Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
Delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Jул 04 2022, 14:40

Да не имаше Заев повеќе протестанти во шарената куртон револуција иако на тие протести имаше и професионалци, платеници на Џорџ Сорос. Проблемот е дека човек не може да им верува ниту на СДСМ и ДУИ, ниту на ЕУ затоа што и едните и другите безобразно ЛАЖЕА дека со Преспанскиот договор патот кон ЕУ ни е отворен. Мислам дека и на будалите им е јасно дека ветото на Франција и после тоа на Бугарија гио затворија патот кон ЕУ, а повторно се бара решение со понижување на Македонија и Македонците и уште едно изживување со македонскиот идентитет. Ни сега не добиваме датум за почеток на преговорите. Истиот тие што не лажеа дека Преспанскиот договор е последно понижување ветуваат дека тоа ќе се случи кога ќе влезат Бугарите во македонскиот услов, но со останата забрана за Македонците во Бугарија да се изјаснат како Македонци и да ги добијат основните малцински човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Сре Jул 06 2022, 10:01

Zmicko go prodade kucata.

Власта и опозицијата се договорија да се формира работна група

Предлогот е во работната група да учествуваат по двајца претставници од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ, по еден од ДУИ и Алијанса за Албанците и уште еден од помалите парламентарни партии.

https://www.slobodenpecat.mk/vlasta-i-opozicijata-se-dogovorija-da-se-formira-rabotna-grupa/

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 15:18

Proблем е што во работната група има само двојца Македонци (без додавка) , двојца со северна додавка, двојца Албанци и еден за кој не знаеме дали е Македонец со или без додавка, а веројатно не знае ни тој самиот.
Кога сме кај троа дали полицајците на Северна Македонија се легитимна цел на Македонците или не, за жал ни јас не сум на чисто. Ние имаме полиција на Северна Македонија, не на Македонија и покрај неуспешниот референдум во врска со Преспанскиот договор. Што би рекле сме земја што ја администрира власт што не ја почитува волјата на народот, а полицијата ја поддржува таа власт. Се изнаслушавме и лаги во врска дека насилни протести не биле европски, како да сме будали што заборавиле какви насилни протести имаше во Франција на пример. Кога сме кај луѓето во качулки да напишам дека го имаат нападнато и Ивица Боцевски на пример кога сакал да ги спречи во извршувањето на насилство. Чудно е и ако полицијата имала сознанија за насилства и за нивниот тип, зошто не направи ништо да го спречи тоа. Се разбира ако насилниците не беа на државен платен список, од тајните служби на пример. Има регистрирано и насилство од страна на полицијата, што не е чудно затоа што се работи за режимска полиција што ја поддржува марионетската влада на Македонија со насилно додадена северна.
Гнасна лага е и имформацијата дека маскирани протестанти имало само на 27 април и вчера. Секој што не му изветреал мозокот знае дека ги имаше и во шарената куртон револуција.

Во врска со преговорите со непријателите од Бугарија, нејасно е зошто антимакедонската влада на Македонија со насилно вметната додавка северна и понатаму го крие протоколот што го договорила со профашистичката бугарска власт.

П.С.: Решението на проблемот е многу едноставно. Прдвремени избори. Партиите што се за договорот со непријателска Бугарија или против ќе го кажат тоа во предизборната кампања, па народот ќе одлучи на избори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Jул 06 2022, 19:25

Протестирајте вие насилно и гнијте по затвори додека Мицкоски елегантно се извлекува од одговорност и го прифаќа францускиот предлог, продолжувајки да ве лаже дека СДСМ е криФ, и дека тој е патриот.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 21:38

Затоа ли пукавте во демонстрантите меѓу кои беше и лидерот на најголемата политичка партија вп Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 21:42

Пукаа вашите коалициони партнери небањати лажливи морони.

DPNE-kolaps - Page 40 Img_1206DPNE-kolaps - Page 40 Fxaxhu10DPNE-kolaps - Page 40 Fxaxim10
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 21:50

Тој на првата слика објавена од медиумите е газда на хотелот во близина на местото на нападот во кој ако гостите паркираат на забрането место пајакот ги напаѓа полицајците што сакаат да ги казнат, Иѕкако ја имаме оваа власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 21:54

Небањатите признаваат, пукале нивните коалициони партнери.

DPNE-kolaps - Page 40 Img_1207

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 07:36

Алијанса сака да го собори ДУИ. Во спорот со Бугарија го поддржува СДСМ. Ги заболе за Македонците. исто како и СДСМ. Албанците не се поделени по етничките прашања како нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Чет Jул 07 2022, 11:02

Micko laze deka nego sakale da go ubijat. Eve vinovna bila Danela a toj si ostanuva vo koalicija so toj za koj tvrdi deka imal namera da go ubie. So lagi saka da si go podobri rejtingot koj sega mu e nula kako i na vmro. Sedat vo parlamentot i pregovaraat za francuskiot predlog a vamu lazat deka se patrioti i nekoj sakal da gi ubiva.

Таравари кажа дека вчерашниот инцидент не бил обид за убиство на Мицкоски – Човекот со пиштолот е член на Алијанса, бил револтиран што претходниот ден демонстрантите му го демолирале хотелот
10:26, јули 7, 2022

https://centar.mk/blog/2022/07/07/taravari-kazha-deka-vcherashniot-intsident-ne-bil-obid-za-ubistvo-na-mitskoski-chovekot-so-pishtolot-e-chlen-na-alijansa-bil-revoltiran-shto-prethodniot-den-demonstrantite-mu-go-demolirale-hotelot/

Денеска ќе имаме состанок и тука завршува нашата соработка со Данела Арсовска. Таа го разрешила, а не ВМРО-ДПМНЕ, рече Таравари

https://republika.mk/vesti/makedonija/taravari-ako-direktorot-navistina-e-razreshen-tuka-zavrshuva-nashata-prikazna-so-arsovska/

alienmk

Број на мислења : 373
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 12:59

Откако има повеќе информации за настанот се гледа дека инцидентот го имаат предизвикано тие што ги нападнаа демонстрантите со камења и стаклени шишиња (што полицијата од за неа познати причини не ги спречи), а тие што пукаа си го бранеа имотот. Сите други се избзани реакции во недостиг на информации. Се надевам дека во иднина власта наместо да предизвикува инциденти ќе ги спречува. Пред се со отфрлање на договорот против кој се 56% од државјаните на Македонија, а 72,80% од Македонците кои треба да бидат жртва според тоа што го договориле Ковачевски и Ахмети со Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Чет Jул 07 2022, 13:47

Коалиционите партнери дпне и аа предизвикуваат инцидент, а тебе власта ти е крива што правите коалиција со најголемите албански националисти.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 18:56

Не знам дали во АЛијанса има некој член што убивал македонски полицајци, војници и цивили во војната во 2001 година. Ајде уште еднаш да потсетам дека човековите права на Македонците се позагрозени сега, отколку што им беа на Албанците тогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Пет Jул 08 2022, 12:32

Najsposobnata menadzerka.

За проблеми со собирање на ѓубрето од кантите пред куќите во изминативе два – три месеци се жалеа и граѓани од други населби. Жителите на Козле неколкупати укажуваа дека нередовно се собира отпадот и дека не се почитуваат вообичаените термини за собирање.

https://www.slobodenpecat.mk/zasmrde-vlae-od-prepolnite-kanti-so-gjubre-voziloto-za-sobiranje-bilo-rasipano/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Jул 08 2022, 14:47

Ако добро те разбирам ја поддржуваш одлуката на градоначалничката за разрешување на в.д. директорот на Комунална хигиена. Јас не мислам така. Не може да се разреши поради криминал на братот. Секој одговара за себе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 08 2022, 17:04

Добар ден небањати.


САШО МИЈАЛКОВ ПРИЗНА ВИНА И ДОБИ ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „ИМПЕРИЈА“, ЌЕ МУ БИДАТ КОНФИСКУВАНИ 36 МИЛИОНИ ЕВРА

https://sdk.mk/index.php/makedonija/sasho-mijalkov-prizna-vina-i-dobi-tri-godini-zatvor-za-imperija-ke-mu-bidat-konfiskuvani-36-milioni-evra/#.YsgvXkDsJUM.twitter


-------

https://melnica.forummk.com/viewtopic.php?t=2378

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 40 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот