Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 24 of 37 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Окт 13, 2018 3:50 pm

Rubin Ivanoski
пред 5 часа ·
Димитар Стевананџија: Не ни треба ЕУ и НАТО и иднина за младите, задоволен сум од ФИРОМ која ми дава 2.000 евра месечно за да спијам во Собрание!

NARODENGLAS.COM
Димитар Стевананџија: Не ни треба ЕУ и НАТО и иднина за младите, задоволен сум од ФИРОМ која ми дава 2.000 евра месечно за да спијам во Собра


i ovoj da mi kaze kako da ziveam ....aman luge daj napravete neshto ovaa bagra da ja snema ,ne se trpi veke ovoj sram ....on pratenik ???? on ke odluchuva shto e dobro za mene i moite deca ,vnuci ...more mrsh bre bagro nevidena

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Окт 14, 2018 10:14 am


sead rizvanovic@rizvanovic30m
Abe ne se sekirajte ako ne pomine dogovorot, za deset godini site ke bideme vo EU i NATO so novo ime, samo zavisi koe ke vi se padne, Albanija ili Bugarija Smile
1RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Окт 14, 2018 10:23 am


JasMinaMimi@jasminamimi11h
МАКЕДОНИЈА Празни Градови Празни Села Празни Куќи Празни Луѓе Празни Срца Празни Џебови
1RETWEETS5FAVORITES·

vistina

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Окт 14, 2018 10:25 am


mindрluмbеr@mindplumber53m
Америте и ЕУ го чекаат гласањето за изменување на уставот, па потоа ќе ги стават на црна терористичка листа Христијан Мицковски, остала багра од ВМРО, гнасните професорки, руските платеници од #Бојкотирам и сличните.
Али, хеј! - слободно ќе можат да патуваат во Русија
1RETWEETS8FAVORITES


ovoj film mi se sviga i toa mnogu ,shto poskoro da go gledam

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Окт 16, 2018 9:38 pm


V!DanaDsgn@vidanadesign2h
За вмровциве администрацијата на Трамп нема тежина. Кога Никола Груевски ти е лидер сто години, ништо веќе нема тежина. Дури ни државата. Само да се погодат корењата за супа.
3RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Окт 16, 2018 10:26 pm

Francis Underwood


@Go2bed
Follow Follow @Go2bed
More
????????????????????????????????????.................КРАЈ!!!!!!!!!!


11:21 AM - 16 Oct 2018
https://pbs.twimg.com/media/DppjxiaWkAQpkWc.jpg

se smeam so solzi ....poglednete i vie .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Окт 16, 2018 10:31 pm


Шерлоче@sherloche2h
Апасиев би ја одлежал казната за ж.
9RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Окт 16, 2018 10:46 pm


#33
Виктор Стевич@viktorstevich2h
Го загубивме идентитетот и јазикот!
- Дечко, толку се разликуваме во гледањата на светот, што јас не ни сакам да имам ист идентитет со тебе, ни па јазик

Ама ни го продадоа името!
- Ни име на држава не сакам исто да имам со тебе, ништо не сакам со тебе да имам!
7RETWEETS28FAVORITES

pa normalno ....veke ne se trpat nepismenite

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто Окт 16, 2018 10:56 pm

Mimi@imimnone1h
И тогаш Иванов му го отповика мандатот на Заев, а Dear Hristijan одјава кон Водно со принцезата на уставното право и сите беа амнестирани и среќно си живееја.
5RETWEETS22FAVORITES

mnogu kreativni tvitovi vecherva ....ne mi e do smeenje ,no me iznasmeaa

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 17, 2018 9:36 pm


Django@batadjango2h
#НовоПисмо
Ако вие, г-дине Мицковски, не сакате Македонија да влезе во НАТО тогаш, НАТО да влезе у Македонија?
Ваш Мичел
9RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 17, 2018 10:20 pm

Ленка многу кенка@redradish544m
Во времето на ВМРО имаше една убава работа. Не излегуваа на дебати!
6RETWEETS14FAVORITES·


ama sega ovie sakaat da se TV zvezdi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 17, 2018 10:45 pm

More
Редно време е телевизиите да престанат да ги канат вмровците во дебатни емисии, и на тој начин да им отстапуваат медиумски простор за водење агенда. Да не бидат соучесници во поткопувањата.

3 replies 7 retweets 22 likes
Reply 3 Retweet 7 Like 22
mindрluмbеr Retweeted

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 17, 2018 11:09 pm


ПолитичкиНекоректен@nekorektniot2h
Главниот проблем во Македонија е што ВМРО ги третираме како политичка партија, а не како она што навистина се: злосторничко здружение.
41RETWEETS61FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Окт 19, 2018 4:23 pm


The Thing@i_thething2h
А целава оваа тензија можеше фино лепо да се избегне доколку НЕ ИМ ДАДОВТЕ 450.000 гласови на вмровците на парламентарните избори по сите тие преслушани бомби.
13RETWEETS46FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Окт 19, 2018 4:26 pm

Маслани


@NatePetrovikj
11m11 minutes ago
More
Replying to @sinisa_goliOtok
Куриња треба да е навреда, кон кого е упатено тоа куриња, последен пат ко се проверив немав куре?!?!?!!???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 1:04 am

Мекица@plavaaa1h
Кажете му на Миленко дека СДС добија 2/3 мнозинство, он не гледа телевизија ова време рече ебе.
15RETWEETS83FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:26 pm


Baze Lazevski@bazelazevski2h
Гласавте за ВМРО на парламентарни - ГО ПОПИВТЕ

Гласавте за ВМРО на локални - ГО ПОПИВТЕ

#Бојкотиравте референдум - ГО ПОПИВТЕ

Се силевте дека ќе нема 2/3 - ГО ПОПИВТЕ

Добро бе, НЕЛИ СФАЌАТЕ ДЕКА ВО ПОГРЕШНИОТ ТИМ СТЕ?!
7RETWEETS42FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Окт 20, 2018 9:32 pm


Криминалите на ВМРО ДПМНЕ@kriminal_dpmne2h
Васил Пишев гласаше против влезот на Македонија во ЕУ и НАТО, затоа што бил патриот. Зошто тогаш имаш бугарски пасош? https://t.co/DjC5g2PUR2
5RETWEETS18FAVORITES


ova se vika kopile so tapija ....on samo da zivee ,a nie da mizeruvame so imeto ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон Окт 22, 2018 11:35 pm


Влатко Васиљ@vlatkovasilj41m
Ден пред ВМРО, се распадна ДПМНЕ!
11RETWEETS31FAVORITES

chestito ,za mnogu godini

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 24, 2018 11:56 pm


#23
Чорбаџи Ја@corbadzija1h
Груевски: Бев во Виена кога го исклучиле Мијалков, тепале Заев, шамарале Жерновски, рушеле Цаноски, апселе Рамковски, убиле Нешковски... Не знам јас НИШТО!

Што да ви кажам, Виена - убав град.

????????????????
5RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре Окт 24, 2018 11:57 pm

Курвин Водењак@jovanowsky2h
На наредни протести, на 5 кондоми со боја, еден да биде со ушалтано CV внатре.
Која канцеларија ќе ја погодиш таму те вработуваат
5RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Ное 08, 2018 5:23 pm


Zoran Stojanovic@zoransk2h
Кога никој друг не те игра... https://t.co/ykpgKIbZKA
9RETWEETS31FAVORITES·


se ubiv od SMEENJE ....mora da go poglednete

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Ное 10, 2018 9:51 am

Che Retweeted

Чорбаџи Ја


@CorbadziJa
Nov 7
More
Груевски бил лут зошто он, а не Мијалков да иде у затвор.

Па мораше еден, и нели втевте втевте и се падна паричката кај тебе!

????????????

1 reply 17 retweets 102 likes
Reply 1 Retweet 17 Like 102

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Ное 10, 2018 9:53 am


???????? Ладен главуч@dolnacrta19m
Грујо ќе иде на Тајланд ќе сменин пол и со милионите што ги украде ќе живее како царица. Вие надајте се дека во Шутка ќе го носите. Аматери низаедни.
1RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Ное 10, 2018 10:00 am


Baze Lazevski@bazelazevski49m
Последен викенд заедно ???? https://t.co/WIUEoM4MR3
0RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 24 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 37 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30 ... 37  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот