Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 19 of 37 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Мај 05, 2020 10:34 pm

PRVOBOREC напиша:Небањатите пак го изедоа немиен.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2379DPNE-kolaps - Page 19 Img_2380
DPNE-kolaps - Page 19 Img_2382
PRVOBOREC напиша:Видоа небањатите дека попушија со маските па сега народот им е крив.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2383
На паметните од СДСМ им требаше малку повеќе време за да им влезе во тиквата бугарофилска дека носењето маски е позитивна мерка, затоа што тогаш се намалува можноста заразен од корона вирус преку кашлање, појако дишење или зборување да ја пренесе болеста на друг. Откако се донесе мерката за носење маски бројот на новозаразени значително опадна. Колку животи и стравови како ќе се развива болеста кај заразените што преживеава дури и без симптоми, а беа позитивни на вирусот ќе беа спасени ако Заев не тераше инает со маските само затоа што така наредил неговиот пријател Бојко.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Вто Мај 05, 2020 10:38 pm

Trendafile namali so glupokja. Maskite se nosat za toj shto ja nosi da ne zarazi nekogo. Maskata inaku ne sprechuva toj shto ja nosi da se zarazi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 06, 2020 1:07 pm

Ајде Жмицко ако не си кукавица, излези и соочи се со твоите.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2455

https://tv21.tv/mk/nezavisnata-pratenichka-grupa-na-vmro-dpmne-do-mitskoski-nemash-dokazi-za-toa-shto-go-kazhuvash-ajde-da-se-soochime-pred-tselata-javnost/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мај 06, 2020 1:45 pm

Teo напиша:Trendafile namali so glupokja. Maskite se nosat za toj shto ja nosi da ne zarazi nekogo. Maskata inaku ne sprechuva toj shto ja nosi da se zarazi.
Никаде не сум напишал дека маските го заштитуваат тој што ја носи. Го заштитуваат во одреден процент,. Но главната заштита е тој што ја носи маската не можат да заразат друг. Ако сите носат маски никој не може да зарази друг. Лошото е што и здравите носат маски, што би рекле ги носат без потреба и здраво е мнозинството население, но тоа е помало зло отколку масовна епидемија. Не знам дали СДСМ доцнеше со воведувањето на маски затоа што немаше доволно маски или поради поданичкиот менталитет, да не бидат обвинети дека применуваат кинески наместо евроатлантски мерки. Немој да измислуваш работи или да ме обвинуваш за нешто што не сум го напишал туку извира од твојата фантазија само за да ме наречеш глупав.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мај 06, 2020 1:58 pm

PRVOBOREC напиша:Ајде Жмицко ако не си кукавица, излези и соочи се со твоите.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2455

https://tv21.tv/mk/nezavisnata-pratenichka-grupa-na-vmro-dpmne-do-mitskoski-nemash-dokazi-za-toa-shto-go-kazhuvash-ajde-da-se-soochime-pred-tselata-javnost/
Мое мислење за прашањата што ги поставуваат поранешните пратеници на ВМРО кои и сега се обидуваат да помогнат на групацијата во која преминаа.
1. Веројатно Мицковски нема доверба во правосудниот систем (во Луј Витон судството), а сите знаеме дека ако еднаш некој биде ослободен за некое дело за истото не може повторно да се подигне обвинение.
2. Сигурно е дека еден човек не ја претставува партијата ВМРО-ДПМНЕ. Но еден друг човек сега ги претставува забеганите поранешни пратеници од ВМРО - Зоран Заев. Веројатно ќе станат и тие Бугари како членовите на СДСМ. СО исклучоци како Максим Димитриевски на пример.
3. Тоа што Заев и Сашо Мијалков ги лажеле да побрзаат со приклучувањето кон грчко-бугарско-албанското движење на чело со Заев затоа што друг може да им ги земе парите е класична лага на секој измамник.

Еве и една нова вест. Бунт во родното село на градоначалникот на Крива Паланка кој го избруси македонскиот национален симбол, Сонцето од Кутлеш во центарот на Крива Паланка. По дефилето со македонските знамиња истите се истакнати низ селото. До антимакедонецот е испратена порака да не доаѓа веќе во родното село затоа што таму за предавници нема место.

https://expres.mk/bunt-vo-seloto-na-gradonachalnikot-shto-go-brisheshe-sonceto-od-kutlesh/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мај 06, 2020 4:17 pm

По одлуката на Уставниот суд да не воскресне Собранието, очигледно е дека забеганите од ВМРО ќе се паметат како предавници, а немаат веќе никакво влијание во македонската политика. Збогум забегани. Одете во Бугарија или Грција или во предавничката СДСМ ако ве примат. Лично не верувам дека некој сака да има работа со предавници. Ги користиш кога ти требаат па ги фрлаш. Како тоалетна хартија некако.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Мај 06, 2020 5:26 pm

Лудите дпне оФци од КУРир со обид да го оправдаат Наќе за злоупотребата на полицијата за партиски инттереси со што ги загрози здравјето и безбедноста на граѓаните. Интересно е што во лудилото кое ги обзема пред поразот на изборите не се способнм дури ни да смислат нешто оригинално па го обвинуваат Филипче за некаква злоупотреба на лекарите како статисти па мислат дека со тоа го оправдуваат Наќе. Инаку денес со аплауз лекарите и сите кои ја ценат нивната работа им одадоа признание за напорите за победа над короната. Лудите КУРирци тоа го релативизираат и злоупотребата на полицајци и полициски возила за партиска промоција ја изедначуваат со поддршката на здравствените работници во справувањето со пандемијата.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2343
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мај 06, 2020 8:41 pm

Ако некој не се буни против злоупотребата на медицинскиот кадар, а му пречи кога истото наводно се прави и со полицајците според Тео веројатно е глуп. Министерот не треба да нарачува аплауз за лекарите и другите медицинари туку да им го плати трудот. Од аплаузи не се живее.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Teo Сре Мај 06, 2020 9:16 pm

Medicinskiot kadar se zloupotrebuva a policiskiot „navodno" se zloupotrebuva, Venko treba da go plati medicinskiot kadar ama Nake policiskiot ne treba. Normalmo deka tvoite tvrdenja kje gi stavam vo grafata glupokja. I ednite i drugite gi plakjaat gragjanite i nitu na ednite nitu na drugite ne im e skrateno nitu od pravata nitu od platite. Namali glupokja
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 06, 2020 10:02 pm

DPNE-kolaps - Page 19 1588795118414
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Мај 06, 2020 11:05 pm

Мрднатите небањати пак ништо не разбрале. Цел свет им заблагодарува на лекарите они снимаат спот за небањатиот Наќе.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2460DPNE-kolaps - Page 19 Img_2461

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Пон Мај 11, 2020 2:02 pm

Sto moze drugo da pravi kriminalno teroristicka organizacija.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2165
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Мај 11, 2020 4:00 pm

А кој закон го забранува тоа, политичка партија да организира протести, па да дава обвинителката политичка наместо обвинителска изјава. Ајде да се обложиме дека на судењето нема да се утврдува дали Талат Џафери доби 61 глас за да биде избран за претседател на Собранието.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Мај 15, 2020 4:55 pm

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Мај 16, 2020 8:41 am

Зарем навистина му веруваш на Џабир Мемети алијас Дерала. Тој е на платен список и на Сорос и на владата. Дотичниот истото го тврди пред повеќе парламентарни избори по ред, а СДСМ последен пат победил на парламентарни во 2002 година. Сите други ги загубил иако имаше почести, предвремени избори, Што би рекле тотално лош прогнозер. Во секој случај вакви пишувања се добри за опозицијата, и за ВМРО и за Левица. Ќе ја зголемат излезноста на изборите кои се надевам дека ќе се случат веднаш штом се создадат нормални услови. Неколку недели или месеци не ја менуваат работата. Македонија не пропаднала со повеќе децении лоша власт и повеќе векови ропство. Сите си заминуваат, а Македонија останува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Саб Мај 16, 2020 11:20 am

Размисли подобро за последната реченица. Македонија секако ќе остане, тоа е географска област но сепак на твое место би се распрашал колку членови, медиумски куртон новинари и функционери на највисоки позиции на дпне потпаѓаат под цитираното на принт скринот.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2358
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Мај 16, 2020 6:16 pm

Некои се враќаат во Македонија. На пример поранешниот министер за здравство професор др Владимир Димов (во последниот мандат на СДСМ освоен со изборна победа) има бугарски пасош, а сега работи во Аџибадем Систина. Бугарскиот пасош им го менува само државјанството на тие што живеат во други земји, Кого го интересира нивната етничка припадност ги прашува за тоа и се запишува тоа што ќе го изјават. Ниту една земја не ги бара на увид нивните изјави со кои ги уценуваат да потпишат дека се Бугари за да добијат државјанство. Не ветуваше ли Заев дека ќе ги врати иселените во нашата држава. Не дека ќе го зголеми бројот на ново иселени. На крај ќе останат само Заеви и Мијалкови во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Вто Мај 19, 2020 11:28 am

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2163
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Мај 19, 2020 3:52 pm

Мислите ли дека Ангела Меркел и други гости од странство што се возеа во единствениот Мерцедес што ги исполнува безбедносните стандарди се деца на Груевски. Некој нели лажеше дека ако дојде на власт ќе го продаде тој Мерцедес. Гледам истото не се случи ниту со овој запленет од Сеад Кочан, кој ќе мора да го платат македонските граѓани кога во Македонија ќе се воспостави демократија и Кочан ќе тужи за наместеното судење. И ќе добие затоа што целиот имот му е запленет, а нема направено никаква штета на државата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Мај 19, 2020 5:06 pm

Дпмне бојкотирачка и не за првпат.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2359
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty ..

Пишување by трендафил Вто Мај 19, 2020 8:24 pm

Први што бојкотираа избори по изборната кражба во првиот круг (тогаш се гласаше на сличен начин како сега за градоначалници) беа вашите Љубчо Георгиевски и Петар Гошев кои беа лидери на ВМРО и Демократската партија. Или нивните помошници Ден Дончев или Андреј Жерновски. Први бојкотиравте и референдум, тој за општинските граници, пред се за албанизирањето на Струга, Кичево и СКопје со додавање на селски општини кон градовите. Тоа што се сметате дека сте над другите и дека тоа што го правите не смеат да го прават други е демократски капацитет. Мицковски веројатно оди на тоа дека е полесно да попуштиш пред условно кажаното противникот за датум за избори, отколку за промена на име на државата и бришење на македонската историја и идентитет. Чудна сорта сте вие од стадото на пастирот за кој верувате дека е црпнат од нива во Муртино. Поважно ви е  да има избори во време кога луѓе умираат од корона, отколку дали некој ќе ве прогласи за Бугари. Само затоа што така си замислил човекот што не дише, кој нели изјави дека додека дише нема да се смени Уставот поради името, а името и уставот се сменети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Мај 19, 2020 8:47 pm

Уште еден клинец во ковчегот на небањатите.

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2481

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Мај 19, 2020 9:06 pm

Сите знаеме дека имаме датум за преговори веќе две години, барем според изјавата на Заев, но ја знаеме и цената што ја плаќаме за тоа, која во меѓувреме е сменета од промена на името на државата и народот и бришење на идентитетот од пред Христа во тотално побугарчување. Што ќе претегне кај секој гласач поединечно ќе видиме на изборите. За вас би требало да е добро да има избори по објавата на преговарачка рамка со ЕУ доколку истата биде и со датум за почеток на преговорите. па не знам зошто Заев има опција да не добиеме датум доколку имаме нелегитимни избори, а избори без најголемата политичка партија сигурно не се легитимни во ниту една држава. Компромисно решение е средината на јули. Се разбира ако епидемијата до тогаш биде смирена и имаме неколку нови позитивни случаи неделно со масовни тестирања.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Мај 20, 2020 7:16 pm

Отсјај и дпне со нов обид за злоупотреба на пандемијата и поткуп на гласачи. Но клучното прашање е за што да ги наградиме. За тоа што по наредба на отсјајот не го применуваат законот и помагаат во ширење на епидемијата?

DPNE-kolaps - Page 19 Img_2362DPNE-kolaps - Page 19 Img_2363
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мај 20, 2020 7:48 pm

Казнувањето оди преку БЈБ. Колку што ми е познато и началникот на МВР во Битола е избор на СДСМ, исто како и директорот на републичко ниво. На отворен простор маските не се задолжителни освен на пазари и други места кај што не може да се обезбеди социјална дистанца, 1,5 метар најмалку. За жал нешто многу малку одат спотови со кои ова ќе се презентира на граѓаните по телевизиите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 19 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 37 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 37  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот