Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мај 21, 2020 11:16 am

Нов ден нов пораз за вас небањати.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2485

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: ВМРО-ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Чет Мај 21, 2020 7:30 pm

На друга тема ти си ни приложол дека Мицковски бара случајот побрзо да се реши и дека за тоа постои службена белешка. Ова според вашата министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска. Сега наводно имало СМС да се прекине истрагата од анонимен извор. Замоли ги тие во фабриката за лажни вести на СДСМ да се координираат малку меѓу себе. Секоја странка што е во право бара забрзување на постапката.

PRVOBOREC напиша:Ќе се распаднете за тие новите 4 години опозиција. Поздрави за Отсјај и Жмицко.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2482

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2483DPNE-kolaps - Page 20 Img_2484

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE on Пет Мај 22, 2020 10:50 am

ova e cirkus ...sami na sebe si praat sopki dpneovcite ...tolku gi biva
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пет Мај 22, 2020 10:11 pm

Не знам за што пишуваш. Јас цитирав изјави на двојца петоколонаши. На заменската министерка Славјанка Петровска која тврди дека Мицкоски инсистирал случајот побрзо да се реши, за што таа има службена белешка. Не дека МВР има службена белешка, да појаснам, туку цитирам Петровска вели „за што имам службена белешка“. Таа лично. Сигурно е дека не е криминал ако некој бара, цитирам, „Мицкоски бараше овој случај побрзо да се реши“. Не дека бара да се реши во негова полза. Повторно ќе кажам дека за експертиза дали е нешто бришено на диск не се потребни недели, уште помалку месеци. Посебно на диск на кој има софтвер за безбедносни камери.
Не знам како другиот новинар службената белешка ја трансформирал во СМС порака, а барањето за побрзо решавање во прекин на истрагата.
Нели е болно за вас кога некој новинар ве смета за будали кои веруваат во било што и да напише. Зарем такви се сите гласачи на партијата што до избор на Собрание има апсолутна власт, а загуби на изборите.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 23, 2020 9:35 pm

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2487

Обвинителката Вилма Рускоска утрово потврди дека отворила предистражна постапка по допрен глас за Александар Николоски кој е актуелен втор човек на ВМРО ДПМНЕ.

„Сеуште нема истрага, се врши предистражна постапка по допрен глас по што ќе се знае дали ќе има отворање на истрага. Сега имаме само предистражна постапка по допрен глас“ – изјави за „Скопје 1“ обвинителката Вилма Рускоска без да прецизира дали предистражната постапка се однесува само на перење пари или и на други дела и без да каже дали со предистражната постапка е опфатен само Николоски или има и дурги лица.

Според информациите до кои дојде „ Скопје 1“ предистражната постапка покрај Николоски ги опфаќа и еден од главните разузнавачи во кабинетот на Георге Иванов, поранешен директор на „Фондот за здравствено осигурување“ кој потоа станал директор на фарма за канабис, еден бизнисмен кој работи во градежништо, угостителство и обложување, еден поранешен кошаркар, потоа еден директор на приватна фирма со руски капитал ( познат на јавноста по закани со убиство и подметнати бомби ) се дел од истрагата која ја отпочнало Јавното обвинителство во Скопје, а на која и е дадено работно име „Пајажина“. Предистражната постапка се однесува на субверзивни активности за уривање на Преспанскиот договор и за перење пари кои доаѓале од една источна држава со светско влијание, а износите се во милиони евра.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Нед Мај 24, 2020 5:21 pm

Што да кажам на вакво идиотско однесување на обвинителката. Секоја предистражна постапка би требало да биде тајна. Сигурно е дека секој криминалец треба да биде осуден. Во моментов има неколку многу поважни истраги. На пример Рекет 2 за да се расчисти случајот со Дијамед каде има два сомнежа. Дека од фирмата се барани пари за да и се исплатат пари што ги одработила чесно и дали е направен обид да се избрка странски инвеститор што сепак беше упорен и ја купи фирмата само затоа што потешко оди рекетирање на странци. Дали по допрен глас е почната истрага за изборната корупција што според некои ја прави СДСМ кај Ромите пред се.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo on Вто Мај 26, 2020 9:15 am

А уставари што е работата со Александар Николовски, неможам да сфатам за што и како ги бркаат???

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Вто Мај 26, 2020 8:48 pm

Тоа би требало да го каже нарачателот на постапката. Предистражна постапка би требало да биде тајна па не смее да се соопшти ниту идентитетот ниту било што друго во врска со постапката. Секој што сторил некое дело треба да одговара за истото. Тој што е на власт има поголеми шанси да стори некој криминал. Ти Дефо мислам дека си информатичар и веројатно знаеш дека експертиза за тоа дали е избришан некој фајл од диск за видео надзор не трае со недели, како што е во наводниот случај со Мицковски и теретаната. Не е завршена ниту експертизата на мобилниот на Боки 13 кој е спремен да соработува и да посочи што има на него против Зоран Заев. Во Македонија за жал немаше субверзивни дејности, според зборовите на обвинителката, посебно не во обем за кој некој би платил милиони евра и не знам кој странец му е гајле дали ние ќе останевме Македонци со цел идентитет или ќе бидеме кастрирани Македонци какви што станавме. Дали парите на Џорџ Сорос и некои неисточни амбасади не беа и не се субверзивни?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo on Сре Мај 27, 2020 9:05 am

трендафил напиша:Тоа би требало да го каже нарачателот на постапката. Предистражна постапка би требало да биде тајна па не смее да се соопшти ниту идентитетот ниту било што друго во врска со постапката. Секој што сторил некое дело треба да одговара за истото. Тој што е на власт има поголеми шанси да стори некој криминал. Ти Дефо мислам дека си информатичар и веројатно знаеш дека експертиза за тоа дали е избришан некој фајл од диск за видео надзор не трае со недели, како што е во наводниот случај со Мицковски и теретаната. Не е завршена ниту експертизата на мобилниот на Боки 13 кој е спремен да соработува и да посочи што има на него против Зоран Заев. Во Македонија за жал немаше субверзивни дејности, според зборовите на обвинителката, посебно не во обем за кој некој би платил милиони евра и не знам кој странец му е гајле дали ние ќе останевме Македонци со цел идентитет или ќе бидеме кастрирани Македонци какви што станавме. Дали парите на Џорџ Сорос и некои неисточни амбасади не беа и не се субверзивни?
 Не трае, сем во случај кога некој неќе да саботира нешто.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Сре Мај 27, 2020 9:40 am

За делото за кое си се согласил е предвидена казна од 2 илјади евра. За тој случај експертизата е завршена за сите освен за заменската министерка Петровска. Исто како што короната не е завршена за сите освен за СДСМ и реизот кои прогласија дека ја победиле. Не коментираш за експертизата на мобилниот телефон на Боки 13 кој не ги крие пасвордите, а која трае скоро една година?
Или за најновиот случај. Директно учество во ТВ емисија во живо на косовската телевизија Корект Прес на терористите од Диво насеље одговорни за убиство на 8 македонски полицајци. кои во емисијата се вклучија од затворот Идризово каде издржуваат казна доживотен затвор. Зошто мислам дека никој од затворот нема да одговара за тоа?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Сре Мај 27, 2020 12:06 pm

Уште еден небањат фатен во криминал.

DPNE-kolaps - Page 20 Eza4b610

https://www.nytimes.com/2020/05/26/nyregion/coronavirus-fraud-masks-new-york.html

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мај 28, 2020 1:02 pm

Почнавте да крадете пред избори небањати ама ако, отсјајот после избори кога ќе го судат за криминал ќе плаче дека тоа е политички реваншизам. Ете колку навистина се грижи Чулев отсјајот за полицајците.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2492

https://makfax.com.mk/makedonija/мвр-набавува-ремени-за-300-000-евра-а-во-поли/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Мај 28, 2020 2:52 pm

Зошто во Танушевци нема струја и вода треба да си го прашате градоначалникот на Чучер-Сандево, општина во која спаѓа и ова село. Не ги одржува водоводот и струјата министерот на внатрешни работи.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мај 28, 2020 7:36 pm

Не ги платил сметките твојот небањат министер. Толку се мрднавте што мислите дека ЕВН е пид контрола на градоначалникот. Ама важно набавил ремени за 300 000 евра. Со директна спогодба без тендер. Плус и лажел денес пак. ОЈО како се чини сериозно ќе се заинтересира за отсјајот.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2496DPNE-kolaps - Page 20 Img_2497

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Мај 28, 2020 9:03 pm

Да беше во друго време можеби ќе поминеше штосот. Во моментов поради короната ЕВН не исклучува струја. Не знам ако се работи за стари сметки од времето на Спасовски.
Кога ќе се прочитаат вестите, а не само насловите што си ги приложил без да дадеш линкови до Радио Слободна Европа и до весникот Фокус, ќе видиш дека министерот обвинува дека постои кабел по кој оди сигналот. На кабелот може да се приклучи мобилна опрема за прислушување. Важно е да имаш сигнал. Министерот не обвинува дека е направено прислушување, туку дека постои можност за тоа.
Најголем прислушувач во Македонија не е ВМРО како партија, туку Сашо Мијалков, пријателот на Вице Заев. ВМРО е најголема жртва од тоа прислушување, односно од монтираните масовно правени снимања. ОЈО колку што знам даде информации за предистражна постапка по допрен глас против Александар Николовски, а предистражна постапка значи дека воопшто не е утврдено дека има дело. А сега зборува за пресумпција на невиност. МВР не може само да влезе во АНБ, туку само да му асистира на ОЈО.
За крај не смее да оди кабел преку кој може да се прислушува секој никаде освен во Оперативно техничката агенција.
https://fokus.mk/ojo-za-deneshniot-pres-na-chulev-dokolku-mvr-ima-dokazi-treba-podnese-krivichna-prijava-do-obvinitelstvoto/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мај 28, 2020 9:12 pm

Арно знаеш небањат, не ти помина штосот да го обвиниш Оливер Спасовски за срањата на отсјајот Чулев.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2498

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Мај 28, 2020 9:21 pm

Овој ли Гоце Делчев договорил Заев ако победи на изборите (ако опозицијата ги бојкотира) да биде прогласен за Бугарин?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Чет Мај 28, 2020 9:24 pm

Се усраа небањатие со крадењето на отсјајот и оставањето на полицијата на цедило, не им успеа друг да обвинат за своите срања па мислат дека така оперирани од хумор ќе се извлечат со некакви очајни досетки.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Мај 28, 2020 9:30 pm

МВР пријавило во ЕВН дека има проблеми со струјата. Другото е работа на ЕВН. За уредите има агрегат. Проблемите со струја во тој дел од Скопска Црна Гора се традиционални.
Инаку за мене тоа што Заев сака да го прогласи Гоце Делчев за Бугарин, откако го направи тоа со цар Самоил и СВетите Кирил и Методиј, е трагично, а не смешно.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Чет Мај 28, 2020 10:12 pm

Namali glupokja, eden od ovie e na lista na tvojata dpsmne vanchemihajlovistichka i kje glasash za nego.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2254
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo on Чет Мај 28, 2020 10:20 pm

A eve go i mislenjeto za „patriotizmot" na Antonjo i Ilche na tvoite sopartijci vanchemihajlovisti.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2255
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Пон Јун 01, 2020 9:44 am

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2504

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Пон Јун 01, 2020 5:25 pm

Не знам дека некој беше убиен во Собаниет. За разлика од убиените од страна на УЧК, пред чиј симбол се сликаат премиерот Спасовски и вицепремиерката Шеќеринска. Премиерката дури изјави дека било нормално во канцеларија на македонски градоначалник да има амблем на терористичката УЧК, уште на централно место. Тоа ќе му дојде како да е нормално во канцеларија на функционер од муслиманска вероисповест да има симбол од Исламска држава или Ал Каеда. Или во Германија некој да стави кукаст крст.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 03, 2020 10:14 pm

Небањати карастрофа сте, отиде уште една екипа на отсјај.

DPNE-kolaps - Page 20 Img_2509DPNE-kolaps - Page 20 Nakovs10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1289
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил on Чет Јун 04, 2020 8:33 am

Tоа ќе го утврдат обвинителството и судот. Ако од журката има последици, односно ширење на короната, како од предизборните активности на СДСМ во време кога по изборниот законик тоа е забрането, казната треба да биде поголема. Или ако некој има решение за самоизолација. Се надевам дека не се работи за селективна акција на СДСМовското крило на полицијата, односно дека ист однос полицијата има и кон тие од СДСМ и ДУИ. Иако е чудно во овие партии да има заболени, а полицијата нема претставка против никого.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6671
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 20 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 22 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот