Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NARODOT PROTIV FAMILIJATA

+3
Kalinda
reiter
defo
7 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:34

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14657429_10154699829502932_2449890295366188846_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:34

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14708201_10154699829652932_5112953815841958130_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:34

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14670771_10154699829952932_7841675630189119811_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:34

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14657536_10154699830827932_7231511206441136813_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:35

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14642067_10154699832907932_7582070783630917178_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:35

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14671287_10154699832007932_3573614027830376993_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:35

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14650088_10154699833767932_4884368559643985806_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:35

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14713769_10154699833217932_7130423312085682531_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:36

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 14581574_10154699833567932_1808014876876611871_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:43

15K narod, od koi golem del neopredeleni...I toa bez sendvichi delenje...Sega da vidime kolku kje sobere pastirot sose sendvichite...Ili mozhebi od strav deka kje se vidi slabosta i raspadot na dpmne nema nitu da se obidat da napravat kontramarsh...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Сре Окт 12 2016, 08:00

Абе пастирот во секое време ќе собере 30-40 илјади, ама како со сила, уцени, закани, ветувања..не од срце, ко јас што бев вчера. Јас не бев ни за СДСМ таму, ни за Заев ни за никој, јас бев сам ради себе, ради иднината. Не ради работно место, не ради работно место на вујкото, братучедот.......
Инаку денес очекувајте критики од форматот на СДСМ, сака да ја продаде Македонија на Албанците.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Сре Окт 12 2016, 13:29

Ти мора да си ептен млад и зелен потонат до вратот во утопистичка кал со која бришејки се си ги замачкал и очите па не можеш да го видиш брегот или стартната позиција ти е ептен погодена па можеш да сееш ветер и магла наоколу надевајки се на бура која ке се преточи во каллив дожд и ке им ги замачка очите на останатите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Сре Окт 12 2016, 19:31

nikos напиша:Ти мора да си ептен млад и зелен потонат до вратот во утопистичка кал со која бришејки се си ги замачкал и очите па не можеш да го видиш брегот или стартната позиција ти е ептен погодена па можеш да сееш ветер и магла наоколу надевајки се на бура која ке се преточи во каллив дожд и ке им ги замачка очите на останатите.

Добро Никос, објасни ми што да правам....да седам, и да чекам само од себе се да се реши.....дај не ме зезај..Да навивам за ДПМНЕ....не дај боже....а способен сум, можам да им влезам под кожа и да станам ситно функционерче...ама видиш неќам, не неќам, него совеста не ми дава.......Или да отидам со Бугарски пасош во странство, за што и имам отворени понуди...во странство ама со Европски пасош(Бугарски).......и да пуштам се у ПМФ......али јбг душа не ми дава..сака да се борам за подобро утре..тоа е она што човека го води напред........А тоа на Грујо и ко не му одговара, тие сакаат како раковите, само назад, ама не одење гледање назад, не во иднината....Бидејќи иднина, како што ја замислува Грујо не постои.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2016, 15:25

За волја на вистината Црвенковски собра повеќе народ пред изборите во 2011 година, па ги загуби катастрофално. Никој не оспорува дека СДСМ (LSDM) нема повеќе десетици илјади поддржувачи и гласачи. Но факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има многу повеќе. И без поддршка од делот од меѓународната заедница што Верушевски го крстеше како ЧАДОР. Се согласувам дека кај овој дел од т.н. меѓународна, СДСМ (LSDM) има 100 процентна поддршка.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 15:28

Сите се борат за подобро утре некои помалку а некои повеке успешно затоа размисли дали се исплака да седиш во вукојебинава за оние на кои утре првата помисла од сабајле кога ке се разбудат ке им биде твојата коза.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 15:29

трендафил напиша:За волја на вистината Црвенковски собра повеќе народ пред изборите во 2011 година, па ги загуби катастрофално. Никој не оспорува дека СДСМ (LSDM) нема повеќе десетици илјади поддржувачи и гласачи. Но факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има многу повеќе. И без поддршка од делот од меѓународната заедница што Верушевски го крстеше како ЧАДОР. Се согласувам дека кај овој дел од т.н. меѓународна, СДСМ (LSDM) има 100 процентна поддршка.

За волја на вистината мора да кажеш и дека сепак беше поуспешен до Бучковски и Шекеринска пред него, тоа беа веке катастрофи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2016, 15:45

Бучковски имаше подобар резултат. ВМРО немаше мнозинство во Собранието без коалиционите партнери. Тоа го има од Шеќеринска наваму. Се разбира дека почитуваните платеници на Сорос и поддржувачи на амнестираниот криминалец Заев на форумов веројатно мислат дека Бучковски украл стотина илјади гласови како актуелна власт, но јас не мислам така. Мислам дека во Македонија последни избори на кои власта тоа стана со изборна кражба беа тие во 1994 година. Имаше изборни измами од типот вработување на половина милион невработени (по еден од секое семејство), но веќе ни такви лаги не можат да поминат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2016, 17:57

A pa sto imase mnozinstrvo po izborite vo 2011 da se rasplaces. Be4z Ali ne mozese da pretne.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 18:12

Edinstvenite koi kradat izbori ste vie Trendafile, inaku kako kje ostanete na vlast koga nartodot ochi ne mozhe da vi vidi a ne pak da glasa za vas...I se razbira deka vekje ne pominuvaat lagite od tipot stranski investicii koi nikade gi nema i vrabotuvanja koi ne postojat a nevtabotenosta se namaluva so brishenje na nevrabotenite od evidencija i brkanje na mladite od Makedonija...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Нед Окт 16 2016, 13:13

Вие до скоро тврдевте дека има половина милион фантоми, па заедно со Мирјана Најчевска како фантом, којзнае уште колку такви фантоми има, излезе дека се 38 илјади. Повеќето Албанци на изборни места на кои ВМРО нема добивано гласови на ниту едни избори. Во врска со информирањето да потсетам дека едно време мислевте дека со лаги ќе ви се поправи рејтингот, па баравте и добивте скоро неказнето изнесување на клевети. Со помош на ОБСЕ и Дуња Мијатовиќ, како дел од чадорот. Сега практично се воведува цензура кога природниот премиер, Груевски, ќе се спомене како дел од власта. Иако рокот на техничка влада истече уште во јуни. Но и ова нема да ви помогне. Повторно ќе ги загубите изборите. Со сличен резултат како и сите во минатото. Што само по себе ќе биде потврда дека СДСМ (LSDM), соросоидите, Бејли, Прибе и многу други се обични лажговци. И неуспешни во извршувањето на задачата што ја добиле, да извршат преврат во Македонија и да воведат диктатура на чело со Заев. Делумен успех имаа, па имаме министри од партија што ги загубила изборите. Дури имавме и случај за забошотување на претепувањето на две момчиња и едно девојче во Струмица од страна на шефот на обезбедувањето на Заев. Твитерџиите молчеа, па нивната работа мораа да ја завршат Миленко Неделковски и други новинари од МАН. Пријавата конечно влезе во билтенот на МВР и се постапува по неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Нед Окт 16 2016, 16:50

трендафил напиша:Твитерџиите молчеа, па нивната работа мораа да ја завршат Миленко Неделковски и други новинари од МАН. Пријавата конечно влезе во билтенот на МВР и се постапува по неа.


Значи битно е влезено во билтен на МВР, и ќе се постапува по делото...А инаку што стана со Ален Зекиров, одлежа во затвор???? И зошто МАН и Миленко не го спомнуваат него.....


Од СДСМ рекоа дека за време на инцидентот Трајков не бил на должност, а најавија дека ќе биде отстранет од придружба на Заев на определно време, во исчекување на наодите во МВР.


Прекршочна пријава за телохранителот на Заев

Прекршочна, бидејчи нарушил, ред и мир....никој од оние кои ги удрил не се со повреди, само во случај на повреди, се заработува кривична. Отстранет од обезбедувањето на Заев. Е така се функционира во номални услови, не се прикритва убиство.

Гордана Јанкуловска -екс министер за внатрешни работи напиша:
Се нервирам, едно убиство не можеш да скријеш!!!
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Чет Окт 20 2016, 21:02

Не знам каква врска има сударот на Зекиров со друго возило (велосипед) што се има случено на пешачки премин на кој ниту едно возило нема предност а Зекиров се движел по главна улица. Ако се прашуваш зошто Зекиров не бара отштета од предизвикувачот на несреќата, веројатно не знаеш дека тој е загинат.
Во билтенот на МВР случајот од Струмица влезе дури по 24 часа. По притисокот на Миленко и други новинари од кои ниту еден не е на платниот список на Џорџ Сорос. Ако СДСМ (LSDM) чекаше на МВР, како што стои во соопштението, МВР поднесе прекршочна пријава, што значи дека утврди дека пријавата е вистинита. Па не знам зошто отстранувањето е времено, а не за стално.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Пет Окт 21 2016, 09:44

Trendafile ne ti e sram da lazhesh...Chovek ubi Zekirov...Na peshachki premin...Velosipedot bil turkan a ne vozen...I vasheto svarovski sudstvo go oslobodi...No pochekaj...Kje ve stigne pravdata...11 dekemvri e blizu...Togash site kje ve smestime vo Idrizovo...Ako tamu ne zavrshite i pred toa... Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Пет Окт 21 2016, 17:19

Se ke im naplatime i na Zekirov, i na Urko i na sefovite nivni, i na tie sto gi stitat. Dolgogodisna robija ne im gine.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by трендафил Чет Ное 24 2016, 20:56

Гостин напиша:Trendafile ne ti e sram da lazhesh...Chovek ubi Zekirov...Na peshachki premin...Velosipedot bil turkan a ne vozen...I vasheto svarovski sudstvo go oslobodi...No pochekaj...Kje ve stigne pravdata...11 dekemvri e blizu...Togash site kje ve smestime vo Idrizovo...Ako tamu ne zavrshite i pred toa... Twisted Evil
Не знам од каде ти е информацијата дека велосипедот бил туркан. Се појавила ли некоја нова снимка од страна на Чаушот ваш. Во сите вести до сега се спомнуваше смрт на велосипедист. Не пешак што е човек што оди директно со нозете, без разлика дали турка нешто. Потполно различни се повредите на пешак и велосипедист.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 4 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот