Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NARODOT PROTIV FAMILIJATA

+3
Kalinda
reiter
defo
7 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Пон Окт 10 2016, 19:39

nikos напиша:Јаснотијата на работите произлегува пред се од сивите клетки што некој повеке а некој помалку ги носи во глава и ги употребува за различни цели покрај другото и за упловување во длабоките утопистички води не водејки сметка за народецот наш чија прва помисла кога наутро ке се испили од кревет се врти околу комшијата и тоа да му умре козата па така кога ти така млад и зелен ке се сетиш дека тепањето на твоите за стартна позиција е длабоко навлезено во финална фаза ке се запрашаш каде со сите тие кои сега викаат ура а потоа ке сакаат тоа и да го материјализираат под мотото и тие така правеа ајде сега и ние па изговарајки се со познатата комунистичка максима најверојатно сега ке ги наречете авторитаристички профитери па со чиста совест и во народно име како и во името на Јустиција која нели под притисокот на вашето стампедо ке биде поправична и вагата ке ја навали на ваша страна ке му го расплачете мамето на останатата половина од македонскиот народ кој бил во погрешно време на погрешно место и погрешна страна и страданијата нивни ке им ги ставите на совест и на товар на истите кои ке ги осетат на своја кожа што е веке видено и применето на овие наши простори маченички а утешение грешним ке биде дека тие живееле на туга сметка иако некомпетентни па сега е ред на другата половина од тие што следат секакви и никакви а и според свое сопствено мислење се покомпетентни за место на државните јасли да живее а на остатокот кои не сакале рогови опашка и звонец па да ги водат на пасење пастири и црпнати убаво ке му биде и со бугарски пасоши во тугина од каде најпатриотски би требало да ја полнат народната каса за да може јаслите да бидат секогаш полни.


Според тебе, што да седам дома, по папучи и да чекам животот да ми потоне, како на оние од '90, јадни душички, кои од луѓе со кренати глави, од градители им ги свиткаа кичмите..го фрлија во мизерија за каква не сонувале.........Сега што да дозволам и мојата генерација и јас да завршам како нив...не бе батко ќе се борам, така животот има смисла....во странство да сакам да одам ама како инжињер, не како азилант, и да без бугарски пасош......дотогаш ќе сум овде.......и ќе се борам, само така се оди напред во животот....
@mindplumber напиша:Ај, прајте се паметни... Груевски и Заев не се исти, ниту слични
Секој политичар има недостатоци, ама првиов е мафијаш

Интересен твит, кој одговара многу прашања, зошто утре да сме на протест.


defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by osa Вто Окт 11 2016, 03:28

tochno taka defo ,ima mnogu prichini zoshto treba da sme utre na marshot ....nesmee da si dozvolime ovaa FALSIFIKAT VLAST da pomine nekazneta ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16473
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Luxor Вто Окт 11 2016, 20:43

Bevte li na marsot luge, vidovte li kolku narod bevme? Ke go rasturime Grujo vo dekemvri.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by defo Вто Окт 11 2016, 21:53

Бев, и имаше..ми го врати оптимизмот, ова денес.....Али сеуште проблем се прангите за кои погоре пишувавме, вработувањата, стравот дека некој ќе биде отпуштен, уцените се во игра. Па ќе видиме...

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:23

Еве и неколку слики. Инаку според Гласот на Америка на маршот имало над 15 илјади луѓе.

http://mk.voanews.com/a/3545728.html

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:23


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:23

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14695484_10154699804917932_6849621630458793982_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:24

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14695466_10154699802542932_8973652162814612049_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:24

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14523238_10154699802762932_4521198010686602698_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:24

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14691092_10154699803522932_3129832299661475288_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:24

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14666181_10154699805662932_5300188761677063547_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:25

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14656445_10154699804022932_2063138335569617114_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:25

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14691046_10154699803122932_3961206384018364075_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:25

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14610971_10154699804262932_8909538941299114572_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:25

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14705828_10154699805122932_4952188804347334502_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:25

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14716039_10154699805402932_3539729235826975054_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:26

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14600875_10154699805887932_3308520916098492349_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:26

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14570406_10154699806547932_1843306685404413936_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:27

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14522778_10154699806722932_7240745853958651442_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:27

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14718717_10154699806907932_2211804783972675526_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:27

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14690926_10154699807282932_7953309276788629573_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:27

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14671083_10154699817042932_4105249601834781323_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:27

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14718655_10154699817887932_3554699375836092953_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:28

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14713689_10154699818327932_6627707779745513100_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:28

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 14642349_10154699818997932_110224093932635572_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

NARODOT PROTIV FAMILIJATA - Page 2 Empty Re: NARODOT PROTIV FAMILIJATA

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот