Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

Страна 23 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE on Саб Сеп 26, 2020 12:35 am

PRVOBOREC напиша:Мамлази небањати, ве поздрави вашиот градоначалник на Кавадарци, господинот Митко Јанчев.


Bravo za gospodinot Jancev.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 582
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Саб Сеп 26, 2020 7:28 pm

Ќе биде ли Јанчев следниот лидер на СДСМ бидејќи гледам дека го сметате за копија на Заев? Ако имаме двојца заевци, еден во ВМРО, друг во СДСМ, зошто да нема уште еден во ДУИ. Не знам дали сте заборавиле или уште сте мочале во пелени кога СДСМ ширеше пропаганда дека Кожувчанка, водата што ја продава градоначалникот на Кавадарци содржи опасни (отровни) елементи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Сре Сеп 30, 2020 11:17 am

Ц ц ц.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2447
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Сре Сеп 30, 2020 11:02 pm

luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Окт 01, 2020 4:58 pm

Далеку е уште од Ким Јонг Ун. Во Северна Кореја го гледаат 100%. Во т.н. северна Македонија гледаноста на лидерот е едноцифрен процент.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Окт 01, 2020 5:30 pm

Само ти нервирај се и треси зелени, народот и на следните избори ќе ви покаже кого го сака за лидер на Македонија, додека вие се тепате со унијата на жени.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2452
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пон Окт 19, 2020 9:25 pm

Ајдееее небањатите почнаа да се спремаат за поразите што ги чекаат.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2711

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Окт 20, 2020 6:28 pm

Очекуваше ли лидерот на опозицијата да каже дека ќе го поздрави изборниот поткуп, пред се кај Ромите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Вто Окт 20, 2020 7:14 pm

Каде е лидерот на опозицијата тука? Жмицко е само водач на банда криминалци маскирани како политичка партија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Окт 21, 2020 12:48 pm

Сите што поддржувале тоталитарни режими ги сметале противниците за криминалци, а народот за поддржувачи на криминалот. Германските фашисти ги нарекувале партизаните бандити, бугарските фашисти шумкари. Колку што знам против Мицкоски нема ниту обвинение, а да не зборувам за правосилна пресуда, ниту амнестија како што имаат лидерите на двете најголеми партии во власта, па сите напади од страна на поддржувачите на режимот на амнестираните Заев и Ахмети се сведуваат на јадење фекалии (или гомна ако говориме македонски, нели?).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Сре Окт 21, 2020 12:58 pm

Odlichno si gi opishal tvoite dpsne-dpbne fashisti koi duri i vo Strazbur se povikuvaat na amnestijata od fikusot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5017
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Сре Окт 21, 2020 1:17 pm

Значи во настап на опозициско лудило почна да тврдиш дека Жмицко всушност е дпне а не и останатите членови и раководство против кои се водат судски процеси, поточно дека дпне е всушност еден човек. Да карактеризираш цела организација само според еден човек а не и сите чкенови е класичен пример на фашистичко мафијашка тоталитарна организација каква и што е твојата дпне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Окт 21, 2020 4:14 pm

Изгледа сте заборавиле дека двојцата лидери во власта се амнестирани криминалци, едниот од претседателот сопартиец, но и од Иванов, а другиот од Собранието. Разликата е што во времето за кое велите дека било режим судот ја почитуваше амнестијата, па немаше потреба да се бара заштита од судот за човекови права како сега во муртинската демократија, дури и ако обвинетиот е опозиционер.
Бугарските фашисти не ги казниле полковникот Љубен Апостолов, капетанот Борис Жеглов, поручникот Костов и подофицерот Петко Опреков, туку се осудени по капитулацијата на фашистичка Бугарија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Сре Окт 21, 2020 4:24 pm

Ајдеее набањатите спаднале на човек партија. Аирлија нека е.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Окт 21, 2020 5:10 pm

Пуст мерак за еднопартиски систем, поточно двопартиски, СДСМ и ДУИ. Близнаци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Сре Окт 21, 2020 8:00 pm

Полковник во АРМ а лаже. Издадена е наредба за присилно приведување на судско рочиште на кое не се појавил а бил уредно поканет. Небањатите изгледа мислат дека за нив законите не важат.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2719DPNE-kolaps - Page 23 S-480x10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Окт 21, 2020 9:49 pm

Проблемот што не сакаш да го видиш е во тоа што како адреса на која треба да се бара портпаролот на опозицијата е наведена адресата на најголемата политичка партија во Македонија и во него пишува дека во седиштето на опозицијата полицијата може да влезе без налог за претрес. Тоа можеби е нормално во Белорусија или Венецуела (северна Кореја нема опозиција како што сака Заев да направи и во Македонија).

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Окт 22, 2020 11:14 am

Нормално дека гласноговорникот на најголемото мафијашко криминално здружение наречено вро дпне судот ќе го бара на адресата на таа мафијашко криминална организација. Сигурно нема да го бараат во седиштето на МПЦ ОА.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Окт 22, 2020 2:29 pm

Ако не патиш од функционална неписменост, како што ги оценува средношколците и младите во Македонија Светската банка, како не ти падна на ум дека полицијата обично ги бара во вакви случаи луѓето дома. Посебно ако судењето е закажано за 10 часот. Изгледа и дека се работи за случај во кој портпаролот на Партијата е само нејзин застапник на судењето, а не е лично обвинет, па треба да се напомене дека на тоа судење најголемата политичка партија во Македонија има и друг застапник, генералниот секретар Ѓорѓија Сајкоски. На судењето не мора да присуствуваат двојцата застапници. Може да не присуствува ниту еден доколку е присутен адвокатот на во случајов обвинетата опозициона партија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by luxor on Чет Окт 22, 2020 3:54 pm

Портпаролот на криминално мафијашката организација се бара таму кај што припаѓа, во седиштето на криминалците маскирани во партија која се нарекува дпне. Ако имаш сознанија дека припадниците на криминално мафијашката секта дпне домовите ги користат за незаконски активности обрати се кај надлежните органи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5654
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Окт 22, 2020 5:10 pm

Не го смени ВМРО Уставот по неуспешен референдум, туку СДСМ и ДУИ. Има ли поголем криминал од тоа?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Окт 22, 2020 10:02 pm

Ајдеее овој го продаде кучата, следат уште.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2723

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1353
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa on Пет Окт 23, 2020 1:49 pm

PRVOBOREC напиша:Ајдеее овој го продаде кучата, следат уште.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2723

chek sega ne razbiram ovoj izleguva od sobranie no nikoj ne doaga na negovo mesto poshto on ne e pochinat pa drug da go zameni od partijata ....znachi sega sobranieto ke raboti so 119 pratenika ? ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15952
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Окт 23, 2020 2:27 pm

Пуста желба. Не почина ни Заев, па откако си замина од Собранието како пратеник го замени следниот од листата на СДСМ со поголем број на помали партии. Исто ќе биде и по заминувањето од Собранието на Дурловски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6985
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE on Саб Окт 24, 2020 10:06 pm

Uste eden udar za dpmne.

DPNE-kolaps - Page 23 Img_2242DPNE-kolaps - Page 23 Img_2243DPNE-kolaps - Page 23 Img_2244
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 582
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 23 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот