Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 20 of 37 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 10 2018, 00:26


crvenokosata@2eyeshadow2h
кај си тргнала ?
-еве до Бардовци на преглед...
*е новото ќе одам на лекар...
10RETWEETS27FAVORITES

mozebi konechno ke se najde nekoj da go smeni imeto na taa naselba ...nemora da se vika bardovci ...nie tolku iminja na ulici smenivme ,pa shto ne bi i ova da go smenime ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 10 2018, 01:04

ZASLUZUVA TVITOV VO CRVENO I SO NAJGOLEMI BUKVI

Чорбаџи Ја
@CorbadziJa
Власта во дилема:

-директорите што вмро ги стави да не ги дираме
-адвокатите што вмро ги награди, да не ги дираме
-законите што вмро ги направи да не ги дираме
-спомениците на вмро, да не ги дираме

Да го вратиме ВМРО ако не?

6:41 PM - Mar 9, 2018

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Мар 10 2018, 01:31

verojatno ke prochitaat

Aleksandar
@saltwatered
На таква поддршка за промени на локалните, да си играш курот и да ги оставиш да директоруваат оние што 11 години се изживљаваа и крадеа со режимот е у најмала рака дрско и безобразно.

3:17 PM - Mar 9, 2018
26
See Aleksandar's other Tweets

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Мар 12 2018, 23:59


Branko Trickovski@brankotricko1h
Умрела Солза и завршила во пеколот.Но, како многу заслужна за Македонија и дале да си одбере соба. Водичот и отворил една просторија во која Ванковска се галела со Џорџ Клуни.
Уф,рекла,сакам ваква соба.
Полека,рекол водичот,ова не е соба во пеколот за Ванковска, туку за Клуни!
3RETWEETS11FAVORITES
bravoooooooo


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Мар 13 2018, 00:08


jovan petrov@jovanpetrov82h
Виде мајмунот какви одат по земјава и си остана на дрво,
2RETWEETS8FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Мар 22 2018, 23:15


Професор Цветковиќ@tome_corner2h
Е вечерва би сакал да сум директор на Македонија Пат ! Па да излезам на ТВ и да кажам :
Што кој курац бе на мајк ви Пичката излагте од дома ? Кај куроф ми сега ке возите ??? https://t.co/cibtWbrw2U
32RETWEETS113FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Мар 27 2018, 22:48


#58
Baze Lazevski@bazelazevski1h
Коооој беше у Австрија у тоа времеееее и велеше фека немал поима шо се дешава?!!!!
Криминогеното клептоманско суштество со комплекс на људска нула - пингвинот НИКОЛА ГРУЕВСКИ !!!!

ЌЕ ГО ЈАДЕШ ГНАСО ЕДНА ФАШИСТИЧКА !!!!!

ПИЧКА ЛИ ТИ МАТЕР КЛЕПТОМАНСКО ШИЗОФРЕНИЧАРСКА !!!! https://t.co/gKAuiaDNai
4RETWEETS9FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Мар 28 2018, 16:36

jakoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooGorgeKocev@gorge_kocev46m
Македонец, американец, германец
и грк се качиле на облакодер.
- За Америка! – рекол
американецот, скокнал и умрел.
- За Германија! – рекол германецот,
скокнал и умрел.
- За Македонија! – рекол
македонецот и го турнал гркот
2RETWEETS7FAVORITES

se ubiv od smeenje

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Мар 28 2018, 16:42


Чорбаџи Ја@corbadzija24m
Да ви го праведам ова со 18% персоналец.

ПОВЕЌЕ пари за патни трошоци и ручеци.
ПОМАЛКУ пари за народот.

???????????? Браво бе копуци од економски тим. ????????????
2RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Мар 28 2018, 16:45

a za mene nema NITU PATNI TROSHOCI (realni ,ne izmisleni) NITU PAK PARI ZA poznatata HRANARINA ...sramota ,vas vi se malku ,a nas ,na rabotnicite .......odma da gi vratite popularnite : HRANA I PREVOZ ,odma

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Мар 29 2018, 00:12


Влатко Васиљ@vlatkovasilj26m
Граѓаните на Сопиште загрижени за монетарното злато

„Девизните депозити споредено со мај 2017 до крај на февруари 2018 се намалени за 214,2 милиони евра, монетарното злато за истиот период е 12,5 милиони евра помалку, нагласи Мицкоски пред граѓаните во Сопиште."
3RETWEETS8FAVORITES


e pa go nema sega ilche geblshche da im pishuva shto da zborat ,i ke tresat glupsti

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Апр 05 2018, 17:33


Рубина ⚜️☯️⚜️@rubinaredd32m
Непребол ! https://t.co/6Hy7WvV0II
13RETWEETS9FAVORITES


JAS SAMO SAKAM DA ZNAM ZOSHTO

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Апр 05 2018, 17:47


Deda@4_pilos2h
И читам твитови и ми вика "абе ти не си саглам"...

Мислам каква глупа констатација за некој шо пеесикусур живее тука????
2RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Апр 05 2018, 17:53

ete ova e toa....sega veke sum "pijana" .....https://youtu.be/HnwaeLVwDBM

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Апр 06 2018, 23:08


Ацо Мерако@acomalio2h
Таман ќе го амнестираш - и ... https://t.co/c8MEzZGxhA
4RETWEETS6FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by EVITA Пон Апр 09 2018, 23:11


Mindрluмbеr@mindplumber1h
ВМРО поднесуваат интерпелација затоа што, пази сега, СДСМ не се способни да ги спроведат реформите на недостатоците во системот кои ВМРО претходно ги направи...
Од ова, вештачка интелигенција прегорува.
10RETWEETS27FAVORITES

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 269
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Апр 11 2018, 21:27

ббо@bbozh32m
Ја би гласала недоверба на владата оти очекував у првите 100 дена да ги тужат рамковните и да ги земат назад парите од платите со камата, а не да ги молат да почнат да работат.
6RETWEETS8FAVORITES

i mnogu poveke od ova ochekuvav ....a sega shto ??? narodot mizeruva ,a lopovite dobivaat samo USLOVNI KAZNI ...demek celata borba beshe samo da se smeni vlasta i nishto poveke .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Апр 15 2018, 22:24


Mindрluмbеr@mindplumber2h
Градоначалници кои се најголеми разочарувања (досега). Дополнете:
1. Оној од Кисела вода
2. Центар
3. Аеродром
4. Град Скопје
5. Битола
4RETWEETS19FAVORITES·


eve ke dopolnam
6.Opshtina Butel (bukvalno nishto ne srabota,a kadrovski postavuva od losh polosh)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Апр 30 2018, 17:40


Капетански Дневник☠️@blacktaurus71h
Да зимаш 200еур плата и да вртиш скара на 1ви е исто ко роб да слави дека добил слободен ден и барем тој ден не го јаде камшикот.
2RETWEETS4FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пет Јун 15 2018, 01:18


Man@goran_man52m
Меѓу редови читање значи, ако сеа не се спогодиме со Грција и не го решиме името и не добиеме покана за влез во ЕУ и Нато, односно се курчиме, ќе секнат и фондови и пичке и материне и све. Со други зборови ќе бидеме оставени на просјачки стап.
2RETWEETS6FAVORITES


tokmu taka ama samo nie ,a horhe i ostala lopovska banda na DPMNE ke imaat moznost da ziveat so ukradeni pari od nas ....ete kolku glup narod postoi

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Јун 27 2018, 16:33


Тројанска@trojanska_1h
Каква ЕУ бе, па дали сте вие нормални бе? Па ЕУ бара работа, квалификации и посветеност; а не кафенце на "работа", па пауза од "работата", па кафенце во град, па софри по кафани, па стар одмор, па нов одмор! Само вакви мрзи и плагијатори чека ЕУ неписмени едни, во ЕУ ќе оделе!
7RETWEETS24FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Саб Јун 30 2018, 14:23


Жaне oд кaдрoвo@cccruella1h
Абе дечки, причава за бегалскиве кампови е толку фејк што ни лани не ви помина, а лани всушност вложивте труд бар нешо петиции глумевте. Не ли ви е мачно ко ќе станете наутро и ко ќе ви наредат ваква ноторна глупост да ширите, онака сами за себе мачнина у желудник?
12RETWEETS30FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 23 2018, 00:08


100Le@baljumbaljum2h
Ова е тоа што боли, ама вие си знаете. https://t.co/pwuK3LXoR8
2RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by OPOZICIONER Пон Jул 23 2018, 13:50


Пази ЛЕЏА #Бојкотира@loshgze50m
Колку што "бившиот" руски агент беше отруен у Салисбури па "оживејаа" со све ќерка и куче, така денес британското разузнавање во обид да го спаси договорот од "руски влијанија" фура колумна у прај тајм шо става теза дека #Бојкотирам лапа руски пари.
Без пари ве ебеме другари ☑️ https://t.co/yPZedLketz
24RETWEETS33FAVORITES


I OVIE VAKVI MIVKI TREBA DA DISHAT VOZDUH SO MENE ZAEDNO ......NEEEEE
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 957
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 30 2018, 13:00

Димко #Бојкотира@2lapev1h
Понижен и посрамен Македонецу.
Погледни!
Овие сакаат да те продадат како ???? и ???? на зелено пазарче.
Заеби ги. Бојкотирај го референдумот за твоето самоубиство.????
Остани тоа што си, горд #Македонец од #Македонија.
Ти си борец. Крени ја главата. Доста те понижуваа.????
#Бојкотирам https://t.co/4bXuihtgcJ
12RETWEETS22FAVORITES


nikoj i nishto si od poraneshna jugoslovenska republika makedonija

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 20 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 37 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот