Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Топик без топик, тема без тема

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 7:55 pm

Фири напиша:
Да , имав веке окулу 2500 постови за нема и 2 месецаSmile
И тоа бесплатно??? Будала!!! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 7:56 pm

Ако се разбере дека навистина има слободен македонски форум без бришенjе и баниранjе ке доjдат сите 5 од алл.бг и уште 5 од дир.бг. Таму модератор е едно говедо уж со корени од битолско. Изпокарав се со него на форум историjа и дури никогаш не ме пушти на форум Македониja. A на историjа се изпокравме оти беше 100% антички ама не македонско антички туку тракиjско. а jас нели сум си словенче Smile


Последната промена е направена од Фири на Нед Јан 25, 2015 7:58 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 7:57 pm

kiBik напиша:
Фири напиша:
Да , имав веке окулу 2500 постови за нема и 2 месецаSmile
И тоа бесплатно??? Будала!!! Very Happy
Сигурно некоj е кажал дека се негови и е прибрал парата маме му е и на целата фамилиja!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 7:58 pm

Фири напиша:... а jас нели сум си словенче Smile
Словенче, словенче, ама црномуресто! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 7:59 pm

kiBik напиша:
Фири напиша:... а jас нели сум си словенче Smile
Словенче, словенче, ама црномуресто! Very Happy
Не бе белокожо и синеоко, циганите по морето се ме прашат на германски сакам ли кукуруз ама добиват една сочнаSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 8:00 pm

Ти, Фири, од Банско беше?
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 8:01 pm

Разбираш ли 100% словен и по тело и по jазик за мене нема никакви дилеми ни за потекло ниту за jазик Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 8:02 pm

kiBik напиша:Ти, Фири, од Банско беше?
Не.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 8:02 pm

Фири напиша:Разбираш ли 100% словен и по тело и по jазик за мене нема никакви дилеми ни за потекло ниту за jазик Smile
Бе види таму баба ти да не е общувала я с некой германец, я с некой швед! Twisted Evil
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 8:04 pm

Фири напиша:
Не.
Жалко. Ке те поздравев со долнава песна, ама сега нема! Very Happy


Последната промена е направена од kiBik на Нед Јан 25, 2015 8:05 pm. Мислењето е променето 1 пати
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 8:04 pm

kiBik напиша:
Фири напиша:Разбираш ли 100% словен и по тело и по jазик за мене нема никакви дилеми ни за потекло ниту за jазик Smile
Бе види таму баба ти да не е общувала я с некой германец, я с некой швед! Twisted Evil
Е тоа е глупо битер Андреj си. Сите наокулу сме претежно белокожи и русокоси SmileЗа оса русокос значи со плава коса Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty майтапя се

Пишување by sofmak on Нед Јан 25, 2015 8:05 pm

luxor напиша:Го видов тоа sofmak, но ми се чинеше глупо да го опоменувам и банирам на тема без тема.Фири е паметен и знае дека на било која друга тема ке добие предупредување , а ако не помага, за прв пат ке добие бан и од мене.Не лажев кога реков дека не сум го банирал на ниту еден форум, но за се има прв пат...
но във всеки майтап си има и зрънце истина Smile
Обича да пише. Повече от нормалното. И понеже пише, после мисли, не му е минало през главата, че македонски българин няма да пропусне покрай ушите всичко Smile
Та аз си имам писано: На форумите може да обиждаш. В реалния живот не е така. Когато се води разговор на една ръка разстояние е много опасно да кажеш нещо необмисленоSmile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 8:08 pm

sofmak напиша:
но във всеки майтап си има и зрънце истина Smile
Обича да пише. Повече от нормалното. И понеже пише, после мисли, не му е минало през главата, че македонски българин няма да пропусне покрай ушите всичко Smile
Та аз си имам писано: На форумите може да обиждаш. В реалния живот не е така. Когато се води разговор на една ръка разстояние е много опасно да кажеш нещо необмисленоSmile
Е за тоа не ми се допагjаш софмак. Како си толку паметен оти не си седиш на твоJата тема, a доjде тука? Оти има муабет, интересно е.А ти тука почна пак да ме анализираш се едно не сум тука. Не е важно ти сам кажа дека си стар нема да се промениш никогаш Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by kiBik on Нед Јан 25, 2015 8:08 pm

Фири напиша:
Е тоа е глупо битер Андреj си. Сите наокулу сме претежно белокожи и русокоси SmileЗа оса русокос значи со плава коса Smile
Сори, простея много често.
Оса не сака да се припои кон темата -пенкилер. Се срами.
А за плавата коса - па може да е напушена, де да знам! Very Happy
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 8:10 pm

Море дури сите се нашминканиSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by osa on Нед Јан 25, 2015 8:45 pm

kiBik напиша:
Фири напиша:
Е тоа е глупо битер Андреj си. Сите наокулу сме претежно белокожи и русокоси SmileЗа оса русокос значи со плава коса Smile
Сори, простея много често.
Оса не сака да се припои кон темата -пенкилер. Се срами.
А за плавата коса - па може да е напушена, де да знам! Very Happy

ајде Фири превод ,ништо не разбирам ,само никот си го гледам и не разбирам ,појасни ми

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty има решение

Пишување by sofmak on Нед Јан 25, 2015 8:54 pm

Фири напиша:
Е за тоа не ми се допагjаш софмак. Како си толку паметен оти не си седиш на твоJата тема,  a доjде тука? Оти има муабет, интересно е.А ти тука почна пак да ме анализираш се едно не сум тука. Не е важно ти сам кажа дека си стар нема да се промениш никогаш Smile
яс нема да те читам и ти нема да ме читаш. Яс нема да те коментирам, ти - исто. Така няма да търкаляме байтове през Македония Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 8:59 pm

Е тоа би сакал да го видам.Фири да не коментира некој или нешто...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by osa on Нед Јан 25, 2015 9:03 pm

Фири што значи _пенкилер ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Нед Јан 25, 2015 9:29 pm

Пенкилер е лекарство за се оса. Англиjски збор SmileГрчкиот е панацеjа.

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by хан Ацо on Пон Јан 26, 2015 5:26 pm

Ебаго,10 гости на форумот!Некой ни чита Wink
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 5:29 pm

Jас му кажав на луки за нема и два месеци ке утепаме целата конкуренциjа ама тоj брани ветерлаjница шо ме тера да мислам дека се форуми близнаци Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by хан Ацо on Пон Јан 26, 2015 5:31 pm

Фири напиша:Jас му кажав на луки за нема и два месеци ке утепаме целата конкуренциjа ама тоj брани ветерлаjница шо ме тера да мислам дека се форуми близнаци Smile

Не е убава таа идея.Колко повеке форуми,толку по добро.Яс и на Ветреница посакувам успех.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Фири on Пон Јан 26, 2015 5:34 pm

Jас посакувам сите посетители што имат мозок, демек кинг и вол може да си останат тамуSmileАjде и чучулигаSmile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Бело конче on Вто Јан 27, 2015 9:27 pm

luxor напиша:Не сме се разбрале.Кај нас кога ке кажеш дека некој пишува на норма, значи дека мора да напише одреден број постови по нечиј налог....Како се кажува тоа на бугарски?
Казва се - норма. Very Happy
П.П. Стана ми смешно, защото със сърбите така си говорим: Как е рак на сръбски? - Рак. Как е риба - риба. и т.н.

Бело конче

Број на мислења : 23
Join date : 2015-01-24

Вратете се на почетокот Go down

Топик без топик, тема без тема - Page 3 Empty Re: Топик без топик, тема без тема

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот