Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

Страна 11 of 24 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Ное 19, 2019 8:31 pm

Pak glupavi lagi, sega kje go vrakjate imeto posle vlez vo EU za koj tvrdite deka  nikogash nema da se sluchi. Mislite deka so lazhni vetuvanja deka kje napravite neshto posle sto godini kje se doberete do vlast? Za srekja makedoncite vekje jasno gi raspoznavaat predavnicite cenzusoidi kako vas. Neka ve glasaat tie shto vi naredija da obezbedite kvorum, cenzus i dvotretinsko za promena na imeto. I se razbira glupite chlenovi na dpsmne koi zaradi glupokja ili lichen interes se prepravaat deka ne go gledaat vasheto predavstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 1:59 pm

DPNE-kolaps - Page 11 Ejpxnr10
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 5:14 pm

Ако Заев не лаже, Јоханес Хан треба да е еден од тие што во времето кога ова наводно го напишал (ако не се работи за фотошоп бидејќи нема линк до оригиналниот Твитер профил на поранешниот еврокомесар за проширување) лажел дека ако го смениме Уставот ќе добиеме датум за преговори. Ако излажа за датумот, зошто да му веруваме за било што друго.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6973
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 5:56 pm

Lesno e ako so Makedonec pa zatoa eve i ovde.

Ne treba da veruvash vo nishto. Treba samo da odgovorish na ednostavno prashanje. Bravo za Pazi Ledja.

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2095
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Ное 20, 2019 6:06 pm

Ако ова треба да го разберам дека СДСМ ќе ни го врати името, можам да напишам дека никој нормален не може да верува во тоа. Би те замолил сега оваа слика да не ја ставаш по сите теми. Досадно е.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6973
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 6:40 pm

Bravo Trendafile. So odgovorot pokazha i dokazha deka ne si Makedonec tuku obichen predavnik koj e spremen da gi prodade i Makedonija, i makedoncite i makedonshtinata samo za negovata kriminalna antimakedonska organizacija da dojde na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 20, 2019 7:12 pm

Neka im kazhe nekoj na predavnicite shto pushat kaj strancite da gi donesat so sila na vlast deka Tusk nema pravo na glas vo Makedonija tuku makedoncite. A makedoncite ne glasaat za lazhni patrioti. Site znaat deka Tusk e najgolemiot poddrzhuvach na promenata na imeto i istorijata. Toa li mu vetivte, deka so sila kje gi pravite makedoncite severdjani i bugari?

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2096
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Саб Ное 23, 2019 12:31 pm

Туск не гласа во Македонија, но голем дел од лидерите на народните партии имаат директно учество на одлуките на Советот на Европа. Доволен е само еден за да не добиеме датум за преговори пред доколку некој смета дека судството во Македонија е корумпирано, па затоа не го осуди на пример Заев за барањето по едно евро кај Вицето и уште едно евро кај дедо Наум (за црквата). А датум за преговори ќе има значително влијание на изборите.
Во врска со северџанството, САД си ги исполни намерите. Влегуваме во НАТО. Влезот во ЕУ не ги интересира, па нема веќе притисоци врз Македонија и Македонците. Нема ниту врз европските лидери. За потсетување САД постепено ги префрла базите од Германија во Полска, земјата на Туск.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6973
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Саб Ное 23, 2019 1:43 pm

Како не ти е срам да посакуваш вашите сестрински партии да и наштетат и на државата и на граѓаните само за вие дпне-оФците да дојдете на власт. Се разбира мене ми пречи што јавно го пишуваш тоа, нека читаат луѓето, ниту јас не би можел полесно да ги убедам да не гласаат за дпне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Вто Ное 26, 2019 7:50 pm

dpsmne-predavnichka

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2099
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Вто Ное 26, 2019 10:59 pm

Еве уште една гнада небањата.

DPNE-kolaps - Page 11 Ekunez10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Ное 27, 2019 12:18 pm

Луѓето што загинале, Бог да ги прости, немаат никаква врска со таткото на Тиранската платформа Еди Рама. Иако се случуваат некогаш чудни работи. Денес, на пример има земјотрес во Грција, на Крит. Уште ќе си помисли човек дека на ред е Бугарија, с краја да е било каде да има земјотрес.
Има желба за саможртва само епицентарот да биде во Собранието.
Што да кажам. Владеењето на Зоран Заев носи и ментални последици по народот.


https://expres.mk/ako-se-gine-barem-epicentarot-da-bide-vo-iskrena-zhelba-na-tviterdzhika/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6973
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 27, 2019 12:31 pm

Tochno ama vie glupite dpsmne predavnici se raduvate na nivnata nesrekja.
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Ное 27, 2019 8:38 pm

Никогаш не сум се радувал на туѓа несреќа. Ни на Заев не сум му посакал да му се исполни ветувањето дека додека дише нема да се менува Уставот поради промена на името. Казна треба да си добие во редовна судска процедура. Без специјални обвинителства или не дај Боже судови.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6973
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Ное 27, 2019 8:42 pm

Fobro ajde, eve ti lichno ne si, no ima dovolno dokazi deka tvoi sopartijci se raduvaat na tugjata nesrekja. I dovolno se glupi toa da go spodeluvaat na socijalnite mrezhi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Чет Ное 28, 2019 11:21 pm

dpsmne predavnichka - nema lider shto ne go predadoa

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2101
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Пет Дек 13, 2019 10:36 am

Dimche veli deka dpsmne gi ima najgolemite zaslugi za promena na imeto i istorijata i zatoa so pravo se samonarechuvaat severdjani.


DPNE-kolaps - Page 11 Img_2109
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Нед Дек 15, 2019 9:54 am

dpsmne predavnichka...

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2110
Teo
Teo

Број на мислења : 5013
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пон Дек 23, 2019 7:10 pm

Според порталот на небањатиот Момировски, Заев само заплашувал, што пак значи дека. Мицкоски нема да ги поништи туку ќе ги имплементира договорите со Бугарија и Грција. Одлично признавање дека Мицкоски е лажен патриот. Дувајте го небањати.

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2116

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Сре Дек 25, 2019 10:39 pm

Збогум небањати.

На прашањето ако утре се одржат парламентарни избори, за која политичка партија би гласале – 22,1% рекле дека ќе гласаат за СДСМ наспроти 20,4% за ВМРО-ДПМНЕ. Кај партиите на Албанците, ДУИ е во предност со рејтинг од 6,6%, следува Алијанса за Албанците со поддршка од 2,6%, па БЕСА со 1,5%, ДПА со 0,9% и Алтернатива (која е дел од Владата) со 0,8%.

https://m.mkd.mk/makedonija/politika/sdsm-vodi-pred-vmro-dpmne-za-2-otsto-veli-anketata-na-mcms-i-societas-civilis

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пет Дек 27, 2019 9:30 am

Добро утро небањати. Уште еден пораз ви чука на врата. Народот виде дека сакате да му ги украдете платите и пензиите само за да дојдете на власт. Сите се благодарни на премиерот што ја спречи вачата гнасна игра. Зголемени плати и пензии ќе има а вие на избори ќе платите за вашите антинародни заговори.DPNE-kolaps - Page 11 Img_2117

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Саб Дек 28, 2019 1:37 pm

Ало небањати конечно откачивте тотално па потсвесно сите надежи ги полагате во пастирот. Стравот од избори си го прави своето нели?

DPNE-kolaps - Page 11 2019_112

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE on Саб Дек 28, 2019 10:42 pm

Pretsedatelskiot kandiat na dpmne i profesorka na praven fakultet priznava deka predlogot za minister za vnatresni na dpmne e neustaven.

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2022
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 582
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER on Нед Дек 29, 2019 8:32 am

Vankovska tvrdi deka tehnickata vlada koja se sprema e neustavna. Premierot i SDSM treba da prestanat da im ispolnuvaat zelbi na dpmneovcite.DPNE-kolaps - Page 11 2019_110
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 830
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Нед Дек 29, 2019 12:44 pm

Небањатите со обид да извршат државен удар и насилно да ја преземат власта. Прво со оружје се расфрлаат нивните комитети сакајки да всеат страв меѓу граѓаните а потоа со обид да ги вмешаат воените сили во насилно инсталирање со воена поддршка на нова власт. Затоа тие цело време јадеа говна за некаква хунта, знаејки дека ги губат изборите имаат намера насилно со воен удар да се доберат до фотелјите. Нема да успеат ама барем народот ги научи какви се.

DPNE-kolaps - Page 11 Img_2121DPNE-kolaps - Page 11 Img_2122

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 11 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 24 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот