Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Топик без топик, тема без тема

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by osa on Нед Јан 25, 2015 4:02 pm

Фири напиша:Кога пишувам на тебе пишувам доколку можам се разбира на македонска книжевна норма ама ова беше лично прашанjе до софмак и затоа пишував на бугарска. Ама многу ми е чудно што точно не разбра коj збор не можа да си преведеш барем по смисол ако не точно?

лично во лични пораки ,тука на форум или на двата јазика или на македонски да те разбереме ,можеби ке сакам и јас да пишам нешто во негова одбрана ,па затоа

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 4:15 pm

Знаев си jас дека во моjа одбрана нема да сакаш и една буква да напишеш.
Знаех си аз, че във моя защита няма да искаш и една буква да напишеш. Very Happy

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 5:26 pm

osa напиша:
Фири напиша:Кога пишувам на тебе пишувам доколку можам се разбира на македонска книжевна норма ама ова беше лично прашанjе до софмак и затоа пишував на бугарска. Ама многу ми е чудно што точно не разбра коj збор не можа да си преведеш барем по смисол ако не точно?

лично во лични пораки ,тука на форум или на двата јазика или на македонски да те разбереме ,можеби ке сакам и јас да пишам нешто во негова одбрана ,па затоа
Osa, tuka pa jas ne razbiram. Zar ako pishuvam na nashata norma mora po toa da go dubliram postot i na vashata?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 5:33 pm

Не бе ова се отнесуваше само за мене Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 5:37 pm

kiBik напиша:
Osa, tuka pa jas ne razbiram. Zar ako  pishuvam na nashata norma mora po toa da go dubliram postot i na vashata?

Ne kiBik.Toa ne e nitu baranje, nitu uslov da pishuvash na forumot.Osa i Firi si imaat nekoi nivni muabeti.A ti i site drugi gosti od Bugarija, vkluchuvajki go tuka i Firi mozhete slbodno da pishuvate na bugarski jazik.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 5:39 pm

Фири напиша:Не бе ова се отнесуваше само за мене Smile
Aa, sakash da kazhesh deka tebe ne te razbiraat na koj i da e jazik?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 25, 2015 5:42 pm

luxor напиша:
kiBik напиша:
Osa, tuka pa jas ne razbiram. Zar ako  pishuvam na nashata norma mora po toa da go dubliram postot i na vashata?

Ne kiBik.Toa ne e nitu baranje, nitu uslov da pishuvash na forumot.Osa i Firi si imaat nekoi nivni muabeti.A ti i site drugi gosti od Bugarija, vkluchuvajki go tuka i Firi mozhete slbodno da pishuvate na bugarski jazik.

И на србски може?
clown
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 5:46 pm

Може бе Ацо.Само ако си го научил на Крстарица...Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 5:48 pm

хан Ацо напиша:
И на србски може?

clown
Се разуме оваj jeзик е диjалект бугарског jезика.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 25, 2015 5:52 pm

Тако je Razz
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by хан Ацо on Нед Јан 25, 2015 5:55 pm

luxor напиша:Може бе Ацо.Само ако си го научил на Крстарица...Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

Никако,због падежима Smile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 5:58 pm

Ке биде Ацо, ке биде. Треба само малку да се потрудиш...Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:05 pm

Немој сега да не почнам јас на мандарински... Топик без топик, тема без тема Smiley-laughing021

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:07 pm

Немоj не е ли србизам? Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:08 pm

Не е бе...Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 6:10 pm

Да исто како и никако Smile Ти луксор знаеш ли српски ама да збориш не само да разбираш?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:12 pm

Знам по нешто Фири.Знам и бугарски по нешто.Но да се наречам добар познавач на бугарскиот или српскиот јазик не можам...И доста беше.Му ја уништивме темата на sofmak.Последната промена е направена од luxor на Нед Јан 25, 2015 6:15 pm. Мислењето е променето 1 пати

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 6:42 pm

luxor напиша:....mozhete slbodno da pishuvate na bugarski jazik.
Be ne zboruvam za jazikot be! On se' si e bugarski! Za normite prashav! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:47 pm

kiBik напиша:
luxor напиша:....mozhete slbodno da pishuvate na bugarski jazik.
Be ne zboruvam za jazikot be! On se' si e bugarski! Za normite prashav! Twisted Evil

Аиии...И ти ли бе киБик.И ти ли на норма пишуваш.Аман бе. Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 6:53 pm

luxor напиша:
Аиии...И ти ли бе киБик.И ти ли на норма пишуваш.Аман бе. Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28 Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28
Защо и аз ли? Никога не съм бил на друго мнение по този въпрос! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:54 pm

Не сме се разбрале.Кај нас кога ке кажеш дека некој пишува на норма, значи дека мора да напише одреден број постови по нечиј налог....Како се кажува тоа на бугарски?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 6:55 pm

Very Happy

Норма.

П.С. Абе овие озабениве кай ги снаогяш?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty За јазикот и слично

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 6:58 pm

Добро де.Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28Топик без топик, тема без тема Happy-smiley28

А сега да се вратиме на темата.Ова е втор пат како забегуваме.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 7:04 pm

Ги одвоив постовите за јазикот и слични постови.Не мора да ја уништуваме темата на sofmak...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 7:05 pm

Я отварам темава пошо мене лично ми е многу дискомфортно да се придържам кон кой и да било топик.
Еве Фири, на пример, голем хейтър на темата на Софмак - мрази вся и всьо, ама таму нема како даму го кажам. И ке му го кажам тукааа. Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот