Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вести од соседството

+28
Albatros
SHARENI
OPOZICIONER
Delta
TRAJCHE
Luxor
Dino
Teo
Kalinda
defo
chargerburnout
Simulant
Sotir
Фири23
Пат
Фири22
Фири20
Hamad bim Khalifa
Фири4
Arhimed
tmoro
osa
Естир
Боко
kiBik
Фири
хан Ацо
reiter
32 posters

Страна 5 of 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Мар 28 2015, 18:29

Хацон, Македонија во склоп на било која балканска држава е илузија. Обединување е можно само преку обединета Европа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Саб Мар 28 2015, 19:02

luxor напиша:Хацон, Македонија во склоп на било која балканска држава е илузија. Обединување е можно само преку обединета Европа.

Ова болдираното е илузия со коя ни лажеа и тука во Бугария,велеа дека бугарите надвор од Бугария ке бидат обединети кога станеме дел од ЕУ,ама не стана вака.Еден пример-речиси секоя година бугари поставуваат споменик плоча во село Баница,и веднаш по тоа грцките власти я демонтираат.Секоя држава си гледа државниот интерес,а байките за заеднички вредности,обединуванье и т.н. са за наивници.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Мар 28 2015, 19:05

Па што не пишуваш почесто за тие работи бе Хацон. Да знаеме како е во Европа. И што навистина ќе добиеме со влез во НАТО и ЕУ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Саб Мар 28 2015, 19:29

luxor напиша:Па што не пишуваш почесто за тие работи бе Хацон. Да знаеме како е во Европа. И што навистина ќе добиеме со влез во НАТО и ЕУ.

Освен уште повеке загуба на суверенитет нищо друго нема да добиете.
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Саб Мар 28 2015, 19:30

хан Ацо напиша:
luxor напиша:Па што не пишуваш почесто за тие работи бе Хацон. Да знаеме како е во Европа. И што навистина ќе добиеме со влез во НАТО и ЕУ.

Освен уште повеке загуба на суверенитет нищо друго нема да добиете.
ханАцо..никакви ли добра и придобивки не почуствувавте од влезот во ЕУ

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Нед Мар 29 2015, 23:37

Se prashuvam dali han Aco bil tamu...Toj e dosta desno orientiran, a nema nitu visoko mislenje za chlenstvoto na Bugarija vo NATO i EU...

“НАТО надвор и “Волен, Волен” скандираа под прозорците на бугарскиот претседател Плевнелиев


Повеќе од 500 членови и симпатизери на партијата “Атака” се собраа на традиционалниот неделено протест под наслов “НАТО надвор”. Лидерот на Атака Волен Сидеров беше пресреќен што неговите симпатизери го скандираа неговотo име околу фонтаната пред претседателската палата на улица „Дондиуков„ број 2..

Вести од соседството - Page 5 430x286

Сисеров истакна дека битката, која “Атака” ја вода против американската база е многу тешка и забележа дека националистите во народното собрание побараа престанок на договорот за отворање воена база на САД. “Од оние кои се базирани во моментов се подготвуваат за борба и акција против Русија на територијата на Украина. Ова е вистинатаи ние не може да криеме” посочи Сидеров.

http://lokalno.mk/nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by tmoro Нед Мар 29 2015, 23:56

Teo напиша:Se prashuvam dali han Aco bil tamu...Toj e dosta desno orientiran, a nema nitu visoko mislenje za chlenstvoto na Bugarija vo NATO i EU...

“НАТО надвор и “Волен, Волен” скандираа под прозорците на бугарскиот претседател Плевнелиев


Повеќе од 500 членови и симпатизери на партијата “Атака” се собраа на традиционалниот неделено протест под наслов “НАТО надвор”. Лидерот на Атака Волен Сидеров беше пресреќен што неговите симпатизери го скандираа неговотo име околу фонтаната пред претседателската палата на улица „Дондиуков„ број 2..

Вести од соседството - Page 5 430x286

Сисеров истакна дека битката, која “Атака” ја вода против американската база е многу тешка и забележа дека националистите во народното собрание побараа престанок на договорот за отворање воена база на САД. “Од оние кои се базирани во моментов се подготвуваат за борба и акција против Русија на територијата на Украина. Ова е вистинатаи ние не може да криеме” посочи Сидеров.

http://lokalno.mk/nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev
Имал или не високо мислење тоа е негово право,но факт е дека кога влегоа во ЕУ над 1 миљон ја збришаа на запад плус сите цигани од Бугарија се на запад и питаат пред продавниЦите за храна,така да невработеноста е намалена и плус им носат девизи.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Мар 31 2015, 17:25

Teo напиша:Se prashuvam dali han Aco bil tamu...Toj e dosta desno orientiran, a nema nitu visoko mislenje za chlenstvoto na Bugarija vo NATO i EU...

“НАТО надвор и “Волен, Волен” скандираа под прозорците на бугарскиот претседател Плевнелиев


Повеќе од 500 членови и симпатизери на партијата “Атака” се собраа на традиционалниот неделено протест под наслов “НАТО надвор”. Лидерот на Атака Волен Сидеров беше пресреќен што неговите симпатизери го скандираа неговотo име околу фонтаната пред претседателската палата на улица „Дондиуков„ број 2..

Вести од соседството - Page 5 430x286

Сисеров истакна дека битката, која “Атака” ја вода против американската база е многу тешка и забележа дека националистите во народното собрание побараа престанок на договорот за отворање воена база на САД. “Од оние кои се базирани во моментов се подготвуваат за борба и акција против Русија на територијата на Украина. Ова е вистинатаи ние не може да криеме” посочи Сидеров.

http://lokalno.mk/nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nato-nadvor-i-volen-volen-skandiraa-pod-prozorcite-na-bugarskiot-pretsedatel-plevneliev

Нема шанси да сум бил таму,овие морони од Атака не са десни,току са крайно леви и най големите русофили во Бугария!
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Вто Мар 31 2015, 17:29

Владимир Лазаревик: Македония се намира в цялостна изолация от ЕС и НАТО (видео)

http://bnt.bg/part-of-show/vladimir-lazarevik-makedoniya-se-namira-v-tsyalostna-izolatsiya-ot-es-i-nato
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by osa Вто Мар 31 2015, 18:18

ajde shto kaza Hacon(shalam se ) ...neli sme nie najdobre ????!!!!!
i ushte narodot dreme ....i veruva na lagite deka SAMO SHTO NE SME VLEGLE VO NATO ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Arhimed Сре Апр 01 2015, 00:56

Easyjet flight forced to make emergency landing after passenger punches stewardess to the floor because he was ‘waiting too long for a sandwich’

   Eyewitnesses say the man shouted 'I've been waiting hours' before attack
   It's claimed he punched stewardess and carried on hitting her when she fell
   Drama erupted aboard the flight from Geneva to Pristina in Kosovo today
   The pilot diverted plane to Fumincino airport in Rome for 'security reasons'
link
Кој морон!
Го симнале во Италија, сега на црна листа ќе го стават!

Arhimed

Број на мислења : 82
Join date : 2015-03-22

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 13:38

Balkanci bre...

НЕСОГЛАСУВАЊА ВО ХРВАТСКИОТ ПОЛИТИЧКИ ВРВ ЗА ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА АМБАСАДОРОТ ОД БЕЛГРАД

Хрватската влада не се согласува со мислењето на претседателката Колинда Грабар – Китаровиќ за одлуката околу повлекувањето на хрватскиот амбасадор од Белград, пишуваат хрватските медиумите.

Грабар – Китаровиќ ваквиот потег го нарекла „избрзан“, а поради влошувањето на односите меѓу Хрватска и Србија последниов период добила пораки од нејзиниот српски колега Томислав Николиќ, како и од српскиот премиер Александар Вучиќ во кои тие ја истакнале приврзаноста кон доброседските односи меѓу двете страни.

„Сметам дека повлекувањето на амбасадорот на консултации во Загреб беше избрзано. Требаше да се врачи протестна нота и јасно да се осудат постапките на министерот Вулин и на Војислав Шешељ“, изјавила хрватска претседателска.

Од хрватската влада пак сметаат дека ваквиот став на Грабар – Китаровиќ е „несфатлив“.

„Што се однесува до нас, владата целосно стои зад министерката за надворешни работи Весна Пусиќ, која одлучи да го повлече амбасадорот Горан Маркотиќ на консултации во Загреб“, изјавил висок владин претставник за загрепскиот весник Jutarnji list.

Од хрватската влада појасниле дека повлекувањето на амбасадорот во дипломатска смисла преставува порака до Србија дека нејзините претставници изнеле неприфатливи оценки за Хрватска, односно првенствено испадот на српскиот министер Александар Вулин кој го обвини хрватскиот премиер Зоран Милановиќ дека не се грижи околу злосторствата над Србите, а генералот Анте Готовина пак, го нарекол „усташки злочинец“.

Според пишувањата во Jutarnji list, „претседателката Колинда Грабар – Китароиќ била известена дека владата ќе го повлече хрватскиот амбасадор од Белград“.

„Нема потреба сега и ова прашање до претвораме во судир со претседателската и повторно да создадеме тензии. Во секој случај, амбасадорот Маркотиќ се наоѓа во Загреб и тука ќе остане периодов“, изјавиле од кабинетот на шефицата на хрватската дипломатијата, Весна Пусиќ.

http://grid.mk/read/news/509979812/9839279/nesoglasuvanja-vo-hrvatskiot-politichki-vrv-za-povlekuvanjeto-na-ambasadorot-od-belgrad

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 18:04

Garant kje bidat uspeshni kolku i nie... Twisted Evil

Бугарија ќе основа посебно тело за борба против корупцијата

Следејќи го примерот на Романија, и Бугарија ќе основа посебна единица за борба против корупцијата, во обид да се ослободи од негативниот углед како една од најкорумпираните европски држави.

http://grid.mk/read/news/509982462/9841410/bugarija-ke-osnova-posebno-telo-za-borba-protiv-korupcijata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Апр 03 2015, 20:34

Бугарите ќе ја корумпираат и единицата за антикорупција. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Естир Саб Апр 04 2015, 17:38

mumley напиша:Бугарите ќе ја корумпираат и единицата за антикорупција. Twisted Evil

А па вие сте цвеке Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Естир Саб Апр 04 2015, 17:42

reiter напиша:
хан Ацо напиша:
luxor напиша:Па што не пишуваш почесто за тие работи бе Хацон. Да знаеме како е во Европа. И што навистина ќе добиеме со влез во НАТО и ЕУ.

Освен уште повеке загуба на суверенитет нищо друго нема да добиете.
ханАцо..никакви ли добра и придобивки не почуствувавте од влезот во ЕУ

Напротив, напротив. Имаме и много добро и много придобивки.

Сега да не почвам с числа, но - така е.

И ако имаме слабости, не ни е виновна ЕУ, или НАТО, ами наште простотии.

ЕС ни помага доколкото може, но не може вместо нас да ни оправя наште глупости.
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Саб Апр 04 2015, 18:51

Естир напиша:
mumley напиша:Бугарите ќе ја корумпираат и единицата за антикорупција. Twisted Evil

А па вие сте цвеке Very Happy

Нашата антикорупциска е веќе корумпирана. Вие касните. Вести од соседството - Page 5 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by osa Нед Апр 05 2015, 11:00

ma neeeee ...aj pushti shitel i ke vidish deka ne e korumpirana ....
tuku transparentna i chesna ,i raboti spored zakonite i ustavot ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16478
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by хан Ацо Пон Апр 06 2015, 16:29

mumley напиша:Бугарите ќе ја корумпираат и единицата за антикорупција. Twisted Evil

It is, indeed, a pity, but what can we do, since we are Bulgarians and all suffer from one common disease.

http://en.wikiquote.org/wiki/Gotse_Delchev

Smile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by kiBik Пон Апр 06 2015, 17:37

хан Ацо напиша:

..... since we are Bulgarians and all suffer from one common disease.

Smile

Pa zar i Goce korumpiran??? Shocked
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2537
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Вто Апр 07 2015, 15:00

Ќе се оствари ли сонот за голема Албанија?

РАМА: ОБЕДИНУВАЊЕ НА КОСОВО И АЛБАНИЈА ВО ЕУ ИЛИ НА КЛАСИЧЕН НАЧИН

Вести од соседството - Page 5 D0B1ABB98FC9204BAD648B0957896E9B

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека неговата земја и Косово „ќе се обединат на класичен начин“, доколку ЕУ не ги отвори вратите за евроинтеграција на Косово и визна либерализација.

Во заедничкото интервју со косовскиот министер за надворешни работи Хашим Тачи за приштинската телевизија „Клан Косово“, Рама изјави дека обединувањето на Косово и Албанија има две алтернативи и се зависи од пристапот на ЕУ.

Тој истакна дека „прво е обединување во ЕУ, но ако Унијата продолжи да ги затвора вратите за интеграција на Косово, тогаш двете држави ќе бидат принудени да се обединат на класичен начин“.

Осврнувајќи се на изјавата на албанскиот премиер, Тачи нагласи дека Рама воопшто не упатил закана до ЕУ, туку станува збор за реалност која може да се оствари во иднина како резултат на изолација на Косово од Унијата.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=9EDE3F3FEC5A784E9CA8B3420F533A49&arc=1

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by reiter Вто Апр 07 2015, 15:24

Uskoro počinje haos u celom regionu: Dovršava se projekat “Velika Albanija” напиша:

– Sada je na dnevnom redu Makedonija. Prošlogodišnje stvaranje “Republjike Iljirida”, albanske države usred Skoplja, i zahtevi da se Makedonija federalizuje, najnoviji su i najozbiljniji čin u nastavku procesa koji se označava kao velikoalbanski projekat na jugu Balkana. Sledeća na red će doći Crna Gora u kojoj Albanci kao svoje smatraju četiri opštine – Ulcinj, Plav, Rožaje i Podgoricu – ističe Aleksić напиша:

http://webtribune.rs/uskoro-pocinje-haos-u-celom-regionu-dovrsava-se-projekat-velika-albanija/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Гостин Пет Апр 17 2015, 19:48

Скопје се збратими со Софија

Советот на Град Скопје на 43. седница едногласно ја донесе одлуката за збратимување на Скопје со Софија, со што Софија тоа станува 19. збратимен град на Скопје.

http://sky.mk/makedonija/434761-skopje-se-zbratimi-so-sofija

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Фири4 Пон Апр 20 2015, 15:25

Зошто ми е избришан постот дека не се согл;асувам со вакво побратимуванйе ?

Фири4

Број на мислења : 5
Join date : 2015-04-20

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Естир Пон Апр 20 2015, 17:05

luxor напиша:Скопје се збратими со Софија

Советот на Град Скопје на 43. седница едногласно ја донесе одлуката за збратимување на Скопје со Софија, со што Софија тоа станува 19. збратимен град на Скопје.

http://sky.mk/makedonija/434761-skopje-se-zbratimi-so-sofija

Я-а, тва не го знаех. Сега го открих и в наши медии.

http://novinite.bg/articles/91704/Skopie-i-Sofiya-stavat-pobratimeni-gradove

Very Happy  Начи ставам побратим (посестрима Very Happy ) с некои от форума. Very Happy
Естир
Естир

Број на мислења : 846
Join date : 2015-02-11

Вратете се на почетокот Go down

Вести од соседството - Page 5 Empty Re: Вести од соседството

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот