Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смеа, забава, вицови

+21
defo
Albatros
Nebula
EVITA
Luxor
Teo
chargerburnout
Естир
kiBik
хан Ацо
tmoro
Arhimed
Боко
Hamad bim Khalifa
Фири
sofmak
Бело конче
reiter
gerasim
bratucedot
osa
25 posters

Страна 4 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next

Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 14, 2015 3:47 pm


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 14, 2015 6:59 pm

женски,..кој може да ги разбере...а ние машките цело време се прашуваме -Што ли прават кога се сами..е па еве шо прават Very Happy


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Фед 14, 2015 11:02 pm

Poglednete go genijalecov...Zasluzhuva oskar...za glavna uloga...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Нед Фед 15, 2015 1:06 pm

vic na denot ...

zborat dve kumanovki :

-amori shto ne gu isechesh ovuj staru kajsiju ?
-a ,ne nikako ,che gu chuvam za uspomen !
-a zashto za uspomen ?
-pa na njuma se obesi moja svekrva !
-tugo ,e pa shtom e takoj ,da mi dadesh kalem !!!!!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Фед 16, 2015 7:36 pm


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Фед 16, 2015 7:40 pm

ВМРО-ДПМНЕ-Монархистичка

Смеа, забава, вицови - Page 4 10959639_886330921419290_2613806160793523331_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Вто Фед 17, 2015 9:57 pm

Смеа, забава, вицови - Page 4 BNOjf8cCQAACNw1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Вто Фед 17, 2015 10:02 pm

Смеа, забава, вицови - Page 4 B9-xce8CYAAGkE-

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Фед 28, 2015 10:51 am

Фта пие кафе со пријателките, и една ја прашува:
-Фато навистина ли вчера си имала секс со просјак цело утро?
Фата мирно го потврдува тоа. Изненадени пријателките ја прашуваат зошто.А Фата им одговара:
-Па учтиво ме праша човекот, дали може да го добие она, што Мујо не го користи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Фед 28, 2015 10:58 am

Што е политика
Едно просечно малолетно дете го прашува својот татко, кој е еден просечен македонски буџован:
- Тато, што е тоа политика?
- Види вака, сине: јас сум сопственик и столб на нашава куќа, што значи јас сум капитализмот; твојата мајка ја средува куќата, што значи таа е администратор или влада; нашата помошничка работи многу за мали пари и таа е работничката класа; ти си обичниот народ, а твоето помало братче е иднината.
- Е па, тато, сега знам што е политика.
- Кажи, сине?
- Додека капитализмот ја ебе работничката класа, владата спие, народот е игнориран, а иднината е во гомна!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Фед 28, 2015 11:00 am

Создавање на родот
Ги створил Господ мажот и жената. Го гледа Господ мажот и вели:
-Ти испадна супер!
А потоа ја погледнува жената и вели: - Јеби га, ти ќе мораш да се шминкаш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 28, 2015 11:35 am


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by osa Саб Фед 28, 2015 4:16 pm

reiter напиша:погоди од прва..
http://www.dokaz.mk/pogodi-od-prva-koj-e-nashiot-pretsedatel/
moze jas da pogodam ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 28, 2015 4:18 pm

ајде

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 28, 2015 4:23 pm

ми се скина сајлата од гаста на колата,
и му викам на мајсторот
мајсторе прајш ли сајла за гас....
не, само за пари.... Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Саб Фед 28, 2015 7:42 pm

и ја скршил 'вазната' на принцезата Smile ..па многу и е скапа и бега..


http://www.mkd.mk/svet/vesti/gol-mazh-so-charshaf-begal-niz-prozorec-od-bakingamskata-palata-video

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 07, 2015 11:21 pm

Мажот ја прашува жена си:
– Што ќе направиш ако добијам на лото?
Таа:
– Ќе ти земам пола и ќе те оставам.
Тој:
– Хм, добро тогаш, добив 100 денари, еве ти 50 и да те нема…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 07, 2015 11:21 pm

Влегол еден крадец во дворот на една вдовица и се качил на дрвото да краде јаболка.
Таа го видела и извикала:
– Крадец! Крадец!
А тој и се заканил:
– Замолчи мори, ќе слезам долу и ќе те силувам!
Вдовицата сепак не замолчела:
– Помош, видете го крадецот!
Крадецот се симнал од дрвото, ја прескокнал оградата и избегал, а вдовицата се развикала уште посилно:
– Држете го бе, не само што краде, туку и лаже!!!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 07, 2015 11:21 pm

Грк фатил златната рипка.
1-ва желба:
– Да му умре кравата на комшијата.
– Добро…
2-ра желба:
– Да му умре кравата и на другиот комшија.
– Добро…
3-та желба:
– Да умре и мојта крава.
– Е зошто да умре и твојата???
– Да нема од каде да си купат млеко…

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Саб Мар 07, 2015 11:23 pm

Се сретнале на улица двајца пријатели:
– Пејо, како си?
– Лошо, Трајане, лошо!
– Зошто? Што се случило?
– Вчера бев на доктор и ми измерија крвен притисок 80 со 120 и пулс – 60.
– Што сакаш да кажеш!? Па тоа се совршени резултати! Како астронаут си!
– Сакам да кажам дека млада и убава докторка ме фати за рака и не ми се крена ниту притисокот ниту пулсот!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Мар 07, 2015 11:23 pm

Pazi Luki : Kumanovec go prashue sosedot : Sto i zede na zenati za 8.mart ?
- I zedov 100 evra !!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by reiter Нед Мар 08, 2015 10:24 am

од ова со телефоните што ги прислушуваат да ти е страв да и се јавиш и честиташ 8-март на швалерката...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:20 pm

Двајца пријатели разговараат во кафеана. Првиот ги трие рацете и се жали:
-Леле, ама е ладно надвор!
-Знам. Толку е ладно, што кога поминав пред влада, го видов премиерот со рацете во неговите џебови!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:22 pm

Македонија игра квалификациски натпревар. Противничкиот тим изведува слободен удар, а фудбалерите од живот ѕид се вртат кон голот. Голманот налутен вреска:
-Што правите?! Свртете се кон топката!
А играчите одговараат:
-Сакаме и ние да го видиме голот!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Гостин Пон Мар 09, 2015 6:22 pm

Трпе му се жали на пријателот:
-Имам клаустрофобија.
-Што беше тоа?
-Страв од затворен простор.
-А како сфати дека имаш?
-Секогаш кога одам накај кафеана, се плашам да не е затворена.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Смеа, забава, вицови - Page 4 Empty Re: Смеа, забава, вицови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 18 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот