Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 16 of 33 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:34

Се среќаваат двајца другари и си муабетат:

– Брат, шо вака само едната нога си ја издепилирал?

– Абе ништо настрано .. само, понекогаш си ја депилирам само едната нога, за кога ќе си легнам да се осеќам како да лежам покрај девојка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:35

Учителката ги прашала децата:
– Ајде нека каже некој нешто чудно, ама да биде вистинито.
Малиот Трпе се јавил:
– Петлакот е тврд, а нема коски.
– Седи Трпе, срам да ти е. Ајде нека каже некој нешто интересно.
Пак се јавил Трпе:
– Дундата е влажна, а не рѓосува.
– Трпе, прекини! Ајде да слушнам некој друг да каже нешто интересно.
Пак се јавил Трпе:
– Земјата е тркалезна.
– Добро, тркалезна е, но што е тука интересно?
– Па луѓето се е*ат на секој ќош!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:35

Блажо отворил аптека, и една ден му рекол на Трајче да го замени половина час за да руча. Се враќа и го прашува:
– Трајче, дојде ли некој муштерија?
– Да бе, Ристо комшијата беше.
– И што сакаше?
– Па имал многу јака настинка, многу кивал.
– И ти шо му даде?
– Епа рицинус бе Блажо.
– Каков рицинус бе, па тоа не е за кивање бе!
– Епа ај сега нека се искива да го видам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:35

​Учителката им рекла на децата да напишат расказ на тема „Зима“. Пред крајот на часот, го повикала малиот Трпе да прочита што напишал. Трпе чита:
– Зима е. Сè е покриено со снег. Куќите се покриени со снег. Дрвата се покриени со снег. Сè е бело. Шумата е покриена со снег. Улиците се покриени со снег. Реката е замрзната, а волци се сексаат на неа.
Учителката прокомнетирала:
– Уф Трпе … незгодно.
А Трпе ѝ одговорил:
​- E незгодно им е учителке, шепите им се лизгаат на мразот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:36

Професор прашува студент по медицина:
– Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
– Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
– Аха. А јас имам ли голем стомак?
– Да.
– Имам пеги по лицето?
– Да.
– Е, па, кога ќе чуеш дека сум се породил, дојди да ти напишам шестка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:36

Некоја жена оди кај докторот, а тој ја прашува:
– Кажете госпоѓо, што ве мачи?
– Па имам 56 години, а девица сум.
– Како сте девица кога сте имале три сопрузи.
– Па така фино. Првиот беше пекар, па само ме месеше. Вториот беше слаткар, па само ме лижеше. А третиот беше политичар, па само ветуваше.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 21:36

Ги однела учителката учениците во зоолошка и кога дошле до слонот Перица зачудено прашал:
– Учителке, што му е тоа на слонот од метро и пол, а не личи на сурла?
Учителката за да не му каже што е тоа, му одговорила само:
– Ма тоа не е ништо!
Трпе се свртел кон соучениците и им рекол:
– Ви кажав дека е ку*ва, метро ипол за неа не е ништо!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Окт 07 2015, 22:04

На враќање од Моране, Груевски посакал да се прошета малку низ облаците, меки, убави, бели, пувкасти, но капетанот на хеликоптерот го предупредил дека ќе падне!
-Какво паѓање, бе - рекол премиерот - додека е Бејли во Скопје јас никогаш нема да паднам!
-Господине претседателе, тука се работи за законот за гравитацијата - рекол капетанот.
-Ха - извикал Груевски - ако е до Законот за гравитацијата веднаш ќе го смениме... ало... Илија... ме слушаш ли...

via Бранко Тричковски

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Сре Окт 07 2015, 23:09

Смеа, забава, вицови - Page 16 Images?q=tbn:ANd9GcS9XTnb7OprQHFKUU6iiYNvKGk0E5q_FpGyTdKyI3XaWh1WLBcJsQ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Сре Окт 14 2015, 22:44

Very Happy Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:19

Жената му вели на нејзиниот сопруг – програмер:
– Отвори го овој фајл! Ја гледаш ли оваа слика?
– Да, и? – Отсутно одговара тој.
– Запомни го добро лицето… Го запомни ли?… Добро, утре во 17:30 треба да го земеш од градинка!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:19

Разговараат две пријателки по подолго време:
– Ленче, советувај ме што да правам?! Оној мојот нели пред две години отиде во Америка и сега ме вика да одам таму со двете деца.
– Па, ти си луда! Зошто воопшто прашуваш, спакувај ги куферите и тргнувај.
– Абе, да тргнам, ама децата во меѓувреме станаа четири…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:19

Маж бил кај љубовницата и се вратил дома доцна во ноќта. Жена му го пречекала со прашање:
– Каде Беше до сега?
– Пааа, aaa…
– Случајно состанокот на работа да не ти траеше многу долго?
– Да, Да, на состанок…
– А Зошто мирисаш на женски парфем?
– Пааа, aaa…
– До тебе на состанокот да не седеше некоја жена?
– Да! Секако, до мене седеше најстарата колешка.
– А Зошто имаш женска влакна на сакото и кармин на кошулата?
– Пааа, aaa…
– Сигурно во преполниот автобус некоја жена без да сака те извалкала?
– Да! Така беше…
– Добро, ајде да си легнеме!
Мажот се соблекува:
– Еј, чекај! Зошто носиш женски гаќи?
– Жено… ти си паметна… измисли нешто…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:19

Мажот упорно се обидува да ја убеди жената да ја прават онаа работа, но жената упорно го одбива:
– Не можам сега, не се чувствувам добро, главата ме боли.
– Добро тогаш, ќе одам да побарам некое апче од комшивката. Ќе се вратам за саат-два.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:19

Разговараат двајца пријатели:
– Што правиш во петок навечер?
– Излегувам на пивце.
– А потоа?
– Потоа е… понеделник!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:20

- Тато, раскажи ми една приказна за добра ноќ!
– Слушај, сине. Во едно демократско царство живеел еден пратеник. Тој бил сиромашен, но чесен. Пратеникот сакал да направи нешто добро за луѓето…
– Тато, само да знаеш дека нема да можам долго време да заспијам ако ме тераш да се смеам!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:20

Првата година – „Како цреша е, ќе ја изедам!“
По пет години – „Еј, само за секс мисли оваа, а пак заборавила да купи пиво!”
По десет години – „Сигурно и е топло! Како нема да и е… кога ја пуштила печката на максимум, небаре комшијата ни ја плаќа струјата“

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:20

- Tато, тато, што е тоа кул?
– На англиски кул значи нешто многу добро, нешто што на сите им се допаѓа и сите го сакаат.
– Добло тато…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:21

Одам на гости кај дедо:
– Дедо, зошто прасето е со дрвена нога?
– Па, внучко, за 2 пржења цело ли да го колам?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:21

Разговараат двајца каубојци:
– Јас ја имам најбрзата рака на целот Див запад.
– Јас пак предпочитам жени.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:21

Кај психологот:
– Опишете го вашиот однос кон алкохолот со еден збор…
– Ставете…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:22

Една жена те сака вистински, ако го крсти Вибраторот на тебе!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:22

– Денеска цел ден сум нервозена, не ме прашувај зошто.
– Добро.
– Ете, тебе воопшто не ти е гајле!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:22

– Здраво Тошо, како е, иде ли?
– Абе, иде, ама пред 5 години од секој џеб вадев презервативи и пиев алкохол, а сега во секој џеб вадам марамчиња и пијам чајчиња.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Сре Ное 11 2015, 12:22

Како да преживееш во Македонија:
– Внимавај да не се разболиш или да не те удри автомобил!
– Ако веќе ти се случи нешто, не оди во болница!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 16 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 33 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот