Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 7 of 37 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Јун 10 2017, 22:32


TheReal@stefan_tod1h
Сите се фативте за цената на мерцедесот, никој за тоа дека на #Ж му е важно децата да му се среќни
6RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Јун 10 2017, 22:35


Чорбаџи Ја@corbadzija2h
Укинување на #РДТ не е за 200 денари. Беше средство за рекет на форми, праќање извршители, а и затварање на фирми. Башка перење на мозок.
6RETWEETS19FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Јун 11 2017, 15:35


Брендон@brendonov58m
Нема поубава глетка од вмровец у опозиција.
5RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Јун 12 2017, 22:37


leonidspar@leonidspar140m
Сељаштвото мора негде да избие; посебно кај што нема казни. Арно ама, на овој или на оној начин, казната секогаш стигнува. Поздрав!
12RETWEETS28FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Јун 12 2017, 22:44


облак@oblakpodmore55m
покажувањето на мерцедесот го дочекавме скромно, во домашна атмосфера
3RETWEETS19FAVORITES


eh ne e problem

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Јун 17 2017, 17:41


Aleksandar Tortevski@atortevski2h
Само што го сменивме кралот и одма принц ни се појави.
6RETWEETS23FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Саб Јун 17 2017, 20:17


HacmeBka@hacmebka1h
Оде си жмровец дома, и смешка се на жена му:
--Жено,отпуштија ме од работа!
-И затоа ли се смешкаш?
--Другите ги апсија...
Soon....
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Dino Саб Јун 17 2017, 21:20

Kid‏ @edenprotestirac 8h8 hours ago
More
Replying to @komandantiprC @Carbonoxid and 2 others
Па да не се праиме на удрени. ВМРО не донесе на питачки стап, до избори ќе се знаат сите крадени пари по општини! се гледа крајот на #жмро

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Јун 19 2017, 12:52


Ангела@rumshtangla20h
'треба да има дисперзирани студии за секој да може да си проба дали е за факултет'
може да пробаш суши дали е за тебе не ова ебати абдалите
19RETWEETS77FAVORITES


јааааа и после со партиска книшка да станеш академски граганин ,а опинците на нозе ,сељак у душа ,прост ко грав ,и најстрашното слепо и веруваш на дпмнеовската влада зошто ти е испран мозокот ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Јун 20 2017, 00:29


Филип Петровски@filippetrovski54m
Организирана хајка против Тони Михајловски! За да се ЗАМОЛЧИ!! https://t.co/KcsYzajd4x via @filippetrovski
6RETWEETS5FAVORITES


vas netreba da ve zamolchat ,tuku da ve zanemat i zatvorat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Јун 20 2017, 00:58

tolku e " duhovit "Toni Mihajlovski shto duri site NADIMACI im gi ima dadeno na politicharite ,pochnuvajki od grujo kogo prv ON go nareche PAJA PATOR .....pa horhe go nareche FIKUS ...i red drugi iminja ....e sega ke si lezite ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 21 2017, 16:29


Mindplumber@mindplumber34m
ВМРО ДПМНЕ: СДС-без-М веднаш да ја плати водата за Клинички центар која што ние не ја плаќавме 10 години!
Како не им е срам!
9RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 21 2017, 23:16


Mindplumber@mindplumber1h
Ја би ги организирал ЖМРО ДПМНЕ на работна акција, да го исправат патот
3RETWEETS22FAVORITES

jako, se iznasmeav

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 21 2017, 23:19


Алчинов@dalcinov1h
Поентата е да одиме напред кон иднината и да ја оставиме зад нас историјата. Ама кој да разбере?
3RETWEETS12FAVORITES

komplicirano e za ispran mozok ,za zal

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 21 2017, 23:21

МалиКинез@jp0202_1h
Д-р го прашува пациентот:
- Сакате анестезија што ја покрива заводот или сами ќе си платите?
- Од завод!
- ♫Нани, нани бебе во шарено ќебе♫
3RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 21 2017, 23:25


Ебачот од Никарагва@cherga_omnes56m
Самоил бил Македонец, ама кога му извадиле едно око не видел кај потпишува и се потпишал за бугарски пасош.
2RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Јун 22 2017, 00:41


Алчинов@dalcinov6h
До вчера ве лажеа ќе сте учеле албански. Од денес ќе ве лажат дека ќе учите бугарски.
38RETWEETS104FAVORITES

glup i nepismen narod sekoj moze da go laze ,moze ke se osvestat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Јун 22 2017, 00:58

Mindplumber@mindplumber6h
Еве, да речеме, Водовод има право да си ги наплати услугите од било кого, дури и присилно.
ЗОШТО ЧЕКАЛЕ 10 ГОДИНИ? Тоа е криминалното
10RETWEETS54FAVORITES


i sega direktorot so falsifikat diploma javno kazuva kolku e dolgot plus KAMATA ....aloooo, za voda koja e priroden resurs nesmee i nema kamata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Јун 22 2017, 22:17

Branko Trickovski@brankotricko2h
Трајко и ВМРО-ДПМНЕ се во право: само како резултат на посебна етногенеза и страшни мутации можеле да се родат вакви вмронски кретенчуги!
2RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Јун 22 2017, 22:23


EmptyPersona@darkhour_seeker58m
Постојано се кочи работата на новата влада, а додека владееше старата сите ќутеа и ја оставија да кради се живо и диво...#Отворено
1RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Јун 23 2017, 18:25


Ебачот од Никарагва@cherga_omnes2h
ДПМНЕ: Заев да престане да оди по туѓи држави и амбасади. Не можеме да измислиме толку платформи
6RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Јун 23 2017, 18:50


Ivor Mickovski@nezenzabar2h
Со ваков рејтинг, срамота е да не апсиш криминалци.
2RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Јун 24 2017, 18:47

Covfefe@redradish52h
Ако многу мрчат овие од УЕФА пуштете ги да слетаат во Охрид и возете ги по новиот автопат до Скопје да видат со кого си имаат работа
6RETWEETS14FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Јун 25 2017, 00:52

Јоже Браварот@kumrovecot1h
Денес го видов #милемитекна во Охрид и ми стана жал..
Оди и се врти несигурно како кога на мачка ќе и врзеш конзерва на опашката..
3RETWEETS6FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Јун 25 2017, 00:56

Ибе Паликуќа@ibe_palikukja2h
Вечер на првиот крак ќе има "македонска вечер".Ќе се пеат српски песни,ќе се пие грчка ракија и ќе се решава албанско-бугарската платформа.
7RETWEETS31FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 7 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 37 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот