Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

+18
zozoti
PRVOBOREC
Zhane
Luxor
Bosonoga
Nebula
osa
EVITA
nino
Dino
Teo
OPOZICIONER
SHARENI
Kalinda
Delta
defo
Комита
TRAJCHE
22 posters

Страна 10 of 37 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 23 ... 37  Next

Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Нед Jул 09 2017, 23:38

Dimko@ddimkooooo2h
Оваа недела очекувајте смена на преку 200 директори!
2RETWEETS11FAVORITES


kaj ke najdat tolku ..plus DPMNE site gi smeni za eden den ,vo petokot ,nemoze da chekaat SDSM da se razbudi od dlabok son

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 10 2017, 18:22


В!Дана@vidanadesign5h
Села кога ќе излезе од влада нека седне до Мукоски, Василевски и секако Тарчуловски. Имаат за зборење.
19RETWEETS68FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 10 2017, 18:22


Ник Слотер™@safarafov5h
"Стада диви свињи се спуштаат во урбанизираните делови на Водно".Не се тоа урбанизирани делови,вие се населивте во нивните делови,свињи едни
20RETWEETS92FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Пон Jул 10 2017, 18:32


Јефто 101от@jefto101ot5h
- Брат, кај си фатил ваква боичка бе?
~ Па брат, бев во Nea Banka и Nea Posta, шетав да ти кажам право, убаво си поминав, многу народ...
13RETWEETS38FAVORITES


jakoooo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Jул 11 2017, 01:22

Кокран@kokran22h
Еј @o_spasovski го вие ова???
Ќе ги откриеш сторителите или ќе чистиш со #Рашковски во влада подруми??
https://t.co/WEHOZANHXe
4RETWEETS4FAVORITES

pa i da gi kazni ????prvo koga ke gi kazni :mukoski ,vasileski i tarchuloski za storenoto vo sobranieto vrz zivi luge ,pa posle ke ima kazna i za napad vrz mrtovcite ,moze?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Jул 11 2017, 02:02


Mindplumber@mindplumber5h
Не знам што е пострашно, овој што крадел, или "патриотите" со погон на сендвичи.
Да се продадеш за сендвич е најпон… https://t.co/Fb36dPyijA
3RETWEETS14FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Jул 11 2017, 19:40

Мр Моџо Килингтон@mojokilington1h
Мислиш дека имаш лош ден? Само нека ти текне дека денес Каракамишева ја избркаа од осум работни места. Наеднаш!
17RETWEETS59FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Вто Jул 11 2017, 21:07


Mindplumber@mindplumber37m
И така, со еден потег, заврши 11-годишното цицање со сламка и собирање крв со памуче на стотици жмроњи-преваранти..… https://t.co/zPahx7EORu
0RETWEETS10FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 19:02


GK@kg_ohrit51m
Се утепаа од крадење сеа плачат у суд, ебати мажите плачипички
3RETWEETS10FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Сре Jул 12 2017, 19:07


Mindplumber@mindplumber50m
Најмалку милион и пол граѓани на Македонија се поугледни од Пешевски.
Најмалку
1RETWEETS14FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 01:02


Wannabe@iskulirana49m
Бетмен Велит пак е прогресивен младич што искача у Радио бар. И сите му се смешкаат место да го дигнат на клоци.
5RETWEETS13FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:28


Mindplumber@mindplumber1h
На ваквиве слики, све очекувам Груевски да ѕирка некаде од позади намештајот за да гледаме наслови у Курир - „Груев… https://t.co/nPtaSqokY4
7RETWEETS25FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:29

Mindplumber‏
@mindplumber
Follow
More
На ваквиве слики, све очекувам Груевски да ѕирка некаде од позади намештајот за да гледаме наслови у Курир - „Груевски се сретна со Меркел“ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 DEmdnFjXYAEZH4k

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:42


Пиво Џедај@kocevz58m
“Во Министерството за образование трошеле по 130.000 евра годишно за ручеци и вечери“
Изгледа држеле часови по кафани...
4RETWEETS7FAVORITES

pa zatoa imaat mizerni plati koi im gi pokachi za samo 35 denari ....ama isprani vo mozokot ushte go branat ...glavni bea vo vleguvanje vo sobranieto na 27 .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:44


Муарко@muarko47m
Утро. Груевски полека се буди. "Хм, што објект ќе отвораме денес?"
Едниот бодигард "Госп..."
*вториот бодигард го удира во ребро да замолчи
6RETWEETS28FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:45


Дуле СавичⓇ@shushmula2h
Не може да имаш ликови ко @stevanangija па после да се чудиш зошто сме најглупата нација во Европа.
7RETWEETS26FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 11:52


Dimko@ddimkooooo2h
4 јули 2016 форум Париз,
- Македонија 0 евра

12 јули2017 форум #Трст,
- Македонија 70 милиони евра

#ИмаРазлика✔

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:21

Канта Сирење@superextrabonus1h
Гладен како вмровец е новото гладен како вук.
14RETWEETS31FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:24


Laze Janev@lazejanev1h
Вмровци кога одат во зоолошка, всушност гледаат мени во живо
4RETWEETS7FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:25


Ранко@srbak38m
Леле којзнае кој сеир им го удриле вработените во ресторанот кога им сервирале говедски стек на идиотите од дпмне и им рекле дека е од бизон
5RETWEETS12FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:35

Dimko‏
@ddimkooooo
Follow
More
Епа гаси интернет!!!

10:07 AM - 13 Jul 2017

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 DEoXnCnWAAAwBcR

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:45


Gandalf the Red@_redgandalf_50m
Wтевме, wтевме, wтевме, бизон на ражањ
4RETWEETS11FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 20:47


Gandalf the Red@_redgandalf_15 Jun
Да престане СДСМ да изиграва опозиција и да почне со разрешување на вмровски функционери, до сега #Ж да беше ќе го сотреше и третиот ешалон.
31RETWEETS78FAVORITES·

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 23:41


Carano@__stefanel__2h
Само да ве потсетам дека покрај сите 'бомби' на последните избори 450.000 гласаа за вмро. Имајте убава вечер.
7RETWEETS18FAVORITES

pa bash toa e strashnoto vo drzavata ...tolku glup narod prosta drzava ...isprani mozoci ,ovie gi dupat ,oni pak gi glasaat

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by osa Чет Jул 13 2017, 23:49


Бапчо@thefitzzz2h
Она коа си келнерот у Воденица, ќе ти нарачаат 2 јајца на ако, а тебе едно незгодно дали се јајца од Кокошка, Бизон или вонбрачен Еднорог.
7RETWEETS24FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16471
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ - Page 10 Empty Re: ПОЛИТИЧКИ ТВИТОВИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 37 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 23 ... 37  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот