Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 12 of 37 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Jул 19 2017, 00:11


Mindplumber@mindplumber1h
idi ti sea u pritvor, sedi miren i ne se buni, nie sve ke sredime za brzo vreme https://t.co/xLVep7c8sy
4RETWEETS13FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 20 2017, 22:53


Ајс Ти@icebucks71h
А јас не знам што очекувате вие кого да вработат во Влада?
Кртови и сончогледи ли треба?
5RETWEETS7FAVORITES_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 20 2017, 23:37


АлександраМаЌедонска@izrokokiranija21m
-Кои сме ние?
-Македонци.
-Што сакаме?
-Правда и Шутка за криминалци.
-Кога?
-Чекај да дотвитам за пушење и пиење.
1RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:00

ne e politichki ,no e pouchen tvit ....


Протестантски Оџа@galevski1h
Деца, остајте програмерство, учете за водоводџии. Водоводџија без 1500 ден за саат време работа не излегол од кај мене.
6RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:03


Виктор Стевич@viktorstevich1h
Абе ќе ги апсат криминалциве или ќе биде како WWII, на 86 години ќе ги бараме по Аргентина
3RETWEETS13FAVORITES

mnogu usporija ...mislev pobrzo ke bide

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:06


31@partizangunner27m
На #ж му било политичка деградација што мора еднаш неделно да се јавува на суд. А како се вика кога еднаш неделно можеш да примаш посета?
3RETWEETS15FAVORITES

kako stojat rabotite sega ,da pobara da ne se "degradira"ke mu ovozmozat ovie shto se silea deka ke apsele ......mnogu "bozata"retka

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:10


Sakam da Kazam@sdksakamdakazam1h
ГРУЕВСКИ МОЖЕ ДА ИЗБЕГА И СО ЛИЧНА КАРТА, ТВРДИ СЈО И БАРА АПЕЛАЦИЈА ДА МУ ОДРЕДИ ПРИТВОР https://t.co/ths1DopZpE
4RETWEETS7FAVORITES

ama ako dade chesen Titov pionerski zbor kako bate Sashe ,deka nema da bega ,nema zashto da go pritvoraat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:40


Чорбаџи Ја@corbadzija2h
ЗЗ: Проект на владата на РМ: Вечерно за ВМРОвци.
2RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 11:55


Dimko@ddimkooooo36m
Класична закана кон судијата од страна на #ж:
ПЛАНИРАМ ДА СЕ ВРАТАМ НА ВЛАСТ, НЕ ДА БЕГАМ
11RETWEETS17FAVORITES

ijaaaaa ...moze i ke moze ,ako ovie ushte dolgo ne se razbudat i ne svatat deka netreba da gi zalat ,tuku da gi kaznat ...pa zatoa ve glasavme da kaznuvate ,a ne da gi sozaluvate

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 19:43

Lyanna Mormont @sarahshei151m
Лош Гзе...
Александар Ванковски.
Роден во Скопје.
Живее во Охрид.
Скот и непрокопсаник!!!!
6RETWEETS10FAVORITES

losho me informiral prijatelot deka e vsushnost onoj idiot od kontraprotestantite protiv sharenata revolucija shto vlegoa vo sobranie ...uf neka pomogne nekoj kako se vikashe idiotot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 19:53


Dojranliev@adojranliev2h
Во што гледа Кољо https://t.co/M3fzLckDqP
1RETWEETS14FAVORITES

lele pola saat se smeam na tvitot ....bravo majstore svaka chas ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Jул 21 2017, 19:57


Nervoznata@toopersonal_12h
Според Ј.Кекеновски,доктор на полит.науки и правник, секој е виновен дури не си го докаже спротивното... https://t.co/f7t1jaggzF
2RETWEETS8FAVORITES

e taka de ...a ne sprotivnoto ...ne e vinoven i pushti go da izbega ,a koa ke se dokaze vinata ,ash go nema ,izbegal ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 00:39

Aleksandar Tortevski@atortevski1h
5 години не платил вода за клинички центар ама панорамското тркало однапред го платил.Тоа ти е домаќинлук.
10RETWEETS27FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 00:42


Aleksandar Tortevski@atortevski1h
Џабе направија најдобро здравство во Европа кога одат во Будимпешта да лечат блага депресија.
9RETWEETS41FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 00:58

Живојин Мишић@vlazarevik1h
Бубо Каров го стаиа у влада за да може коа ќе одат у Идризово да им пее "Што мислеше, што мислеше кад се онадеше"
4RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 01:23

Чорбаџи Ја @CorbadziJa
Би ми било ќеф да се сними контра-серијал на „Патот на ВМРО“ да се вика „Падот на ВМРО“ и да го режира Сашо Ордановски...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 16:12

Катерина Стопареска@stopareska1h
- Признавате дека ограбивте банка?
- Да
- Ќе лежите во затвор
- А, не можам. Треба децата на одмор да ги носам, др пат можеби.
- А, ок тогаш
5RETWEETS35FAVORITES


vaka se odnesuva sudstvoto so kriminalcite za koi SJO bara pritvor ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 16:17


Dame Chkatroski@damechkatroski47m
Бесплатното летување во молам да го замените со бесплатно лекување посебно во свера на белодобри заболувања
4RETWEETS6FAVORITES

i toa go ima vo programata na SDSM ,besplatno lekuvanje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 23:05


Darko Kezhman@kezhmanprvi1h
Владата ќе побара од АЕК да ја запре изградбата на„Панорамско тркало“
абе што има да бара ,го дига на клоци директорот и свршена работа
3RETWEETS6FAVORITE


e taka de ...shto ima da bara ,a ovie da nedavaat ....ajde razbudetese od SDSM ......do sega ,da beshe dpmne na vlast ,znaete kolku luge ke bea veke vo pritvor .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 23:22


Darko Kezhman@kezhmanprvi34m
се чудам како не му текна на грујо да купи носач на авиони...и тоа од кинезите..е тек тука каква провизија ке имаше...
2RETWEETS3FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Jул 22 2017, 23:25


Poison Ivy@hedera_genus31m
се јавува мајка ми нели, стандард, да праша дал јадат децава и маж ми "остај децата бабo, него ќерка ти пасош ќе ѝ дадат колку јаде" Smile)
1RETWEETS6FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Jул 23 2017, 00:49

Duvnjak @gms231990
Да се критикуваше и претходната Влада исто како што се критикува новава Влада за овие 30 дена немаше да бидеме на дното кај што сме.
7:58 PM - 22 Jul 2017
6 6 Retweets 23 23 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Jул 23 2017, 23:44

Бапчо@thefitzzz2h
"ДОЈРАНЧАНИ СЕ ИЗЈАСНИЈА ПРОТИВ ОТВОРАЊЕ РУДНИЦИ И ЗА СТОПИРАЊЕ НА КАЗАНДОЛ"
- Општина Дојран: "НЕ ЗАБОЛЕ КУРОТ КАО СЕ ИЗЈАСНИЛЕ ДОЈРАНЧАНИ"
2RETWEETS11FAVORITES

p.s.a Tito kogo go prasha koga gradeshe ????? ne primetuvate dekaova so referendumite e maslo na dpmneovcite .....podatocite si se podatoci ,mozebi imaat nekoja shema za kradenje na izbori vo koi ke koristat rezultati od ovie referendumi !!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 24 2017, 05:06


Анѓеле Бе@angelebe2h
Јас длабоко се извинувам но неможам да прикажам жал за ни еден од режимците од проста причина шо народ се исели изразболи и изумре од нив ..
1RETWEETS5FAVORITES

i plus edvaj chekam da si ja dobijat kaznata za storenoto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 24 2017, 11:15

Sveste tese@sveste_tese50m
Се молат гостите да седнат. Невестата ќе дели бугарски пасоши.
4RETWEETS6FAVORITES

se iznasmeav ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 12 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 37 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 24 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот