Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

БОМБАТА

+16
Фири1
Sotir
Arhimed
osa
reiter
Hamad bim Khalifa
ribar
bratucedot
kiBik
Kalinda
tmoro
Боко
haskov
Фири
меанџија
хан Ацо
20 posters

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Апр 18 2015, 10:23

Nekoj si Daniel od kujznae kade, sto bitrebalo da go zabole za Makedonija, ni kazue kako treba da se postapi so Don Vito Grujoni, a nekoi tukasni veciti dramoseri i gomnojatski kleptomani kazuvaat kako treba da se izigrava Isus i deka treba da im se prosti bidejki - "neznaele shu praat" !?! VRV NA HIPOKRIZIJA!
A i Bubeto ke mora da dade otcet po se izgleda kako go steknal imotot! Ako imal nekoj si dill so Brane - toa vekje NE VAZI! Izgleda mu se razjasnija rabotite, pa sega bara care ko zeden u pustina voda!

p.s. Se izvinuvam na Don Vito Korleone so slicnosta vo imeto so nashiot Don! Iako ni originalot ne go cenam i sakam voopshto, sepak mu skidam kapa na stilot! Ovoj nashiov ropak ni stil ni ponashanje a se obiduva da emitira belosvetski mafijashi ?!?!? Bogdacuvaibrani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Саб Апр 18 2015, 12:16

Ја гледав емисијата на Алсат Лазаревиќ и Пендароски...двајцата кажаа многу работи кои и јас ги тврдам..нарочито околу Бранко и Љупчо.......и моето мислење е дека сега е шансата да ги степаат сите криминлаци од задниве 25 години и Заев да стане митска личност.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Апр 18 2015, 13:24

defo напиша:Ја гледав емисијата на Алсат Лазаревиќ и Пендароски...двајцата кажаа многу работи кои и јас ги тврдам..нарочито околу Бранко и Љупчо.......и моето мислење е дека сега е шансата да ги степаат сите криминлаци од задниве 25 години и Заев да стане митска личност.
Alsat nazalost mi ukinaa! preku internet - ako gi ulovam ...megjutoa me cudi zasto ne gi stavaat pobrgu emisiite na stranicata. Uste im stoi prethodnata emisija so Tito i ostanatite.Sega rabotive se odvivaat brzo taka da posle dva dena debative se zastareni i neinteresni.
A za ostanatoto - imash moja podrshka....treba mnogu raboti da se rascistat, godini nannazad, bez razlika za koj stanuva zbor.
Okolu Zaev, nema potreba da go stavame u mitski licnosti, legendi i sl. Toa ke si go stori istorijata. Ednostavno nema logika da stane kleptoman koga do sega imase bezbroj moznosti za takvo nesto. Komotno mozese da si go natovari tankerot za 10 generacii po nego i sega da uziva na nekoj ostrov nakaj Tenenerife, u palmina ladovina so koktelce i cadorce vo nego! Ne go storil do sega, inaku ke mu praese drustvo na Velija oddamna, pa ne gledam nikakva pricina za vo idnina za taa moznost. Sega za sega mu veruvam 99,9 %. Za toj 0,1% ke praime muabet koga ke padne Don Vito Grujone! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Саб Апр 18 2015, 14:18

Бомбата Штип во живо..18.04.2015


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Саб Апр 18 2015, 15:41



Главниот и одговорен уредник се поажали дека не можат да ја соберат таксата. Зошто не можат да ги соберат парите за МРТ? Првата причина е дека луѓето не сакаат да плаќаат за она што го гледаат, [color=#FF0000]а втората причина е зашто не сакаат оваа куќа да има пари заради тоа што ако има пари и ако почне добро да ги плаќа новинарите ќе стане престижна куќа за новинарите и сите ќе сакаат да работат тука. [/color]А тоа верувајте не им е целта, рече Каров. напиша:

Пукање во центар..Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Апр 18 2015, 23:33

ubava izjava od strana na predsedatelot na samostojniot sindikat na policijata dadena denes vo koja veli :
barame da si zamine od mestoto minister za vnatreshni raboti i toa najbrzo shto moze ,poradi site onie snimki shto bea objaveni od strana na opozicijata vo izminatiot period od koi snimki jasno se gleda deka ona se rabotela ,samo ne toa shto treba ......
i posle ovaa izjava da se pravish lud i zbunet ,e navistina sramota ....

dali ova znachi deka ke go imame romanskoto scenario ...so ova jasno se dava na znaenje deka policijata se  svrte od strana na narodot ,ushte vojskata da se svrti ,i posle e jasen krajot ...ala chaushesku ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Саб Апр 18 2015, 23:51

Eve go videoto...


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 19 2015, 07:56

Nedela, iako e oblacen den, moze da se napravi ubava proshetka po kej, niz park pa do kaj Kapishtec! kapishtec posebno e interesno mesto denes da se poseti. Ke ima i kulturno-umetnicka pretstava: "Bomba br. 23 - Don Niko Grujone naracuva fizicka presmetka so Zernovski" - NAZDRAVJE I UZIVAJTE!?! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Нед Апр 19 2015, 10:36

osa напиша:ubava izjava od strana na predsedatelot na samostojniot sindikat na policijata dadena denes vo koja veli :
barame da si zamine od mestoto minister za vnatreshni raboti i toa najbrzo shto moze ,poradi site onie snimki shto bea objaveni od strana na opozicijata vo izminatiot period od koi snimki jasno se gleda deka ona se rabotela ,samo ne toa shto treba ......
i posle ovaa izjava da se pravish lud i zbunet ,e navistina sramota ....

dali ova znachi deka ke go imame romanskoto scenario ...so ova jasno se dava na znaenje deka policijata se  svrte od strana na narodot ,ushte vojskata da se svrti ,i posle e jasen krajot ...ala chaushesku ...
оса, војската може само да излезе од касарните(што и се сомневам дека ќе излезе) и пак да се врати...нема никаква можна пресметка војска-народ(војската не се меша во политиката и волјата на народот)....полицијата ќе го положи оружјето,едино оние најблиските до груевски(телохранители и вод задолжен за безбедноста)и усвитените глави од дпмне кои неможат да разберат до каде лажниот патриот ја доведе Македонија..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by defo Нед Апр 19 2015, 12:54

osa напиша:ubava izjava od strana na predsedatelot na samostojniot sindikat na policijata dadena denes vo koja veli :
barame da si zamine od mestoto minister za vnatreshni raboti i toa najbrzo shto moze ,poradi site onie snimki shto bea objaveni od strana na opozicijata vo izminatiot period od koi snimki jasno se gleda deka ona se rabotela ,samo ne toa shto treba ......
i posle ovaa izjava da se pravish lud i zbunet ,e navistina sramota ....

dali ova znachi deka ke go imame romanskoto scenario ...so ova jasno se dava na znaenje deka policijata se  svrte od strana na narodot ,ushte vojskata da se svrti ,i posle e jasen krajot ...ala chaushesku ...

Тоа е тоа......каков крај Грујо.....
defo
defo

Број на мислења : 3466
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Апр 19 2015, 14:12

Direkten link od prenosot na bomba broj 23 od Kapishtec...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21715

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 19 2015, 14:39

AJDEEEEEE! RIP GRUJO! BOG DA NE MU PROSTI!!!!!!!!!!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Нед Апр 19 2015, 15:15

Bomba broj 23...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 19 2015, 19:08

Koga ke mi tekne deka naskoro ke dojde vreme koga ke mozes vo 21,00 navecer da si kupish pivo!!!! ....... a dovagja leto!!! Laughing ......UBAVINI !!!!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 19 2015, 20:57

Поздрав дечки - прв пост тука!

Сакам и ја нешто да кажам на темава: После бомбиве (ќе кажам што мислам за нив во поширок гео-политички контекст покасно) ВМРО НЕМА ШАНСИ да добие следни избори. Тие што ме памтат од Воденица знаат дека не сум про-СДСМ (напротив) ама досега ниту еднаш не сум утнал за избори.

Така, да си кажам и ја што мислам.

Поздрав

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 19 2015, 21:35

Abe, Che, be ...zaspan nieden! 23 granatiranja trebashe za da te razbudat ?!?!?
p.s. Aj dobrodoshol!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 19 2015, 21:48

Hamad bim Khalifa напиша:Abe, Che, be ...zaspan nieden! 23 granatiranja trebashe za da te razbudat ?!?!?
p.s. Aj dobrodoshol!
Не бе друже, не сум се заинтересирал да пишам по форуми (до денес).
Иначе ова го мислам од првата или втората објава. Само мислам дека не стои Заев позади целава работа и уште не сум сигурен дали све ќе заврши добро по државава. Да си идат овие - ќе мора, само КОГА и што ќе се дешава после...уште ми е голема непознаница.

П.С.
Фала на добредојде-то.

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Апр 19 2015, 22:04

A sto te inspirira bash denes da se javish? cekashe da pocene shamaranje???
Epa na vreme si stasal... tek sledi shamaranje..... na majmunot i familijata! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by ЧеГиВара Нед Апр 19 2015, 22:26

Hamad bim Khalifa напиша:A sto te inspirira bash denes da se javish? cekashe da pocene shamaranje???
Epa na vreme si stasal... tek sledi shamaranje..... na majmunot i familijata! Twisted Evil
Децава порано си легнаа па...

Ма-да, тоа денес беше дно-дна!
Интересни времиња следуваат...

ЧеГиВара

Број на мислења : 67
Join date : 2015-04-19

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by osa Нед Апр 19 2015, 22:31

ЧеГиВара напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:A sto te inspirira bash denes da se javish? cekashe da pocene shamaranje???
Epa na vreme si stasal... tek sledi shamaranje..... na majmunot i familijata! Twisted Evil
Децава порано си легнаа па...

Ма-да, тоа денес беше дно-дна!
Интересни времиња следуваат...
dobredojde ЧеГиВара,prijaten prestoj na melnicata 
p.s. vo podforumot melnica imame tema "dobredojde,predstavete se tuka" 
na taa tema te pozdraviv i ochekuvaj deka i drugi ke te pozdravuvaat, se nadevam .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16500
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Пон Апр 20 2015, 10:14

ЧеГиВара напиша:Поздрав дечки - прв пост тука!

Сакам и ја нешто да кажам на темава: После бомбиве (ќе кажам што мислам за нив во поширок гео-политички контекст покасно) ВМРО НЕМА ШАНСИ да добие следни избори. Тие што ме памтат од Воденица знаат дека не сум про-СДСМ (напротив) ама досега ниту еднаш не сум утнал за избори.

Така, да си кажам и ја што мислам.

Поздрав

Che, forumov e zamislen kako mesto kade chlenovite kje imaat mozhnost da napishat toa shto mislat, kako i da go argumentiraat toa...Nema navivachki tendencii nitu za ednite nitu za drugite...Sekoj gi ima istite mozhnosti...Nema privilegirani nitu po partiska, nitu po bilo koja druga linija...I imame samo tri pravila, a najvazhnoto e da ne se navreduvaat chlenovite megjusebno...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Апр 20 2015, 11:02

резултат од бомбата..прво парите под "суво" а после збришка од тука...Кој е тој поранешен политичар што го нема?Треба да се реагира веднаш а и едно да знаат дека таквите пари во русија се исто како да ги немаш..односно под контрола на русија па така кога ќе посакаат да трошат од нив мора и дел да си платат на тамошните луѓе кои се од ист ков како и нашиве политички криминалци.

ЕКСКЛУЗИВНО Украдените пари ќе се префрлаат во руски банки во Задкавказјето? напиша:

Поранешен македонски политичар, близок до бизнисмени и до врвни политичари од власта, деновиве патува во земјите на Задкавказјето во потрага по руски банки во кои евентуално би се префрлил капиталот на тие бизнисмени и политичари во случај некои од нив да мора да ја напуштат Македонија, дознава Плусинфо. Наш извор тврди дека поранешниот политичар и порано бил во мисии за изнесување кеш од Македонија и за потрага на погодни дестинации во даночните раеви. Во своите патешествија тој користи контакти со свои поранешни колеги и локални моќници, за да обезбеди сигурно место за парите заработени во матните бизниси во Македонија. Се разбира, за тоа тој добива дебела провизија. Познавачите проценуваат дека во услови на очекуваното продлабочување на кризата и во случај на потребата некои луѓе да заминат во егзил, Русија е единственото сигурно место за нашите потенцијални бегалци. Како што е познато, Русија ги вдомуваше и бегалците од режимот на Милошевиќ. Но, за живот во оваа земја се потребни пари што можат да се користат од руски банки. Според нашиот извор, во овој момент се води жестока битка што ќе се случи со парите кои до сега се изнесени од Македонија и кои би можеле да бидат предмет на конфискација во случај на судски процеси. Поради тоа, се бараат начини како тие пари да завршат во банки каде што САД и западните земји не би можеле да ги блокираат. Колку има вистина во ова сценарио, тешко е да се каже. Но, отсуството на еден наш поранешен политичар деновиве упадливо паѓа во очи и сите зачудено се прашуваат каде е тој напиша:

http://plusinfo.mk/vest/22679/ekskluzivno-ukradenite-pari-kje-se-prefrlaat-vo-ruski-banki-vo-zadkavkazjeto

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by reiter Пон Апр 20 2015, 20:49

мислам тука е местото на оваа вест од причина што има можност на поврзаност со прислушкувањето....

Ќе има внатрешна истрага во Т-мобиле напиша:

Одборите на директори на Македонски Телеком и на Т-Мобиле Македонија на вонреден состанок денеска одлучија да се спроведе, како што велат оттаму, најавената интерна истрага, информираа телеком-операторите преку заедничко соопштение. напиша:

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=21751

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Сре Апр 22 2015, 19:34

Bomba broj 24...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Гостин Чет Апр 23 2015, 19:50

Сите снимки од разговорите презентирани денеска на прес-конференцијата на СДСМ во Велес. Бомба број 25...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

БОМБАТА - Page 38 Empty Re: БОМБАТА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот