Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 21 of 37 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 29 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 01 2018, 02:01


Lina Lu@linalu123lu2h
И Фрчковски ви нацрта - Заев, Рада, Дескоска, лажат кога ги повикуваат граѓаните на референдум, манипулирајќи дека "народот одлучува".

Народот не одлучува. Од таму консултативен референдум.

Со учество на референдумот би биле само дел од претставата на СДСМ.

Затоа #бојкотирам https://t.co/UXUTBxdhfS

ama si razbrala i ti od kolumnata na Frchkovski ,bravo ...vakvi prostaci ko tebe podobro da ne postojat ,ne samo da bojkotiraat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 01:30


Sveste tese@sveste_tese51m
АЈДЕЕЕЕЕ!
На ливчињата во фуснота ќе имало додаток на прашањето: Дали сте воедно да се укине вмро?
1RETWEETS11FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 12:59


Курвин Водењак@jovanowsky2h
Колку треба да си политички отпад, платеник, за на најголемиот македонски празник Илинден да повикуваш на референдум за откажување од името Македонија!?
27RETWEETS52FAVORITES

nikoj ne se otkazuva od imeto makedonija ...samo se doobjasnuva za toa deka sme na sever od celiot region makedonija ...no shto ti objasnuvam koga si mnogu glup i se raduvash na pesnata vo koja veli:ZEMJO TURSKO ROPSKA MAKEDONIJO .....za ovaa DODAVKA KON IMETO APLAUDIRASH ??????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 14:13


На Цецто сната@inovatorka2h
Зоке ќе го брише АСНОМ од Преамбула а денес урла за двата Илиндена. Кои лицемери сте вие мајко моја.
22RETWEETS45FAVORITES


mashala i ti si mnogu zabegana ...pleskash race za ZEMJO TURSKO ROPSKA MAKEDONIO ,a ne ti se sviga realnosta deka sme na SEVERNIOT DEL OD REGIONOT Makedonija I ZATOA NASHETO IME ZA VLEZ VO NATO I EU E SEVERNA REPUBLIKA MAKEDONIJA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 14:23


#БојкотираМ@mkrevolutionary1h
Тежок и мрачен #Илинден надвиснал над нас.
Пред споменикот на #Ченто говор држат оние што го убија и пред неполна година го стрпаа внук му Јане во #Затвор.
#ГадниКомунисти
#Бојкотирам
#НикогашСеверна
#СекогашМакедонија
11RETWEETS24FAVORITES

netreba da postoite i da go dishite mojot vozduh

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 19:27


Биби@the_bb_2h
И, така, денес си имавме две различни прослави на Илинден... Не не поделија „клетите шиптари“, сами си се поделивме. Тоа што глупите вмровци пак скандираа за „мртви шиптари“ е составен дел на гротеската. Можеби еден ден ќе научат што значи синтагмата „турско ропство“.
6RETWEETS23FAVORITES

eh pa ti neznaele ...oni na tursko ropstvo najmnogu aplaudiraa....oni poveke se soglasuvaat taka da se vikame "TURSKO ROPSKA MAKEDONIJA" otkolku normalnoto ime koe proizleguva od geogravskata mestopolozba na drzavata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 19:38

MAKEDONEC@makedonec202h
(Видео)НЕ ГИ САКА НАРОДОТ: За малку избегнат поголем инцидент на Мечкин Камен, откако граѓаните со лименки и шишиња го гаѓаа Кочо Анѓушев и останатите министри! https://t.co/R97Y3wUnms
5RETWEETS8FAVORITES

ova e odraz na GLUPITE USLOVNI PRESUDI NA MAKEDONSKOTO SUDSTVO KON HULIGANITE KOI NASILNO VLEGOA VO SOBRANIE I GI NAPADNAA PRATENICITE ...da beshe sustvoto na mesto ,da im izrecheshe VISOKI ZATVORSKI  KAZNI ,e togash ke posluzea kako PRIMER deka netreba da praktikuvaat nasilstvo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 02 2018, 19:51


mindрluмbеr@mindplumber1h
Од 1992 наваму, нема Илинден кој ВМРО не го има испогането
4RETWEETS10FAVORITES

abe da padneshe edna saglam presuda za tepachite vo sobranie ,da vidish kako site ke se svestat i nema da pravat vakvi IZLETI SO MOZOKOT

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 03 2018, 00:22

Teona@teona099050m
Иванов вели дека Македонија не била приватна сопственост па некој да тргувал со неа. А бе душичко, вие политичарите со крадење и криминали веќе 28 год. тргувате со неа како приватна сопственост. Кој тоа вие правите луд?
5RETWEETS11FAVORITES


ovoj gi vrati parite shto gi potroshi za KRAVATI (mashni)????? edna kravata ja plakashe po 5000 eura so bukvi PET ILJADI EVRA i toa od onaa valentincheto so skulpturite ?????
(neznam da prebaruvam stari informacii i da mu plesna u faca kako  kradeshe nashi pari za lichno bogatenje ) MOzebi ke otvori JO predmet za kravatite na horheta

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 03 2018, 01:48

Darko Kezhman@kezhmanprvi2h
Кабинетот на Иванов: Жалиме за инцидентот, ама Владата да се запраша зошто беше исвиркана https://t.co/roqMewsyg3 via @Фокус
стварно треба да се запраша зашто во времето на вмро никој не смееше да писне а не да свирка..си ја знаеше вмро работата..
1RETWEETS7FAVORITES

bravo care ...ubavo pishano ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 05 2018, 00:05


Алчинов@dalcinov2h
Лесно е да се умре за Македонија, дами и господо патриоти од Австралија.

Тешко е да се живее за неа и во неа.
5RETWEETS28FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 05 2018, 00:24


Чорбаџи Ја@corbadzija51m
ЖМОРОНските ботови лајкаат фејк њуз од @gankacv и @mrchatina, гарант и други, дека Заев наводно рекол дека гробот на Гоце е во Благоевград.

До толку се ботови што на свои очи и уши не веруваат, на командата од ШТАБ веруваат! https://t.co/qCrpyee5Gq
3RETWEETS9FAVORITES

ama mnogu se bre ko plevel ova mrdnative ...kolku da pishuvame i im kontrirame so vistinata ,dzabe nemoze da gi opraime ,malku sme(tie shto pishuvame )

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Aвг 05 2018, 00:42


Чорбаџи Ја@corbadzija2h
ВМРОВСКИ ХЕРОИ:

„Ја повлеков од коса за да ја спасам“
„Јас сум од Корча“
„Му помагав на Села да стане“
„Јас само вода носев“

#плачкофци

????????????????????????????
23RETWEETS55FAVORITES

i op svarovski sudstvoto osloboditelna presuda ,i op oni OCHIKLENI(OHRABRENI) SI DOJDOA NA MECHKIN KAMEN DA se ponashaat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 08 2018, 00:03

VAZNO

Sveste tese@sveste_tese2h
Да лета директорот. Нејсе, штетата е направена и како што веќе еднаш реков ездеес ќе го уништат локални раскалашани шерифи кои на крајот на денот влијаат и на исходот на референдумот. Нема пилот во авионот.
6RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Aвг 08 2018, 00:08

Командант Марк@milanzng1h
ДИК ќе потроши 600.000€ помалку од предвидените!?!?!
Па нормало кога Силвана Бонева не е член!!!
6RETWEETS17FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 09 2018, 10:03


DaliZaminaNaHitchiking@zaminana1h
Слушате #Бојкотирам?
Убаво ви објасни девојчето!
И после вие ќе дебатирате за идентитет, јазик, нација... Со кого бе? https://t.co/lgBL3BjKSv
6RETWEETS9FAVORITES·Details


na ovoj twit eden komentira vaka:za da imate bilo kakov pasosh nekomu mu bile vadeni nokti i bil izmachuvan za da postoi drzavava .....samo ke go zaprasham javno pa togash da ne se druzime so turcite i da gi poutepame site ,isto i germancite da gi sotreme do eden ,da gi sramnime so zemja i bugarite ,pa taka veselo da si ziveeme SAMI a ne so tie shto pred godinishta ni napravile zlo .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 09 2018, 13:01

osa напиша:
DaliZaminaNaHitchiking@zaminana1h
Слушате #Бојкотирам?
Убаво ви објасни девојчето!
И после вие ќе дебатирате за идентитет, јазик, нација... Со кого бе? https://t.co/lgBL3BjKSv
6RETWEETS9FAVORITES·Details


na ovoj twit eden komentira vaka:za da imate bilo kakov pasosh nekomu mu bile vadeni nokti i bil izmachuvan za da postoi drzavava .....samo ke go zaprasham javno pa togash da ne se druzime so turcite i da gi poutepame site ,isto i germancite da gi sotreme do eden ,da gi sramnime so zemja i bugarite ,pa taka veselo da si ziveeme SAMI a ne so tie shto pred godinishta ni napravile zlo .....


eve prochitajte go sami :
БојКот


@rollarMk
3h3 hours ago
More
На тоа ви е сведен животот. На некои други луѓе во некои други времиња чија днк носите им биле вадени нокти и биле набивани на кол за да воопшто имате пасош.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Чет Aвг 09 2018, 23:08

A be mu kazal nekoj na ovoj moron najgolem deka opstina Kavadarci e organizator na manifestacijata Tikveski grozdober, a gradonacalnik e Mitko Jancev najseriozniot kandidat za pretsedatel na dpmne otkako zmicko se provali so amnestijata. So kutek ke izede u stab usinjata kako na magare ke mu gi napravat. Ionaka e grev za grev ke bide.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 09 2018, 23:10

dali se smeam od rakijata ili od postot neznam ....ha ha ha ... bounce bounce bounce bounce

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 09 2018, 23:13

Џагдиша@dzagdisha50m
Добро ги контролира ли некој полицајциве овие денови? Сликава е од Топанско пред пет минути. Соблечи униформата и прави што сакаш а не вака. https://t.co/hXRdCHDjVp
9RETWEETS18FAVORITES


za plasiranje vakvi gluposti sleduva spored zakon i zatvorska kazna ...poleka ke dojde ne brzame ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Aвг 09 2018, 23:18

JAKOOOOOOOO


EmptyPersona@darkhour_seeker2h
За грев... https://t.co/cUKs5egeXl
6RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 10 2018, 12:31


Финодете@finodete_6661h
Не само авионите за комарци, цела @VladaMK е нечујна. Исто ко да ја нема.
12RETWEETS18FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 10 2018, 12:34


Бени@shushmula2h
Замисли сите да си гледавме курот.
7RETWEETS28FAVORITES


ha ha ha ha ha ha

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Aвг 10 2018, 12:45

bravo za seirdotkom ...prochitajte...

Прашања од дијаспората за дијаспората.

Seir MK@seir_mk50m
Прашања од дијаспората за дијаспората. https://t.co/CIKZtTNTt0
7RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Aвг 11 2018, 21:29

Seir MK@seir_mk1h
Неговото име е Џорџ. Така го крстил татко му Енди, по дедо му Ѓорѓија. И на билбордите кои чинат илјадници евра не прашува: „Кој ви даде право да преговарате за моето име и идентитет?“
Никој нема намера да преговара за вашите имиња Џорџ и Енди, ниту за вашите канадски пасоши. https://t.co/6ppejDzeLo
12RETWEETS32FAVORITES

bravo ...prochitajte go ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16404
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 21 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 37 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 29 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот