Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Страна 14 of 37 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:19 pm


Николинка @nikitacvikita1h
Што начекав на мои години, мајко мила... Вмровец да ми кажува дека не е убаво да се краде државата. КопитО!! Џизас
4RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:21 pm


Man@goran_man2h
Да се знае кој е газда. https://t.co/1DZsSxp4Tb
3RETWEETS33FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:22 pm

Костадин Костадинов@kostadinkosta12h
Денес го известив Иванов дека Зоран Заев од 2016 година не е Градоначалник, туку по добиениот мандат од Иванов е Пр… https://t.co/VaQU5xY523
12RETWEETS26FAVORITES

JAKO ...MNOGU JAKO.....OTROV

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:24 pm


Lena Petroff@l_petroff1h
Колку кеш е потребно за нормален живот во странство како бегалец?
3RETWEETS10FAVORITES


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:25 pm


Демијан@demijan_ha2h
Ако сакавме да избегаме, ќе избегавме!

*Сакаат
**Избегаа
4RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 12:26 pm


AAndrej@andrej0811h
За сите оние мрзачи на се живо околу нив....

Македонија е сеуште 95% во посед на дпмне....

Колку да знаете кого да мрзите ....
3RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 11:33 pm

Cosmopolitan@alikiaj2h
@SarahSHei1 @andrej081 ЕКСКЛУЗИВНО:Горан Грујевски и Никола Бошковски поседувале патни исправи со повеќе идентитети. https://t.co/sqxVHoHTEY
4RETWEETS7FAVORIT

e ne bate sashe ke gi ostai na cedilo ...normalno e ova ....
tuku da prasham kako ne go pritvorija bate sashe (odma ke kaze kade se) i dali pri odluchuvanjeto da mu go odzemat samo pasoshot ,go zemaa vo predvid i mafijashkoto patuvanje so avion do germanija so pishtol i plus HIRUSHKI RAKAVICI????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Чет Jул 27, 2017 11:52 pm


Биби@the_bb_2h
Многу ми се интересни новиве опозициски вмро ликови што даваат изјави во последно време. Кој од кој поизгубен и посељак.
4RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:11 am

Ф фор Фендета@vasily_zaytseff2h
Кога ќе дојдеме на власт ќе го реформираме судството.

*Не го реформираат.
3RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:12 am

#28
Branko Trickovski@brankotricko2h
Тргнал Груевски да бега
На Табановце го прашале има ли нешто да пријави
Имам,рекол,Мијалков сакам да го пријавам, тој беше главен за се!
6RETWEETS20FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:15 am


Daniel Anastasoff@algorit0071h
Они се невини али избегаа за секој случај.
7RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:29 am


tantela@starmarsovec1h
А тој списокот на големи дожници кај УЈП се раздужи кон државата или само на граѓаните им пуштија извршители?
2RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:33 am

00
Дуле СавичⓇ@shushmula2h
А можда су у бунару???

#Притвори
0RETWEETS11FAVORITES

more dobro ti tekna ...mislish se" udavile u bunar"?....pa podobro u bunar poshiroko e ,a ne da se udavuvaat vo KOFA ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 12:50 am

Анѓеле Бе @angelebe
Најголемото достигнување за еден најобичен Македонец е да си ги плати сметките и да не борчи никаде, за се друго ако остани ...
9:10 PM - Jul 27, 2017
11 11 Retweets 42 42 likes

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 9:37 pm


Влада на Македонија@vladamk2h
Донесена е одлука за итно решение за депонијата во Струга, усвоен е меморандумот за природен гас мeѓу

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 9:43 pm


Dimano@dimanovski52m
ако и покрај 86 советници, излезеш со идеја дека е добро да се направи парапетче околу Охридско, не е до советниците, до психијатарот е.
5RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 9:44 pm

Аритмија@snowgirly224m
Те нервира Таравари?
Во Златна Книга 20 психијатриски ординации.
5RETWEETS16FAVORITE

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 9:50 pm

Зимзелено Дрво@sistemot_me_ebe2h
Жмровците краделе и од донациите за децата без родители, дали некој ќе одговара?

#ПрашањаКоиМеМачат
3RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 10:08 pm

Зимзелено Дрво@sistemot_me_ebe2h
Жмровците краделе и од донациите за децата без родители, дали некој ќе одговара?

#ПрашањаКоиМеМачат
3RETWEETS7FAVORITES

a da ne i poveruva nekoj?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Пет Jул 28, 2017 10:15 pm


Чорбаџи Ја@corbadzija1h
Тоа што не можеше дпмне за 11години, се може за помалце пд 100 дена.
Никад више дпмне. https://t.co/raHhUYCGBg
0RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Jул 29, 2017 5:02 pm


Dimano@dimanovski2h
на Сител документарец за #Ж... чекам да слушнам како варел свинска глава за да се прехрани семејството и како вучјакот му го спасил животот
4RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Саб Jул 29, 2017 5:04 pm

Cosmopolitan@alikiaj53m
Не знаев дека комитите на Александар тргнале на помош на Крушевската република,а завршиле во с. Лисиче,и еве ги нив… https://t.co/MDqLyxREb2
3RETWEETS6FAVORITES

od ovie ni se rasplaka mamicheto
koja para se ispra od ovie "patrioti"

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:12 am

NewsroomMK‏
@NewsroomMK
Follow
More
НОВО: ВМРО-ДПМНЕ избра Извршен Комитет http://newsroom.mk/novo-vmro-dpmne-izbra-izvrshen-komitet/
2:08 PM - 29 Jul 2017

shto taka ???? i sega demek glasajte go novoto DPMNE na lokalni izbori???? ne mi se verue i ova deka ke im pomine kaj zombiranite !!!!potochno nesakam da veruvam !? e sega glasno ke prasham :pa neli bevte pobednici? pa neli narod ve saka? i sega novive narod nema da gi saka ,i shto ke praite ????

PREDADETE JA"UTAKMICATA" SO SLUZBEN REZULTAT 3:0 POLESNO KE VI BIDE ,POMALKU KE BOLI ,...VAKA SAMO SE BLAMIRATE I GLUPIRATE ,DODUSHE I POLEKA NO SIGURNO POCHNAVTE DA SI GO PRIZNAVATE KRIMINALOT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:18 am


Грејт Маниту@firewaterme2h
Абе, изглеа нема више Вмро-до-гроп, него до спасигаз само, а?
5RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa on Нед Jул 30, 2017 12:44 am


EmptyPersona@darkhour_seeker20m
Повеќе личи на завршен отколку на извршен комитет...
5RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласам за  СДСМ ,гласам за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15825
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 14 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 14 of 37 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 37  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот