Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 3 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by трендафил on Саб Апр 01, 2017 10:41 pm

Интересно е кога Македонец посакува притисок од странци кои не сакаат ни името да ни го споменат да вршат притисок врз македонскиот претседател. А решението до сега ќе го имавме доколку беа распишани избори, СДСМ излезеше со платформата на Еди Рама на нив и доколку резултатите беа исти или подобри за вас од сегашните ќе си формиравте влада без притисоци од никого. Изборите веќе ќе беа завршени. Проблемот е во тоа што гласовите ги добивте со изборна измама, односно главниот столб на божем вашата владина политика после изборите стана Тиранската платформа. Да потсетам дека изборите беа на 11 декември, а платформата Еди Рама ви ја наметна на православен Божик, ајде да мислам дека тоа е случајност, а не понижување на православните Македонци, скоро еден месец подоцна. Да напишам и дека видовте како бугарската лидерка на социјалдемократите му честита на Бојко Борисов на победата, па после додаде дека ако победникот не успее да состави влада ќе се потрудат тие да го направат тоа. Дивјакот од Муртино наместо честитка до победникот прославуваше како тој да победил. Се надевам дека тоа е по наредба на Рама или некој друг странец, а дека не е поврзано со менталната состојба на црпнатиот (по сопствена изјава) претендент да биде западен вазал. При тоа веќе не знаеме дали под западен треба да ја подразбираме Западна Европа или првиот западен сосед, Албанија.
Според нашиот Устав нашиот претседател има должност да даде мандат во првите 10 дена по конституирањето на Собранието и тој тоа го направи. Во тие 10 дена никој не прикажа мнозинство. Други обврски нема. Според тоа не може да биде осуден, што не исклучува дека може да биде однесен во концентрационен логор од типот, да ги споменам вашите поддржувачи, германскиот Аушвиц или американскиот Гвантанамо Беј или титовиот Голи Оток од нашата историја. Единствен излез, наместо притисоци се предвремени избори. По нив веројатно ниту СДСМ ниту ДУИ нема да бидат ни блиску до власт. Можеби и ВМРО-ДПМНЕ доколку Иванов застане зад листа да кажеме на граѓанското движење ЗА МАКЕДОНИЈА ЗАЕДНО.
Изгледа дека ја немате ни информацијата дека Доналд Туск се сретна со Никола Груевски на самитот на европските народни партии на Малта. Ниту дека вашиот лидер Еди Рама денеска за нас го користеше терминот Славомакедонци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија. - Page 3 Empty Re: Прогласот на Груески, ќе одам и во затвор, ако треба само да ја зачувам Македонија.

Пишување by reiter on Нед Апр 02, 2017 12:52 am

ту бре трендафил,сто реда зборови..кој ќе ги чита или троши време..скрати малку ЃОА ти ќе ја упраИШ.. Smile

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот