Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NARODOT PROTIV FAMILIJATA

+3
Kalinda
reiter
defo
7 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by osa Чет Ное 24 2016, 22:11

ova trendafile isto ko Pendarovski im se obraka na graganite i im veli : nemoj da dozvolite da ve nosat na glasanje so sila ,da ve kachat kako stoka vo avtobusi i da ve nosat na mitinzi .....i zamisli MANIPULATOROT latas go dava sledniot komentar i toa pazi urednichki : ete pendarovski ve narekuva STOKA misli deka ke zaboravite i sega ke go glasate ...
ja razbirash razlikata ili teshko ti odi ... chovekot so velosiped pochina a ubiecot ne lezeshe zatvor ....i ich ne e bitno dali go vozel ili go butkal velosipedot ...
pendarovski veli DA NE dozvolat da gi vodat kako stoka ....toa neznachi deka gi narekol graganite STOKA ......
a vakvi manipulacii moze samo amdi bajram da vi prifati i onoj GOLEMIOT PODDRZUVACH shto si go vadi stojko od gaki pred tolku narod pred sobranie na Makedonija ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Kalinda Чет Ное 24 2016, 22:15

Како може да му
веруваш на СДСМ ?
Сите слушнаа ,
цела јавност како
Пендаровски го
нарекува народот стока .
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Пет Ное 25 2016, 08:02

Види Калинда, народот со сила се прави стока а не е стока, дозволува да биде правен стока, овца, малоумен. Зошто???? За интерес на неколку ситни души за друго ништо, за некој да се вработи за 12.000 денари и при очи слепец да се прави. Види бе каква стока, и колку малоумни не прави Трендафил.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3425
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 10:32

Штом се сметаш за многуумен ајде напиши ми колкава беше минималната плата во времето кога СДСМ беше на власт. Или просечната плата. Па спореди го тоа со порастот на животните трошоци во последните 10 години. Немам одговор ниту на моето тврдење дека просечната плата во фамилијата, но фамилијата на Заеви е многу блиска, да не кажам иста со минималната плата во Македонија. Јас никогаш не сум тврдел дека сегашната власт е идеална, ниту се надевам дека некогаш и некаде на светот ќе има нешто такво. Само споредувам две политички опции што имаат некакви шанси да победат на избори. ВМРО е многу подобро. И на демократски план. Никогаш не рекло дека некои прашања не заслужуваат одговор, како што направи СДСМ на референдумот по кој мојата општина е двојазична. Порано ни твојата партија немаше двојазична фирма, СДСМ и LSDM во Чаир. Сега има. Мислам дека е јасно дека ВМРО ќе победи на изборите. Не е познато само колкава ќе биде разликата.
Јасно е дека Пендаровски сака народот да биде стока што тој ќе ја води, но не верувам дека желбата ќе му се исполни.
Што да коментирам за пишувањето на Оса дека не било важно дали велосипедистот бил велосипедист или пешак. Ајде да се обидам да објаснам. Да бил пешак, ќе имаше предност на пешачкиот премин и виновен за несреќата ќе беше мотоциклистот. Вака, за сударот на две возила виновен е велосипедистот кој излетал од тротоарот на коловозот. Во несреќата е повреден и мотоциклистот. Можел и да загине. Бог да го прости загинатиот. Очигледно му има простено и мотоциклистот, па од роднините на виновникот не бара отштета.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 11:48

I odnovo...Trendafil so spushteni gakji...

Potroshuvachka koshnichka septemvri 2016 godina...32 000 denari...

Потрошувачката кошничка во септември чини 32.000 денари, најмногу одвоени за храна и пијалоци

Neto prosechna plata vo avgust 2016 godina...22 294 denari...

Просечната нето плата за периодот 2006-2016 е зголемена за 63%, бруто платата за 40%

Prosechnata plata ni oddaleku na ja ispolnuva potroshuvachkata koshnichka...Nedostasuvaat 9 706 denari...

Potroshuvachka koshnichka za oktomvri 2006 godina...10 027 denari...

ПОТРОШУВАЧКАТА КОШНИЦА ВО ОКТОМВРИ ЧИНЕШЕ 10.027 ДЕНАРИ

Neto prosechna plata vo avgust 2006 godina...13 718 denari...

Просечната нето плата за периодот 2006-2016 е зголемена за 63%, бруто платата за 40%

Prosechnata plata ne samo shto ja polni potroshuvachkata koshnichka tuku i ostanuvaat 3 691 denar...

Kako shto gledash Trendafile neuspeshni ste duri i koga sakate da se pofalite...Site vashi takanarecheni uspesi se samo edna golema laga...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 20:11

Интересна пропаганда. 32.000 : 1o.o67 = 3,19. Ајде напиши ми еден или уште подобро повеќе производи на кои цената им е зголемена зa 3,19 пати од 2006 година до сега. Доколку веруваш во ова што си го напишал би те советувал да се освестиш, а доколку не можеш тоа да го направиш самиот да побараш помош од стручно лице.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 20:26

Trendafile toa se zvanichni podatoci...Zatoa, kreni si gakjite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 20:44

Токму тоа и сакав да ти кажам, дека споредуваш баби и жаби. Потрошувачката кошница што се применува сега е кај нас иста како и во земјите на ЕУ, а порано беше заостаната од периодот на социјализмот и во неа беа опфатени најосновните прехрамбени артикли. Па затоа сега требаат 3,2 пати повеќе пари. Не затоа што цените се зголемени за 320 % како што некој сака да прикаже.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Пон Ное 28 2016, 20:49

И со сменета и со старата методологија Трендо денешната просечна плата е недоволна да се наполни потрошувачката кошничка. А за тоа е виновен твојиот пастир.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Вто Ное 29 2016, 22:06

Не реков ни јас дека е доволна. Но пополнува поголем процент од потребите отколку во 2006 година. Дека цените не се зголемени за 63%, колку што се зголемени платите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Вто Ное 29 2016, 22:08

Е сега ова е чиста лага. И самиот го знаеш тоа. Ајде барем еднаш биди чесен кон самиот себеси.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Вто Ное 29 2016, 22:11

Shto tresesh zeleni Trendafile...Brojki se ova...Ni portokalovite ochila shto gi nosish nema da gi smenat...Ajde kazhi mi, kolku dlaboko treba da bidesh napikan vo shupakot na pastirot. pa da ne mozhesh toa da go vidish...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Вто Ное 29 2016, 22:12

Јас веќе поставив прашање за споредување на цените и еве повторно ќе го побарам тоа. Колкава беше цената на основните прехрамбени артикли во 2006 година и колкави се сега. Месото не беше тогаш 150 денари, лебот не беше 14, млекото не беше 24 денари ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Вто Ное 29 2016, 22:13

Se shto si pobaral si dobil...Ostanuva samo da ja zabiesh glavata shto podlaboko vo shupakot na pastirot za da ne ja gledash vistinata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Вто Ное 29 2016, 22:19

Teo напиша:Shto tresesh zeleni Trendafile...Brojki se ova...Ni portokalovite ochila shto gi nosish nema da gi smenat...Ajde kazhi mi, kolku dlaboko treba da bidesh napikan vo shupakot na pastirot. pa da ne mozhesh toa da go vidish...
Место што го покажуваш твојот примитивизам напиши некоја цена. Има веројатно некоја кај што има покачување од 63%, но јас не можам да се сетам на таква. Барем не кога се работи за основните прехранбени артикли. Не верувам ниту дека ние Македонците сме виновни за тоа што Грците ни го оспоруваат името, ниту дека сме виновни што СПЦ не ја признава МПЦ-ОА, ниту што Бугарите не не признаваат како народ, ниту што Албанците и Косоварите делови од Македонија ги сметаат за албанска односно косовска територија. Како што смета фамилијата Заеви и нивните приврзаници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Вто Ное 29 2016, 22:22

Ama vo pravo bil ovoj vo kolumnata prvoborecot... Cel svet pravi zavera protiv pastirot... Za zhalenje ste...Tuku odi ti vo istorija da oddadesh pochit na reshenieto od Jajce...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty НАРОДОТ ПРОТИВ ФАМИЛИЈАТА ЗАЕВИ, ЗОРАН и ВИЦЕТО

Пишување by трендафил Вто Ное 29 2016, 22:48

Не прави цел свет туку само чадорскиот дел од земјите што се самонарекуваат меѓународна заедница. Знаеш ли барем една цена што е покачена за 63% колку што е покачена просечната плата или слепо ќе му веруваш на пастирот твој Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Teo Вто Ное 29 2016, 22:55

Znaesh li deka kolku povekje se vadish tolku povekje zaglibuvash vo kalta...Ajde smiri se...Znam jas deka stravot od porazot e golem...Ama ne treba tolku da se grizhite...Vo Idrizovo kje vi go pravat drugi toa shto vie samite ste si go pravele na Halkidiki...
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Нед Дек 04 2016, 08:07

Не знам што ти правеле на Халкидики што толку ти се врежало во умот и не може да не го спомнеш ва секој пост. А што се однесува до Идризово, не верувам дека во Македонија ќе има испраќање на невини луѓе без судење во затвори или концентрациони логори ни по овие ни по било кои други избори. Криминалците секако дека треба да се најдат таму. Треба да се пронајде начин и за одземање на аболицијата на единствениот криминалец лидер на партија на овие избори. Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Нед Дек 04 2016, 10:30

Не е тој во врвот на дпмне Трендо. Комуњар е. На Халкидики само дпмне-офци се дупеле помеѓу себе. Ама ти сигурно подобро од мене знаеш. Сепак браво за патриотизмот. Барем не сте се дупеле со грчиштата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Нед Дек 04 2016, 12:17

Ајде да се обидам да се вратам на темата. Народот на 11 декември ќе казни една фамилија. Јас мислам дека тоа ќе биде фамилијата Заеви. Дали сум во право ќе видиме за една недела.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Нед Дек 04 2016, 12:19

Грешиш Трендо, ќе биде казнета мафијашката фамилија на Грујо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Нед Дек 04 2016, 12:34

Да сме живи и здрави по вашите две бегања од изборите со помош на вашите пријатели, непријатели на Македонија трета среќа за седум дена.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Нед Дек 04 2016, 12:49

Ајде не се прави будала. Кој тоа ги повика австроунгарците да му помагаат да дојде на власт? Како бе не ви е срам. Да се потпирате на оние што во 1913 ја делеа Македонија. само што сега нема да ви успее поделбата. Македонците во 2016 ќе го казнат предавникот Грујо и неговите поддржувачи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Пон Дек 05 2016, 21:51

Во Букурешт Австроунгарија немала големо влијание. За разлика од вашите поддржувачи Велика Британија или Франција на пример. Колку што знам единствена фамилија што во моментов е на власт е таа на Заеви во Струмица. Ако добро те разбирам, бидејќи никој од ВМРО нема амнестија, а никој не е осуден мислиш дека Оливер Спасовски не си ја знае работата, па нема да гласаш за него. Истото важи и за СЈО кое претпоставувам ќе бараш да биде укинато затоа што според тебе не успеа да докаже вина на никој од тие што ги сметаш за криминалци. Сосема друга е работата со Заев кој не побара амнестија за случајот Глобал, па може со мирна совест за тој случај да го сметаме како криминалец.
Не знам дали да плачам или да се смеам кога некоја будала зборува за диктатура, а првиот полицаец е од неговата партија. Каде тоа има или имало диктатура без поддршка од полицијата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11015
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 5 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот