Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

Страна 22 of 23 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE on Вто Jул 28, 2020 9:44 pm

Stanuva seriozno.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2206
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 567
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 28, 2020 11:06 pm

Нож во грбот на пастирот, познат специјалитет на небањатите. Ете зошто Мијалков и останатите му скокнаа на Жмицко.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2618

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI on Пет Jул 31, 2020 4:28 pm

Mu se blizi li krajot na Micko.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2256
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пет Jул 31, 2020 9:18 pm

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2415
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Aвг 04, 2020 3:54 pm

Добивката на Бест Веј Инвестмент ДООЕЛ Скопје во 2018 изнесувала 4.721.031 денари една година подоцна во 2019 -та таа изнесувала 189.807.563 денари или раст од неверојатни 3920%. Сопственик на фирмата е Сашо Мијалков. Не е ли тоа причината што наместо да гледа во својот табор, СДСМ, Мијалков гледа кај политичкиот противник.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI on Сре Aвг 05, 2020 6:42 pm

Ambasadata na SAD go pozdravuva sankcioniranjeto na kriminalot od visoki funkcioneri.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2257
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пет Aвг 21, 2020 3:18 pm

Како бе така небањати, па нели вие сте победници на изборите а Жмицко работи на формирање влада.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2631

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER on Пон Aвг 24, 2020 12:47 pm

Prodolzenie.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2221
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пон Aвг 24, 2020 3:54 pm

Вече неколку години одредени луѓе вршат притисок Мицковски да си замине. Не се работи за нова вест. Откако не успеа Богоевски (јасни се неговите резултати на изборите), сега само се појавуваат нови личности. Веројатно се работи за забава за ЗОран Заев. Никој до сега не преземал ниту еден званичен чекор, односно барање за вонреден конгрес што статутот на ВМРО го дозволува. Денеска имаше и една лага дека наводно поранешните лидери на ВМРО, Георгиевски и Груевски поднесувале оставки по првиот изборен пораз. Георгиевски ги загуби изборите во 1994 година но остана лидер на партијата. Обичај е кога партија на власт ќе ги загуби изборите да си замине. Колку што гледам претставите пред седиштето на ВМРО ги прават поранешни градоначалници (за кои не е исклучено дека се уценети дека ако не глумат ќе бидат изведени пред суд за некое вистинско или измислено кривично дело) и луѓе на новиот СДСМовец по душа Сашо Мијалков. Кој очигледно сака или тој самиот да биде лидер на најголемата политичка партија во Македонија или тој да го определи со свој декрет.
Во секој случај изгледа и дека оваа претстава е поинтересна за вљубениците во СДСМ, отколку за членовите на ВМРО кои треба да одлучат сами кој ќе им биде лидер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI on Пон Aвг 24, 2020 7:33 pm

Dodeka Micko e na celo na dpmne za SDSM nema zima.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Aвг 25, 2020 9:06 pm

Немам коментар. Не сум видовит. Но ако е така не знам зошто тогаш платениците на евроатлантската меѓународна банда толку време трошат на Мицковски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by tmoro on Пет Aвг 28, 2020 8:03 pm

Дали некој од Форумџиите ја има во архивата сликата бродот на ДПМНЕ со парите што тоне?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Саб Aвг 29, 2020 3:54 pm

Интересно. Иницијативниот одбор за смена на Мицковски се обратил до амбасадорите (претпоставувам не на Русија или Кина, или Унгарија, туку на тие од евроатлантската меѓународна банда со барање ваљда тие да го сменат лидерот на СДСМ и да постават некој од т.н. реформатори на ВМРО. Наводно секој што загубил на избори требало да даде оставка. Колку што гледам Мендух Тачи, еден од лидерите на партии поддржувачи на власта ги загуби изборите, па не даде оставка. ВМРО има три пати повече пратеници од ДУИ, па никој не бара оставка од Али Ахмети. Ајде повторно да напишам дека не сум член на ВМРО и немам право да се мешам во партиски работи вклучувајќи и тоа кој ќе биде лидер на партијата, но кога гледам кој и како ја води борбата против него како Македонец со некастрирана историја и идентитет ќе морам да го поддржувам лидерот на опозицијата. На партијата со најповеќе претеници во Собранието.
Во барањето на иницијативниот одбор во кој сите не се членови на ВМРО пишува: „Се бориме за запазување на веќе воспоставениот стандард за оставки. Долгогодишна пракса во западните демократии е после пораз на избори лидерот на партијата да поднесе или во најмала рака да понуди оставка од позицијата. Не бараме ништо повеќе од ова. Бараме да се свика Конгресот на партијата и да дискутира за овој демократски стандард.“ Никој од нив не мислеше така кога Зоран Заев ги загуби изборите, на пример. Во Македонија никогаш никој не поднел оставка кога како опозиционер ги загубил изборите, а најмалку ако неговата партија има најповеќе пратеници во Собранието.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Dino on Саб Aвг 29, 2020 5:03 pm

U pravo e ovoj se svesti vmro ama ako pocnat kako Apasiev ke dojdat na udar na cela megunarodna, a toj moze posto u stvari nebiten e bare zasega. Ama dosta da go promoviraat kako dosega.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2084

Dino

Број на мислења : 547
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пон Aвг 31, 2020 4:32 pm

Некои медиуми (и некои новинари индивидуално) 30 години немаат напишано ниту една критика за било кој пастир на СДСМ, ниту пак нешто позитивно за ВМРО дури и во времето кога лидер на партијата беше сегашниот коалиционен партнер на Заев Љубчо Георгиевски, па никому ништо. Ајде да напишам, бидејќи не верувам дека некој на форумов тоа го памети или дека не бил во пелени во 2001 година, дека пратеникот во сегашниот состав на Собранието Љубчо Балковски од ВМРО-НП, тогаш не гласаше за Рамковната спогодба и уставните промени во согласност со неа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Пон Aвг 31, 2020 11:06 pm

Колку е омилен Жмици меѓу членството, убавина една.

DPNE-kolaps - Page 22 A11
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Вто Сеп 08, 2020 10:40 pm

Нервоза, гнев и незадоволство кај членството на дпне. Кој му ја води партијата на Жмицко и дали некој однадвор му наметнува неспособни кадри.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2431
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Сеп 10, 2020 5:15 pm

Тој што го јава.

DPNE-kolaps - Page 22 Ehjbo810

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Нед Сеп 13, 2020 9:41 pm

Еве кој е всушност членот на Интегра за кого Жмицко се фали дека преминал во дпне. Верувам дека сите обвинети и осудени за 27 април ќе се израдуваат.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2434

luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI on Пон Сеп 14, 2020 4:53 pm

Ni nivnite ne im veruvaat veke.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2275
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 707
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Сеп 15, 2020 10:17 pm

luxor напиша:Еве кој е всушност членот на Интегра за кого Жмицко се фали дека преминал во дпне. Верувам дека сите обвинети и осудени за 27 април ќе се израдуваат.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2434

Во времето кога ја давал изјавата Зафировски не знаел дека СДСМ со потписи на своите пратеници барал седниницата на 27 април да прекине и нејзиното продолжение е закажано за 28 април на барање на СДСМ со потписи на нивни пратеници. Што би рекле дивата седница што после тоа ја закажаа СДСМ и ДУИ е нелегална, па се работело за државен удар од страна на власта што се воспостави после тоа. По денешните протести веќе може да се каже дека нема да трае 4 години сигурно. Дури и дека тешко ќе помине побугарчувањето на Македонците на што работи Заев.

Што се однесува до името тоа пред појавата на Вице и Зоран Заеви на македонската политичка сцена тоа беше црвена линија на сите Македонци. Сега дел се одвои во т.н. северџани (од страна на Македонците од век), што сметаат дека колку повеќе ќе опоганат од македонското толку повеќе се прифатливи за газдите на кои сакаат да им се вовлечат во газот. Интересно е дека владите што ја уценуваат Македонија се најпријателски за владата на Ахмети и Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Сеп 24, 2020 11:05 pm

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 22 Img_2441
luxor
luxor

Број на мислења : 5583
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пет Сеп 25, 2020 6:59 pm

Мамлази небањати, ве поздрави вашиот градоначалник на Кавадарци, господинот Митко Јанчев.


_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Сеп 25, 2020 9:53 pm

Повторно лечиш лични комплекси со примитивизам, говор на омраза. Јанчев кско член на ВМРО треба да ја почитува постапката за промена на партискиот лидер. Да повторам дека до сега никој не најавил дека има намера да поднесе званично барање за вонреден конгрес на партијата. Од страна изгледа дека фракцијата што сака таа да определи нов лидер на партијата (веројатно по сугестија на Заев или Мијалков) е синхронизирана со власта. Во секој случај јас не сум член на ниту една партија, па не ме интересираатт внатрепартиски проблеми. Ако се појави поспособен лидер што ќе го симне Заев од власт и ќе ги казни сите предавници во друга партија, ќе гласам за неа. Во секој случај поголеми проблеми се задолжувањата во милијарди евра годишно, пагот на БДП за скоро 13% во едно тромесечје, се поголемиот број на починати од пандемијата и друго, отколку кој е клидер на опозицијата. Градоначалникот на Кавадарци би требало да е позагрижен за катастрофалниот откуп на грозјето, на пример.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Сеп 25, 2020 10:11 pm

Да бидам искрен не знам што е поентата со менувањето на лидерот на опозицијата. Дали почитуваните мислат дека Заев е лош и треба да си замине, а Мицковски не го направил тоа, или поентата е на чело на опиозицијата да дојде дибек што нема да му пречи на Заев во крадењето на нашата историја и идентитет пред се. Поточно речено нејзино препродавање на соседите кои се однесуваат во стилот СТАРО КУПУЈЕМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 22 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 23 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот