ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 25 of 36 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет 15 Ное - 17:35


★ thareeq ★@side_effectts2h
Дигнал 3 кредита и внуци што ќе му исплаќаат, заглавен на сите страни со 200 евра плата вози такси после работа 12 години не пошол нигде и ништо не се подновил за него и ќе му коментира на Грујо цар си со тебе сме убо им напрај.
Пофиром од ова амин
4RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет 15 Ное - 17:37


V!DanaDsgn@vidanadesign2h
Што би рекол Миле на судење: Старите велат, ако не можете по магарето, удрете по самарот. Инаку самарот е Миле Јанакиевски, МАГАРЕТО Е НИКОЛА ГРУЕВСКИ.
*на Миле му текнало.
3RETWEETS13FAVORITES

malku kasno mu teknalo .....ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 14 Јан - 0:07


Зоран Заев@zoran_zaev11 Jan
Им честитам на граѓаните и на пратениците за преземената одговорност за уставните измени со којашто заедно ги отворивме вратите на #НАТО и #ЕУ за Република #Македонија. ????????
100RETWEETS564FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 12 Фед - 13:19


Мартиан@martianfrommkd2h
Сите деца на функционери се вработија само Ева Заева "I don't work i'm a princess"
8RETWEETS25FAVORITES

tokmu taka taa e princeza ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 5 Мар - 0:42


Чорбаџи Ја@corbadzija1h
Најглупи ми се вмровциве што мислат дека кога ги критикуваме сдсм сакаме вмро да се врати. Не бе идиоти, СЕМЕТО ДА ВИ СЕ СОТРЕ. НИКАД да не видите власт.
6RETWEETS24FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 31 Мар - 0:31


Скрачи@skraci47m
Јас би гледала како се бесат на плоштад овие што палат шуми и тоа со аплауз
1RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 2 Апр - 21:55

Katica Kulavkova@kkulavkova26m
2.04.2019, ден кога државниот врв го погази достоинството и суверенитетот на Р Македонија. Недвосмислено и неопростиво. Од независна, суверена и унитарна држава станавме творба која се деградира самата себе. Стекнатите права и статус на Македонците се погазени. Дури и Химната.
10RETWEETS22FAVORITES


pa dobro imali nekoj normalen PROFESOR vo drzavava?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 2 Апр - 23:17

Гордана Сиљановска Давкова@gogamkd1h
Наместо да исклучуваме мерни станици за загадувањето на воздухот, ќе нудиме решенија и употребиме капацитети за заштита на здравјето на граѓаните на Република Македонија.
21RETWEETS35FAVORITES


otkoga toa zagaduvanjeto e PREDSEDATELSKA ZADACHA? znachi zatoa e tolku visoko zagaduvanjeto zoshto horhe nishto ne prezemal vo izminatite 10 godini a glej toa bilo negova dolznost negovi ingerencii ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Сре 3 Апр - 0:32

ova ne e tvit ...prezemeno e od nejziniot feizbuk profil :

Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова
пред 10 часа ·
Словенија е земјата во која докторирав и посебно ми е драго што најтиражниот дневен весник „Дело“ побара интервју со мене. Се надевам дека со помош на преводот на Гугл ќе можете да го разберете.

Со менување на етикетата оцетот не се претвора во вино


ova se vika :"sam sebe go ubijal "....duri i slovencite i kazuvaat deka so geografskata dodavka drzavata nema da ja snema ,nema da bide reka ,more ili bunishte ,ke ostane drzava no priznaena od site ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет 5 Апр - 20:27


Django@batadjango2h
на пола градови у Македонија им го смени името
и пречело Северна!?
абе ајде!
2RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 9 Апр - 21:38


Виктор Стевич@viktorstevich24m
Никогаш не го разбрав сељачизмот со лепење плакати.
Што ви е тоа со плакатите бе шабани?
Имате билборди, платете, па ако сакате цела година нека ви стои таму ајванот.
Демек ако го гледам на плакат секој ден, ќе ми се смени мислењето и ќе гласам за него!
Ебаве неандерталците!
0RETWEETS14FAVORITES


MNOGU TOCHNO ...SEDI PETKA ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Вто 9 Апр - 21:47

Д Зоро@the__zorro2h
Продавница за долен веш "Ивона Талевска"
2RETWEETS7FAVORITES


da ne zaboravime mashki vratovrski gjorge ivanov - HORHE po cena od 5000 eura edna

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 13 Апр - 19:11


V!DanaDsgn@vidanadesign2h
Притисни 1 парите да ги вратат, притисни 2 за програмата на ГОГА, притисни 3 името да го сменат, притисни 4 за НЕ на НАТО и ЕУ, притисни 5 за аболиција, притисни 6 за СЈО да се укине, притисни 7 судењата да престанат, притисни 8 Груевски да се врати, притисни 9 вмро да се врати.
4RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 13 Апр - 21:23


Ivor Mickovski@nezenzabar46m
На Дурловски не му доаѓа памет во глава.
Ај што партијата ги однесе до речиси затвор, некои ситни риби во затвор, а најголем дел амнестирани, ама пак, да демонстрираш волкав степен на дрскост, да не прифаќаш дека си погрешил, дека те искористиле ко куртон, треба да си слепец.
0RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 14 Апр - 14:37


Ջուլիանա@neiskulirana56m
Уште 11 години требаше да остане ЖМРО, све да ви оваквам.
2RETWEETS21FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 22 Апр - 17:06


elverdaderopesimista@therealpsmst37m
Од народот е у право и кога греши преку после ебење нема каење до граѓаните се глупи.
3RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 4 Мај - 22:44


Бог@prkosot2h
А тоа папамобило...само на крстен дизел ли работе или може и на обичен...?
2RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 4 Мај - 23:00

Бог@prkosot1h
Најнова мерка од владата...

За времетраење на престојот на папата...бензиските ќе морат со крстена вода да го мешат бензино...
1RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 4 Мај - 23:01


Чичко Кумплунг@cickokumplun2h
Кога веќе ги тргаат возилата од патот на Папата, дрвата од плоштад, нека ја преместат и државата малку посеверно од Минхен. Не за нас, за Папата.
1RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб 4 Мај - 23:17


Имела@svetlin_a41m
Гога во Венеција во втор круг тепала 94 - 17 (во прв круг беше 62 - 13)
Значи министерон за дијаспора шо беше стаен за да го опраи СДСМ во вакви места, прв ќе го фати метлата.
10RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 5 Мај - 23:44

mindрluмbеr


@mindplumber
Follow Follow @mindplumber
More
Сега е време СДСМ да ги избрка од администрацијата сите сосила и илегално вработени жмроњи, колку побрзо и во поголем број, толку подобро...
Да здивне малку стопанството од плаќање на неписмени, неспособни лежилеби.
Мрш таму у планина од кај што сте дошле, чувајте овци!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед 5 Мај - 23:46

mindрluмbеr Retweeted

za mene ¥ shadow ¥


@zsenkovski
2h2 hours ago
More
Replying to @mindplumber
Сами ќе заминат ако владата ги размести низ цела држава, на пример АЕК го однесе во Штип па 'ко воли нек изволи' нека заживее и тој град, со нивните плати ееее Штип ќе мрдне

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 6 Мај - 0:14


Мијакот 🇲🇰 🇪🇺@mijakott51m
Хорхе бил злато бе, ќути две минути и си оди. 😂
5RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 6 Мај - 0:16


[не]јасна 🤷🏻‍� #ПопустНаДенот@klarascholz1h
Се јавија од вмро, си ги бараат тапаните назад
4RETWEETS15FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пон 6 Мај - 0:21


Грејт Маниту@firewaterme1h
Гога после 30 децении влегла повторно во политиката. Ок е бабе, ќе ни фалиш будалче.
5RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15764
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 25 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 36 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот