Jugonostalgija

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:32 am

Удбашчето сеа бара разлики. Ханот е ултранационалист смета дека пола Европа се бугариSmileЯс знам дека бугарите се словени и етничките македонци се бивши бугари, нешто да кажаш? Немаш. ама те учеле дека си бил посебен уште од мадинята на Сашко или поскоро од неговиот газSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:32 am

luxor напиша:
reiter напиша:
на кого му веруваш,на фири или на ханот?

Му верувам за што?
па ете за мислењата околу дискусијата(ако може да се каже дискусија) на фири

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:33 am

Мислиш за потеклото на бугарите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:34 am

luxor напиша:Мислиш на потеклото на бугарите?
па и потеклото на бугарите и ставот кој го има за нас македонците дека сме бугари

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:35 am

Шо ти е посебното бе? язикот ти е од 90% бугарски зборови и 10% српски, од 70 годишната српска доминация и образование и медиумска пропагандаSmile Што ти е античко македонмското?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:37 am

Па не знам. Хацон вели словените се бугари, Фири обратно, дека бугарите се словени. Јас мислам дека у ствари и бугарите и словените се Македонци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:37 am

Фири1 напиша:Шо ти е посебното бе? язикот ти е од 90% бугарски зборови и 10% српски, од 70 годишната српска доминация и образование и медиумска пропагандаSmile Што ти е античко македонмското?
не ги гледај така работите како те учеле во бугарија..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:37 am

Еве те пишувам па се разбираш ниту яс сум учел "македонски" ниту ти бугарскиSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:37 am

Фири1 напиша:Шо ти е посебното бе? язикот ти е од 90% бугарски зборови и 10% српски, од 70 годишната српска доминация и образование и медиумска пропагандаSmile Што ти е античко македонмското?

Каков бугарски јазик бе Фири? Има некои пишани документи на бугарски?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:39 am

reiter напиша:
Фири1 напиша:Шо ти е посебното бе? язикот ти е од 90% бугарски зборови и 10% српски, од 70 годишната српска доминация и образование и медиумска пропагандаSmile Што ти е античко македонмското?
не ги гледај така работите како те учеле во бугарија..
Како ме учеле? Бугарите го научиле Ванчо михайлов, тодор александров, Гоце Делчев да се изяснуват како бугари? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:40 am

Па не биле освестени затоа. Ако се освестеле ќе се изјаснувале како Македонци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:41 am

luxor напиша:
Фири1 напиша:Шо ти е посебното бе? язикот ти е од 90% бугарски зборови и 10% српски, од 70 годишната српска доминация и образование и медиумска пропагандаSmile Што ти е античко македонмското?

Каков бугарски јазик бе Фири? Има некои пишани документи на бугарски?
Има бе уште од 9 век не е како кай вас од 40-тите години на 20-тиSmile Или ти се заебаваш со документи од прабугарите? сигурно и розетскиот камен е напишан на нормата на Блаже Конски Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:42 am

luxor напиша:Па не биле освестени затоа. Ако се освестеле ќе се изјаснувале како Македонци.
Не биле освестени,а моѝот дедо дека лизал српските мадиня бил освестен, а тие не Smile)))))))))))))))))


Rekov jas, navredi ne....

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:42 am

Фири1 напиша:
Има бе уште од 9 век не е како кай вас од 40-тите години на 20-тиSmile Или ти се заебаваш со документи од прабугарите? сигурно и розетскиот камен е напишан на нормата на Блаже Конски Smile

Што да ти кажам, така ти е тоа. Белата раса потекнува од Македонците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:43 am

едноставно ја негираат македонската империја на Александар и сите кои сметаат дека имаат некаков ген или по наследство на денешнаба македонска територија за нив се грци и цигани...дека населението после илинденското востание каде тукашното македонско население бегало во бугарија  биле бугари а не македонци а при тоа неразбирајќе дека македонија е поделена помеѓу бугарија,србија и грција што сите тие територии пирин,егеј долгигодини ги ПРЕВОСПИТАЛЕ на секаков можен начин вклучувајќи и ќотек за да станат бугари или грци...

п.с. не бегале во бугарија прогнатите после илинденското востание туку си оделе на СВОЈА МАКЕДОНСКА ТЕРИТОРИЈА..останатото го знаеме Букурешт и поделбата на колонизаторите и асимилаторите врз македонската земја и народ


Последната промена е направена од reiter на Сре Апр 15, 2015 9:46 am. Мислењето е променето 1 пати

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:43 am

А македонците потекнуват од бугарите Smile))))))))

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:45 am

Не бе. Бугарите потекнуваат од македонците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:49 am

reiter напиша:едноставно ја негираат македонската империја на Александар и сите кои сметаат дека имаат некаков ген или по наследство на денешнаба македонска територија за нив се грци и цигани...дека населението после илинденското востание каде тукашното македонско население бегало во бугарија  биле бугари а не македонци а при тоа неразбирајќе дека македонија е поделена помеѓу бугарија,србија и грција што сите тие територии пирин,егеј долгигодини ги ПРЕВОСПИТАЛЕ на секаков можен начин вклучувајќи и ќотек за да станат бугари или грци...
Никой не я негира, негира се по светот тоа дека вие бившите бугари имате нешто општо со неа SmileКаков бил котекот врз Тодор Александров и Ванчо михайлов да ги превоспитале? Па тие имале вооружена организация ама некой им го менувал идентитетот Smile))))))))Каде во српската и грчката част имало легална организация?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by reiter on Сре Апр 15, 2015 9:50 am

Фири1 напиша:
reiter напиша:едноставно ја негираат македонската империја на Александар и сите кои сметаат дека имаат некаков ген или по наследство на денешнаба македонска територија за нив се грци и цигани...дека населението после илинденското востание каде тукашното македонско население бегало во бугарија  биле бугари а не македонци а при тоа неразбирајќе дека македонија е поделена помеѓу бугарија,србија и грција што сите тие територии пирин,егеј долгигодини ги ПРЕВОСПИТАЛЕ на секаков можен начин вклучувајќи и ќотек за да станат бугари или грци...
Никой не я негира, негира се по светот тоа дека вие бившите бугари имате нешто општо со неа SmileКаков бил котекот врз Тодор Александров и Ванчо михайлов да ги превоспитале? Па тие имале вооружена организация ама некой им го менувал идентитетот Smile))))))))Каде во српската и грчката част имало легална организация?
тврдиш ли дека Тодор служел на бугарија и затоа имал вооружени борци?

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

Преглед на профилот на членот https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:51 am

luxor напиша:Не бе. Бугарите потекнуваат од македонците.
Хаха ако вие бевте 5-6 милиони а ние еден да ти поверува човек ама...сето е против тебе. ти имаш само перенйето на мозок од една "наука" не признаена никаде во светот. Кой бе ве вас признава за некакви наследници на александар? Коя држава? Коя академия? Па дури српската не ве признаваSmile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:53 am

reiter напиша:
тврдиш ли дека Тодор служел на бугарија и затоа имал вооружени борци?
Тврдим дека тодор бил бугарин макар и да не бил секогаш согласен со бугараката влада. Инаку кой ке му дозволи да има борци? Колко им дозволия српските и грчките окупационни власти?

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:54 am

Сите бе Фири. Затоа Александар го викаат Македонски...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:56 am

Александар го викат ама вас не сакат Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Гостин on Сре Апр 15, 2015 9:57 am

Освен грчките цигани, сите не викаат Македонци. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Фири1 on Сре Апр 15, 2015 9:59 am

Викат оти почитуват правото на самоопределба. Ама я ги прашай каква врска мислат дека има помегу вас и Сашко? Smile

Фири1

Број на мислења : 283
Join date : 2015-04-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Jugonostalgija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот