Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Владата на вазалот Зоран Заев

4 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by трендафил Сре Сеп 20, 2017 5:46 pm

СДСМ не ветуваше дека ќе го скрати бројот на оброци во студентските домови од 3 на 2, односно дека ќе го укине појадокот. Цената за престој со два оброка останува иста како кога имаше три. Чудна реформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Teo Сре Сеп 20, 2017 6:45 pm

Neshto povekje info od toa ili kako i sekogash kje ostanesh na rekla kazala...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by трендафил Пет Сеп 22, 2017 5:24 pm

Уште една потврда дека со новата влада имаме тотално лудило и потреба некои од функционерите од власта да бидат упатени во Бардовци. Вчера граѓанинот Јани Макрадули протестираше против министерот за екологија Јани Макрадули за почист воздух. Прв пат некој протестира сам против себе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9181
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Teo Пет Сеп 22, 2017 6:44 pm

Zasmenik ministerot se pridruzhi na gragjanska inicijativa za pochist vozduh so shto dokazha deka ovaa vlada ne bega od problemite i ima sluh za baranjata na gragjanite...Pa ti sega vidi koj treba da bide upaten vo Bardovci...
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Владата на вазалот Зоран Заев - Page 2 Empty Re: Владата на вазалот Зоран Заев

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот