Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

3 posters

Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by osa Чет Јан 05 2017, 19:24

Доагам дома и гледам АПЕЛ ДО ГРАГАНИТЕ да го исчистат приодот до своите живеалишта од снег ?????????????????????????

Бре мајката да го чистам снегот ...зошто ????????????????????? нели имаме вработени во ОПШТИНИТЕ ДПМНЕОВСКИ како чистачи на јавните површини ...каде се сега кога падна првиот снег ??????????нели они ве гласаат ,па сега бујрум кажетеим дека треба и да работат а не само да земаат плата .....они чистат во лето и пролет и тоа што чистат ? ливчиња ? не фала ,јас ке ги чистам ливчињара ,а они да го исчистат снегот ,за да си ја оправдаат платата што ја примаат ...мојата пријателка вели НЕ ,они и снегот и ливчињата треба да ги чистат ......па каде се сега ??????????? дома на топло да не им СМРЗНАТ ПРСТИТЕ ПА ПО ГРЕШКА ДА ЗАОКРУЖАТ БРОЈ 4 ....не господа доста цело ЛЕТО И ПРОЛЕТ ,ПА И ЕСЕН ЛЕЖИТЕ ВО ЛАДОВИНКИ И ЗЕМАТЕ ПЛАТА ,сега дојдете и исчистете го снегот,тој е малку потежок од ливчињата и плус се гледа дали си СРАБОТАЛ или не ,а вака со сувите ливчиња и да ти кажам дека не си исчистил и декла има уште листови суви ,ке ми кажеш само што паднале ,и неможам да те земам на одговорност ....


АЛООООООО ГРДОНАЧАЛНИЧЕ дај молимте кажи им да си ја сработет работата ,да го исчистат снегот до зградите ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty Re: ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by OPOZICIONER Чет Јан 05 2017, 22:33

oni samo sakaat na toplo da sedat vo ladovina ,ne i da rabotat na ladno ,
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty Re: ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by osa Саб Јан 07 2017, 15:23

glej molimte shto mi kazuva gradonachalnikot :Општина Аеродром фрли 7 тони сол по првиот снег

Сабота, 07.01.2017 14:30 Македонија
Зимската служба на Општина Аеродром од 5 јануари годинава, откако почна да паѓа првиот снег зимава, излезе на терен и непрекинато во текот на ноќта ги расчистуваше паркинг-улиците и патеките, кои се под надлежност на општината


Во текот на утринските часови на територијата на Општина Аеродром се фрлени околу 7 тони сол.

Улиците континуирано се расчистуваа со возилата за зимско одржување улици што Општина Аеродром ги набави за таа намена.

Ангажирани се и сезонските работници да ги расчистуваат приодите околу градинките и училиштата, а се интервенира и на автобуските постојки.

Екипите на зимската служба на Општината се подготвени со 400 тони сол и за нови поголеми врнежи од снег.

Општина Аеродром апелира до граѓаните да го расчистат снегот пред своите дворови и влезовите на станбените згради, што е нивна законска обврска, со што ќе се овозможи проодност и непречен пристап до објектите.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty Re: ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by osa Саб Јан 07 2017, 15:27

veke ti pishav KRADONACHALNICHE ne mi apeliraj jas da go ischistam snegot ,tuku fino lepo soberigi ONIE IDIOTI SHTO TE GLASAAT i neka go ischistat snegot ,oni zemaat opshtinski pari kako plata shto sedat celo leto vo ladovina i uzivaat ...e tie neka gi ischistat site pristapni patishta ..ne za dzabe se vraboteni vo opshtinata ...samo da te glasaat ??? e ne ,ke si ja zarabotat platata ,i onaa od letoto koga spijat vo dlabokite ladovinki i ovie sega koga si go drvat na toplo a sepak zemaat plata ....ETE TIE KE SI GI VIKNESH DA GO ISCHISTAT SNEGOT DO ZGRADITE I VLEZOVITE NA ZGRADITE ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty Re: ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by TRAJCHE Саб Јан 07 2017, 19:22

osa напиша:glej molimte shto mi kazuva gradonachalnikot :Општина Аеродром фрли 7 тони сол по првиот снег

Сабота, 07.01.2017 14:30 Македонија
Зимската служба на Општина Аеродром од 5 јануари годинава, откако почна да паѓа првиот снег зимава, излезе на терен и непрекинато во текот на ноќта ги расчистуваше паркинг-улиците и патеките, кои се под надлежност на општината


Во текот на утринските часови на територијата на Општина Аеродром се фрлени околу 7 тони сол.

Улиците континуирано се расчистуваа со возилата за зимско одржување улици што Општина Аеродром ги набави за таа намена.

Ангажирани се и сезонските работници да ги расчистуваат приодите околу градинките и училиштата, а се интервенира и на автобуските постојки.

Екипите на зимската служба на Општината се подготвени со 400 тони сол и за нови поголеми врнежи од снег.

Општина Аеродром апелира до граѓаните да го расчистат снегот пред своите дворови и влезовите на станбените згради, што е нивна законска обврска, со што ќе се овозможи проодност и непречен пристап до објектите.


I SHTO KE RABOTAT OTKAKO KE GI ISCHISTAT PRIODITE DO TRI UCHILISHTA I PET GRADINKI OVIE SEZONSKI RABOTNICI ?????KE SI LEZAT DOMA ,KE GLASAAT ZA DPMNE I KE CHEKAAT DA DOJDE LETO ZA DA LEZAT POD SENKA VO LADOVINA I SEKAKO DA SI ZEMAT PLATA I TOA PROSECHNA OD 12000 DENARI ....NE KE GI VIKNESH I VLEZOVITE DO ZGRADITE DA GI RASCHISTAT VEKE KOGA GI PLAKAME SO NASHI PARI .....
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ДПМНЕ ЧИСТАЧИ Empty Re: ДПМНЕ ЧИСТАЧИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот