Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+19
Nebula
zozoti
Dino
tmoro
Delta
Albatros
SHARENI
Zhane
Kalinda
defo
TRAJCHE
osa
OPOZICIONER
nino
Bosonoga
трендафил
misterija
Luxor
Teo
23 posters

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Мар 23 2022, 17:40

Добра ноќ небањати.

DPNE-kolaps - Page 38 Founff10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Мар 23 2022, 20:39

По првите следни изнори зад оваа икона, без разлика која ќе си ја избере корисникот, ќе се најде СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Мар 29 2022, 09:42

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Bosonoga Нед Апр 03 2022, 17:09

Sto doprevte unistivte crepovi dpmneovski.

Неодговорноста и лошото менаџирање со јавните претпријатија на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска во Скопје, во изминатите неколку месеци, излегоа на виделина. Додека Арсовска троши 670 илјади евра за партиски вработувања, во ЈП „Лајка“ вработените со месеци немаат земено плата. Нема соодветни набавки на храна и медицински материјал кои веќе недостасуваат. Под знак прашање е функционирањето на Лајка

https://skopje1.mk/archives/176066
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 04 2022, 18:54

Пастирот по обичај снима и објавува. Жмицко у ќенеф не смее без дозвола, којзнае што има снимено за него.

Груевски призна дека тајно го снимал Камчев
од Fokus
04.04.2022 12:59

https://fokus.mk/ggruevski-tajno-go-snimal-kamchev/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 06 2022, 18:43


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Апр 06 2022, 20:17

Ако добро разбирам на форумов имаме еден од тие 8% што според амбасадорката на САД веруваат во македонскиот правосуден систем.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 06 2022, 21:55

Честито и за ова и да ви се множат набањати.

https://360stepeni.mk/istraga-za-vladinata-fasada-eden-osomnichen-zavrshi-vo-pritvor-drug-vo-kuken-zamrznat-e-i-imot/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Чет Апр 07 2022, 18:56


alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Апр 07 2022, 20:45

Државата е таа што треба да утврди дали синот на Заев добива поевтина струја, па може и да ја продаде поевтино поради продавањето на македонскиот идентитет. Не разбирам каква е врската на Левица.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Апр 09 2022, 18:34

Добровечер небањати. Ве поздрави вашата кметица.

DPNE-kolaps - Page 38 Img_1174

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 10 2022, 17:10

DPNE-kolaps - Page 38 Img_1180

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 11 2022, 17:04

Добар ден небањати. Имајте убаво попладне.

DPNE-kolaps - Page 38 Img_1181

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Вто Апр 12 2022, 10:46

Ne smee da kaze. Dadeni se na partiski poltroni.

АРСОВСКА ГИ КРИЕ ИМИЊАТА НА ДОБИТНИЦИТЕ НА ВКУПНО 220.000 ЕВРА ОД ПРОГРАМАТА ЗА КУЛТУРА НА ГРАД СКОПЈЕ

Град Скопје не ја објавува листата на поддржани проекти од областа на културата за 2022. Учесниците на конкурсот се известени за резултатите, но имињата кој добил буџетски пари и за каков проект не се објавуваат јавно. Досега, со години листата на поддржани проекти се објавуваше јавно на сајтот на Град Скопје, а информација со сите имиња се испраќаше и до медиумите.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/arsovska-gi-krie-iminata-na-dobitnitsite-na-vkupno-220-000-evra-od-programata-za-kultura-na-grad-skopje/?fbclid=IwAR0AcwpHuphpr81ZIw9yK0nGYnJTnr1e3kU-tIDS9WCJkuFX1m7YIteTY98#.YlUsfK_T_QQ.facebook
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 12 2022, 18:23

Тоа се кафези за орките небањати кога ќе ги збира Жмицко. Важно е.

DPNE-kolaps - Page 38 Img_1187

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Апр 12 2022, 19:41

Веројатно затоа што имаше мал пожар на инсталацијата пред самото пуштање не на целата, туку на дел од соларната централа во Осломеј.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Апр 12 2022, 21:11

Или во партиската каса?

TRAJCHE напиша:Ne smee da kaze. Dadeni se na partiski poltroni.

АРСОВСКА ГИ КРИЕ ИМИЊАТА НА ДОБИТНИЦИТЕ НА ВКУПНО 220.000 ЕВРА ОД ПРОГРАМАТА ЗА КУЛТУРА НА ГРАД СКОПЈЕ

Град Скопје не ја објавува листата на поддржани проекти од областа на културата за 2022. Учесниците на конкурсот се известени за резултатите, но имињата кој добил буџетски пари и за каков проект не се објавуваат јавно. Досега, со години листата на поддржани проекти се објавуваше јавно на сајтот на Град Скопје, а информација со сите имиња се испраќаше и до медиумите.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/arsovska-gi-krie-iminata-na-dobitnitsite-na-vkupno-220-000-evra-od-programata-za-kultura-na-grad-skopje/?fbclid=IwAR0AcwpHuphpr81ZIw9yK0nGYnJTnr1e3kU-tIDS9WCJkuFX1m7YIteTY98#.YlUsfK_T_QQ.facebook
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Апр 14 2022, 14:11

Не политизирајте крикот на в.д. пастирот на небањатите.

DPNE-kolaps - Page 38 Img_1189

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Нед Апр 17 2022, 18:40

Sto potpretsedateli, sekretari i sto li ne imate vo vmro. Eden ne prativte, bilo koj. So toj sram posle glasovi ke barate.

Денес, во Горна Џумаја (денес Благоевград, Бугарија) на гробот на македонскиот војвода и револуционер Јане Сандански, ОМО Илинден Пирин и други македонски здруженија и организации беше одбележат 107-годишнината од убиството на Пиринскиот Цар.

Во јавниот повик од организаторите беа поканети сите политички фактори во државата, институции, организации како формални така и неофицијални здруженија на граѓани, па дури и индивидуалци. За жал, од државниот естаблишмент и од македонската политичка елита никој не се појави никој на овој настан.

Единствено Претседателот на Левица и Пратеник во Собранието Димитар Апасиев, заедно со Генералниот секретар на партијата, Јована Мојсоска беа да одадат почит, на македонскиот револуционер.

https://antropol.mk/2022/04/17/apasiev-e-edinstveniot-mk-politichar-shto-se-pokloni-na-grobot-na-sandanski/

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Апр 18 2022, 10:19

alienmk напиша:

Единствено Претседателот на Левица и Пратеник во Собранието Димитар Апасиев, заедно со Генералниот секретар на партијата, Јована Мојсоска беа да одадат почит, на македонскиот револуционер.

https://antropol.mk/2022/04/17/apasiev-e-edinstveniot-mk-politichar-shto-se-pokloni-na-grobot-na-sandanski/

А Јована ќе оди на 24 април во Цер, да го чествува Христо Узунов. Од толку фалш борци, толку предавници на Македонскиот народ и кауза, таа најде да ја мачка куќата на Христо Узунов во Охрид?
DPNE-kolaps - Page 38 Slika14
https://www.ohridnews.com/krivichna-prijava-za-struzhanka-koja-so-sprej-ispishala-paroli-na-kukata-na-hristo-uzunov/
http://netpress.com.mk/231930-2/

Да подржував мачкање на Скопје на споменици она фонтана со мадињата, влада, собрание, споменик на Ванчо Михајлов, Симеон Радев, Протугеров, Тодор Александров, ама Христо узунов да го фарбаш тоа е дно дна.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Апр 18 2022, 20:07

Добро е што барем признаваш дека не ти пречеше скрнавењето на споменикот на АСНОМ во Скопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Апр 19 2022, 17:57

Данела Арсовска дели пропагандни материјали заедно со радикален член на „Центар Иван Михаилов“ од Битола. За време на пописот, на 17 септември, Културен центар Иван Михайлов – Битола упати повик за попишување на Бугарите од Македонија со слоганот „Еден народ во две држави“.

https://mobile.twitter.com/Seir_mk/status/1454089182469578763

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Мај 09 2022, 19:49


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Мај 20 2022, 12:58

Кметицата ви се крие за да не ве вози бесплатно небањати.

Арсовска без медиуми го славеше Денот на пожарникарите
од Fokus
20.05.2022 12:48

https://fokus.mk/arsovska-bez-mediumi-go-slaveshe-denot-na-pozharnikarite/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Мај 21 2022, 19:06

Што има чудно во тоа денот на пожарникари да се слави со пожарникари, Не е ден на новинарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 38 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот