Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
Delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Чет Јун 04 2020, 08:56

Абе вие изгледа со сила сакате да изгубите, а Трендо? Завчера началник на полиција праел журка, вчера Мицко „незнаел“ за мерките.....Абе стварно ли сте луди......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 05 2020, 18:30

Ајдеее нов ден нова катастрофа за небањатите. Уште една мвро екипа на Отсјај и Жмицко разоткриена. Еве како ќе владеат небањатите, тие што треба да го спроведуваат ќе го кршат законот. За небањатите закон нема да има.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2515

https://360stepeni.mk/sluchaj-boemska-mitskoski-bil-vo-drushtvo-na-eks-direktor-na-ubk-a-nepokanet-se-pojavil-i-komandirot-na-tigrite/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Јун 08 2020, 19:51

Пак ќе го јадете небањати.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2521DPNE-kolaps - Page 21 Img_2522

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Јун 12 2020, 18:52

Што има Јанушев против Чулев па вака му се заканува.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2379
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Јун 12 2020, 19:01

Не ќе да е Чулев тој што ги има сите механизми, туку тој што најголем број од неговите решенија ги поништи. И по втор пат откако Управниот суд донесе пресуда во полза на одлуките на министерот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 18 2020, 13:47

DPNE-kolaps - Page 21 Eaxs0t10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 07 2020, 10:41

Добро утро небањати, од сабајле лоши вести, се разбира за вас.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2578

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Jул 21 2020, 16:54

Лошо е ова, се додека Жмицко и неговите се на чело на дпне господинот Заев ќе ги гази.

DPNE-kolaps - Page 21 Eddmpg10

https://m.mkd.mk/kolumni/ne-umiraj-magare-do-zelena-treva-na-rati
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Albatros Вто Jул 21 2020, 17:04

Ne znam dali e ironija no ako navistina vmro se rebrendira so novi luge i Jancev na primer na celo mnogu brzo uste na naredni izbori ke si go vrati primatot.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Jул 21 2020, 17:11

Се согласувам, нема да биде убедлив како што беше но сепак посилен. Моменталните трендови покажуваат пораст на популарносра на умерената десница во цел свет.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Вто Jул 21 2020, 17:22

Nema da bide ni brzo ni lesno. Reteriranjeto od tvrdite desnicharski stavovi ke razochara mnogumina. No so ogled deka golem del od chlenstvoto im se klientelisti ke se oporavat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Вто Jул 21 2020, 21:13

Panika vo dpmne, ne znaat ni sto zborat ni kaj teraat.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2198
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Вто Jул 21 2020, 21:16

Eve uste eden dokaz oti se kaput.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2199
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Вто Jул 21 2020, 22:20

Raspad.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2210
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 22 2020, 12:10

Ајдеее Фрфље ја продал кучата. Направил интервју со Сашо Мијалков против Жмицко. Според тоа и Камчев пошто он го плаќа Суетичи се свртел против Жмици.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2604

https://plusinfo.mk/sasho-mi-alkov-direktno-protiv-hristi-an-mickoski-na-vmro-dpmne-mu-treba-novo-rakovodstvo/?fbclid=IwAR0gxtYo5AFaKdKX5h4-zTZvXa7XnyWd6kmy9ams67Uw4q8z8leRz8tMQqA

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Сре Jул 22 2020, 12:34

Хм, ова ич не ме радува, не го  прочитав интервјуво, имам работа ептен, ама ептен не ме бендисува, заклучоков шо го влечам од постов вака.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Albatros Сре Jул 22 2020, 13:40

Kamcev i Mijalkov tipuvaat na sdsm. Izgleda mnogu im gori imperija pod nozete. Verojatno nesto doznale pa se nadevaat ako se na vistinska strana nema da izgorat kompletno.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Сре Jул 22 2020, 13:44

Епа таа логика и ме плаши. Не смее да биде така, не смее некој по 1001 пат да се спаси пошо 1002 пати сменил страна.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Jул 24 2020, 09:11

И друго размислувам и гледам по интернетов, дали ни е толку интересна внатре партиската(мафијашка) битка, измеѓу две три групи, криминалци....од овие шо се борат за превласт, која и групација да победи нема да биде поарно за Македонија, не за партијата не ме интересира, ме интересира Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Albatros Пет Jул 24 2020, 11:06

Niedna vlast nikogas sama po sebe ne pravi nisto sto ne e vo nejzin interes bez pritisok i kontrola na graganite. Zatoa NVO se taka ceneti vo razvienite demokratii. Tie se prviot alarm deka nesto se slucuva. Toa jasno se odnesuva na vistinski nezavisnite nevladini organizacii. Sledstveno izborot bi trebalo da bide opcijata koja ima sluh za kritikite i baranjata na graganite. Na balkanot za zal gledame partiski nevladini, partisko etiketiranje na grupi gragani koi se organiziraat da ostvarat nekoe pravo i takanareceni lideri koi znaat podobro og graganite sto im treba na tie gragani. Neinformiranosta, losoto obrazovanie i delumno mentalitetot samo pridonesuvaat za podelbi, neveruvanje pa duri i odbrana na dokazani kriminali na opcijata koja se simpatizira. Kako resenie se nametnuva osnovnata edukacija za pravata na graganite, edukacijata za kriticko razmisluvanje, i najvazno edukacijata za prepoznavanje na laznite vesti, spinovi i manipulacii.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Пет Jул 24 2020, 11:15

defo напиша:И друго размислувам и гледам по интернетов, дали ни е толку интересна внатре партиската(мафијашка) битка, измеѓу две три групи, криминалци....од овие шо се борат за превласт, која и групација да победи нема да биде поарно за Македонија, не за партијата не ме интересира, ме интересира Македонија.


eee poleka ..jas eve veruvam deka ke bide podobro so SDSM ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Jул 24 2020, 12:01

DPNE-kolaps - Page 21 Slika_11
Некој не чита....од кога тврдам јас дека ДПМНЕ е А.Д, овие малце измениле. Ама на иста должина сме Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Пет Jул 24 2020, 22:35

Mickoski gi predade, Apasiev gi predade, Bachev im ostanuva kako posledna opcija.

DPNE-kolaps - Page 21 Img_2281
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Delta Пет Jул 24 2020, 22:44

;*&i lupco integra;!?!
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Саб Jул 25 2020, 10:46

I tie sobraa mislam 17 000.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 21 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот