мислат лошо на Македонија а бугарите не, иако и ден денешен бараат да потпишеме некаков договор за да ги нормализираме односите а во кој ке се откажеме од нашата историја, јазикот не ни го признаваат па сега спореди ги овие световни проблеми што ги имаме со Бугарија со оние духовните што ги имаме со Србија, притоа води сметка дека државата Бугарија често споменува блокада за членство на Македонија во европската унија и нато и тоа може да го направи ако не играме како што свират, додека Србија никогаш не спомнала такво нешто а црквата српска не е таа што блокира за влез во тие институции туку државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Сре Сеп 28, 2016 9:08 pm

nikos напиша:
defo напиша:
nikos напиша:Знаеш А1 телевизија е затворена заради криминалите на нејзиниот сопственик торбешот Велија Рамковски кој и покрај сите погодности што ги добиваше застана против ВМРО а Сител е во сопственост на Љубисав Иванов поранешен пратеник од Кратово, човекот е македонец и Сител не можеш да ја наречеш српска само затоа што главниот уредник е македонец од српска националност.

Никос, дај жити очи не претерувај....


Друго Никос, Србите не и мислат добро на Македонија, со што се согласувам со Четник.  Само тие 50 години заедничка држава ги направи да ги нарекуваме „браќа“. Што биди сигурен 200 посто не ни се...... Сети се само на проблемите кои ги имавме со црквата...

П.С Темава е за Охридското востание, не ми ја труете џабе....


Не знам како можеш да бидеш сигурен дека србите и мислат лошо на Македонија а бугарите не, иако и ден денешен бараат да потпишеме некаков договор за да ги нормализираме односите а во кој ке се откажеме од нашата историја, јазикот не ни го признаваат па сега спореди ги овие световни проблеми што ги имаме со Бугарија со оние духовните што ги имаме со Србија, притоа води сметка дека државата Бугарија често споменува блокада за членство на Македонија во европската унија и нато и тоа може да го направи ако не играме како што свират, додека Србија никогаш не спомнала такво нешто а црквата српска не е таа што блокира за влез во тие институции туку државата.


Спорот и со Бугарија, ако и оној со Грција е за луѓе со празни црпки, кои на Балканов ги има отповеќе..........Јас не потпоѓам ни на Бугарска ни на Српска „братствена“ пропаганда. А колку за во минатото, секоја од овие земји си имала своја агенда према Македонија. А ние до ден денес ги потиснуваме Македонските херои,а ги славиме Српските и Бугарските, квази-херои, дупељупци и слично.


defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пет Сеп 30, 2016 5:25 pm

Кога веке пишуваш за хероите би бил ли љубезен да кажеш кои тоа српски и бугарски квази-херои славиме а кои наши македонски се тие што ги потиснуваме, зошто вака изгледа само како празна флоскула да си напишал.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Пет Сеп 30, 2016 11:37 pm

Прво и основно, за случката за која ја отворив темава, ради која ме фати најголем револт, внуката на најголемиот Македонскиот крвник Караѓорѓевиќ ја пречекаа Охридските спрдоци на ДПМНЕ, со најголеми почести....на три дена од датумот кога нејзиниот дедо (стрико на татко и) му еба мајка на Охрид и Охридско
Линк кон веста
А Симеон Радев кој се декларирал како Бугарин а Македонците како Бугари му опнаа споменик на МНР
На Мара Бунева(најголемата градска курва).....исто така ја слават.....во минатото имаше по некој член на ДПМНЕ.........
ЗА Александров и Ванчо Михајлов, не ми се прави муабет

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Саб Окт 01, 2016 12:39 pm

Е сега ке ти се налути четникот што така се искажуваш за Бунева, оставената љубовница што го убила чиновникот Прелич а богами и доста вмровци, зошто за нив Мара ти е голема револуционерка а овој Прелич од обичен писар до обвинител го направија за да му биде дадено поголемо значење на убиството.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Нед Окт 02, 2016 4:56 pm

nikos напиша:Е сега ке ти се налути четникот што така се искажуваш за Бунева, оставената љубовница што го убила чиновникот Прелич а богами и доста вмровци, зошто за нив Мара ти е голема револуционерка а овој Прелич од обичен писар до обвинител го направија за да му биде дадено поголемо значење на убиството.

Значи требва иас бугаринот от Бугария да се налутам за овие зборови, во кои
македонката Мара Бунева е определена като курва, а сърбинот Прелич како невинна жертва , обичен ваков писар....

Само може да се види колко е изродена идеята за ова шо е Македония, македонщина и македонска история!

Сърбинот невинен обичен писар, македонката курва , бугарите налутени!!! Вакви концепти.

Невинниот сърбин Прелич е организатор на место в Македония на целата сръбска въоражена пропаганда по Османско време! Той со сила сърбизираше Македония по османско и организира тепането на членове на ВМОРО со цел сърбизация! По време на сръбската окупация на Вардарска Македония е главен юридически советник по уапсването, маченето и суденето на македонските студенти на ММТРО.... Но той е просто обичен "писар".... после ти кажуват дека не се сърбомани...
Се разбира Мара Бунева е курва... щото си погреба младостта да го убие мачитела на македонската младежка интелигенция.

Во коя идеа за македонштина ова е нормално - сръбскиот окупатор и мачител - невинна жертва, македонката шо го е убила - курва!

Нека който има малко мозак во главата да мисли ова сърбоманско представуване на настанот ли е или македонско или бугарско?????

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Нед Окт 02, 2016 5:00 pm

defo напиша:Прво и основно, за случката за која ја отворив темава, ради која ме фати најголем револт, внуката  на најголемиот Македонскиот крвник Караѓорѓевиќ ја пречекаа Охридските спрдоци на ДПМНЕ, со најголеми почести....на три дена од датумот кога нејзиниот дедо (стрико на татко и) му еба мајка на Охрид и Охридско
Линк кон веста
А Симеон Радев кој се декларирал како Бугарин а Македонците како Бугари му опнаа споменик на  МНР
На Мара Бунева(најголемата градска курва).....исто така ја слават.....во минатото имаше по  некој член на ДПМНЕ.........
ЗА Александров и Ванчо Михајлов, не ми се прави муабет

Дефо те сите се изеснуват како бугари и лугето во Македония ги кажуват бугари.... и Гоце Делчев и Даме Груев и Кръсте Мисирков и Димитър Влахов и Панко Брашнаров и Шарло и Яне Сандански...... и Царот Самуил и сите.... Ако ги отфърлите от македонската история сите шо се изеснуват како бугари, ке ви останеее толко Саше Великиот и неколко сърбомани... кои пък от своя страна са се изеснувале како сърби......

Кажи ми еден херой тогава от ВМРО кои се е борил против сръбската окупация след 1918г..... а то ВМРОто си постои тогава истото, както от по османско време.... ?

Колкото до Карагеоргевич... Дефо по сърбоманските села во Скопска Црна Гора си го славят сърбоманите всяка година, сред нив и стари генерали от македонската армия.............. Cool

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Нед Окт 02, 2016 6:26 pm

Уште малку и Прелевич ке го направите ако не брат тогаш братучед на српскиот крал, премногу летате со умот за да си ја зголемите вредноста преку разочарувањето на оставена жена која се затрескала во омажен српски чиновник.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 7:01 pm

Cetnik напиша:

Колкото до Карагеоргевич... Дефо по сърбоманските села во Скопска Црна Гора си го славят сърбоманите всяка година, сред нив и стари генерали от македонската армия..............  Cool
Тоа е „јасно“, останато како последица од 50 годишното братство со Србите. А дел од тие стари армиски генерали се гарант и крвниците на Македонскиот народ, после 50-тие......Кои УДБА, ја ставале пред се. Али тоа е друга тема и на многу тенок лед тема.


nikos напиша:Уште малку и Прелевич ке го направите ако не брат тогаш братучед на српскиот крал, премногу летате со умот за да си ја зголемите вредноста преку разочарувањето на оставена жена која  се затрескала во омажен српски чиновник.

За ова сме на иста фрекфенкција

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Cetnik on Нед Окт 02, 2016 10:15 pm

И кой кажа дека е оставена жена и курва? Сърбите? Като е най-големата курва на Македония зашто е во най-големата елита на сърбите?
Мара Бунева е вербувана от ВМРО за подобна задача уште преди да го познава Прелич. Избрана е от Ванчо, зашто единиот и брат е сърбоман и по истото време е офицер во сръбската армия, затова знаят дека ке я прифатят во сръбската елита на Вардарска Македония!

Ама сите от ВМОРО шо са се борили против сърбите са врагове! Нормално ли е!

_________________
Безобразни сте во коските вие остатоците на бугарската буржоазија, наследниците на фашистичките окупатори во Македонија, бугарските сталинисти а посебно македонските врховисти и бугарофили

Cetnik

Број на мислења : 125
Join date : 2016-08-21

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 11:08 pm

Cetnik напиша:
Мара Бунева е вербувана от ВМРО за подобна задача уште преди да го познава Прелич. Избрана е от Ванчо, зашто единиот и брат е сърбоман и по истото време е офицер во сръбската армия, затова знаят дека ке я прифатят во сръбската елита на Вардарска Македония!

Е тоа е пропаста на Македонскиот народ, Македонскиот синдром, да се биде слуга некому.....затоа и многу пати сме пропаднале и загавиле..ако сите Македонци би биле обединети околу една и единствена кауза...слободна и самостојна Македонија, ние ќе бевме цели уште во 1910, ќе бевме држава....како што бива, е наместо тоа, ради нашите „херои“ станавме селска курва на грците, Бугарите,Србите........сами си ја избришавме традицијата, генот.

defo

Број на мислења : 2518
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Гостин on Пон Окт 03, 2016 12:17 pm

Cetnik напиша:И кой кажа дека е оставена жена и курва? Сърбите? Като е най-големата курва на Македония зашто е во най-големата елита на сърбите?
Мара Бунева е вербувана от ВМРО за подобна задача уште преди да го познава Прелич. Избрана е от Ванчо, зашто единиот и брат е сърбоман и по истото време е офицер во сръбската армия, затова знаят дека ке я прифатят во сръбската елита на Вардарска Македония!

Ама сите от ВМОРО шо са се борили против сърбите са врагове! Нормално ли е!

A be vas Bozo pecurki ve hrani koa skokate okolu toa kutukot zatoa ste taka.......... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охридско Дебарско востание - Page 3 Empty Re: Охридско Дебарско востание

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот