Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 22 of 37 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 12 2018, 22:49


Freeman@nekoj_nekade2h
И кај нас исто! https://t.co/L64ruhmx3O
6RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 12 2018, 23:19


малиот кнез мишкин@jakovfendu2h
Интересно е. Од една страна сдсм не направи рез, се уште вмровци се на клучни позиции, никој не ги допира, не може реформи да спроведуваат кадри, судии, совет од време на вмро. Од друга страна сдсм станува ново вмро, ќе контролира све итн. Хм?
4RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 15 2018, 00:52

Пази ЛЕЏА #Бојкотира@loshgze2h
4.000.000 ( ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ) € ЕВРА, беа поделени од #НашиПари т.е. #БУЏЕТ за "иновации" (читај поткуп на гласачи за #референдум) а од друга страна ви го избркаа #WizzAir за мочан милион.
Помислете дали ќе излезете на #референдум ако авионска карта до Париз е 490€
#Бојкотирам https://t.co/BmbOzWe3G8od ovie lopovi treba da uchite ako sakate da ve bide .....eeejjjjjj vika Sugareski ke ima eftini letovi ,no ovie kopilinja ne "SPIJAT " glej kako agitira protiv referendum ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 15 2018, 23:34


#4
Самосвесен ♻️ Бојкотира на најјако ✊????@ragingdemon12h
СДСМ @SDSMakedonija нема да падне ако го смени името, СДСМ ќе падне ако не го одржи ветувањето и не ги испозатвори криминалните профитери и режимски кучиња ко Латас, Ивона, Иван Мирчески, Ѕинго мали, Стојменов и сличните кои го разораа народот во време на режимот.
15RETWEETS49FAVORITES

500% tochno ...site chekame golemi kazni za onie shto ni "UKRADOA 11 GODINI "OD ZIVOTOT "....toa uslovni poshto se izvinil mi lichi ko da mi shlapnal shamar nekoj .....ZATVOR BRE ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 15 2018, 23:57


Силјан Штркот@siljanstrkot2h
ЗАЕВ КУКАВИЧКИ СЕ КРИЕЛ ВО 2001-ВА: Со лекарско уверение се правдал дека е неспособен за одбрана на државата во 2001! https://t.co/T9VXyQ4pn4 A за премиер, бил способен? И со умот пореметен.
2RETWEETS10FAVORITES


molba do vlasta :dajte raschistete so vakvi fanatici mi go kradat vozduhot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 16 2018, 00:05


Д Зоро@the__zorro2h
Пошто нели у време на вмро им париравме на MIT, Stanford и Harvard https://t.co/K3lV0Il2nC
1RETWEETS13FAVORITES

koj univerzitet da bide megu 1000 ????? toj shto dozvoli LOPOVOT GUJO DA BRANI doktorska ...oj bre izlechitese

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 16 2018, 11:28

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Untitl10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Nebula Чет Aвг 16 2018, 11:45

Ne e ubavo da gi ismevas lugeto za fizicki izgled.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 16 2018, 12:06

I poloso zasluzuva, da skape vo zatvor. Covecki sudbini unistuvase vo sluzba na kriminalot i diktaturata.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga Чет Aвг 16 2018, 12:25

Ona zasluzuva deteto ne e niso krivo.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 16 2018, 16:12

site taka vikaat ...mozeshe ona da "ubiva "drugi deca ? mislish pomalku ja boli majkata na neshkovski ????aj odi oprajse bosonoga

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 16 2018, 16:16


Брадестиот #Бојкотира@_bradestiot36m
Од Криволак со денови уште од пред мугри се слушаат рафали од тешко вооружување. Американците вежбаат со муниција со осиромашен ураниум.Заболените од рак од Косово поради ова сеа се кај Митрев.Најизложени се жителите на Криволак,Неготино,Градско, Росоман итн. Вака ли дојде живот?
4RETWEETS9FAVORITES


kakvo kopile treba da si ovaa glupost da ja pishuvash ...ne si normalen ..pod hitno na pregled ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Dino Чет Aвг 16 2018, 19:06

Neli ne bevte isti, ili toa samo dodeka dojdete na vlast?

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Bosonoga Пет Aвг 17 2018, 11:12

leleee so sme isti be, ti mrdant li si oti zan mitrev e kardiolog, so baraat bolni od rak kaj nego?
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Пет Aвг 17 2018, 11:44

Nema sto drugo da kazat pa barem da ne sme podobri, neka sme isti.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by SHARENI Саб Aвг 18 2018, 13:01

Inicijativa1
@inicijativa1
Follow Follow @inicijativa1
More
Сега, конечно, откако кај вмровците се "разбуди" граѓанската свест, па почнаа да се грижат за сомнителни тендери, злоупотреба на службени автомобили и сл. можеби е вистинско време да ги преслушаат бомбите и конечно да разберат.... дека уште не се граѓански будни, туку партиски.

3:20 AM - 18 Aug 2018

Da de koga se na vlast kradenjeto i zloupotrebite se dobri ti nivnite gi pravat.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 10:24


Kiril Efremovski@kefremovski55m
Утрово испраќав колеги на аеродром и на враќање поминав низ повеќе споредни улички од Петровец, Автокоманда, преку Железара, Чаир до Кале. #Скопје одамна не било волку валкано. Се гушиме во ѓубре насекаде!
3RETWEETS6FAVORITES

vo pravo si

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 22:00


бојан@b0stan1h
бомби не ме интересират. за мене тоа заврши у 2015та.
научиме и повиќе од доволно за членовите на злосторничкото здружение.

ме интересира само да лежат и паир'те даи вратат, jebo im pas mater!
5RETWEETS18FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Aвг 20 2018, 22:02


Зимзелено Дрво@nemaparinemamir43m
Најголеми психопати во ДПМНЕ да ти биле Миле Јанакиески и Мартин Протуѓер.
7RETWEETS17FAVORITES


so godini oni diktiraa kako da ziveeme ...apsurd neviden ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Teo Чет Aвг 23 2018, 23:10

Грејт Маниту@firewaterme30m
Држава не се сака кога бојкотираш, него кога:
- не поминуваш на црвено
- фрлаш отпад во канта
- не паркираш во трева и тротоар
- плаќаш данок
- ги поздравуваш соседите со насмевка и поздрав
Ама, за ова треба воспитување, нели?

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Сеп 06 2018, 23:48


Др Арсланагић@arslajemenibog2h
Не бе. Нема врска НАТО. Глупости се тоа.... 23 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ГРАНТ ОД САД ЗА ПОТТИК НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ВЛЕГУВАЊЕ ВО НАТО И ЕУ - Сакам Да Кажам https://t.co/r23EnV8EkH
3RETWEETS9FAVORITES


chipirani budali ne razbiraat od kade gree sonceto ,dzabe im pishuvash ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 12:32


вина невина
@nalutilus
Што се чудите што нема студенти на македонски јазик и книжевност? Зошто некој би инвестирал време, пари и труд да студира нешто за диплома што е применлива само во Македонија, па и таму за максимална плата од 300-400 евра?

11:05 AM - Sep 7, 2018
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 12:33

Поцков@gpockov48m
Во мојот град, мост кој го сруши реката беше реконструиран од Европска Унија.
Со пари од Европска Унија се реконструираа и три улици, беше направен друг мост, 2 пати се реконстуираше прочестителната станица, се финансира и уредување на друга нова населба.
Затоа ќе #гласам.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 12:33


V!Dana North Dsgn@vidanadesign2h
Столтенберг for Dummies: Или ќе ставиме географска одредница пред името МАКЕДОНИЈА или сите што го полниме буџетот ќе се отселиме.
Сега ќе видиме и колку проценти слушаат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Luxor Пет Сеп 07 2018, 12:33

Бени@shushmula1h
Неќе НАТО, неќе ЕУ, неќе компромис со Грција, неќе шиптар да гласа, неќе неќе неќе...и оп го гледаш "АМА ВИЕ ШИПТАРИТЕ САКАТЕ ГОЛЕМА АЛБАНИЈА". Па ако неќеш никаде и со никого дај корења да јадеме ебате.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 22 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 37 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 29 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот