Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Вто Фед 28, 2017 9:21 pm

Имаше и денес гласачи на СДСМ што беа на протестите. Истите не поминаа преку плоштадот ВМРО пред седиштето на најголемата партија во Македонија туку заобиколија по улицата Даме Груев. Беа грубо околу една третина од протестантите. Што те чуди, не се сите за двојазичност на целата територија на Македонија и не сите го сакаат Али Ахмети како што сакаш ти. Меѓу другите и вашите гласачи од Арачиново, Љуботен Чаир, Студеничани и други места со доминантно албанско население не го сакаат Али. Не ми јасно и зошто ако мислиш дека за да останеш во Македонија треба да знаеш Албански, не го изучи јазикот до сега. Тоа не беше забрането како што е забранета веронауката на пример, на ваше барање и во време кога имавте контрола врз Уставниот суд.
Сите овие протести се предупредувачки. Можеш само да замислиш што ќе се случи ако законот влезе во собраниска процедура. Да не зборувам што ќе се случи ако се обидете да ни го смените името и идентитетот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by OPOZICIONER on Вто Фед 28, 2017 10:31 pm

трендафил напиша:Имаше и денес гласачи на СДСМ што беа на протестите. Истите не поминаа преку плоштадот ВМРО пред седиштето на најголемата партија во Македонија туку заобиколија по улицата Даме Груев. Беа грубо околу една третина од протестантите. Што те чуди, не се сите за двојазичност на целата територија на Македонија и не сите го сакаат Али Ахмети како што сакаш ти. Меѓу другите и вашите гласачи од Арачиново, Љуботен Чаир, Студеничани и други места со доминантно албанско население не го сакаат Али. Не ми јасно и зошто ако мислиш дека за да останеш во Македонија треба да знаеш Албански, не го изучи јазикот до сега. Тоа не беше забрането како што е забранета веронауката на пример, на ваше барање и во време кога имавте контрола врз Уставниот суд.
Сите овие протести се предупредувачки. Можеш само да замислиш што ќе се случи ако законот влезе во собраниска процедура. Да не зборувам што ќе се случи ако се обидете да ни го смените името и идентитетот.

nosea transparenti so natpis za kogo glasale nad glava za da vidis za kogo glasale ili doagaa eden po eden i ti kazuvaa za kogo glasale?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 812
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by osa on Вто Фед 28, 2017 10:33 pm

трендафил напиша:Имаше и денес гласачи на СДСМ што беа на протестите. Истите не поминаа преку плоштадот ВМРО пред седиштето на најголемата партија во Македонија туку заобиколија по улицата Даме Груев. Беа грубо околу една третина од протестантите. Што те чуди, не се сите за двојазичност на целата територија на Македонија и не сите го сакаат Али Ахмети како што сакаш ти. Меѓу другите и вашите гласачи од Арачиново, Љуботен Чаир, Студеничани и други места со доминантно албанско население не го сакаат Али. Не ми јасно и зошто ако мислиш дека за да останеш во Македонија треба да знаеш Албански, не го изучи јазикот до сега. Тоа не беше забрането како што е забранета веронауката на пример, на ваше барање и во време кога имавте контрола врз Уставниот суд.
Сите овие протести се предупредувачки. Можеш само да замислиш што ќе се случи ако законот влезе во собраниска процедура. Да не зборувам што ќе се случи ако се обидете да ни го смените името и идентитетот.
aj bre dosta ne se zakanuvaj ...ke te prijavam Very Happy Very Happy Very Happy stvarno go pretera ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Teo on Вто Фед 28, 2017 10:43 pm

Trendafile konechno ste se mrdnale totalno...I posle koga Trichko vika deka vie ste kancerot na Makedonija se lutite...

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 C5xt6n-XQAIwzK5
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by osa on Вто Фед 28, 2017 10:48 pm

bate gele izgleda samo ke mu go pomandash na idniot premier ,ama on ke ti ebe mater plus se zensko shto ti se faka za kvaka i toa do deseto koleno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 10:27 am

И статистички од огромниот број на противници на тиранијата (на платформата од Тирана) има и спремни да го убијат предавникот. Тоа што за вас спроведувањето двојазичност е возвишен чин е индивидуално право. Не знаеме кој ја пишувал вашата платформа, дали некој ЦИАш или друг службеник од администрацијата на Обама или можеби Џорџ Сорос лично, но на крај гневот секогаш се врти кон домашниот извршител, а тоа е Зоран Заев. Многу ми е жал што воопшто се раѓаат такви изроди, но сигурно нема да ја наклеветам бабицата што ја породила мајка му затоа што наместо папокот не му го пресекла вратот. Таа не знаела каков антимакедонски изрод пораѓа.
Во случајов се работи за вербален деликт, да не кажам желба. Нема насилство како на вашите протести. Употреба на фотографии, кукли и слично, дури и нивно уништување се право што се користи на многу протести ширум светот. Физичко оштетување, палење и фарбање донесовте вие во Македонија. Посакувам овој примитивизам што го спроведуваа платениците на Сорос да не ви се врати воопшто, а не и со каматата што ја заслужувате. Предавниците кога тогаш си го добиваат тоа што го заслужиле.
Не знам зошто ги извртувате работите или ви е извртен умот. Протестиве не се во моментов против составување на влада, туку против двојазичност на целата територија на Македонија. Дека тоа сте го договориле тврди вашиот портпарол, Бујар Османи. Дали ќе прераснат во борба за уништување на сите поддржувачи на непријателите на Македонија од странство, од Тирана, Брисел, Лондон или Берлин ќе покаже времето. Тоа најпвеќе зависи од вас предавниците, најмалку од патриотите кои како своја должност го сметаат бранењето на Македонија како унтарна матична држава на македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Teo on Сре Мар 01, 2017 12:29 pm

Gledash li koja e razlikata pomegju nas Trendafile...Za platforma koja e platena i napishana od vladata na Grujoshesku i objavena na sajtot na negovata vlada vie lazhete deka e od Tirana...Amnestiranjeto teroristi, postavuvanje na eden od niv za pretpostaven minister na onie koi gi ubival i desetgodishno ograbuvanje, ugnetuvanje i ubivanje na makedoncite vo nivnata sopstvena drzhava za vas e patriotizam, a zacvrstuvanjeto na temelite na makedonskata drzhava so amortiziranje na vashite desetgodishni predavnichki politiki i dogovori za podelba na Makedonija se  predavstvo...Slobodata i demokratijata gi dozhivuvate kako tiranija mislejki deka site se kako vas i kje gi teroriziraat ostanatite shto ne mislat kako niv, shto nema da se sluchi zatoa shto omrazata kon se shto e razlichno e osnova na vasheto razmisluvanje...Vie ste zbirshtina na zloba, omraza i gnev kon se shto e makedonsko i edinstvenata cel vi e da gi unishtite i makedoncite i makedonskata drzhava i tokmu zatoa im posakuvate smrt na site onie koi sakaat i umeat Makedonija da ja napravat sigurno mesto za zhiveenje na makedonskiot narod...Zas vas Trendafile ima samo edna definicija...Vie ste izrodi i predavnici koi im sluguvaat na stranskite interesi za raznebituvanje na se shto e makedonsko...Plateni od grcite, instruirani od srbite i osvesteni od bugarite vie ste dnoto na site dna...Za srekja Makedonija sekogash ragjala chesni sinovi kako Zoran Zaev koi znaele i mozhele da ja odbranat od nadvoreshnite i da se presmetaat so vnatreshnite neprijateli na makedonskiot narod...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by osa on Сре Мар 01, 2017 8:36 pm

da te dopolnam Teo ,ova scenario za raznebituvanje na drzavata im odgovara samo na niv ,na gujo i kompanija ,samo taka ke im ostanat ukradenite pari na lopovite koi se predstavuvaat kako patrioti ....eve zamisli koga ke se podeli drzavata koj ke go goni gruevski ????koj ke go stava vo zatvor ????NIKOJ ...taka ke mu ostane se shto ukrade od makedonskiot narod ....zatoa velam deka samo na gujo i familijata im odgovara da ja nema Makedonija i makedonskite institucii koi moze da ja dokazat negovata vina i da go strpaat vo zatvor ,a parite da gi vrati na graganite na Makedonija ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by osa on Сре Мар 01, 2017 8:39 pm

ete trendafilcho prochitaj shto sum napishala ,ke ti bide pojasno SHTO I KOGO BRANISH ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Сре Мар 01, 2017 10:02 pm

Ја бранам Македонија. Не некој криминалец и предавник како вас. Во интерес на вистината немаше протести против неуставното СЈО кое е ваша филијала. На последните избори извршивте измама. Не ветивте дека ќе поддржувате платформа на странец. Ако за вас е Албанија запад и мислите дека се што доаѓа од запад мора да се прифати, јас не мислам така. Се надевам дека од протестите ќе се изроди нов лидер. Ако бирам меѓу Груевски и Заев, сегашниот избор, нормално е да го изберам Груевски. Дури и да крадел. Затоа што и Заев крадеше, не е за џабе амнестиран, а сега се однесува како велепредавник. Во секој случај сега е моментот да ги искинеме прангите во кои не става чадорската меѓународна заедница од осамостојувањето до денес. За прв пат САД не сака да се меша во внатрешните работи на Македонија ниту да ни го смени името. Во секој случај не знам зошто ако мислите дека народот е со вас имате толку страв од избори. Ќе излезете на нив нели со платформата од Тирана и според вас ќе победите.
Јас по којзнае кој пат ќе напишам дека ако Груевски направил некаков криминал треба да биде осуден, но и дека Заев треба да побара симнување на амнестијата за Глобал и веќе еднаш да не побегне од судењето по другите обвиненија и доколку е виновен да биоде осуден. Вие сакате Груевски да биде осуден без судење, а Заев да биде амнестиран.
Гледам дека Тео е божем против амнестираниот Ахмети, а не напишал ниту еднаш дека не сака коалиција на двојца амнестирани криминалци - Заев и Аљи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by luxor on Сре Мар 01, 2017 10:18 pm

Од кога пастирот твој и фамилијата станаа Македонија?
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by reiter on Сре Мар 01, 2017 10:21 pm

osa напиша:da te dopolnam Teo ,ova scenario za raznebituvanje na drzavata im odgovara samo na niv ,na gujo i kompanija ,samo taka ke im ostanat ukradenite pari na lopovite koi se predstavuvaat kako patrioti ....eve zamisli koga ke se podeli drzavata koj ke go goni gruevski ????koj ke go stava vo zatvor ????NIKOJ ...taka ke mu ostane se shto ukrade od makedonskiot narod ....zatoa velam deka samo na gujo i familijata im odgovara da ja nema Makedonija i makedonskite institucii koi moze da ja dokazat negovata vina i da go strpaat vo zatvor ,a parite da gi vrati na graganite na Makedonija ....
нели е долга раката на вмро?мислам долга за крадење под водство на грујо.
Ќе му го најде некој нишанот на грујо,нема така да се извлечи.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Teo on Сре Мар 01, 2017 10:21 pm

Pa vie ste pradavnicite shto go amnestiravte Aljija Trendafile...I stavivte minister za odbrana uchka iako imavte 63 pratenici i mozhevte sami da napravite vlada...I posle predavnici...E pa predavnici ste toa e evidentno...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by reiter on Пет Мар 03, 2017 9:06 pm

досега се што ветил груевски се излажал...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Саб Мар 04, 2017 11:12 pm

Законот за амнестија е донесен уште во 2001 година за жал едногласно затоа што сите партии имаа вазалски однос кон меџународната заедница. Не знам зошто толку сте конзервативни па уште пишувате за Груевски, кога нов македонски херој е Иванов. Обидот за изборна измама, односно протнување на платформата на Еди Рамо составена после избори нема да помине сигурно. Дали за тоа ќе се пролее крв или не, не зависи само од нас Македонците. Повеќе зависи од вас предавниците. Се надевам дека конечно ќе ви дојде разумот и дека ќе ја отфрлите платформата од Тирана со која едно малцинство бесрамно сака да се претстави како мнозинство, само затоа што има поддршка од идиотите од чадорската меѓународна заедница.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by luxor on Саб Мар 04, 2017 11:15 pm

Не беа учките помилувани по тој закон туку со гласање во парламентот што вие го нарековте автентично толкување. Сите дпмне-офци гласавте да бидат помилувани терористите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Саб Мар 04, 2017 11:37 pm

Сите СДСМовци во 2001 година гласаа дека македонските судови не се надлежни за судење на злосторниците од 2001 година. И сите други под притисок на НАТО и ЕУ на кои им е полна устата со наводно почитување на правото. Но не се секирај, очекувам по следните избори симнување на амнестиите и на Али Ахмети за тероризам и на Зоран Заев за криминалот со Глобал, односно самостојна одлука на македонското Собрание. Се разбира дека ако има некаков криминал кај раководството на ВМРО и тие треба да одговараат, но такво обвинение не видовме до сега ниту од вашето обвинителство.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by luxor on Саб Мар 04, 2017 11:39 pm

Не е точно, со тоа не беа опфатени злосторства против човештвото, а токму такви вие помилувавте.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by defo on Нед Мар 05, 2017 10:33 pm

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Agatan10

Зошто се вмешуваат во работи, за кои не треба дасе мешаат. Плус никој не ја дели Македонија.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Teo on Нед Мар 05, 2017 10:39 pm

Prochitaj go ova ako imash vreme...

Kлерикализација за крај
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Kalinda on Пон Мар 06, 2017 2:44 pm

Еве да ве повикам
и после се, да се
обединиме
и да не дозволиме
друг да ни ја земе
државата.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Пон Мар 06, 2017 9:59 pm

Не верувам дека во Македонија има будали што мислат дека е клерикализација ако својот став го изнесе неговото преосвештенство Агатангел, а дека е за поздравување кога тоа го прави неговиот помлад колега Пимен, за кого има тврдење дека е обработен од ЦИА во операција со назив калемење на сливите. Тоа што некој повеќе сака некого со странски калем, макар да бил и албански, отколку некалемен домороден е прашање на избор или на дресура. Не знам што има лошо во тоа некој да повикува да нема притисок од странци.
Никој не е будала ниту да верува дека извештајот од Прибе е непристрасен. Тој на пример со ниту еден збор не спомнува дека граѓанскиот сектор е окупиран од невладината мафија на Џорџ Сорос, за кого странски конгресмени сметаат дека трошел владини пари во времето на администрацијата на Обама. Не знам ниту дали Могерини има фалинки со размислувањето или нас не смета за будали, па се сретна со соросоидите, а не и со лидерите на граѓанските протести на кои секој ден има повеќе од 100 илјади луѓе и мислењето на Џабир Дерала ќе го претстави како мислење на Македонците на Советот на Европа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by defo on Пон Мар 06, 2017 11:14 pm

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 17159288_755119604652781_6350300133173030731_o
Кога курвата ќе се вљуби во својот Џек Мевосек!!!!

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by osa on Вто Мар 07, 2017 12:13 am

ama glej kolku mnogu se trudeshe vo Top Tema na TV telma da ni dokaze deka on ustvari ne bil ADVOKAT na gujo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by defo on Чет Мар 30, 2017 9:49 pm

Во трет бран доаѓа засилениот притисок од меѓународната заедница кон претседателот Ѓорѓе Иванов да го додели мандатот за формирање влада на новото парламентарно мнозинство предводено од СДСМ. Во понеделник во Скопје доаѓа претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, за да се сретне со Иванов, Германија вчера јасно порача дека нема простор за нови избори и дека мандатот треба итно да се додели, европските амбасадори во Скопје апелираат да се надминат детските болести, да се одблокира работата на Парламентот и да се избере негов претседател.

Се стега обрачот полека околу Хорхе. Ќе биде притиснат до ѕид, па ќе видиме. Дали ДПМНЕ, плови кон Санадеризација, дали ДПМНЕ го чека истата судбина.  Што ќе биде со почитуваниот Хорхе, после формирањето на новата влада, и по завршувањето на неговиот мандат, дали ќе му биде цимер на Грујо и брачед му.


Се стега обрачот - ќе му пресуди ли конечно Иванов на Груевски?

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 2 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот